Десять найдорожчих музичних інструментів 21-го століття

13:30

Віолончель Страдіварі, саксофон Чарлі Паркера, кларнет Бені Гудмена і інші музичні інструменти, продані за рекордні ціни на аукціонах в останні 12 років.

Віолончель Страдіварі, саксофон Чарлі Паркера, кларнет Бені Гудмена і інші музичні інструменти, продані за рекордні ціни на аукціонах в останні 12 років.

Унікальні музичні інструменти регулярно з'являються на торгах найвідоміших аукціонних будинків: старовинні, виготовлені знаменитими майстрами або належали великим музикантам, вони є одним з найбільш затребуваних предметів у колекціонерів. Та й не тільки у них: у багатьох країнах, в тому числі і в Росії, існують спеціальні фонди, які збирають рідкісні музичні інструменти по всьому світу, а потім надають їх у користування провідним виконавцям. Не дивно, що ціни на подібні артефакти можуть досягати захмарних висот. Нижче представлений список інструментів-рекордсменів, проданих за останні 12 років.

Віолончель Дюпора роботи Страдіварі (1711 г.)

)

Duport Stradivari cello
Ціна: $ 20 млн

Коли звучить прізвище Страдіварі, то на думку спадають насамперед знамениті скрипки геніального майстра. Але його руками були створені не менш чудові віолончелі. Одна з них, Віолончель Дюпора 1711 роки, названа на честь віолончеліста Жана-П'єра Дюпора, має дивовижну історію. За легендою, подряпина на її корпусі була залишена шпорами Наполеона Бонапарта, який намагався пограти на ній. Крім Дюпора, інструментом володіли і інші віолончелісти-віртуози: Огюст Франкомм (з 1842 по 1884 рік) і Мстислав Ростропович (з 1974 по 2007 рік). Після смерті останнього інструмент був придбаний Японської музичної асоціацією за суму, яка є абсолютним рекордом не тільки для віолончелей, але і для музичних інструментів взагалі.

Скрипка «Леді Блант» роботи Страдіварі (1721 г.)

)

Lady Blunt Stradivari violin of тисячі сімсот двадцять один
Ціна: £ 9,8 млн ($ 15,894 млн за курсом на момент продажу)

Своєрідне змагання між великими скрипковими майстрами триває і після їх смерті. Шедеври, створені Страдіварі і його учнями, а також їх головним конкурентом Гварнері, продовжують бити цінові рекорди. Останній з них був встановлений в червні 2011 року, коли була продана скрипка Lady Blunt роботи Антоніо Страдіварі. Продавцем виступила Японська музична асоціація, яка володіла інструментом 30 років: виручені гроші вона направила на допомогу постраждалим від цунамі. Покупець вважав за краще залишитися невідомим. Примітно, що в 1971 році на аукціоні Christie's скрипка Lady Blunt також встановила ціновий рекорд: в той час за неї віддали «всього» £ 84 000.

Піаніно «Великий кристал»

Піаніно «Великий кристал»

Crystal Grand Heintzman Piano
Ціна: $ 3,22 млн

Церемонія відкриття літніх Олімпійських ігор 2008 року запам'яталася глядачам усього світу барвистими і грандіозними номерами програми, серед яких було потужне виступ знаменитого китайського піаніста Лан Лана. Грав музикант на вельми незвичайному і екстравагантному інструменті. Спеціально для церемонії компанія The Heintzman Piano створила свій унікальний шедевр - піаніно Crystal Grand, або, якщо перекладати дослівно, «Великий Кристал». Воно й справді виглядає так, немов його вирізали з величезного цілісного кристала. На аукціоні, проведеному після Олімпіади, піаніно було куплено приватним покупцем за найбільшу суму, віддану коли-небудь за даний тип музичних інструментів.

Електрогітара Fender Stratocaster

Електрогітара Fender Stratocaster

Reach Out to Asia Fender Stratocaster Guitar
Ціна: $ 2,8 млн

Мік Джаггер, Кіт Річардс, Брайан Адамс, Ерік Клептон - ось ті легенди року, чиї автографи можна побачити на самій звичайній білої гітарі Fender Stratocaster. І вони тільки очолюють довгий список музикантів, розписавшись на ній. Почасти тому дана електрична гітара - найдорожча в світі на сьогоднішній день. Вона була пущена з молотка на благодійному аукціоні Reach Out to Asia в Досі в 2006 році за рекордну для подібних предметів суму. Придбала її дочка еміра Катару шейха аль-Маясса аль-Тані. Саме Шейха аль-Маясса поставила рік тому ще один ціновий рекорд, заплативши за картину Поля Сезанна «Гравці в карти» $ 250 млн - найбільшу суму, коли-небудь віддану за твір мистецтва.

Клавесин роботи Джозефа Йоганна Коші

Клавесин роботи Джозефа Йоганна Коші

Couchet harpsichord
Ціна: £ 267 500 ($ 390 550 за курсом на момент продажу)

Найперші згадки про клавесині відносяться ще до XIV століття. Спеціально під цей музичний інструмент створювали свої твори Моцарт, Бах, Гендель і багато інших великі композитори. Але в наші дні концерти за участю клавесина вкрай рідкісні, а самі інструменти стали колекційною рідкістю. Центром їх виробництва в XVI-XVII століттях був Антверпен. Саме в цьому місті протягом довгого часу працювали «фламандські Страдіварі»: майстри-творці клавесинів з сімейства Рукерсов і їх нащадків - Коші. Один з них, Джозеф Йоганн Коші, створив в 1679 році свій найкращий клавесин. Саме він і був пущений з молотка на аукціоні Sotheby's в 2001 році, встановивши ціновий рекорд на клавесини, який тримається донині.

Барабанна установка Кіта Джона Муна

Барабанна установка Кіта Джона Муна

Ціна: £ 139 650 ($ 252 487 за курсом на момент продажу)

У 1978 році у віці 32 років помер один з кращих рок-барабанщиків у світі - Кіт Джон Мун. Його манерою гри на ударних захоплювалися, їй наслідували. Божевільний Мун, або Мун-Лун, як його часто називали фанати, став кумиром для мільйонів. Найімовірніше, саме один з його шанувальників і купив на аукціоні Christie's в 2004 році ударну установку, на якій музикант грав в період з 1968 по 1970 рік. До початку торгів установка оцінювалася в досить-таки скромну для подібних предметів суму - £ 15 000, але за барабани розгорнулася запекла боротьба, і в підсумку установка пішла за рекордну суму, яка була в дев'ять разів вище пресейловой ціни. Втім, подібний результат торгів - цілком в дусі Божевільного Муна.

Саксофон Чарлі Паркера

Саксофон Чарлі Паркера

Ціна: $ 261 750

Чарлі Паркер прожив всього 34 роки, але за своє коротке життя він зумів домогтися багато чого, ставши видатним джазовим саксофоністом, який привніс в джаз стільки ж, скільки Луї Армстронг або Дюк Еллінгтон - якщо не більше. У 2005 році в Нью-Йорку Guernsey's провела джазовий аукціон, на якому були виставлені на продаж предмети, що належали великим джазовим виконавцям. Серед них і виявився саксофон Чарлі Паркера. Продавцем виступила вдова музиканта, яка зберігала у себе музичний інструмент цілих 50 років, і цей факт не міг не відбитися на вартості саксофона. Примітно, що на тому ж аукціоні через не менш рекордної за стартову ціну - $ 500 000 - не був проданий саксофон іншого знаменитого джазмена - Джона Колтрейна.

Бас-гітара «Флора Аурум»

Бас-гітара «Флора Аурум»

Flora Aurum by Jens Ritter
Ціна: $ 250 000

Ім'я німецького майстра Йенса Ріттера широко відомо у вузьких колах: він робить під замовлення музичні інструменти преміум-класу (як правило, для відомих персон), в першу чергу - бас-гітари і електрогітари з оригінальним дизайном. Ціна «звичайної гітари» його роботи коливається в діапазоні від $ 5000 до $ 16 000. Однак бас-гітара Flora Aurum, виготовлена ​​Ріттером в 2007 році і дісталася покупцеві, який вважав за краще зберегти інкогніто, побила всі можливі цінові рекорди на даний тип музичних інструментів. Що не дивно, якщо врахувати, що при її створенні були використані золото, діаманти, платина і бивень мамонта - до яких, звичайно ж, варто додати талант і майстерність творця шедевру.

Труба Діззі Гіллеспі

Труба Діззі Гіллеспі

A Dizzy Gillespie trumpet
Ціна: $ 31 000

Діззі Гіллеспі був справжнім віртуозом гри на трубі; як і Чарлі Паркер, він вважається засновником стилю бібоп в джазі. Він помер в 1993 році у віці 75 років, але за своє довге життя у нього було всього кілька улюблених труб. Одна з них була продана в 2005 році все на тому ж знаменитому джазовому аукціоні Guernsey's в Нью-Йорку. Сума стала рекордною для десятиліття, але не змогла побити попередній ціновий максимум, встановлений в 1995 році на аукціоні Christie's. Тоді була пущена з молотка інша труба Діззі Гіллеспі - але за $ 55 000. Це була та сама знаменита труба, зінуті під час нещасного випадку, завдяки чому вона знайшла своє неповторне звучання, настільки улюблене музикантом.

Кларнет Бені Гудмена

Кларнет Бені Гудмена

Ціна: $ 25 000

Видатний джазовий музикант і неперевершений майстер гри на кларнеті (виконавців його рівня можна дійсно перерахувати по пальцях) Бенні Гудмен помер в 1986 році у віці 77 років. За своє довге життя він змінив чи не десятки музичних інструментів, деякі з яких періодично з'являються на різних аукціонних майданчиках, що продаються нащадками друзів джазмена і його найближчими родичами. Найдорожчий проданий кларнет XXI століття був виставлений на торги на тому ж аукціоні, що і саксофон Чарлі Паркера і труба Діззі Гіллеспі. Для порівняння: інший кларнет Бені Гудмена був проданий в 2011 році на аукціоні Sotheby's в Нью-Йорку за $ 16 250.

За матеріалами: fresher.ru