День матері в столиці: листівки в «Зарядье» і японська казка в «Гаражі»

  1. куди сходити
  2. День матері в Росії і світі

Незважаючи на те що День матері в Росії припадає на останню неділю листопада (цього року випадає на 26-е), в Москві свято відзначають усі вихідні. Виставки, творчі заняття та ігри приготували музеї, парки та галереї столиці.

куди сходити

«Мами всякі важливі» в біологічному музеї

На сімейному святі в Державному біологічному музеї імені К.А. Тімірязєва сьогодні, 26 листопада, розкажуть про батьківській поведінці різних тварин. Гості дізнаються, як піклуються про своїх малюків мами в пір'ї і лусці і як виховують дитинчат мадагаскарські таргани. Співробітники музею також відкриють сімейні секрети батьків з озер і ставків.

Деякі сім'ї живих організмів можна буде розглянути під мікроскопом. У музей заглянуть і фахівці Московського зоопарку - вони прочитають лекції про тварин.

Як виглядає людський ембріон на різних термінах? Коли у зародка відкриваються очі? Які звуки він чує? У наметі «Дев'ять місяців» пояснять, як розвивається дитина. Заходи розпочнуться о 12:00.

День матері в «Зарядье»

Під час свята художник намалює для всіх бажаючих сімейний шарж. На лекції-бесіді відомі блогер-мами поділяться своїм досвідом. Захід пройде в лекторії павільйону «Заповідна посольство». Там же відбудеться творче заняття-гра, на якому діти відрепетирують і покажуть сценку.

На майстер-класі «Листівка мамі» юним гостям розкажуть, що таке аплікація, квілінг та скрапбукінг. На занятті «Такі різні мами» пройде конкурс на кращий малюнок «Я і моя мама». Створити ляльок - берегиню, крупенічку, десятіручку і домовушку - можна буде на майстер-класі «Берегиня домашнього вогнища». Заходи пройдуть 26 листопада.

«Вечірка Міккі-Мауса» в саду імені Баумана

Гостинні персонажі з мультфільму - Міккі-Маус і його подруга Мінні - чекатимуть відвідувачів в саду імені Баумана 26 листопада в 12.00. Вони навчать дітей виготовляти з печива казкових героїв. Також тут пройдуть ігри та конкурси.

Приємний сюрприз чекає тих, у кого деталі одягу будуть пов'язані з героями свята. Необхідна реєстрація за телефоном: +7 (499) 408-39-02 .

Майстер-клас «Народна лялька Матушка» в Галереї Іллі Глазунова

Освоїти основні прийоми, щоб створити традиційну ганчір'яну ляльку - набагато простіше, ніж здається. На занятті 26 листопада не тільки навчать правильно її майструвати, але і розкажуть, як вона з'явилася і для чого була потрібна.

Така Матушка - це берегиня сімейного вогнища, добра господиня. Оберіг покликаний зміцнювати зв'язок між мамою і дитиною. Сама лялька символізує безмежну любов, турботу і тепло. Заняття розпочнеться о 13:00. Записатися можна по телефону: +7 (495) 691-93-78 .

Сімейний день в «Гаражі»

26 листопада в Музеї сучасного мистецтва «Гараж» - сімейний день. Можна безкоштовно сходити на виставку Такаші Муракамі «Буде ласкавий дощ» , Послухати японську казку про чарівний віялі молодості, а потім спробувати виготовити і розписати власні віяла. Їх, до речі, використовують в Японії в тому числі і в бойових мистецтвах - віяло міг принести удачу в бою.

На дітей чекають на майстер-класі, присвяченому ханами - традиції милування квітами. Під час однойменного свята японці приходять в сади і насолоджуються видом квітучої сакури і уме. На занятті можна створити власні живописні роботи за допомогою туші та акварелі.

День матері в Росії і світі

У Росії День матері відзначають в останню неділю листопада. Вітають не тільки мам, а й вагітних жінок. Цікаво, що хоч свято і міжнародний, але відзначають його в різних країнах в різні дні. У США, Італії та Японії, наприклад, він припадає на другу неділю травня, а ось в Греції фіксована дата - 9 травня.

У Росії День матері з'явився відносно недавно, в 1998 році. Виходить, у нас йому всього 18 років. А перший такий свято провели ще раніше, в 1988-му. Це зробила вчителька російської мови і літератури Ельміра Гусейнова - в одній зі шкіл Баку. Був навіть сценарій - його опублікували через кілька років в журналі «Виховання школярів».

В Англії свято почали відзначати набагато раніше, ніж у нас - ще в XVII столітті, а в Америці - на початку XX століття. У 1914 році там був підписаний указ про те, що друга неділя травня - це День матерів Сполучених Штатів. Потім це свято прийшло і в інші країни.

Як зміни в місті роблять життя з дітьми простіше - в спецпроекті mos.ru

Як виглядає людський ембріон на різних термінах?
Коли у зародка відкриваються очі?
Які звуки він чує?