»Двері Нікопольського факультету Національного університету« Одеська юридична академія »відкриті для вас!

Юлія КЛИМЕНКО для «Репортера»   Чверть століття Юлія КЛИМЕНКО для «Репортера»

Чверть століття. Саме стільки вже живе і процвітає Нікопольський факультет Одеської академії. На зло всім злостивцям її засновник і беззмінний декан Геннадій Каплан відповідає: «Ми працюємо на повну силу і готові приймати студентів за ліцензійним обсягом до 150 чоловік в рік!».

Деякі (особливо батьки) недостатньо розуміють, що студенти, які надходять на факультет, фактично стають студентами Національного університету «Одеська юридична академія». А це один з найбільш шанованих вузів України. Студентів зараховують на навчання наказом ректора Національного університету «Одеська юридична академія». По завершенню навчання вони отримують диплом Національного університету «Одеська юридична академія».

«Репортеру» розповіли про історію формування та про нинішній стан справ кандидат юридичних наук, заступник декана - Євген Житар і помічник декана з загальних питань та зв'язків з громадськістю, викладач - Михайло Мавродий. Обидва, до речі, випускники Нікопольського факультету.

- Як все знають деканом Нікопольського факультету Національного університету «Одеська юридична академія» є Геннадій Абрамович Каплан, кандидат філософських наук, доцент. Він - відмінник народної освіти СРСР, нагороджений знаком Міністерства освіти і науки України «Петра Могили». Самі розумієте, такий різнобічна людина має особливий підхід до студентів і має своє бачення на систему освіти в Україні. Не виключено, що завдяки його «стрижня» академія не просто тримається, а ще і лідирує серед інших місцевих навчальних закладів. - Як все знають деканом Нікопольського факультету Національного університету «Одеська юридична академія» є Геннадій Абрамович Каплан, кандидат філософських наук, доцент

А ось коли в 1992 році в провінційному Нікополі, де до цього ніколи не було вузів, відкрився юридичний факультет (тоді Харківського національного педагогічного університету імені Григорія Сковороди), то це викликало двоякі емоції у городян. Одні були приємно здивовані, а інші з недовірою поставилися до цього кроку. Але позитивна аспект в тому, що в стінах факультету студентам даються знання такого ж рівня, як в престижних державних вузах, що мають потужний професорсько-викладацький склад. У той час навіть декан Геннадій Абрамович не знав, якою буде доля нового факультету, як довго він проіснує і чи зможе зайняти гідне місце в системі вищої освіти в Україні. Хоча був впевнений: зробить все, щоб саме так і сталося.

- Добре, що так вдало «вистрілила». Хоча це великий ризик відкривати таку структуру у відносно невеликому місті.

- Але знаєте, невипадковим був вибір місця створення факультету. Нікополь є географічним і інтелектуальним центром великого за розміром регіону, що об'єднує південь Дніпропетровської, північ Херсонської та значну частину Запорізької областей. Протягом тривалого часу проблемою цього регіону був відтік молоді, яка прямувала на навчання в визнані центри вищої освіти нашої держави і не бажала повертатися для працевлаштування додому. Зі створенням в Нікополі юридичного факультету почався процес забезпечення
юридичними кадрами високого професійного рівня всіх сфер життя суспільства. І на сьогоднішній день інфраструктура ринку юристів в регіоні майже повністю складається з випускників саме Нікопольського факультету, а динаміка попиту на випускників-юристів, враховуючи структурні трансформації в нашій державі, тільки зростає.

- А які кафедри є на факультеті?

- На факультеті діють три кафедри: державно-правових дисциплін, спеціальних правових дисциплін, соціально-економічних і гуманітарних дисциплін, на яких працюють висококваліфіковані викладачі, що забезпечують якісну підготовку фахівців в області права.

Нікопольський факультет є структурним підрозділом Національного університету «Одеська юридична академія» з 2003 року. За час існування наш навчальний заклад став центром, в якому формується юридична наука і виховується інтелігенція, яка несе дух волелюбності, навчає і виховує громадян нашого регіону.

Проводиться підготовка бакалаврів і магістрів за спеціальністю «Право» на денній та заочній формах навчання, а також можливість отримання другої вищої освіти. Студенти денної форми навчання мають можливість навчатися на кафедрі військової підготовки і отримати військове звання. Студенти мають можливість проходити практику в судах, органах прокуратури та внутрішніх справ, адвокатських об'єднаннях. Проводиться підготовка бакалаврів і магістрів за спеціальністю «Право» на денній та заочній формах навчання, а також можливість отримання другої вищої освіти

- А матеріально-технічна база, яка?

- Сучасна! А саме: окремий триповерховий навчальний корпус площею понад
2,5 тис. Кв. м, спеціалізовані аудиторії та лабораторії, музей криміналістики, який, до речі, створений у співпраці з місцевими органами внутрішніх справ, прокуратури та служби безпеки України, навчальний полігон і бібліотека літератури юридичного профілю.

Регулярно на факультеті проходять наукові заходи як міського, так і регіонального масштабу, в тому числі наукові конференції, круглі столи, тематичні засідання.

- Так, я недавно була у вас на конференції про проблему правопорушень на водних об'єктах. Обговорювалися дійсно наболілі питання. Але це ми все про серйозне. Студентське життя - це ж не тільки пари, лекції та підготовка до іспитів, це ж ще й свята, спортивні змагання, конкурси краси, гуморини.

- Звичайно! Велика увага приділяється творчому вихованню студентської молоді. На факультеті діє студентська рада, танцювальний колектив «Discovery», є команда КВН «Краватки», яка є багаторазовим призером міських та регіональних конкурсів, спортивні секції та наукові гуртки. Дуже велика увага приділяється фізичній підготовці. Є спеціальні факультативи, додаткові заняття по спецфізподготовке, куди ходять не тільки студенти факультету, а й офіцери спецслужб, які вдосконалюються в майстерності. - Звичайно

- А що з працевлаштуванням? Чи не вийде так, що фахівців більше, ніж робочих місць?

- Повірте! Основна маса студентів до закінчення навчання вже мають робочі місця, тому що починаючи з третього курсу, наших студентів вже знають у справі. Буває, надходять пропозиції про працевлаштування наших студентів, яких ми навіть не очікуємо: ось було кілька пропозицій із засобів масової інформації, нещодавно було запрошення від одного відомого банку, були пропозиції від ряду великих металургійних корпорацій (їм потрібні були представники в порту - юристи, причому в далеке зарубіжжя).

Наші випускники працюють від Адміністрації президента України до заступників прокурорів області. Знаходяться на відповідальних посадах в СБУ, є керівники слідчих відділів, серед них є і ті, які відзначилися при розкритті низки резонансних справ, є навіть депутати-юристи. Один з випускників очолює юридичний департамент великої будівельної компанії в Гельсінкі (Фінляндія), інший - викладає в Єрусалимському університеті, третій - очолює відділ поліції в Ізраїлі. Так що їх знання потрібні скрізь. Часом колишні студенти виявляють себе в таких галузях, що викладачі і уявити собі не могли. І ми радіємо, що їхнє кар'єрне зростання здійснюється за рахунок їх особистого професіоналізму. Значить, отримані знання під час навчання на факультеті дозволяють нашим випускникам бути конкурентоспроможними на ринку праці.

Що цікаво, студенти Нікопольського факультету проявляють себе не тільки в професії, за них ніде не соромно. Наприклад, колишній студент-заочник брав участь в антитерористичній операції на Сході України і нагороджений орденом «За мужність» третього ступеня. Нагороду йому вручав особисто президент України Петро Порошенко.

... Можна з упевненістю заявляти, що наші студенти високо несуть звання юриста, чи не кидають авторитет рідного факультету, який для багатьох став відправною точкою в
кар'єрі, щасливим поворотом у долі (чимало студентів тут влаштували своє особисте життя). Тут не просто вчать юнаків і дівчат професії, а розвивають і виховують кожного з них як особистість, прищеплюють такі якості, як почуття ліктя і взаємодопомоги, порядність і відповідальність.

8 квітня в 14.00 відбудеться День відкритих дверей у нас на факультеті. Запрошуємо всіх відвідати наш захід. Відповімо на всі ваші запитання.

Для гостей буде представлена ​​експозиція з музею криміналістики, а бажаючі зможуть залишити відбитки своїх пальців на справжніх дактелоскопіческіх картах! Буде цікаво! Чекаємо всіх бажаючих !!!

Також запрошуємо всіх бажаючих вступати в наші групи в соціальних мережах, там постійно оновлюється інформація про нашому факультеті і дуже багато корисної інформації для абітурієнтів:

А які кафедри є на факультеті?
А матеріально-технічна база, яка?
А що з працевлаштуванням?
Чи не вийде так, що фахівців більше, ніж робочих місць?