Єкатеринбурзький державний академічний театр опери та балету

  1. Схожі публікації:

Рубрика: Єкатеринбург

Один з найстаріших театрів Російської Федерації і столиці Уралу - будівля Єкатеринбурзького державного академічного театру опери та балету, зведена на початку минулого століття (1912 рік). Історія самого розкішного будови у всьому місті починається ще до моменту закладки першого цеглинки в його фундамент. Міська інтелігенція в 70-х роках 19 століття створила в Єкатеринбурзі музичний гурток, в його рамках зусиллями ентузіастів проводилися перші спроби аматорських оперних постановок. У 1879 році на сцені старого театру, що знаходиться на перетині проспекту Леніна і вулиці Карла Лібкнехта (сучасний кінотеатр «Колізей»), проходили оперні постановки театральної трупи зі столиці під керівництвом відомого антрепренера Петра Михайловича Медведєва, з початку ХХ століття вони стали щорічними. Висока популярність цих постановок у населення змусила екатеринбургских градоначальників подумати про необхідність побудувати храм Мельпомени і у себе.

У 1912 році старий цирк (стара будівля з дерева 1896 на площі Дров'яний, нині Паризької комуни) поступився своїм місцем новому театру, вміщує 1,2 тисячі глядацьких місць, який в 1924 отримав ім'я Луначарського, а в 1931 - назва Єкатеринбурзького театру опери та балету. Автором проекту став талановитий архітектор з П'ятигорська Володимир Семенов, які орієнтувалися в своїй роботі на архітектуру розкішних театрів у Відні й Одесі.

Оперної прем'єрою, представленої на суд глядачів на новій сцені, стало твір М. Глінки «Життя за царя», диригент Сільвіо Барбіна, балетної - «Чарівна флейта» Рікардо Дриго під керівництвом балетмейстера Федора Трояновського в 1914 році.

На початку 60-х років 20 століття театр стає орденоносцем Трудового Червоного Прапора, в 1966 підвищує свій статус до академічного. Конструкція будівлі вражає своєю красою і вишуканістю ліній, фасад прикрашає старовинна ліпнина і балкони, повиті балюстрадами. Одне з найвидатніших прикрас будівлі - три музи, скульптурна група яких розташовується на його аттику. Головний концертний зал (його форма - підкова) вміщує 1200 глядачів. Реконструкція 80-х років повернула театральним стін їх первісний сіро-блакитний відтінок. Ввечері та вночі фасад прикрашає підсвічування, що надає будинку особливий шарм і святкову атмосферу.

Єкатеринбурзький театр прославили найталановитіші музиканти і співаки того часу, його стіни «чули» видатні голоси тенорів Івана Козловського, Сергія Лемешева, братів Пирогові, «бачили» роботу віртуозного диригента Арія Пазовського, геніальних режисерів В. Лоського та Л. Баратова, завдяки цим іменам він користувався великою популярністю в 20-х роках минулого століття. Свого часу глядачі тут могли насолоджуватися виступами таких визнаних майстрів оперної сцени як Борис Штоколов, Юрій Гуляєв, Євген Алтухов, Ірина Архипова, побачити на власні очі балерин Ніну Млодзінскую, Ніну Меновщікову, віртуозів балетного мистецтва Володимира Преображенського і Олександра Томського.

1946 рік ознаменувався для театру першим нагородженням престижної Сталінською премією за периферійну прем'єру «Отелло» Шекспіра, 1987 р - другим нагородженням за оперу «Пророк», автор Володимир Кобекина.

Артисти театру їздили на гастролі по всій території СРСР, відвідавши більше сотні радянських міст, були призерами численних регіональних і міжнародних фестивалів. Зараз театр тісно співпрацює і підтримує культурні та творчі зв'язки із зарубіжними партнерами: італійськими, німецькими, американськими, англійськими, корейськими. Імениті гастролери з різних країн і куточків Росії - часті гості його сцени, щорічно тут проводяться різні фестивалі музичного напрямку.

Театр користується заслуженою популярністю глядачів, його гордістю є вікові традиції, класичні прийоми театральних постановок, імениті і найталановитіші служителі мистецтва. Він продовжує працювати і розвиватися далі, зустрічаючи в новому сезоні своїх глядачів оновленим репертуаром, який нараховує кілька десятків оперних постановок і балетних виступів.

У 2012 році театр святкував столітній ювілей. Єкатеринбурзькі шанувальники класичного музичного мистецтва можуть гідно оцінити регулярні прем'єри вітчизняних і закордонних шедеврів опери і балету, побувати на різних концертах і взяти участь в інших культурних заходах міста.

Офіційний сайт: www.uralopera.ru

Адреса: проспект Леніна, 46А, 620075 Єкатеринбург, Свердловська обл., Росія.

Карта розташування:


Схожі публікації:

Пам'ятник The Beatles
Словосполучення «четвірка Ліверпуля» відомо, мабуть, кожному, навіть дуже далекій від музики людині. Феномен групи The Beatles донині є найбільш яскравим епізодом в історії рок-н-ролу, і саме тому в Єкатеринбурзі в 2 ...

Нульова точка відліку кілометрів
«Нульовим кілометром» умовно називають початкову точку відліку, якийсь орієнтир в певному населеному пункті, від якого визначаються відстані до «нульових кілометрів» у всіх інших населених пунктах. Такими орієнтирами можуть служити відзначаємо ...

Льодове містечко в Єкатеринбурзі - 2017-2018 рр.
Вечір передноворічної п'ятниці минає 2017 року столиці Уралу - Єкатеринбурзі - був ознаменований відкриттям головного льодового містечка, місцем розташування якого стала Площа 1905 р Тематично експозиція присвячена знаменній даті, яку ...

Будинок-музей Д. Н. Маміна-Сибіряка
Перед нами будинок, в якому в період з 1885 по 1891 рік жив відомий уральський літератор Дмитро Наркисович Мамін-Сибіряк (1852-1912), уродженець селища Вісім, розташованого в 50 км від Нижнього Тагілу. Будинок був куплений письменником на гонорар за роман «Пр ...

Льодове містечко в Єкатеринбурзі - 2016-2017 рр.
2017-й рік - ювілейний для найулюбленішого в Росії дитячого письменника - Корнія Івановича Чуковського. Ми будемо відзначати 135 років від дня його народження. Чуковського люблять і діти, і дорослі, тому екатерінбуржци з особливою радістю чекали відкриття нового ...

Поділитися посиланням: