Дракони, феї і паперова архітектура: які виставки відвідати у третю неділю серпня

  1. "Парк Горького. Фабрика щасливих людей »
  2. "Тут і зараз!"
  3. «Гоголь. Персонажі і характери »
  4. "Стеля"
  5. «На московських вигнутих вулицях ...»
  6. «Гіпноз простору»
  7. Found in Antarctica
  8. «Зуб за зуб»
  9. «Ми наш, ми новий світ побудуємо»
  10. «Країна драконів і фей»

40 міських музеїв в цьому році зробили подарунок любителям мистецтва - кожної третьої неділі місяця в них можна потрапити безкоштовно . Які виставки не пропустити 19 серпня - в матеріалі mos.ru.

"Парк Горького. Фабрика щасливих людей »

Місце: Московський музей сучасного мистецтва (Гоголівський бульвар, будинок 10/2)

Час роботи: 12: 00-21: 00 (каси закриваються о 20:30)

Час роботи: 12: 00-21: 00 (каси закриваються о 20:30)

Познайомитися з історією одного з найулюбленіших москвичами і туристами парків можна в ММСИ, де зовсім недавно відкрилася виставка "Парк Горького. Фабрика щасливих людей » . Так в розмові з першим директором парку Бетті Глан його назвав англійський письменник Герберт Уеллс. Назва прижилася, а потім скоротилося до «фабрики щастя».

Гості дізнаються, як Парк Горького пройшов шлях від I Всеросійської сільськогосподарської і кустарно-промислової виставки в 1921 році до моменту, коли його визнали об'єктом культурної спадщини в 1999 році. До експозиції увійшли понад 500 фотографій і близько 70 скульптур, в залах - більше 30 телевізорів, що транслюють відеохроніку 1990-х. А ще тут створили семиярусний фонтан з Голіцинському ротондою і дівчиною з веслом.

"Тут і зараз!"

Місце: Музейно-виставковий об'єднання «Манеж» (Манежна площа, будинок 1)

Час роботи: 13: 00-21: 30

Час роботи: 13: 00-21: 30

Не можна пропустити і велику виставку сучасного мистецтва "Тут і зараз!" . На трьох поверхах - півсотні проектів відомих і молодих московських художників. Організатори під керівництвом куратора Каті Бочавар постаралися, щоб було цікаво і художникам, і критикам, і знавцям, і тим, хто вважав, що далекий від сучасного мистецтва.

У Манежі є на що подивитися: тут і мультимедійний «Психоз» групи AES + F, який спочатку був декораціями до однойменної постановці «електротеатри Станіславський», а після перетворився в VR-спектакль, і «Надзвичайна комунікація» - галерея, створена небайдужими мешканцями конструктивістського будинки на ВДНГ, і велика металева інсталяція архітектора Костянтина Ларіна, яка стала конструкцією для всіх сцен і світлових приладів виставки і одночасно її повноцінним експонатом.

Тут і зараз можна буде відчути себе художником - самому навчитися створювати перформанси, спробувати намалювати рухомих моделей з натури в художньому класі і подивитися фільм «ВМаяковскій». І точно варто відвідати авторську екскурсію Каті Бочавар.

Детальна програма - на сайті виставки.

«Гоголь. Персонажі і характери »

Місце: Будинок Гоголя (Нікітський бульвар, будинок 7а)

Час роботи: 12: 00-18: 00

Час роботи: 12: 00-18: 00

побачити галерею неповторних гоголівських персонажів, створених Сергієм Алімовим, можна в Будинку Гоголя. В експозиції - роботи різних років, графіка і малюнки гуашшю.

«Ніс» і «Портрет» надихнули художника в 1960-і, потім послідували ілюстрації до «Вечорів на хуторі біля Диканьки», «Гравцям", "Ревізора» і «Весіллі». У перше видання «Мертвих душ» з роботами Алімова увійшло 15 ілюстрацій. Книгу кілька разів перевидавали, і за ці роки з'явилося ще 25 малюнків.

«Над Гоголем можна працювати нескінченно, там знаходиш все нові і нові речі. Я зробив в 1973-1974 роках перші свої ілюстрації до "Мертвих душ". І дивлячись на ці ілюстрації, я дивлюся, що зараз, переробивши їх, я дещо по-іншому вже уявляю, і для мене іншим стає Гоголь ... »- говорить про свої роботи Сергій Алімов.

"Стеля"

Місце: Національна галерея на Солянка (Вулиця Солянка, будинок 1/2, будова 2)

Час роботи: 12: 00-20: 00

Час роботи: 12: 00-20: 00

Шанувальників нестандартної якісної анімації чекають в Національній галереї на Солянка, де останній день працює фестивальна виставка "Стеля" . Творці задумували її як простір ігор - і їхня ідея вдалася.

До уваги гостей запропонують мультиплікаційні програми і заставки, створені за участю глядачів, і віртуальний тур по галереї в форматі комп'ютерної гри. Ще тут можна помедитувати, записатися на колективну зарядку «ГіпноУтро» і анімаційний воркшоп.

«На московських вигнутих вулицях ...»

Місце: Музей С.А. Єсеніна (дворик музею - Великий Строченовскій провулок, будинок 24, будова 2)

Час роботи: 13: 00-14: 00

Час роботи: 13: 00-14: 00

Пройти по вулицях Замоскворіччя можна буде в супроводі екскурсоводів музею Єсеніна . На прогулянці розкажуть про московських місцях, пов'язаних з життям і творчістю поета. Гості дізнаються історію вулиці Щипок, Великого Строченовского і стременного провулків, побачать історичні будівлі початку XIX століття: Солодовніковскую богадільню, Олександрівську лікарню Московського купецького суспільства, Чоловіче і Жіноче комерційні училища і Комерційний інститут імені цесаревича Олексія, а також м'ясну лавку купця Крилова, в якій деякий час трудився Сергій Єсенін.

Записатися на екскурсію можна за телефонами: +7 (495) 954-97-64 , +7 (495) 954-20-77 .

«Гіпноз простору»

Місце: Музей-заповідник «Царицино» (Дольськ вулиця, будинок 1)

Час роботи: 10: 00-19: 00

Час роботи: 10: 00-19: 00

Якщо ви ще не були у Великому палаці музею-заповідника «Царицино», тобто відмінний привід туди вирушити: там відкрита виставка-інсталяція «Гіпноз простору. Уявна архітектура. Шлях з давнини в сьогодні » .

Ведучий художник «електротеатри Станіславський» Степан Лук'янов перетворив зали палацу в виставку-спектакль, присвячену утопічною паперової архітектури епохи бароко і її зв'язку з сьогоднішнім днем.

Відразу на вході - гігантська гравюра Джованні Баттіста Піранезі «Іхнографія, або План Марсового поля у античні часи», одна з ключових робіт засновника течії паперової архітектури. Три зали присвячені Opera Seria (від італійського - «серйозна опера»). А в розділі «Кібербарокко» можна стати учасником гри в лабіринті фігур-обманок.

Found in Antarctica

Місце: Галерея XXI століття (Кременчуцька вулиця, будинок 22)

Час роботи: 11: 00-20: 00

Час роботи: 11: 00-20: 00

Found in Antarctica - велика фантазія Олега Каторгіна, який побував в Російської антарктичної експедиції. Художник представив, що в Антарктиді жили стародавні гуманоїди, які вступали в контакт з позаземними цивілізаціями. Відвідувачі дізнаються історію руйнівної війни двох рас, яка стерла з лиця материка все його населення.

На виставці також можна побачити дерев'яні скульптури Костянтина Андрєєва і анімацію Ольги Осматеску.

Вперше виставка пройшла на антарктичній станції «Беллінсгаузен».

«Зуб за зуб»

Місце: Державний біологічний музей імені К.А. Тімірязєва (Мала Грузинська вулиця, будинок 15)

Час роботи: 11: 00-18: 00

Час роботи: 11: 00-18: 00

Якщо вам сподобався фільм «Мег: монстр глибини» , Який зараз йде в кінотеатрах, безперечно варто відправитися в біологічний музей і побачити нове надходження - зуби мегалодону, представника вимерлого виду акул.

Зуби мегалодону настільки великі, що раніше їх вважали останками драконів або гігантських морських зміїв. Найбільші досягають 17 сантиметрів в довжину, а всього в пащі у акули їх було близько тисячі. Палеонтологи зробили висновок, що приблизний розмір тіла мегалодон - близько 16-18 метрів.

Виставка невелика: побачити можна тільки три зуба, знайдені в США (Південна Кароліна). Але для порівняння в експозиції музею є і щелепу сучасної акули.

«Ми наш, ми новий світ побудуємо»

Місце: Музей-садиба «Кусково» (вулиця Юності, будинок 2)

Час роботи: 10: 00-18: 00

Час роботи: 10: 00-18: 00

Виставка в музеї-садибі «Кусково» - збірник робіт радянських художників, присвячених становленню нової держави. Увага авторів привернули як індустріалізація, колективізація і стахановський рух, так і будівництво перших станцій столичного метро і оборона Москви.

Простежити зміни в політичній, економічній та культурного життя країни, розвиток науки після революції 1917 року до початку 1990-х років можна, розглянувши представлені на виставці порцелянові вироби. Крім того, тут можна побачити скульптури Йосипа Сталіна, Климента Ворошилова, Семена Будьонного, бюсти Володимира Леніна, Сергія Кірова та Карла Маркса.

Більшість експонатів були створені на найбільших порцелянових підприємствах СРСР.

«Країна драконів і фей»

Місце: Державний Дарвінівський музей (вулиця Вавілова, будинок 57)

Час роботи: 10: 00-18: 00

Час роботи: 10: 00-18: 00

Щоб опинитися в маленькому В'єтнамі, вирушайте на виставку «Країна драконів і фей» в дарвінівський музей . Експонати для неї зібрали співробітники Тульського екзотаріума під час довгих експедицій по В'єтнаму. Їм вдалося виявити невідомі види тварин, наприклад довгоносих чагарникових полозів - змій, яких вважали вимерлими. А сьогодні їх можна зустріти в багатьох зоопарках світу.

Також тут покажуть одяг і прикраси, твори мистецтва і предмети побуту міських і сільських жителів В'єтнаму.