Елабужского «Bashnya» завершила роботу

(Єлабуга, 11 серпня, «Татар-інформ», Гульнара Саліхова). У Єлабузі відкрилася виставка учасників першої міжнародної творчої лабораторії молодих художників «Bashnya». Експозиція «Чарівність старовиною» розмістилася в Музеї сучасного етноіскусства. Це результат дев'ятиденних плідних днів з шістьма майстер-класами і повним зануренням в творчий процес.

«Ви просто супер, ви просто чудові, молодці! Насправді, я не очікувала такого! Тут представлені дві країни. Працювали молоді художники Росії, Білорусії, також серед них затесалися японка, українка, чувашкі і Марійка. Це в черговий раз виявився етнічний проект », - звернулася до учасників під час відкриття генеральний директор Елабужского музею-заповідника Гульзада Руденко.

Картини, об'єднані під єдиною темою «Чарівність старовиною», виконані в різній техніці: друкована графіка, батик, філігрань, ткацтво з квітів та ін. Всього 94 картин. В роботі творчої лабораторії взяли участь 10 студентів та аспірантів Білоруської державної академії мистецтв, 5 студентів і аспірантів Санкт-Петербурзької державної академії імені Штігліца і 5 членів творчого об'єднання молодих художників організації «Союз художників Росії» в РТ. Всього представлено 17 міст.

За словами організаторів, назва творчої лабораторії виникло несподівано. «Стався такий випадок: ми зі студентами зловили шпака, який випав з гнізда і ніяк не зміг злетіти. І коли ми підійшли до схилу вежі, там піднялися висхідні потоки, в цей момент молодий пташеня встав на крило і злетів. Вежа - один із символів цього сакрального місця, де молодий учасник може встати на крило, відчути сили творчості », - ділиться викладач художньо-промислової академії ім. Штігліца Олег Юдін.

Ідейними натхненниками Міжнародної творчої лабораторії молодих художників стали Міністерство культури Татарстану, Елабужский державний музей-заповідник, ТОВ «Торгово-виробнича компанія" МТЗ-Татарстан "» і Санкт-Петербурзька державна академія імені А. Л. Штігліца. Мета проекту - створити на Батьківщині великого Шишкіна майданчики для розвитку творчих відносин між молодими даруваннями регіонів Росії і Республіки Білорусь, а також культурного обміну між представниками різних національностей і релігій.


Більше цікавого в стрічці медіа сервер - додайте «Татар-інформ» в обрані джерела.