«До сих пір про наше весілля ходять чутки» - незвичайні весілля в Барановичах

  1. Марія Іваненкова, в 2012 році влаштувала з чоловіком тематичне весілля по фільму «Стиляги»
  2. Іван Пайгерчев, в 2012 році влаштував з дружиною весілля в лісі
  3. Анастасія Середа, в 2016 році влаштувала з чоловіком мотосвадьбу

Весілля - велика подія в житті кожної людини. Intex-press поговорила з городянами, що влаштували нестандартні весільні торжества, і дізналася, скільки коштує таке весілля і з якими труднощами в організації вони зіткнулися.

Марія Іваненкова, в 2012 році влаштувала з чоловіком тематичне весілля по фільму «Стиляги»

Весілля - велика подія в житті кожної людини

Фото: архів родини Іваненкова

- На перше побачення ми з Олексієм пішли в кінотеатр на фільм «Стиляги». Він нам так сподобався, що ми вирішили переглядати його щороку.

Найкрутіше в цьому фільмі - одяг, музика і енергія, яка передається глядачеві. Своє весілля ми зробили такий же. Нашим гостям, яких було чоловік 50, тематика дуже сподобалася. Навіть бабусі й дідусі танцювали до ранку.

Своє весільне плаття я шила сама і займалася всією організацією. Льоша тільки платив. Щоб створити ідеальне плаття стильною нареченої, мені довелося об'їздити всі магазини тканин в Барановичах, Бресті і Мінську. Але навіть у великих містах я нічого не знайшла і в підсумку замовила тканину в інтернет-магазині.

РЕКЛАМА

Потім потрібно було зробити викрійку. Раніше я ніколи не шила такі складні речі, а коли у мене все вийшло, я була найщасливішою людиною на світі, незважаючи на пошарпані нерви і поколені голками пальці.

Зшити відповідні костюми собі і допомогти знайти наряди гостям - це було не єдиною складністю. Найважчим виявився підбір музики. Спочатку я думала, що просто заб'ю в пошуковику запит «скачати музику джаз», і на цьому все. Але я хотіла зробити плейлист ідеальним, щоб музика створювала правильний настрій і подобалася всім гостям. Тому на один тільки підбір пісень я витратила близько тижня, а в цілому організація весілля зайняла півроку.

Оренда ресторану, декорації, святкова вечеря, алкоголь, провідний на весіллі і фотограф - все це обійшлося приблизно в 800 доларів. Частина цих грошей окупилася з подарунків, але це не головне. Важливіше спогади і те, що родичі досі згадують весілля з захопленням, ставлять своїм дітям в приклад і просять нас організувати щось подібне.

Іван Пайгерчев, в 2012 році влаштував з дружиною весілля в лісі

Фото: архів родини ПАЙГЕРЧЕВИХ

- Ми з Тетяною - любителі туризму, як і наші друзі. Тому весілля хотіли відсвяткувати в лісі з палатками. Велику допомогу в організації нам надали друзі.

Після РАГСу ми трохи відсвяткували з батьками, а наші друзі в цей час поїхали в ліс облаштовувати ділянку. За тиждень до свята ми з приятелями з'їздили туди, підготували місця для намету над багаттям і наметів. А в день весілля хлопці все це «добудували», задекорували і почали готувати їжу.

РЕКЛАМА

Коли ми з дружиною приїхали, нас переодягли в лісові весільні наряди: сині шорти і білу майку. Було тепле літо, і такий дрес-код був обов'язковий для всіх гостей свята.

В цілому на весілля ми витратили приблизно 400-500 доларів. Основна стаття витрат - їжа. Святкували цілий тиждень, а побувало на торжестві приблизно 150 чоловік, тому продуктів і алкоголю довелося закупити багато.

Також витратилися на бензин. Не всі 150 чоловік розважалися з нами сім днів: відпроситися з роботи на такий термін важко. Люди приїжджали на два-три дні, вітали нас і їхали.

Для гостей ми поставили близько десяти наметів, але орендувати їх не довелося: наші друзі-туристи позичили нам намети. Також товариші привезли свої генератори і підключили до них чотири колонки. Завдяки цьому музика звучала постійно.

Ведучого ми не наймали, бо наші гості - люди самодостатні. Кожен з них зміг знайти розвагу: наприклад, в озері купуватися, покататися на квадроциклі або пограти в бадмінтон або волейбол.

Гостям таке весілля дуже сподобалася, і після нашої я хотів організовувати такі ж для інших. Але подумав, що «геморою» буде більше, ніж заробітку, і відмовився від ідеї.

Найбільша складність в організації весілля в лісі - зберігання їжі. М'ясні продукти швидко псуються без холодильника, тому потрібно везти холодильник і підключати його до генератора.

Також всім гостям потрібно пояснити, що в лісі робити можна, а що ні. Нам пощастило: у друзів багатий досвід туристичних походів, а іншим молодятам доведеться витратити багато часу на пояснення і на те, щоб стежити за всіма запрошеними.

Анастасія Середа, в 2016 році влаштувала з чоловіком мотосвадьбу

Фото: архів родини СЕРЕДА

- З Андрієм ми познайомилися завдяки нашому захопленню мотоциклами, і весілля було вирішено робити саме в цьому стилі. Торжество розтягнулося на два дні. У перший день святкували з родичами в ресторані, а в другій - знімали для друзів садибу.

Організацією повністю займалася я, і це зайняло півтора місяці. Спочатку ми не хотіли пишне весілля. Але коли я розповідала друзям про майбутнє свято, то попутно запрошувала їх. Так набралося багато гостей.

В цілому за два дні весілля відвідало більше сотні людей. Одних мотоциклістів тільки під час мого викупу було чоловік 50. Я навіть розплакалася від несподіванки, коли всіх побачила. А сусіди виносили на вулицю стільці, щоб подивитися на шоу, яке мотолюбителів влаштували. Хлопці робили складні трюки - таке не забувається!

Щоб прогодувати велику кількість гостей, потрібно щедро витратитися. Їжа - найбільша частина витрат на весіллі. Крім того, багато грошей пішло на оренду ресторану, садиби і кадиллака.

Вся весілля цілком обійшлася більше ніж в 3000 доларів, до того ж нам ще вдалося заощадити на відео- та фотозйомці: родичі чоловіка, які професійно займаються зйомкою, зробили нам подарунок у вигляді фотографій і відеокліпів. Таким чином ми зекономили близько 600-700 доларів.

З РАГСу ми виїжджали на машинах: моя мама була проти поїздок на мотоциклі в весільній сукні. Зате на другий день в садибу їхали вже на мотоциклах. Там же відірвалися з друзями.

Найскладніше в організації мотосвадьби - орендувати приміщення. Якщо гостей на торжестві мало, з приміщенням простіше. А якщо їх число наближається до сотні, можуть виникнути проблеми. Крім розміщення самих гостей, потрібно знайти і місце для мотоциклів.

Друга складність - безпека. Кожному гостю обов'язково потрібно пояснити, як поводитися, щоб не травмуватися, не лізти під мотоцикли, наприклад.

Витрачених грошей нам з чоловіком не шкода: це весілля запам'ятав все місто. Я чула від сусідів, що власники магазинів у Військовому містечку закривали свої торгові точки, щоб подивитися на шоу. До сих пір по району ходять чутки про наше весілля.

РЕКЛАМА