Державний Кремлівський палац; історія, опис

  1. Історія будівництва
  2. Особливості архітектури та внутрішнього оздоблення
  3. Що можна побачити в палаці
  4. Корисна інформація для відвідувачів
  5. Як дістатися

Адреса: Росія, Москва, Московський Кремль
Початок будівництва: 1960 рік
Закінчення будівництва: 1961 рік
Місткість: великий зал до 6000 чоловік
Координати: 55 ° 45'05.1 "N 37 ° 36'55.9" E зміст:

Історія будівництва

Особливості архітектури та внутрішнього оздоблення

Що можна побачити в палаці

Корисна інформація для відвідувачів

Як дістатися

Палаци Московського Кремля

Державний Кремлівський палац на карті

До 1992 року найновіше з палацових будівель Московського Кремля називали Палацом З'їздів. Кілька десятків років його використовували для проведення партійних і профспілкових форумів та інших загальнодержавних заходів. В наші дні представницький палац служить місцем для показу театральних постановок і концертів. Оглянути його зовні може будь-хто, а всередину будівлі пускають тільки за глядацькими квитках.

Оглянути його зовні може будь-хто, а всередину будівлі пускають тільки за глядацькими квитках

Палац з боку Іванівській площі

Історія будівництва

До 60-- років минулого століття партійні з'їзди проходили в Колонному залі Будинку Союзів і в Великому Кремлівському палаці . Однак з часом масштаб цих відповідальних зборів збільшився, і керівники країни прийшли до висновку, що для їх проведення необхідна більш сучасний майданчик. Ініціатором будівництва нової будівлі виступив партійний лідер Радянської держави - Н.С. Хрущов.

Коли рішення було прийнято, задумалися над питанням - де побудувати новий палац? Проектувальники пропонували кілька можливих майданчиків - територію Виставки Досягнень Народного Господарства, місце на Воробйових Горах біля університету і набережну, де тепер стоїть Храм Христа Спасителя . Під палац навіть хотіли знести знаменитий Гостинний двір. Але врешті-решт вибір припав на Московський Кремль . Це місце сприймали, як серце столиці і символ державності, тому кремлівська територія більш інших підходила для монументальної будівлі.

Потім провели закритий конкурс архітектурних проектів нового палацу. І серед 12 претендентів виграв Михайло Васильович Посохин, який і став лідером масштабного будівництва. Крім нього, в авторський колектив потрапило ще кілька архітекторів та інженерів, і всім їм по закінченні будівництва вручили Ленінську премію.

Палац з боку Троїцької вежі

Щоб підготувати велику за розмірами майданчик, в Кремлі знесли шість будівель XV-XIX століття. Це були так звані «допожарной» будівлі, тобто їх звели до великої пожежі 1812 року. Серед інших будинків ліквідували старий особняк, який перш займала збройна палата . Триповерхова будівля в стилі ампір побудували на початку XIX століття під керівництвом відомого російського архітектора Івана Васильовича Еготова. Уздовж нього стояли старі гармати, і їх перемістили до кремлівського Арсеналу . А найбільшу за розмірами Цар-гармату встановили на просторій Іванівській площі.

Спорудження нового палацу пройшло в рекордно короткі терміни. Його побудували всього за 16 місяців і відкрили в 1961 році. Цікаво, що за цей нетривалий час проект кілька разів кардинально переробляли, підлаштовуючи під нові потреби.

Спочатку пропонувалося побудувати зал для засідань, розрахований на 4 тисячі місць. Однак, Н.С. Хрущов, вражений новим Палацом З'їздів в Пекіні на 10 тисяч глядачів, розпорядився збільшити зал в новому кремлівському палаці. Його прохання задовольнили, і зал засідань розширили до 6 тисяч місць. Крім того звели великий банкетний зал, розрахований на 2,5 тисячі посадочних місць або 4,5 тисячі гостей під час проведення прийомів. Від цього внутрішній простір нового споруди так сильно зросла, що частина поверхів довелося прибрати під землю.

Від цього внутрішній простір нового споруди так сильно зросла, що частина поверхів довелося прибрати під землю

Південно-східний фасад палацу

Урочисте відкриття палацу відбулося восени 1961 року. На банкеті з нагоди цієї події нову будівлю було названо «дітищем відлиги». Запрошені на відкриття гості змогли побачити концертну програму з уривком з балету П.І. Чайковського «Лебедине озеро» і виступами артистів різних жанрів.

Особливості архітектури та внутрішнього оздоблення

Палац З'їздів є одним з небагатьох будівель Кремля, які не внесені до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Він має розміри 120 на 70 м, складається з шести поверхів і тому закриває від погляду входять в Кремль золоті куполи Успенського собору .

Підземна частина палацу поглиблена на 14 м, що відповідає висоті 5-ти поверхового будинку. Державний Кремлівський палац і Великий Кремлівський палац, в якому знаходиться кабінет Президента Росії, з'єднані між собою системою наземних переходів.

Зовні будівля облицьований привезеним з Уралу мармуром, красивим анодованим алюмінієм і скляними панелями. Раніше над його входом розташовувався позолочений герб СРСР, а тепер на цьому місці закріплений герб Росії .

фасад палацу

Величезний палац складається з 800 приміщень і коридорів різних розмірів, і в ньому працює 23 ліфта і один великий підйомник, куди поміщається цілий автомобіль. На просторій сцені розмірами 40 на 23 м одночасно можуть перебувати до 1000 артистів. У 2013 році провели повну модернізацію сценічних приміщень, і тепер вони відповідає найсучаснішим вимогам.

Внутрішнє оздоблення Палацу з'їздів виконана з червоного карбахтінского граніту, візерункового туфу з Баку і білого мармуру коелга. Крім того, в декоруванні приміщень і залів застосовані панелі з ясена, дуба, граба, тихоокеанського горіха і бука. За рахунок такої різноманітної обробки внутрішні приміщення палацу виглядають стримано і урочисто.

Завіса для сцени виготовлений з тонких листів металу, викарбуваних майстрами Художнього фонду Латвії. А гербовий фриз в головному фойє зроблений з кольорової смальти за малюнками відомого радянського художника Олександра Олександровича Дейнеки.

А гербовий фриз в головному фойє зроблений з кольорової смальти за малюнками відомого радянського художника Олександра Олександровича Дейнеки

Що можна побачити в палаці

У наші дні на сцені палацу показують вистави театру «Кремлівський балет». Цей театральний колектив був заснований в 1990 році, і в його перших постановках танцювали провідні солісти Большого театру країни.

Сьогодні в спектаклях театру беруть участь музиканти найвідоміших оркестрів Росії. У Палаці З'їздів показують класичні балети «Макбет», «Руслан і Людмила», «Лускунчик», «Баядерка», «Лебедине озеро», «Чарівна флейта», «Дон Кіхот», «Спляча красуня» і «Жизель».

Крім того, тут проходять фестивалі балету, дитячого, студентської творчості, благодійні програми та творчі вечори. На сцені виступають імениті оркестри, хори, камерні музичні колективи, популярні актори і відомі солісти. Тут грають джаз і рок, звучить авторська і народна пісня, популярна музика і романси, а також демонструють свою майстерність хореографічні ансамблі.

Щороку в Державному Кремлівському палаці організують головну Новорічну ялинку Росії. У радянські роки квитки на неї було майже неможливо дістати, так їх розподіляли серед дітей номенклатури і між відмінниками шкіл Москви. Вистави за ялинки транслювали по телебаченню, а подарунки для учасників запаковували в красиві пластикові коробки, зроблені у вигляді Спаської вежі Кремля.

Вистави за ялинки транслювали по телебаченню, а подарунки для учасників запаковували в красиві пластикові коробки, зроблені у вигляді   Спаської вежі   Кремля

відображення Арсеналу

Корисна інформація для відвідувачів

Каси Державного Кремлівського палацу розташовані недалеко від Кремля, на вул. Воздвиженка, 1. Вони працюють кожен день, без вихідних, з 12.00 до 20.00.

Пройти в Кремль можна тільки через контрольно-пропускні пункти. Прохід по квитках до Палацу З'їздів починається за 1 год 45 хв до початку концерту або спектаклю. У будівлю не пускають з рюкзаками, портфелями, згортками і громіздким багажем. Якщо є такий багаж, його потрібно залишати в платній камері схову, яка знаходиться на території Олександрівського саду.

Слід мати на увазі, що під час заходів всередині палацу заборонено користуватися мобільними телефонами, відеокамерами і фотоапаратами.

Як дістатися

Державний Кремлівський палац стоїть в західній частині Московського Кремля. Виходять до нього через територію Олександрівського саду, приосадкувату Кутафью вежу і Троїцький міст. А до входу на кремлівську територію добираються пішки від станцій московського метрополітену «Олександрівський сад», «Бібліотека імені Леніна» і «Боровицкая».

Вид палацу від Арсеналу

Вестибюль метро «Боровицкая» знаходиться найближче до Палацу З'їздів. Від нього потрібно пройти по Боровицької площі до перетину з вул. Манежна, а далі йти по Олександрівському саду до Кутафья вежі. Дорога від метро займає 10-12 хвилин.

Рейтинг пам'ятки

Палаци Московського Кремля

Державний Кремлівський палац на карті

Дивитися ще на Putidorogi-nn.ru:

Коли рішення було прийнято, задумалися над питанням - де побудувати новий палац?