Донецький державний університет управління

  1. структура [ правити | правити код ]
  2. Академічний кампус [ правити | правити код ]
  3. Нагороди та репутація [ правити | правити код ]

Донецька академія управління та державної служби при Главі ДНР (Донецьк) / Донецький державний університет управління (Маріуполь)
(ДонАУіГС при Главі ДНР / ДонДУУ) укр. Донецький державний університет управління Донецька академія управління та державної служби при Главі ДНР (Донецьк) / Донецький державний університет управління (Маріуполь)   (ДонАУіГС при Главі ДНР / ДонДУУ)   укр Міжнародна назва Donetsk state academy of managment (DSAM) / Donetsk state university of managment (DSUM) Колишні назви Донецька філія Інститут підвищення кваліфікації керуючих працівників і фахівців Міністерства вугільної промисловості СРСР,
Донецька державна академія управління (до 2003 року),
Донецький державний університет управління (до 2016 року як єдине вуз) Девіз «Затребуваність випускників - наша головна задача» Рік заснування 4 березня 1992 року Реорганізовано У 2014 році в зв'язку з озброєним конфліктом на сході України університет був частково евакуйований в Маріуполь . Однак основна частина студентів і викладачів університету залишилися в Донецьку, де продовжують навчання і роботу в вузі, який з 2016 року отримав назву Донецька академія управління та державної служби при Главі ДНР (ДонАУіГС при Главі ДНР). Рік реорганізації 2016 Ректор Л. Б. Костровец (Донецьк)
С. Ф. Марова (Маріуполь) Студенти 4550 Бакалаврат 25 напрямів підготовки Магістратура 20 напрямів підготовки Доктора 74 Професори 60 Викладачі 345 Розташування Донецьк , Україна [1]
Маріуполь , Україна Кампус 7 навчальних корпусів, 3 гуртожитки Юридична адреса Україна [1] , Г. Донецк, ул. Челюскінців-63А
Україна, м.Маріуполь, вул. вул. Карпінського, 58 Сайт donampa.ru (Донецьк)
dsum.edu.ua (Маріуполь) Медіафайли на Вікісховища

Донецький державний університет управління (ДонДУУ; укр. Донецький державний університет управління; ДонДУУ) - вищий навчальний заклад в м Донецьку .

Є спеціалізованим навчальним закладом з підготовки всебічно розвинених управлінських кадрів, економістів, фінансистів, соціологів, фахівців в галузі права, менеджменту, туризму, маркетингу та інформаційних технологій, орієнтованих на діяльність в умовах 4-ої промислової революції і цифрової економіки.

У червні 1992 р на базі Донецького філіалу Інституту підвищення кваліфікації керівників і фахівців Міністерства вугільної промисловості СРСР , Як Донецька державна академія управління [2] [3] . З 4 березня 2004 року - Донецький державний університет управління [4] .

У 2014 році в зв'язку з озброєним конфліктом на сході України університет був частково евакуйований в Маріуполь . Однак основна частина студентів і викладачів університету залишилися в Донецьку, де продовжують навчання і роботу в вузі, який з 2016 року отримав назву Донецька академія управління та державної служби при главі ДНР (ДонАУіГС при Главі ДНР).

В 1993 році академія отримала статус державної, були розроблені і затверджені Статут академії, структура академії, а також затверджений Вчена рада ДонГАУ.

В 1994 році створені факультети: «Менеджмент у виробничій сфері», «Менеджмент невиробничої сфери», заочної навчання, післядипломної освіти, факультет по роботі з іноземними студентами. Почала видаватися газета ДонГАУ «За академічні знання».

В 1995 році ДонГАУ атестована і акредитована в повному обсязі III рівня. Відбувся перший випуск фахівців-менеджерів.

В 1996 році відкриті академічні коледжі в містах Вугледар і Ясинувата . Студентство прийнято в Евразиатско студентську асоціацію. ДонГАУ стала переможцем в тендері за програмою TACIS .

В 1999 рік введені в експлуатацію 2-й і 3-й навчальні корпуси. Вісник ДонГАУ «Менеджер» увійшов до переліку наукових видань ВАК України.

В 2000 році рішенням Державної атестаційної комісії ДонГАУ акредитована і атестована відповідно до вимог вищого IV рівня акредитації, створений Спеціалізована вчена рада для захисту дисертацій. У структуру ДонГАУ увійшла кафедра «Новітніх технологій в менеджменті» (м Горлівка , ВАТ концерн «Стирол»).

В 2001 році на базі факультету післядипломної освіти відкрита школа підготовки резерву директорів шахт. У ДонГАУ відкрита докторантура. Ректору ДонГАУ, проф. С. Ф. Поважний присвоєно звання «Почесний громадянин міста Донецьк ». Відкрито Інститут бізнесу - філія Компьенского комерційного інституту, що став першим на Україні [5] .

В 2003 році затверджений Рада для захисту докторських дисертацій. Ректор ДонГАУ, проф. С. Ф. Поважний обраний чл.-кор. АПН України.

В 2004 рік : Рішенням Кабінету міністрів України створено Донецький державний університет управління (ДонДУУ); ректором ДонДУУ затверджено д.е.н., професор С. Ф. Поважний. У 2004 році, був останній випуск студентів за напрямом MBA (Магістр Ділового адміністрування) за фахом Адміністративний Менеджмент. Створена структура ДонДУУ, рішенням Вченої ради затверджено Статут ДонДУУ. Відкрито новий 6-й навчальний корпус ДонДУУ. ДонДУУ визнаний кращим в рейтингу ВНЗ України за підсумками року і нагороджений дипломом «Софія Київська».

В 2006 році ДонДУУ перейшов на кредитно-модульну систему навчання відповідно до положень Болонської декларації. Акредитовані спеціальності Бізнес адміністрування та Державна служба.

В 2007 році відкрита підготовка магістрів за спеціальністю Державна служба, запроваджено підготовку фахівців відповідно до світових вимог за програмами MBA .

В 2013 році акредитовано спеціальність «Прикладна інформатика», розпочато підготовку фахівців в області електронного уряду та цифрової економіки.

Академія створена як навчальний заклад нового типу для виконання відповідального завдання - готувати висококваліфіковані кадри, здатні управляти не тільки складними виробничо-економічними процесами, а й завданнями державного масштабу.

За роки свого існування цей навчальний заклад впевнено пройшло великий шлях становлення і зміцнення, який завершився формуванням власної науково-педагогічної школи, де працюють сучасні педагогічні кадри.

Сьогодні Академія стала одним з відомих вищих навчальних закладів регіону, отримала високу оцінку підприємств і організацій України та Росії, а також високе міжнародне визнання. Усвідомлення студентською молоддю своєї затребуваності підсилює благородне прагнення бути корисним Батьківщині. Тому і девіз Академії: «Затребуваність випускників - наша головна задача».

Засновник і перший ректор Академії управління - Поважний Станіслав Федорович , Доктор економічних наук, професор, член-кореспондент АПН України, заслужений працівник народної освіти України, Почесний громадянин міста Донецька, Почесний громадянин Донецької області.

В даний час навчальний процес забезпечують 340 викладачів. Серед них 51 доктор наук, професор, 5 академіків НАН України, 1 член-кореспондент Академії педагогічних наук, 2 академіки Академії правових наук України, 54 академіки галузевих Академій наук України, 160 кандидатів наук, доцентів. 15 викладачів мають почесне звання заслуженого працівника (освіти, науки і техніки, культури, охорони здоров'я і спорту), 52 є нагородженими нагрудним знаком «Відмінник освіти», 3 людини мають звання «Почесний громадянин міста Донецька», 4 є лауреатами державних премій в галузі науки і техніки.

В активі викладачів 2 патенти, 434 авторські свідоцтва і патент на винахід.

У навчальному процесі академії беруть участь професори з США, Німеччини, Польщі, Росії. З лекціями виступали і проводили семінари: професор Російської Академії державної служби при Президенті Російської Федерації доктор історичних наук Пономаренко Б. Т .; ректор університету в місті Тюбінген (Німеччина) доктор Ганс Ферингер; професор Пітсбурзькому університету (США) Стен Кабала; професор Луїзіанського коледжу (США), Барні Т. Раффілд, III; волонтер Корпусу Миру США професор Бріджит Мак Кормак; директор Інституту міжнародної економіки і міжнародних відносин НАН України академік НАН України Пахомов Ю. Н .; проректор Академії менеджменту і ринку (м.Москва) доктор філософії, професор Ващенко В. П .; ректор Київського національного торговельно-економічного університету, доктор економічних наук, професор Анатолій Мазаракі та інші.

Основною формою підготовки науково-педагогічних кадрів є аспірантура і докторантура. Зараз в них навчаються 190 осіб. Створено Спеціалізована рада із захисту кандидатських і докторських дисертацій на здобуття наукових ступенів з державного управління.

В університеті докторські дисертації захистили 25 осіб, кандидатські - 120. Вчене звання професора надано - 37 особам, а доцента - 97.

274 викладачів і студентів пройшли стажування за кордоном, брали участь в роботі міжнародних конференцій, реалізації спільних проектів. Серед них проект за програмою «ТЕМПУС». Він реалізується спільно з Штутгартським університетом (Німеччина), Каталонським університетом (Барселона, Іспанія), Сандерлендський університетом (Великобританія), Інститутом телекомунікацій (Еврі, Франція) і Академією бізнесу (Легніца, Польща). У 2003-2004 роках з метою вивчення досвіду роботи в цих університетах побували 7 делегацій Академії (8 професорів і 5 доцентів). Одночасно з цим, викладачі були запрошені в ряд університетів. Так, професор Шайхет Л. Ю. запрошувався для читання спецкурсу «Математичне моделювання біологічних процесів» в інститут біомеханіки Урбіно (Італія), професор Бурега В. В. прочитав в Сілезькому університеті (Чехія) спецкурс «Соціальна адекватність механізмів державного управління», а професор З. С. Каїра з успіхом прочитала лекцію Fred Springer «Globalisation and Economic Integration: Ukraine 'Challenges and Choices» для студентів університету Lebanon Valley College, Пенсільванія, США. Істотною підмогою в роботі по вивченню досвіду організації та змісту навчання фахівців за кордоном для викладацького складу стала участь в грантових програмах. 5 викладачів стали переможцями конкурсів міжнародних програм і фондів, таких як «Зв'язки спільнот» (США), програма імені Фулбрайта "(США), IREX (США), ДААД (Німеччина). Викладачі університету брали участь в реалізації проектів TACIS, CEUME, створенні освітніх центрів, таких як Фонд «Україна - США», Вища школа бізнесу м Компьен (Франція). Академія є постійним членом Європейської асоціації міжнародної освіти.

Так, професор, д.е.н. Каїра З. С., представляючи Академію, активно співпрацює з Фондом Американської Асоціації маркетингу. Ставши переможцем одного з конкурсів для викладачів країн Східної Європи, вона отримала грант на стажування у Вищій школі економіки в Варшаві. Доцент кафедри адміністративного менеджменту Маляренко Т. А. протягом двох останніх років є активним учасником програми «Лідери майбутнього в МВА», яка, залучаючи молодих вчених, організовує проведення Літніх шкіл, де готуються майбутні лідери МВА. Плідними стали прямі контакти кафедри екологічного менеджменту (зав. Кафедрою к.е.н., доц. Шапоренко О. І.) та Центру досліджень навколишнього середовища Піттсбурзького університету (США), в рамках якого стали можливі дві наукові стажування співробітників кафедри і участь в роботі п'яти літніх шкіл та шести міжнародних конференцій і семінарів.

В 2014 незважаючи на складне суспільно-політичне становище в Донецьку і військовий конфлікт в регіоні, Академія продовжила свою роботу, зберігши основний професорсько-викладацький склад і студентів. Однак частина викладачів покинули місто і зареєстрували в м.Маріуполі вуз-двійник. Створено факультет «Державної служби та управління». Почалася підготовка за спеціальностями «Туризм» і «Менеджмент в туризмі».

В 14 вересня 2016 року вуз перейменований в ГОУ ВПО «Донецька академія управління та державної служби при Главі ДНР». Створена лабораторія «Інформаційних технологій». Відновили роботу Рада для захисту кандидатських і докторських дисертацій, аспірантура.

В 2017 році Донецька академія управління та державної служби відзначила своє 25-річчя

В 2018 році акредитовані 25 спеціальностей бакалаврату та 20 спеціальностей магістратури.

структура [ правити | правити код ]

Академія, яка перебуває в Донецьку, має наступну структуру [6]

  • Факультет стратегічного управління та міжнародного бізнесу
  • Фінансово-економічний факультет
  • Факультет виробничого менеджменту та маркетингу
  • Факультет юриспруденції і соціальних технологій
  • Факультет державної служби та управління
  • Центр додаткової професійної освіти
  • Центр довузівської підготовки
  • Центр по роботі з іноземними студентами
  • Докторантура і аспірантура

Коледжі

  • Торезький коледж
  • Ясинуватський коледж

Академічний кампус [ правити | правити код ]

У донецький кампус входять 7 навчальних корпусів з обладнаними всім необхідним для навчальних занять аудиторіями, бібліотека з читальними залами в 4-х навчальних корпусах, 3 гуртожитки для іногородніх студентів, 6 спортивних залів, 4 тренажерних зали і 3 спортмайданчики.

Нагороди та репутація [ правити | правити код ]

За підсумками громадського моніторингу, Донецька академія управління та державної служби визнана одним з провідних вищих навчальних закладів регіону, ВНЗ носить вагомий внесок в розвиток управлінської та економічної сфер, в розвиток регіональної теорії і практики державного управління. За час своєї діяльності Академія підготувала тисячі висококваліфікованих фахівців, які успішно працюють як в ДНР, так і в країнах ближнього і далекого зарубіжжя. За період свого існування Академія випустила понад 35 000 студентів. Досягаючи високих результатів в різних сферах діяльності, випускники ДонАУіГС займають провідні позиції в політиці і економіці, бізнесі та науці. У числі випускників Академії члени Уряду ДНР, відомі політики і економісти, депутати, керівники найбільших бізнес-структур, відомі громадські діячі, видатні спортсмени та популярні шоумени.

З 2016 ДонДУУ очолює Марова Світлана Феліксівна.

  • Алексюк А. М. (укр.). Педагогіка вищої освіти України. Історія. Теорія: Підручник для студентів, аспірантів та молодих викладачів Вищих Навчальних Закладів. - К.: Либідь (Укр.), 1998. - 560 с. - ISBN 966-06-0037-2 .
  • Литвин В. М. Україна: Хроніка поступу (1991-2001). - К.: Відавн. дім "Альтернативи", 2001. - 736 с.