Етапи створення сайту

  1. Звичайну поведінку користувача на сайті виглядає так:

П ервий етап процесу створення сайту включає все, що стосується збору та аналізу інформації, необхідної для осмислення масштабів проекту і підготовки до початку робіт

П ервий етап процесу створення сайту включає все, що стосується збору та аналізу інформації, необхідної для осмислення масштабів проекту і підготовки до початку робіт.

На етапі уточнення потреб цільової аудиторії розповсюдьте анкети серед її представників, опитаєте особисто і проаналізуйте отримані дані.

Проаналізуйте - в онлайновому і оффлайновом аспекті - галузь, щоб бути в курсі стану справ у ваших конкурентів. Грунтуючись на результатах аналізу опитувань, складіть уявлення про те;

  • Хто буде відвідувати ваш сайт,
  • З якою метою і
  • Які дії і завдання буде виконувати на вашому сайті.

Виявити цільову, а також вторинну аудиторію. Створіть профіль користувача, можливо знадобитися створення таких профілів для декількох цільових груп. Маючи цю інформацію, вийміть з неї саму суть сайту і визначити його завдання. сформулюйте основні мети створення сайту , Включаючи відповідь на питання: «Для чого вам потрібен веб-сайт?».

У озможності вас, перш за все, турбує зовнішнє оформлення і враження, вироблене майбутнім сайтом, але розробка надійної, добре продуманої структури сайту, закладе основу для всього іншого, включаючи і візуальний дизайн.

Розробка структури сайту включає все, що стосується його вмісту та інформаційної стратегії, яка визначає, як повинна бути організована інформація, щоб користувачі сайту могли знайти її легко і швидко. Чи створюється сайт для нової компанії або перепроектує наявний, - це неважливо: логічна структура необхідна будь-якому веб-сайту. Замовника, перш за все, турбує зовнішнє оформлення і враження, вироблене сайтом, але розробка надійної, добре продуманої схеми закладе основу для всього іншого, включаючи і візуальний дизайн.

Без хорошого, інформативного змісту ніякої сайт не стане чарівним. Контент і структура сайту взаємозалежні: не можна створити одне, що не продумавши інше. Розбивка і класифікація сторінок безпосередньо визначаються вмістом сайту, а спосіб, яким організований контент, визначає процес структурування.

Деякі люди швидко «прокрутити» веб-сайти, оцінюючи різні компанії. Інші повільно «прогулюються» по сайту, немов по магазину. Треті приходять на сайт з конкретною метою: знайти потрібну інформацію або зробити покупку.

При розробці сайту не можна забувати основне - мережа створена для надання інформації, а також швидкого і легкого її пошуку. Незалежно від конкретного завдання користувачам необхідно, щоб вони були ясно і просто спрямовані до розшукуваним даними. Хороший інформаційний дизайн постачає користувачів «дорожніми знаками», які допомагають їм орієнтуватися і не загубитися.

Пітер Морвілло автор статей, характеризує хороший інформаційний дизайн як «створення послідовних і функціональних систем навігації, графіки, компонування сторінок і мови заголовків, завдяки яким користувач розуміє, куди йти, що робити і повторно повертається на такий сайт».

Структурування будь-якого сайту - прямо з нуля або при редизайне - включає розгляд трьох точок зору: контента, сайту і сторінки. Контент, або вміст - це те, що дає життя сайту. Удосконалення структури як з точки зору сайту (схематизація сайту), так і з точки зору сторінки (структурування) дозволяють інформаційному дизайнеру уявити організоване вміст таким способом, який буде логічно зрозумілий користувачеві. Структурування сайту на папері перед початком візуального проектування - дуже важливий етап правильної адресації до цільової аудиторії. Ефективний інформаційний дизайн непомітний для користувача. Однак якщо він погано продуманий, користувачі відразу відчують незручність і навіть роздратування.

Можна навести таке порівняння: дизайн веб-сайту подібний планування кухні - перш ніж планувати простір, розміщувати побутову техніку, розетки і вибирати пластик або граніт для обробки, слід з'ясувати, які функції і можливості необхідні і як вони будуть використовуватися. Якщо не продумати це до початку будівельних робіт, результат буде дуже далекий від досконалості. Більш того, що-небудь може і не вписатися. Будь це кухня або веб-сайт, якщо людині там сподобалося, якщо він зміг виконати свою задачу і швидко і легко знайшов те, що шукав, є шанс, що він ще повернеться сюди (або, по крайней мере, не буде змушений страждати від нової кахельної плитки і пеналів вашого сайту).


Звичайну поведінку користувача на сайті виглядає так:

Дуже важливо заздалегідь спланувати все з урахуванням користувача. Тільки уявивши себе працюючим на спроектованому веб-сайті, можна зі знанням справи спроектувати нову структуру.

Необхідно уявити себе звичайним користувачем сайту, станьте одним з них. Що вони роблять на сайті? Що їм потрібно і як слід спланувати навігацію і структуру сайту, щоб задовольнити їхні потреби?

Деякі люди швидко «прокрутити» веб-сайти, оцінюючи різні компанії. Інші повільно «прогулюються» по сайту, немов по магазину. Треті приходять на сайт з конкретною метою: знайти потрібну інформацію або зробити покупку.

Що вони роблять на сайті?
Що їм потрібно і як слід спланувати навігацію і структуру сайту, щоб задовольнити їхні потреби?