Друга сцена Маріїнського театру стала петербурзьким Квазімодо

  1. З другого будинку Маріїнського театру зняли риштування і перехожі побачили масивну коробку з величезними...

З другого будинку Маріїнського театру зняли риштування і перехожі побачили масивну коробку з величезними дзеркальними вікнами. Ті, хто не бачив будівлю особисто, отримали безліч приємних вражень від перегляду фото знаменитої другої сцени Маринське театру в інтернеті. Жителям міста Маріїнки-2 нагадала торгово-розважальний центр. Архітектори порівнюють її з "фасадом сталінського палацу культури" і помічають, що будівля домінує над навколишнім середовищем замість того, щоб органічно вписуватися в неї. Директор Ермітажу Михайло Піотровський назвав другу сцену Маріїнського театру "архітектурної помилкою". Всі відхрещуються від Маріїнки і твердять в один голос, що проект вибрав особисто художній керівник театру Валерій Гергієв.

друга сцена Маріїнського театру : Думка директора Ермітажу Михайла Пітровского

директор Ермітажу Михайло Піотровський вважає, що нову будівлю Маріїнського театру, можливо, архітектурна помилка. Про це він заявив на телеканалі " Санкт-Петербург ". За його словами, нова будівля стало уроком" всім нам ".

"Воно, на мій погляд, ніяке, важливо, що там всередині, подивимося, що там всередині. Скажу також, що стара будівля Маріїнського театру теж не найбільший шедевр світової архітектури, але справа не в цьому справа в уроці. Я був членом журі , я голосував за проект Перо, як і всі інші. Це був дуже цікавий проект, який нічого не псував, який створював щось нове ", - прокоментував Піотровський.

На його думку, вину за невдалий проект варто покладати не тільки на архітекторів, а й на будівельників, жителів міста, яким не вдалося відстояти кращі варіанти.

Друга сцена Маріїнського театру: думка жителів міста

Активісти руху "Красивий Петербург" провели голосування, поцікавившись у жителів міста, що їм нагадує "Маріїнки-2". До ранку 5 лютого в опитуванні взяли участь близько 1,5 тис. Чоловік і більшість з них - 92% залишилися незадоволені новим будинком.

Більше третини опитаних (38%) зійшлися на думці, що нова будівля Маріїнського театру нагадує торгово-розважальний комплекс над новою станцією метро, ​​з десятками магазинів і багатозальним кінотеатром IMAX. Ще 19% побачили в будові великий бізнес-центр середнього класу в периферійному районі міста. У 16,5% респондентів будівлю викликало асоціації з Районним палацом культури "імені 17-ї п'ятирічки". Найменша, і тому майже не почутими частка опитаних в 10%, розгледіла-таки в будівництві нової будівлі Маріїнського театру. Справедливості заради варто відзначити, що з п'яти можливих варіантів відповідей чотири були негативними, а варіанти "мені подобається" укладачі опитування взагалі не запропонували.

Друга сцена Маріїнського театру: думка архітекторів

Чи не викликало захоплення нову будівлю і у архітекторів. Член Містобудівної ради архітектор Сергій Орєшкін в бесіді з dp.ru зазначив, що і не чекав від будівлі нічого хорошого, так як на конкурсі перемогла "дуже середня канадська компанія". "На її рахунку немає жодного яскравого твори, довіряти їй такий об'єкт, як Маріїнський театр, було, звичайно, не можна", - зазначив він. Орєшкін вважає, що почуття петербуржців можна зрозуміти, адже "фасад сталінського палацу культури ім. Першою п'ятирічки виглядав набагато краще".

"Містобудівна рада завжди був категорично проти цього проекту. За деякими даними, це був особистий вибір Гергієва. Він керувався якимись особистими причинами, не якістю роботи. А які приймали рішення чиновники в цій ситуації вели себе рішуче і неосвічене", - заметілархітектор.

"Планувальні та технічні завдання вирішені добре, - погодився архітектор Анатолій Столярчук. - Але відчути дух місця їм не вдалося. Добре, що з'явилася будівля - театр його потребував. Але те, як воно виглядає, викликає серйозні нарікання". Анатолій Столярчук відзначив, що надлишкові габарити будівлі, деталі великого масштабу "тиснуть" на навколишню забудову.

Друга сцена Маріїнського театру відкриття

Будівництво другої сцени Маріїнського театру в Петербурзі майже завершено. "Метробуд" на початку минулого місяця повідомив dp.ru, що завершить роботи 29 січня. Міністерство культури планує відкрити другу сцену Маріїнського театру в травні. Проект, на втілення якого пішло десятиліття, розробила канадська компанія Diamond & Schmitt Architects (її вибрав художній керівник Маріїнки Валерій Гергієв). Друга сцена Маріїнського театру обійшлася платникам податків в 22 млрд рублів.

Відео: телеканал " Санкт-Петербург "


Виділіть фрагмент з текстом помилки і натисніть Ctrl + Enter