День відкритих дверей пройшов у Військовому університеті Міністерства оборони РФ

Майбутні абітурієнти та їх батьки прибули з різних куточків країни. У стендів університету стовпилися хлопці з Єкатеринбурга, Володимира, Волгограда, Краснодара, Санкт-Петербурга. Чимало серед них і москвичів. Чи не проштовхнутися.

Військово-гуманітарний факультет, фінансово-економічний, прокурорсько-слідчий, морально-психологічного забезпечення військ ... Тут навчають різним спеціальностям.

І майбутнім курсантам є з чого вибрати. Університет готує психологів, економістів, юристів, перекладачів, соціальних педагогів, журналістів і навіть ... військових диригентів.

- Зміни, які відбулися у військовому відомстві останнім часом, вселяють довіру, - каже подружжя Коренюгін, Віктор і Юлія.

У них в цьому році в Військовий університет зібрався вступати син Андрій. - Служба знову стала престижною. Тому нічого дивного в тому, що ми розглядаємо Військовий університет як один з можливих варіантів надходження, немає.

Сучасна Російська армія отримує новітні зразки озброєнь, створені з використанням новітніх технологій. Військовий університет не відстає, в навчальних аудиторіях є все найнеобхідніше для отримання знань.

- Інформація, яку на лекціях отримують курсанти, оцифрована, і хлопці можуть отримувати її прямо з екрану, - розповідає викладач кафедри інформатики та управління Віра Катіна. - В електронному вигляді здійснюється і контроль за успішністю. Завжди можна дізнатися, як працює над навчальним матеріалом той чи інший курсант.

Зізнатися, вид викладачів цього вузу мене дещо здивував. Багато з них, як медпрацівники, одягнені в білі халати. Виявляється, під час відвідування вузу міністр оборони РФ Сергій Шойгу висловив пропозицію, що непогано було б придумати якусь уніформу для викладацького складу.

А оскільки багато хто з викладачів працюють з технікою, вирішено було всіх одягнути в халати. Нововведення прижилося і багатьом сподобалося.

Майбутні абітурієнти та їх батьки прибули з різних куточків країни

Курсант першого курсу Військового університету Міністерства оборони Роман Грачов в аудиторії, де проходять заняття зі стрільби в «віртуальному тирі», освоює ручний протитанковий гранатомет РПГ-7

Для абітурієнтів одна з найпривабливіших спеціальностей - журналістика.

- Спочатку я в музичному училищі освоював кларнет, а потім вирішив стати військовим журналістом, - зізнається курсант першого курсу Роман Грачов. - Сподіваюся потрапити в яку-небудь гарячу точку, адже я ж майбутній офіцер.

- І чим же, на твій погляд, відрізняється робота військового кореспондента від цивільного? - цікавлюся я у Романа. Але його випереджає інший першокурсник, Владислав Клещев.

- У разі необхідності ми можемо вести бій і командувати взводом, - впевнено пояснює він.

Вмінню поводитися зі зброєю хлопці вчаться в спеціально обладнаному класі, що нагадує тир. Тільки вогонь з пістолета Макарова, автомата або кулемета Калашникова, гранатомети РПГ-7 ведеться тут лазерними променями. Мішені - на полукруглом екрані, куди виводиться зображення з проектора.

- Ми можемо імітувати практично будь-яку бойову ситуацію - бій в місті, в лісі, навіть в пустелі. Стріляти по цілям можуть відразу кілька людей, одночасно навчаючись вогневому взаємодії. Все як у справжньому бою, - розповідає начальник лабораторії Костянтин Звєрєв. Він відповідає за вогневу підготовку курсантів.

Такі віртуальні тири для навчання використовуються і у військових частинах.

- Що стосується військових журналістів, - розповідає помічник начальника учебнометодіческого відділу Іван Губачев, - то після закінчення нашого університету без роботи вони не залишаться. - Чи можуть розподілитися в групи інформаційного забезпечення, які існують в деяких родах військ, або піти працювати в військові видання.

До речі, і майбутні військові журналісти, і курсанти інших факультетів в обов'язковому порядку проходять навчання на кафедрі автомобільної підготовки. Майбутній захисник Вітчизни повинен вміти і машину водити.

- У нас навіть є спеціальний стенд, де можна зімітувати керування автомобілем, створюються і самі непередбачені дорожні ситуації, - говорить заступник завкафедрою Володимир Кунцман. - Хочете, можна змоделювати проїзд у регульованого перехрестя зі світлофором? Створимо і дорожню розмітку будь-якої складності - не виходячи з аудиторії.

Але базові знання курсанти все-таки отримують під час відпрацювання прийомів стройової підготовки і на маршбросках - причому в повному спорядженні, в костюмах хімзахисту і в протигазах.

Проходять такі заняття на території університету.

ПРЯМА МОВА

Ігор Мишуткин, начальник військового університету:

- У нашому вузі навчальний процес ведеться на 50 кафедрах, на яких працює кваліфікований викладацький склад - 123 доктори і 516 кандидатів наук, 144 професори, 325 доцентів. Вивчаються 40 іноземних мов. Більше 60 вчених університету є академіками та членами-кореспондентами різних академій. Фактично на кожних трьох курсантів університету доводиться один викладач з науковим ступенем.

Підписуйтесь на канал "Вечірньої Москви" в Telegram !

І чим же, на твій погляд, відрізняється робота військового кореспондента від цивільного?
Хочете, можна змоделювати проїзд у регульованого перехрестя зі світлофором?