Дітям створюють на уроках веселку, а баскетбол веде банкір

  1. АВТОРИ:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

22 липня 2010, 7:33 Переглядів:

Учитель-легенда. Палтишев має звання Народного вчителя СРСР, а ще його можна знайти «ВКонтакте» або на «Однокласниках». Фото з сімейного архіву Н. Палтишева.

Міносвіти задумало зібрати воєдино і видати найцікавіші і вже працюють ідеї українських вчителів. Робоча назва книги - "1000 + 1 ідея сучасної української школи". Презентація збірника намічена на День вчителя, який в цьому році буде відзначатися 3 жовтня. "Сегодня" поспілкувалася з вчителями і директорами шкіл - авторами найцікавіших проектів.

ФІЗИКА ПІД МУЗИКУ. Уроки вчителя фізики з одеської школи №55 Миколи Палтишева вже стали легендою. Кожну тему 64-річний педагог починає з вступного уроку, на якому звучить класична музика, працюють відразу 7 відеопроекторів і всілякі прилади, що демонструють закони фізики. "Взяти, наприклад, оптику. На першому уроці я пускаю світлову веселку через весь клас і на тлі звучання" Місячної сонати "Бетховена декламую вірш Леоніда Вишеславського про Сонце. Так само виглядає і початок залікових уроків - я їх називаю" уроки радості ". На них діти демонструють свої знання, готують презентації - іноді це цілі в реальному часі. Для однієї з них вони змайстрували "парасольку Боголюбова" в честь вченого-фізика - в минулому році було 100-річчя від дня його народження. На "парасольку" - 190 лампочок, зібраних в сузір'я, і ​​макети його винаходів. Завдання вчителя - завантажити учня великою кількістю свого словоблудства, а навчити його відповідати на основні питання: чому небо блакитне, звідки береться світло ... А в позаурочний час старшокласниці радяться зі мною, наприклад, робити їм аборт чи ні. Учитель повинен бути не просто наставником, а іншому ", - розповів" Сегодня "Палтишев.

До речі, в Верхньодніпровську (Дніпропетровська обл.) Придумали проводити "круглі столи" "Не поспішайте, дочки, в мамки" для старшокласниць на тему статевих відносин. До них залучають психологів, лікарів і авторитетних людей міста.

ДРУЗІ ЇЇ Величності. У сімферопольській гімназії №9 в ролі вчителів виступають ... батьки школярів. "Ми вперше провели такий експеримент в 2007 році. Скажімо, працівник банку, який захоплюється баскетболом, провів урок фізкультури, лікар - урок про основи здоров'я, юрист - правознавства. Діти були в захваті, тому вирішили зробити це регулярною практикою, - розповіла нам директор гімназії Тетяна Коваль. - Для цього ми вибираємо останні уроки в чверті, оцінок не ставимо. А ще наші діти, які вивчають англійську мову, переписуються з королевою Великобританії Єлизаветою II. Перший лист, в якому її вітали з Різдвом, відправили в 1999 році. М и не розраховували на відповідь, але він прийшов, правда, не від неї особисто, а від адміністрації Букінгемського палацу. З тих пір діти пишуть королеві листи до всіх свят і ювілеїв. Нас вже зарахували до "друзям її Величності".

ВІРШІ. У київській школі №92 діти самі пишуть вірші та оповідання, які потім видаються окремою книжкою. "Я видала вже два таких збірки з роботами моїх учнів. Мені допомагають наші колишні випускники, що працюють в поліграфії", - розповіла завуч школи Тетяна Шкандевіч.

ІНТЕГРАЦІЯ на уроці. Київська школа №168 - одна з небагатьох, де навчають дітей-інвалідів разом зі звичайними. "Зараз у нас навчається 66 дітей, переважно з ДЦП. Зазвичай таких дітей вчать на дому, вони замкнені в чотирьох стінах, а у нас можуть спілкуватися з однолітками. Здорові діти їм допомагають, і ще не було жодного інциденту, щоб інвалідів дражнили" , - розповіла нам завуч школи Лариса Шевчук.

"ХОЧЕМО розворушити ВЧИТЕЛІВ"

У Міносвіти наголошують, що впроваджувати вчительські ідеї в обов'язковому порядку не збираються. "Я б хотів, щоб вчителі, директори шкіл, керівники управлінь з питань освіти поділилися накопиченим досвідом і надихнули на творчий підхід своїх колег. Збірник буде завжди під рукою, це допоможе складати навчальні плани на рік. Я також виходив з особливостей нашого менталітету: якщо у кого-то что-то є, а в мене немає, мені обов'язково захочеться це зробити - і зробити краще ", - розповів" Сегодня "перший заступник міністра освіти Борис Жебровський.

Він упевнений, що одного разу реалізована ідея не отримує продовження. "Багато ідей тримаються на особистості вчителя. Впроваджувати проекти зверху - марно. На одній жорсткої вертикалі ніяких змін в школі не буде. Ми хочемо розворушити вчителів, багато з них бояться експериментувати, побоюючись перевірок і наступних покарань, мовляв, не дотримуєтесь шкільній програмі і т . п. Нас зовсім не влаштовує переважна система контролюючих органів, ми навіть оголосили мораторій на перевірки шкіл в травні і вересні, коли там найгарячіша пора. Наприклад, одна з найуспішніших - фінська система освіти - виключає л бій контроль перевіряючих органів. Замість різних інспекцій, існуючих у нас, у фінів є консультаційні центри з поточним шкільним проблемам. Контроль існує на виході, коли школярі демонструють свої знання. У нас же все навпаки ", - розповів Жебровський.

Ідеї ​​та проекти міністерство буде збирати до 20 серпня. Вчителі-новатори, які хочуть поділитися своїм досвідом, можуть звертатися за телефоном: (044) 486-75-54.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Дітям створюють на уроках веселку, а баскетбол веде банкір". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОРИ:

Соснова Анастасія, Дмитро Гомон

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.