Досвідом варто ділитися

розвиток регіональної програми займає особливе місце в ряду завдань реабілітаційного відділу нашого фонду. Весь досвід і напрацювання, які були накопичені за п'ять років роботи, описуються і перетворюються в методичні рекомендації, які передаються колегам з регіональних фондів. А ті, в свою чергу, запускають аналогічні програми в своїх регіонах. У 2017 році 230 осіб з трьох регіонів Росії стали учасниками сімейних реабілітаційних програм, організованих і проведених місцевими благодійними фондами. розвиток   регіональної програми   займає особливе місце в ряду завдань реабілітаційного відділу нашого фонду

реабілітаційна програма

«Ми проводимо сімейні програми тільки для дітей та їхніх родичів з Москви і Московської області. Жителі з регіонів взяти участь у наших програмах не можуть, тому що їздити за тисячі кілометрів на реабілітацію дуже дорого і нерентабельно, - говорить керівник реабілітаційного проекту Олена Рачкова . - В ідеалі всю допомогу наші підопічні повинні отримувати в тому регіоні, де вони проживають. Виявилося, що напрацьований нами досвід корисний, затребуваний. Регіональні фонди, які співпрацюють з нами, стартують не з нуля, а відразу виходять на той рівень, який нам і не снився, коли ми тільки починали свої програми. І багато в чому це відбувається завдяки тим напрацюванням, які ми їм передаємо. Крім того, наші колеги дуже хочуть вчитися і розвиватися, тому з моменту початку навчання до моменту повноцінного партнерства та обміну ідеями проходить трохи часу - це особливо цінно ».

благодійні фонди «АдВіта» (м.Санкт-Петербург) , «Захисти життя» (Новосибірськ) і «Втрат немає» (г. Уфа) стали першими фондами, які підключилися до реабілітаційного проекту фонду «Подаруй життя». І результати не змусили себе чекати. У минулому році фонд «АдВіта» самостійно провів чотири реабілітаційних програми, стільки ж в скарбничці фонду «Захисти життя», а фонд «Втрат немає» організував для своїх підопічних дві сімейні програми.

Всьому цьому передували місяці відповідальної підготовки і тісного спілкування колег. Представники регіональних фондів приїжджали в Москву для участі в реабілітаційних програмах нашого фонду в якості стажистів . Ось що на одній з програм 2016 року говорила Ірина Хаматдінова, керівник реабілітаційного проекту «Територія особистих перемог» благодійного фонду «Втрат немає»: «Без теорії практика безглузда, але і без практики теорія - це просто ще одна книжка, яку прочитали і поставили на полку. Я рада, що у нас сьогодні вийшло поєднати одне з іншим, програти різні ситуації і не по одному разу, прожити, відчути ... Працювати на програмі волонтером для мене було справжнім викликом. Мені доводилося всьому вчитися, десь міняти себе, своє ставлення до того, що належить зробити. А тепер я можу все: і з лука стріляти, і на балансборде стояти, і займатися з дітьми в майстернях ... Але найголовніше, що я можу залучити до цієї діяльності і батьків, і дітей. Звичайно, ми багато чому тут навчилися. У тому числі вмінню будувати програму, що було б неможливо, якби ми самі не "Кухар" всередині. Без цього не вийшло б йти вперед ».

реабілітаційна програма

Організаційні семінари з співробітниками регіональних фондів, дводенні тренінги з навчання волонтерського активу, регулярні дистанційні консультації, обмін методичними матеріалами, спільний запуск пілотних програм на території регіону - ось далеко не повний список кроків, які необхідно пройти, щоб сімейні програми ставали все більш доступними в різних регіонах Росії.

У минулому році ще два фонди приєдналися до програми і планують запустити сімейні програми вже навесні 2018 року - це фонд «Добросвет» (м Воронеж) і фонд «Берегиня» (Г. Пермь).

Незважаючи на те, що робота над регіональними програмами займала багато часу, співробітники реабілітаційного відділу провели шість програм «Сімейні вихідні» і "Один плюс один" для сімей, які проживають в Москві і Московській області. Наші підопічні з'їздили в ірландський табір «Барретстаун» і табір «Лісові пірати» в Німеччині. дебютної стала цікава реабілітаційна програма «Людина і кінь» для підопічних старше 18-ти років, яка пройшла в заповіднику «Брянський ліс».

Чи не припиняв свою роботу і незамінний проект «Благодійна школа», завдяки якому діти в лікарнях продовжують вчитися, складають іспити, беруть участь в освітніх конкурсах і вивчають шкільні курси в онлайн-школі «Фоксфорд».

Завдяки реабілітаційному проекту фонду 600 підопічних отримали допомогу і підтримку в 2017 році, причому 230 з них вперше брали участь в програмах сімейної реабілітації за місцем проживання. А це значить, що ми крок за кроком просуваємося до найважливішої мети - зробити допомогу якісною і доступною для тих, хто її потребує.