День на озері Комо

Продовжуємо весняне подорож по півночі Італії. Напередодні днем ​​ми прилетіли в Мілан, де зупинилися на шість днів, щоб подивитися не тільки сам Мілан і найближчі околиці. Погода стояла чудова, але прогнози на найближчі дні були сумнівними. Тому виконання запланованої програми вирішили почати з поїздки на озеро Комо, де хороша погода була особлива важлива. Продовжуємо весняне подорож по півночі Італії

Переміщатися по Італії дуже зручно залізницею: комфортно, досить бюджетно, з непунктуальністю, про яку доводилося чути, за півмісяця зіткнутися жодного разу не довелося.

Вивчила розповіді про поїздки на озеро інших турістеровцев, оцінила свої можливості. Проблема була одна - час. Звичайно, хочеться побачити якомога більше, проїхати на катері по всьому озеру. Але реально це можливо, тільки якщо зупинишся хоча б на пару днів в одному з містечок на березі озера. Тому вирішила пройти по протоптаною стежкою: на поїзді доїхати до Варення, невеликого містечка на березі озера.

З Мілана дістатися до Варення дуже легко. В оглядовому оповіданні я вже писала про це, але повторюся: регіональні поїзди до Varenna-Esino ходять раз на годину і в дорозі годину, а квиток в одну сторону коштує 6,7 євро. Квиток можна купити як в касах вокзалу Мілана, так і в автоматах. Рекомендую обов'язково купити зворотний квиток відразу, так як в Варенні вокзал маленький, складається з невеличкої кімнатки залу очікування з боку платформи, решта займає кафе. Квитки продають в офісі типу туристичного з лівого боку будівлі вокзалу, але у нього обмежений режим роботи.

Від станції до причалу на березі озера йде дорога, дотримуйтесь за вказівниками, помилитися складно. Зверніть увагу на стіну, її огороджувальну. В отворах в стіні, передбачених, я думаю, для стоку води, ростуть квіти. І сіра стіна оживає!

Розглядати варені часу не було, все розписано по хвилинах. Залишили це на зворотний шлях.

Сподобався симпатично оформлений в кольорах лаванди сувенірний кіоск під квітучими деревами.

Розклад руху транспорту по озеру Комо вивчила ще вдома на сайті компанії, яка виконує перевезення по озерам Комо, Гарда і Маджоре. Вирішили здійснити найпростіший круїз по маршруту Варенн-вілла Карлотта-Белладжіо-Варенн, що було реально в рамках наявного у нас часу. Купили в касі на причалі квиток вартістю 15 євро, який не прив'язаний до часу, а тільки до зони, що включає варені, Белладжіо і містечка від повільно до Менаджо на іншій стороні озера. До кожного білета додається книжечка з розкладом транспорту.

Зайнявши місця на носі катера, оговтується в плавання. Озеро з ранку ще в тумані, але він не приховує красу пейзажів.

Маршрут короткий, на іншу сторону озера до вілли Карлотта добираємося хвилин за сорок із зупинкою в Белладжіо.

Вілла Карлотта знаходиться на околиці містечка Тремецціна, біля неї є причал, де ми і вийшли. Разом з нас приїхала велика група молоді, яка попрямувала до входу на віллу. Ми вирішили перечекати цю навалу і трохи погуляти по набережній.

Ще на підході до причалу правіше вілли Карлотта ми помітили у «Гранд готелю Каденаббіа» цікавий куточок, зарослий квітучими гліциніями, туди і попрямували.

З цього майданчика не хотілося йти! Так і б і сидів весь день, вдихаючи запах гліциній, милуючись озером в бузковому рамці і пропливають повз найрізноманітнішими корабликами. Повне відчуття щастя!

Подивилися віллу Карлотта, погуляли по її чудовому парку. Але вілла заслуговує окремої розповіді. А ми переправляємося в Белладжіо.

Белладжіо називають «перлиною Комо», так як це містечко знаходиться в дуже мальовничому місці - на краю мису, який ділить озеро на два рукави. Дуже хороший вид на Белладжіо, коли підходиш до нього з боку Варення. Але вранці був туман, а на зворотному шляху моя камера, яку я не зарядила напередодні, відмовилася знімати.

Уздовж берегів мису Белладжіо багато старих патриціанських будинків, оточених парками і садами. Деякі вілли, наприклад, вілли Сербеллоні і Мельци відкриті для публіки.

Пишуть, що є свідчення присутності людини в районі Белладжіо за часів палеоліту, а перша фортеця на мисі з'явилася ще в VII-V століттях до нашої ери. Завдяки важливому стратегічному розташуванню і красі навколишніх місць, Белладжіо був добре відомий за часів розквіту Римської імперії. Саме римляни стали першими використовувати його як курорт.

Але думати про історію і століттях зовсім не хотілося! Ми просто гуляли по вуличках Белладжіо, що розкинувся по гірському схилу, піднімаючись і спускаючись по драбинках. Городок дуже мальовничий, не дарма він користується великою популярністю у туристів. Вулички прикрашені ліхтарями, квітами, кумедними вивісками.

Гуляли, заглядаючи у вікна, вітрини, підворіття і провулки.

Хто тільки не ходив по цих вуличках! Тепер і ми долучилися.

Через містечко від Муніципалітету проходить вулиця Гарібальді, а від неї сходами збігають до набережної пішохідні вулички, заповнені численними магазинчиками і ресторанчиками.

Вулиця Гарібальді призведе до Piazza della Chiesa - Церковної площі. Головне на цій площі - базиліка Сан-Джакомо, побудована в кінці XI початку XII століття. Її перебудовували в стилі XVIII століття, але в 1904 році почали відновлення, повернули вихідний романський стиль і оголосили національним пам'ятником. Дзвіницю відновили пізніше, в 1990 році.

Базиліка трехнефная, апсиди прикрашені мозаїками. Зліва - каплиця Святої Урсули, праворуч - каплиця Святого Антонія, мозаїки в них виконані на початку XX століття.

Ще на Церковній площі є вежа, що залишилася від оборонної системи середньовічного Белладжіо, і фонтан, прикрашений фігурою Мадонни з немовлям.

З церковної площі повз церкву можна пройти на мис, куди ми і попрямували, так як на карті maps.me позначена оглядовий майданчик. По дорозі зустрівся ось цей ресторанчик. Явно хтось із співвітчизників руку доклав.

Оглядовий майданчик знаходиться біля крайньої точки мису Белладжіо ось на цій стіні, яка захищає невелику стоянку для човнів.

З майданчика відкривається чудовий вигляд не містечко Варенн.

А з іншого боку - вілла на березі, ресторан La Punto і невеликий парк, де на лавках відпочиває публіка і гуляє качина парочка, випрошуючи їжу.

І знову ми на катері, прощаємося з прекрасним Белладжіо. Прийшов час перебратися в варення.

З води можна побачити в повному розмірі і оцінити красу найбільшого будівлі Белладжіо - «Гранд готелю вілла Сербеллоні». Будівля в некласичної стилі у кромки води, яке з 1973 року займає готель, побудовано в 1850 році для аристократичної міланської родини. Не потрібно плутати його з самою Віллою Сербеллоні.

Вілла Сербеллоні - це будівля, що стоїть на горі правіше церковної дзвіниці. Вона була побудована в XV столітті на місці знесеного ще в попередньому столітті старого замку. Пізніше вілла кілька разів перебудовувалася, а в 1788 році перейшла у володіння Алессандро Сербеллоні, чиє ім'я і носить до теперішнього часу. Ця людина перетворив віллу в дорогоцінну скриньку, прикрасивши її творами мистецтва XVII-XVIII століть. У 1905 році вілла стала розкішним готелем, а пізніше готель купила принцеса Турн-і-Таксис, яка заповіла його Фонду Рокфеллера в Нью-Йорку. Цьому фонду вілла і належить, вони там проводять різні міжнародні конференції.

Ліс на горі - парк вілли Сербеллоні, він величезний і відкритий для відвідування щодня, крім понеділка з 17 березня по 5 листопада. Але відвідати парк можна тільки в складі екскурсії, які проводяться два рази на день в 11-00 і 15-30. Збір біля тієї самої вежі, яка знаходиться на Церковній площі. Всі організовує знаходиться у вежі фірма Promobellagio.

Все ближче Варенн. З води можна побачити все її головні пам'ятки: зліва на горі - Кастелло ді Веціо - замок, зведений в XI столітті, праворуч у кромки води - вілла Монастеро, і що височіє на містом дзвіниця церкви Сан-Джорджіо, внесеної до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Зверніть увагу на доріжку з червоною гратами уздовж берега. Це прекрасне місце для прогулянок уздовж озера, а також короткий шлях в центр містечка Варенн.

Ми висадилися на причалі

і попрямували в місті по червоній доріжці, яка починається від поромного причалу та веде по дерев'яному настилу через арки уздовж берега.

Варенн - дуже маленьке курортне містечко, населення його близько 800 чоловік. Вузькі вулички Варення збігають з гори і закінчуються прямо у води.

Обстановка ідилічна, але організм наполегливо вимагає їжі! А ми ще не звикли, що нормальну їжу в Італії потрібно шукати до 14 годин, потім все ресторани закриваються до 19 годин. У проміжку тільки якісь сендвічі, а їх ми не хотіли, тому вирішили продовжити прогулянку і дійти до вілли Монастеро.

Погода почала помітно псуватися, ми поспішали і пролетіли повз входу на віллу. А вхід знаходиться недалеко від будівлі Муніципалітету

ось в цьому сірому будинку. Коли ми повернулися до нього, почався дощ. Часу дивитися віллу вже не було, а гуляти по парку в дощ не мало сенсу, тим більше що, повіривши райдужному прогнозом, ми не взяли парасолі.

Добігши до площі Сан-Джорджіо, ми сховалися під дашком готелю «Royal Victoria».

На цій невеликій площі багато цікавого. Головне - церква Сан-Джорджіо. Святий Георгій вважається покровителем Варення, 24 квітня головне свято міста - День Святого Георгія. Церква побудована в XII столітті, там є красиві фрески XVI-XVII століть, але побачити не вдалося, вона була закрита. Є ще маленька церква Святих Назарія і Цельсія (Santi Nazaro E Celso), і дуже цінна церква San Giovanni Battista з фресками XVI століття. Ця церква - найстаріша церква озера Комо.

А ми по вулиці, яка проходить повз церкву Сан-Джорджіо, повертаємося до станції.

Погода продовжує псуватися, особливо бентежить повзе через озера хмара. Поки ми чекали поїзда на Мілан, кілька разів починався дощ, але нам вже було все одно.

Поїздка на озеро Комо була, мабуть, найкращим днем ​​в нашій подорожі по півночі Італії. Кращим, тому, що це було більше спілкування з природою, ніж роздивляння так улюблених мною будиночків. Останнім часом мене більше приваблює природа. Напевно, час прийшов.