Досліджуючи Карпати: 7 місць для різного відпочинку

  1. Манява
  2. Косів
  3. Ворохта
  4. - Читайте також: Що робити у Ворохті: 10 варіантів цікавого відпочинку
  5. Ясіня та Рахів
  6. Міжгір'я
  7. Пилипець

Тим, хто не встигає зробити біометричний паспорт, але дуже хоче спланувати осінню відпустку, засмучуватися не варто. В Україні знайдеться чимало місць для самого різного відпочинку: замки і озера , місця сили і дендропарки. Це вже не кажучи про морських курортах і горах. Саме про останніх і піде мова. Отже, що ж дивитися тим, хто відправиться досліджувати Карпати, крім відомих Буковеля і Яремче.

Манява

Івано-Франківська область

Івано-Франківська область

Ця маленьке село відома тим, що саме тут і знаходиться найвищий в Карпатах водоспад - Манявський. Тут же можна відвідати і Манявський скит - православний монастир, заснований ще в 17 столітті, а в самому центрі села - Музей бурого ведмедя. Тільки не плутайте з центром реабілітації ведмедиків (про нього мова піде нижче)! У цьому музеї зібрана велика кількість краєзнавчої літератури про життя ведмедя в Карпатах, а також представлені сувеніри, виготовлені місцевими жителями, ведмежі іграшки, глиняний гуцульську посуд, горщики, годинник.

Косів

Івано-Франківська область

Івано-Франківська область

Місто, просочений гуцульським колоритом з мальовничими пейзажами, звідки неможливо повернутися без традиційних сувенірів: кераміки, ковдр з овечої вовни і різьблений посуду. Власне це все можна купити на ринку в центрі міста. А що ще дивитися в Косові? Скелі Міської гори, звідки відкриваються чудові види, Музей народного мистецтва і побуту Гуцульщини, а якщо проїхати трохи до села Шешори, то ще й національний парк «Гуцульщина», водоспади і озеро Лебедин.

Ворохта

Івано-Франківська область

Івано-Франківська область

Те саме місце для тих, хто хоче усамітнитися і не бачити нескінченні натовпи туристів. Саме звідси починається сходження на Говерлу. А крім найвищої гори України, тут можна побачити старі австрійські мости-віадуки, церква Різдва Богородиці 17 століття, красівенние скелі, що підносяться над річкою Прут, і звичайно, ліси.

- Читайте також: Що робити у Ворохті: 10 варіантів цікавого відпочинку

Криворівня

Івано-Франківська область

Івано-Франківська область

Саме тут, в цьому гуцульському селі в горах, Михайло Коцюбинський написав «Тіні забутих предків», і тут же Сергій Параджанов знімав свій знаменитий фільм. А ще тут знаходився будинок Михайла Грушевського, в принципі будинок і залишився, але тепер це музей-садиба. У походах по визначних пам'ятках можна провести цілий день: Гуцульська хата-гражда, Літературно-меморіальний музей Івана Франка, церква Різдва Пресвятої Богородиці. Ну а крім архітектурних і історичних пам'ятників, Криворівня славиться своєю природою, через що часто цю місцевість порівнюють з грецькими амфитеатрами.

Ясіня та Рахів

Закарпатська область

Закарпатська область

Ясіня - селище, що розташувався біля підніжжя гір Говерла, Петрос і Близниця. Тут знаходиться Струківська церква, внесена в список спадщини ЮНЕСКО, на південь - водоспад Труфанець, а в 18 км - Драгобрат - самий високогірний курорт Карпат. Тут цілком теж можна відпочити від шуму міста і насолодитися красою українських гір, піднятися на гору Стіг на підйомнику або вершини Свидовецького хребта. Проїхавши пару десятків кілометрів від Ясіні, ви потрапите в Рахів - особливе місто, так як саме в його околицях, точніше в селі Ділове, знаходиться географічний центр Європи. Тут обов'язковим для відвідування повинен стати, звичайно, Карпатський біосферний заповідник з його унікальною природою, з архітектурних споруд - костел Св. Іоанна Непомуки.

Міжгір'я

Закарпатська область

Закарпатська область

Саме з цього селища можна дістатися до єдиного в своєму роді Реабілітаційного центру бурого ведмедя «Синевир». Власне, сюди привозять ведмедиків, з якими погано поводилися попередні господарі. Тут ведмедів вчать пристосовуватися до природних умов життя. Так що по дорозі на найвідоміший озеро в Карпатах загляньте сюди, а ще в національний природний парк, який так само називається «Синевир». Сам же селище Міжгір'я відомий своїми цілющими джерелами.

Пилипець

Закарпатська область

Закарпатська область

Пилипець відомий як гірськолижний курорт, але в літній період тут теж є на що подивитися і чим зайнятися. По-перше, тут теж є цілющі природні джерела - в 7 км від Пилипця в селі Келичин. По-друге, архітектурні пам'ятники, як, наприклад, музей дерев'яних церков або Церква Різдва Богородиці, побудовану, в 18 столітті. І, по-третє, гори і полонини: тут можна прогулятися по Боржавські полонини, біля водоспаду Шипіт, або політати на параплані, так-так, для тих, хто вважає за краще розглядати краси з висоти пташиного польоту і не боїться екстриму, тут є така можливість.

- Читайте також: Чарівний ліс: 4 піших маршруту по Київщині та Житомирщині від гіда Анни Петраускене

А що ще дивитися в Косові?