Електронний Кабінет Вступники. Вступ- 2018 що потрібно знати абітурієнту

  1. Навіщо потрібен електронний кабінет
  2. Поширені проблеми при реєстрації
  3. Терміни та умови вступної кампанії
  4. Головні нововведення
  5. бюджетні місця

З 12 липня в Україні фактично розпочинається вступна кампанія. Офіційно вона стартувала з 2 липня, коли відкрилася реєстрація електронних кабінетів абітурієнтів. Але тільки з сьогоднішнього дня вузи починають приймати електронні заяви від вступників.

Навіщо потрібен електронний кабінет

Доступ до електронного кабінету необхідний абітурієнту для подачі заяв до вузів. Реєстрація триватиме до 25 липня, а сам ресурс буде доступний тільки під час вступної кампанії. Там потрібно буде заповнити всі дані, які можуть знадобитися приймальним комісіям. У цьому ж електронному кабінеті вступник побачить, чи допущений він до конкурсу до обраного вузу.

"Країна" вже розповідала в подробицях, як зареєструватися в електронному кабінеті і як він працює .

Системою подачі заяв в електронній формі в повній мірі зможуть скористатися абітурієнти, які мають атестат про повну загальну середню освіту, виготовлений з використанням фотополімерних технологій, і сертифікати ЗНО 2016 2017 або 2018. Ця система працює для бажаючих вступити на денну або заочну форми навчання за освітніми сходами бакалавр (або магістр медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань), а також на денну форму навчання за рівнем молодший спеціаліст.

Поширені проблеми при реєстрації

Не обходиться без проблем при реєстрації електронних кабінетів. На сайті Освiта.ua абітурієнти скаржаться, що у когось не виходить внести дані - постійно з'являється запит про повторну реєстрацію, кого-то не знайшли в Єдиній базі даних громадянина України або при спробі увійти в кабінет з'являється повідомлення про помилку. Також надходять скаржаться, що для зв'язку вказана пошта [email protected] (технічний адміністратор системи) і єдиний телефон (044) 290-18-13, додзвонитися на який складно. Деякі діляться досвідом, що доводиться дзвонити по кілька разів, щоб дочекатися зв'язку з оператором.

Фото: osvita.ua

При поширеній помилці 3.3 техпідтримка радить вступникам відправити лист на пошту [email protected] з темою "Помилка при реєстрації 3.3". До листа слід додати: сканкопіі або фото необхідних для подачі заяви до вузу документів та скріншот з помилкою.

До листа слід додати: сканкопіі або фото необхідних для подачі заяви до вузу документів та скріншот з помилкою

Фото: osvita.ua

До речі, незважаючи на слова абітурієнтів про єдиний номері, МОН оприлюднило кілька номерів для консультацій і довідок:

Фото: mon.gov.ua

У міністерстві освіти також звернулися до вступників з проханням не поспішати подавати електронні заяви в перший день, оскільки "для цього більш ніж достатньо часу".

"Подавати заяви через електронні кабінети можна буде до 18:00 26 липня, тобто більше двох тижнів. Крім цього звертаємо увагу, що реєстрація електронних кабінетів НЕ закінчується 12 липня - вона триватиме до 18:00 25 липня", - йдеться в заяві міністерства.

Терміни та умови вступної кампанії

Заяви до вишів подаються з електронного кабінету. Абітурієнт встановлює пріоритетність своїх заяв (тобто вказує, в який вуз хоче потрапити в першу чергу, в який в другу і так далі). Протягом доби після цього навпроти заяви повинна з'явитися відмітка "Зареєстровано у вищому навчальному закладі".

Однак вузу в деяких випадках може знадобитися уточнити дані абітурієнта, тоді в позначці буде значитися "Потребує уточнення вступником". В такому випадку абітурієнт повинен надати необхідні дані, які також будуть вказані, і лише після цього заяву буде зареєстровано.

Приймальна комісія ВНЗ приймає рішення про те, чи допускати абітурієнта до конкурсу, і на підставі цього рішення відмітка в електронному кабінеті змінюється на "Допущено до конкурсу" або "Відмовлено навчальним закладом" (із зазначенням причини відмови).

Якщо абітурієнт пройшов конкурсний відбір, то з'являється фінальна мітка - "Рекомендовано до зарахування", це означає, що абітурієнту залишається лише подати до вузу необхідні документи, і він стає студентом.

Прийом заяв і документів до вузів починається 12 липня, крім вищих військових навчальних закладів (вищих навчальних закладів зі специфічними умовами навчання), військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів. Заяви на вступ припиняють приймати в 00:00 20 липня - для вступників, які вступають на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів; і о 18:00 годині 26 липня - для тих, хто вступає тільки на основі сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання.

Творчі конкурси проводяться у декілька сесій з 14 до 26 липня включно. Вступні іспити проводяться з 21 до 26 липня, співбесіди - з 21 до 23 липня.

Прохідний бал визначається за результатами конкурсу, тому буде відомий після оголошення його результатів.

У минулому році списки надійшли на бюджет стали відомі 8 серпня. При цьому виявилося, що на бюджет не змогли вчинити багато абітурієнтів з високими балами. Їх потіснили вихідці з сіл, яким з минулого року дали пріоритет. У МОН тоді пояснили, що мета "сільського коефіцієнта" - дати дітям, які навчаються в традиційно менш успішних, ніж міські, школах, якусь компенсацію. Компенсацію того, що система освіти ще не забезпечила їм належну якість середньої освіти.

Головні нововведення

Для спеціальностей уніфіковані обов'язкові предмети ЗНО. Якщо в попередні роки вузи самі вибирали, за якими саме предметів зараховувати абітурієнтів, то в цьому році все уніфіковано під кожну конкретну спеціальність.

У цьому році для вступу можна використовувати сертифікати ЗНО 2016 2017 і 2018 років, крім іспиту з іноземної мови - тут годиться тільки сертифікат 2018 року. Справа в тому, що формат тесту був змінений - до нього додано аудіювання.

Для надходження на бюджет можна подати тільки сім заяв на чотири спеціальності, а ось на контракт кількість заяв не обмежена.

Ще одна новинка - творчі заліки. Вони тривають з першого лютого до 26 липня для спеціальностей "Журналістика", "Фізична культура", "Образотворче мистецтво", "Музичне мистецтво".

Встановлено мінімальну кількість балів - 150 - по другому і третьому конкурсних предметів для вступу на 3 медичні спеціальності: "Стоматологія", "Медицина", "Педіатрія".

Регіональний, сільський і галузевої коефіцієнти змінені за результатами вступної кампанії 2017 року. Конкурсний бал розраховується традиційно по формулі.

У Києві регіональний коефіцієнт дорівнює 1 (тобто не дає преференцій абітурієнту), для вузів в Донецькій, Житомирській, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій, Чернігівській областях, переміщених вищих навчальних закладів коефіцієнт становить 1,04, а для всіх інших областей 1,02.

Сільський коефіцієнт (ним користуються абітурієнти, які здобули середню освіту в сільських школах і жили там не менше 2 років до закінчення вступної кампанії) становить 1,05 для абітурієнтів на аграрні спеціальності і 1,02 для інших.

Галузевий коефіцієнт для спеціальностей, яким приділяється особлива підтримка, становить 1,02 і, на відміну від 2017 року, буде поширюватися також на заяви другий пріоритетності.

бюджетні місця

11 липня Кабмін затвердив обсяги держзамовлення на підготовку фахівців.

У Міністерстві освіти повідомили, що в 2018 році кількість бюджетних місць у вузах зменшили на 9,6%. При цьому збільшилася державна квота на вчителів, фахівців IT та аграрних наук. А для фахівців з "Праву" заочної форми навчання бюджетних місць в цьому році взагалі не передбачено.

Загальний обсяг прийому фахівців у 2018 році - 191 100 чоловік. Їх них на денній формі навчання - 171 355 осіб.

У цьому році в Україні на бюджет готові прийняти:

  • Рівень "молодший спеціаліст" - 39 210 осіб, з них на денну форму навчання - 35 881. У порівнянні з минулим роком кількість місць зменшилася на 30,5% і 30,6% відповідно;
  • "Бакалавр" - 78 755 осіб, з них на денній формі навчання - 71 873. Це на 4,2% і 3,5% менше, ніж в минулому році;
  • "Магістр" - 62 403 особи, в тому числі за денною формою навчання - 53 720 осіб. Це більше, ніж у 2017 році на 0,4% і 0,9% відповідно.
  • В аспірантуру - 4 399 чоловік, що на 1,4% більше, ніж у 2017 році;
  • До докторантури - 478 чоловік. Цей показник вищий за торішній на 5,9%.

Прийом учнів на навчання за робітничими спеціальностями на бюджет складе - 23 000 чоловік.

У МОН прокоментували, що при зростанні замовлення на необхідних державі фахівців, зменшився замовлення на популярні серед абітурієнтів спеціальності, які не мають гострої потреби на ринку праці.

"Приблизно на 5% було зменшено кількість бюджетних місць на спеціальності" Право "за денною формою навчання. А в 2018 році держава взагалі не виділяє коштів для підготовки юристів на заочній формі навчання. Також зменшено держзамовлення за галузями знань" Управління та адміністрування "- приблизно на 5,7%, "Соціальні та поведінкові науки" - приблизно на 13,4%, спеціальності "Готельно-ресторанна справа" - приблизно на 9% ", - пояснила міністр освіти Лілія Гриневич.

У кожного вузу в свою чергу власна квота на місця за рахунок держбюджету. Інформацію про кількість бюджетних місць можна знайти на офіційних сайтах навчальних закладів.