Державний Кремлівський Палац Концертний зал, про нас

  1. про нас Розташований в серці столиці Росії - в стародавньому Московському Кремлі, Державний Кремлівський...
  2. Телефон
  3. Місто
  4. Адреса
  5. метро
  6. Робочий час
  7. Офіційний сайт

про нас

Розташований в серці столиці Росії - в стародавньому Московському Кремлі, Державний Кремлівський Палац був побудований в 1961 році за 16 місяців - в найкоротші на ті часи терміни - за активної підтримки Першого Секретаря ЦК КПРС Микити Сергійовича Хрущова. Вибір місця для будівництва Палацу був особливо відповідальне завдання. Розташування цього монументальної споруди повинно було відповідати його суспільно-політичної ролі. Будівництво Палацу на території Московського Кремля - ​​місці, священному для російської людини, найбільш повно відповідала цим високим вимогам. Московський Кремль - це не тільки видатний історичний і архітектурний пам'ятник минулого, а й, перш за все, центр нашої столиці, осередок вищих органів влади країни. Саме тут вирішено було реалізовувати ідею будівництва Палацу. Почався закритий конкурс на створення проекту будівлі. Серед дванадцяти запропонованих варіантів проекту переможцем і, в подальшому, керівником авторського колективу архітекторів став Михайло Васильович Посохин. Цей видатний архітектор, відзначений за проект Кремлівського Палацу Ленінської премії, був у той час головним архітектором Москви і начальником Головного архітектурно-планувального управління міста.

До авторського колективу увійшли: архітектори А До авторського колективу увійшли: архітектори А. А. Мндоянц, Е. Н. Стамо, П. П. Штеллер, Н. М. Щепетільніков; інженери Г. Н. Львів, А. Н. Кондратьєв, С. Я. Школярів, Т. А. Мелік-Аракелян і багато інших, в подальшому також удостоєні Ленінської премії за цей проект. На стадії проектування будівля була поділена на три головні складові, кожна з яких розроблялася окремою групою людей. Зал створював Є. М. Стамо зі своєю бригадою. Фойє проектувала група П. П. Штеллер, а фасади розроблялися під керівництвом А. А. Мндоянц. Коли почалася детальна розробка проекту, будівельних зон стало значно більше. Урядову, «закриту», частина створював архітектор КДБ Г. В. Макаревич. Зимовий сад проектувала К. Закарьян. Фасад, що виходить в Теремно палац, створював В. Локтєв.

У первинному варіанті зал був розрахований на 4000 місць У первинному варіанті зал був розрахований на 4000 місць. Надалі масштаби Кремлівського Палацу було вирішено збільшити. Непрямими «винуватцями» цього виявилися китайські архітектори. У 1959 році в Китаї святкувалося освіту КНР, в зв'язку з чим, було прийнято рішення побудувати десять великих будівель в Пекіні, серед яких також планувався Палац З'їздів, розрахований на 10 000 місць з величезним банкетним залом. Н. С. Хрущов, який був присутній на урочистостях, був вражений цією спорудою і розповів про нього М. В. Посохіна.

Почався новий етап роботи Почався новий етап роботи. Було прийнято рішення не тільки збільшити зал засідань до 6000 місць, а й, головне, спроектувати банкетний зал максимальної місткості. Для ознайомлення з досвідом будівництва подібних будівель група головних авторів виїхала в ФРН і США. Багато ідей елементів архітектури були тоді привезені з-за кордону, зокрема інтер'єр залу засідань ООН в Нью-Йорку, облицьований модною на той час дерев'яною рейкою, був практично імпортований в Кремль. Менш представницька делегація була направлена ​​в Пекін переймати досвід проектування банкетного залу. Будівля росло. Були додані ще один рівень з боку Арсеналу і кілька поверхів під землею, щоб розмістити збільшилися глядацькі гардероби. Банкетний зал в результаті вирішили звести у верхній частині будівлі, прямо над залом для глядачів.

Багато суперечок викликала і розробка архітектурного рішення фасадів Багато суперечок викликала і розробка архітектурного рішення фасадів. Розглядалося безліч варіантів: від майже закритого з аркадами до абсолютно прозорого. Так поетапно сформувався добре знайомий силует Кремлівського Палацу. Прості, геометрично чисті і ясні архітектурні форми зумовили урочистий благородний колорит інтер'єрів Палацу. Величавість, стриманість декору, настільки типова для давньоруського зодчества, дозволила Палацу чудово вписується в ансамбль будівель Московського Кремля - ​​ансамбль, в якому кожне сторіччя залишило свої неповторні білокам'яні риси. До літа 1961 року величезний будинок Кремлівського Палацу було споруджено і оброблено зовні білим уральським мармуром, золотистим анодованим алюмінієм і склом, а всередині - червоним карбахтінскім гранітом, мармуром коелга і візерунчастим бакинським туфом. В обробці стін і складальних паркеті були використані ясен, дуб, бук, тихоокеанський горіх і граб. Гербовий фриз з різнокольорової смальти був виконаний за ескізами та під керівництвом знаменитого художника А. А. Дейнеки. Завіса, що представляє собою декоративні панно з тонких карбованих металевих листів, був виготовлений майстрами Латвійського Художнього фонду під керівництвом Х. М. Рисіна за ескізом професора А. А. Мильнікова.

На банкеті, присвяченому завершенню будівництва Палацу з'їздів, Посохін назвав першим зодчим цього глобального проекту ... Микиту Сергійовича Хрущова, а Кремлівський Палац - «дітищем відлиги». У пам'ятний день відкриття Палацу 17 жовтня 1961 року глядачам була представлена ​​програма святкового концерту, в яку увійшли фрагмент балету «Лебедине озеро» і виступи майстрів мистецтв різних жанрів.

Кремлівський Палац як театрально-концертний майданчик з перших днів роботи був відданий в розпорядження Великого Театру СРСР в якості другої сцени Кремлівський Палац як театрально-концертний майданчик з перших днів роботи був відданий в розпорядження Великого Театру СРСР в якості другої сцени. Протягом десятків років у Кремлівському Палаці йшли оперні та балетні вистави поточного репертуару і випускалися прем'єри Академічного Великого театру СРСР за участю його видатних солістів та оркестру. Побудований насамперед для масових соціально-політичних заходів, Кремлівський Палац став місцем проведення партійних і профспілкових форумів 60-х - 80-х років. В його стінах були проведені XXII - XXVII з'їзди КПРС. Крім того, на сцені ГКД з успіхом стали виступати легендарні співочі та танцювальні колективи, такі як Державний академічний ансамбль народного танцю під керівництвом Ігоря Моїсеєва, Двічі червонопрапорний ансамбль пісні і танцю Російської Армії імені А. В. Александрова, Державний академічний російський народний хор імені М. П. Драгоманова . Е. П'ятницького, Академічний хореографічний ансамбль «Берізка» і багато інших. Сцена Кремлівського Палацу пам'ятає віртуозний танець Ольги Лепешинська, Майї Плісецької, Наталії Безсмертнової, Катерини Максимової, Людмили Семеняки, Маріса Лієпи, Володимира Васильєва, Михайла Лавровського; неповторні тембри голосів прославлених солістів опери Великого: Галини Вишневської, Олени Образцової, Тамари Мілашкіна, Ірини Архипової, Тамари Синявської, Белли Руденко, Маквали Касрашвілі, Зураба Соткилава, Владислава П'явко, Олександра Ведерникова і т. д. Багато історичних і пам'ятні події проходили в будівлі палацу. Тут проводилися перші з'їзди депутатів, коли в лютому поєдинку відбувалося становлення молодої російської демократії. Саме на цій сцені була виголошена присяга першого Президента суверенної Росії. У 1992 р Указом Президента РФ Кремлівський Палац з'їздів (КДС) був перетворений в Державний Кремлівський Палац (ГКД). На сьогоднішній день Кремлівський Палац є федеральною власністю і перебуває у віданні Управління Справами Президента Російської Федерації.

Державний Кремлівський Палац міцно закріпив за собою звання центральної театрально-концертного майданчика країни Державний Кремлівський Палац міцно закріпив за собою звання центральної театрально-концертного майданчика країни. Його особливий статус обумовлений тим, що він розташований на території резиденції Президента Російської Федерації - в Московському Кремлі. Це передбачає велику суспільну значимість проведених тут заходів.

Репертуарна політика головного театрально-концертного залу формується при безпосередній участі Громадської Ради, до складу якого входять видатні суспільно-політичні діячі та майстри російської культури Репертуарна політика головного театрально-концертного залу формується при безпосередній участі Громадської Ради, до складу якого входять видатні суспільно-політичні діячі та майстри російської культури. Обговорюючи передбачувані заходи, Рада в першу чергу звертає увагу на їх відповідність громадському і політичному статусу Палацу. Специфіка репертуарної політики ГКД також багато в чому визначається місткістю залу, масштабністю сцени, її технічними і експлуатаційними можливостями.

Сьогодні зал для глядачів Кремлівського Палацу - один з кращих в світі. Після комплексної модернізації звукового і світлового обладнання, проведеної в 2003 році, він став, за оцінкою авторитетних фахівців, в один ряд з такими уславленими залами світу, як «Карнегі-хол» і «Ірвін-плазми» в Нью-Йорку, «Шрайн Аудіторіум »в Лос-Анджелесі,« Олімпія »в Парижі, Королівський Шекспірівський театр в Стретфорд, зал« Стравінський »в Монтре.

Робочий час

щодня з 12.00 до 20.00

Телефон

+7 (495) 620-78-31

Місто

Москва

Адреса

вул. Воздвиженка, д. 1

метро

бібліотека ім.Леніна

Робочий час

щодня з 12.00 до 20.00

Офіційний сайт

http://kremlinpalace.org/