Досвід підприємства Екобрікета: за підтримки ЄС, Молдова бере курс на зелену енергію

Не дивлячись на збільшений обсяг виробництва біопалива, фірма не справляється із задоволенням попиту, велика частина якого надходить від побутових споживачів, які проводять заміну газових котлів на котли, що використовують біомасу. З кожним роком, все більше число людей переконується в тому, що використання біомаси для обігріву є більш рентабельним з точки зору витрат, більш ефективним і більш екологічним, а отже, попит на цей вид палива буде постійно зростати. "Одна тонна брикетів коштує приблизно 120 євро і такої кількості достатньо на обігрів будинку протягом кількох місяців, в залежності від зовнішньої температури. Таким чином, витрати набагато нижче в порівнянні з використанням газу, деревини або вугілля ", визнає Віктор Русу (Victor Rusu) з села Беліченій Векь, району Синджера, який звернувся у фірму Ecobricheta для закупівлі брикетів напередодні зими.

П'ять тисяч квадратних метрів виробничої площі, придбаної в цьому році в промисловій зоні муніципія Белць, дозволять фірмі надати стабільну зайнятість приблизно 30 людей прийшов. "Відходи слід використовувати розумно. Переробка відходів означає, в першу чергу, надання населенню можливості платити менше за тепло, а по-друге, це спосіб захисту навколишнього середовища. А для нас це означає наявність роботи тут, у нас вдома ", говорить працівник Ecobricheta Олександру Тимошин.

Людмила хотіла б і надалі застосовувати в Молдові досвід держав-членів в області зеленої енергії: "В наші подальші плани входить досягнення відповідності вимогам Європейських стандартів у всіх сферах виробництва, а не тільки з точки зору якості виробництва брикетів, що є ключем до нашого успіху . Ми плануємо подальший розвиток бізнесу і перетворення площі, на яких розташовані наші виробничі лінії, в зелену зону з установкою вітряних млинів, нехай навіть невеликих, або сонячних панелей, за прикладом багатьох європейських країн. Ми плануємо перетворити цю зону в зелений оазис, в якому активно підтримується стійка енергетика ".

Оптимістично і активно налаштованої Людмилі Абрамчук (Ludmila Abramciuc) вдалося розвинути перспективний бізнес в новому, незвіданому секторі для Молдови. "Якщо ми не будемо нічого робити, то нічого не зміниться. Ми повинні проявляти ініціативу, мислити позитивно і подавати навколишнім приклад гідний наслідування ", стверджує Людмила.

Фірма Ecobricheta, являє собою лише один приклад того, як перетворити зелену енергію в успішний бізнес. За підтримки проекту ЄС "Енергетика і біомаса", в Молдові було створено 35 фірм виробляють та експортують біопаливо. Ще 70 фірм були створені незалежними підприємцями, натхненними історіями успіху в цій галузі. Протягом останніх років, Європейський Союз виділив понад мільйон євро на розвиток сектора виробництва біопалива в Республіці Молдова і просування зеленої енергії, яку зараз використовують приблизно 174 тисяч жителів країни.

Автор: Маріана Табунщик (Mariana Tabuncic)

Ця стаття була підготовлена за сприяння Європейського союзу в рамках ініціативи EU4Energy. Її зміст є виключно відповідальністю автора і жодним чином не відображає точку зору Європейського союзу.

Стаття на Profit.md на румунському

Не дивлячись на збільшений обсяг виробництва біопалива, фірма не справляється із задоволенням попиту, велика частина якого надходить від побутових споживачів, які проводять заміну газових котлів на котли, що використовують біомасу