EXIF Pilot Pro - перегляд, редагування та створення EXIF ​​і IPTC даних

  1. Створюйте, переглядайте та редагуйте EXIF ​​дані за допомогою Exif Pilot.
  2. EXIF-формат
  3. Як вважати EXIF-інформацію
  4. EXIF Pilot
  5. Редагування і створення EXIF-інформації

Створюйте, переглядайте та редагуйте EXIF ​​дані за допомогою Exif Pilot.

Перевага цифрової зйомки перед аналогової полягає в можливості автоматичної фіксації параметрів зйомки. Не тільки фотографи-професіонали, а й фотографи-любителі постійно аналізує якість одержуваних знімків. Такий аналіз неможливий без даних про параметри зйомки. Як правило, метадані містять інформацію про дату і час зйомки, діафрагми, витримки, ISO, стані спалаху, фокусній відстані та інші можливості налаштування фотоапарата. Такий аналіз також корисний в і навчальних цілях. Наприклад, викладачеві тепер можна на основі дуже простих прикладів продемонструвати різницю в знімках при різних умовах експонування. У цифровій фотографії всі подібні параметри зйомки фіксуються в момент натискання пускової кнопки фотоапарата і записуються в файл зображення. Такий формат запису називається EXIF. Формат набув широкого поширення в зв'язку з появою цифрових фотокамер.

EXIF-формат

EXIF (англ. Exchangeable Image File Format) - стандарт, що дозволяє додавати до зображень і аудіофайлів додаткову інформацію, коментують цей файл, що описує умови і способи його отримання, авторство і т. П. Він був розроблений для найкращої передачі кольорів при друку на принтері. Перша версія цього формату була введена асоціацією JEIDA (Japan Electronic Industry Development Association) в 1995 році. Стандарт EXIF ​​є надзвичайно гнучким (наприклад, дозволяє зберегти отримані з приймача GPS координати місця зйомки) і допускає широкий розвиток - як правило, фотоапарати додають до файлу інформацію, специфічну тільки для даної конкретної камери. Більшість сучасних цифрових фотокамер записує параметри зйомки в файли зображень. Найбільш корисні з них такі: виробник камери, модель, витримка, діафрагма, ISO, використання спалаху, дозвіл кадру, кількість біт на піксель, фокусна відстань, дата і час зйомки, тип балансу білого.

Як вважати EXIF-інформацію

При створенні EXIF-формату передбачалося, що зчитувати інформацію зможуть веб-браузери, графічні редактори і спеціалізовані програми. Дійсно, кожен виробник цифрових камер постачає свій фотоапарат спеціалізованим програмним забезпеченням, що забезпечує зручний перегляд самих зображень і доступ до EXIF-інформації. EXIF можуть зчитувати і програми, призначені для перегляду графічних фалів. У Windows XP і вище таку інформацію можна подивитися, клікнувши правою кнопкою миші на файл із зображенням, вибрати в контекстному меню "Властивості", а потім перейти на вкладку "Деталі". Ось приклад, як це виглядає в Windows Vista:

Однак ці варіанти зчитування EXIF-інформації мають свої недоліки. У графічних редакторах виводиться інформація тільки про кожного відкритому файлі окремо, що робить порівняльний аналіз знімків вкрай незручним справою. Спеціалізоване програмне забезпечення виробників фотокамер орієнтоване на власну продукцію і виводить інформацію, яку виробник вважає значущою. Більш-менш зручно читання EXIF-файлів організовано в програмах переглядачах - наприклад, ACDSee. Але ці програми далеко не всю інформацію можуть зчитувати, до того ж підтримують не всі поширені графічні формати. Спробуємо тепер отримати EXIF-інформацію за допомогою програми від компанії "Два пілоти" - EXIF ​​Pilot.

EXIF Pilot

Exif Pilot призначений для аналізу, редагування та створення. параметрів зйомки в навчальних цілях і для пошуку оптимальних параметрів зйомки.

Програма дуже проста для освоєння, вимагає мінімуму налаштувань. У лівій частині програми виводиться дерево папок. Після вибору потрібної папки в центральній частині відкривається список зображень, розміщених в папці. Після вибору зображення в правій частині вікна програми з'являється попереднє зображення, а нижче - ЕXIF-інформація файлу. Подвійний клік на попередньому зображенні або на інформації про фото в центральній частині відкриває зображення для перегляду в програмі-переглядачі, встановленому користувачем за замовчуванням. Для полегшення порівняння параметрів зйомки в налаштуваннях програми можна вибрати колонки, які програма буде виводити. За замовчуванням показуються параметри - ім'я файлу, фокусна відстань, час експозиції, діафрагма, використання спалаху.

Редагування і створення EXIF-інформації

У програмі Exif Pilot передбачені кілька гнучких способів для редагування (створення) EXIF-інформації: 1. Безпосередньо з програми, за допомогою діалогу-редактора; 2. За допомогою імпорту з різних форматів (XML, CSV, MS Excel); 3. З командного рядка. Розповімо трохи докладніше про кожен з цих способів. Найзручніший і найпоширеніший серед користувачів спосіб редагування інформації - за допомогою діалогу-редактора. Цей діалог має наступний вигляд:

У діалозі передбачені можливості редагування EXIF, EXIF ​​GPS і IPTC інформації на окремих закладках. Для того щоб записати необхідну інформацію, достатньо просто ввести її у відповідне поле введення. Програма також дозволяє експортувати ці дані в звичайні текстові файли в CSV або XML формати і в файли Microsoft Excel. Після чого, можна відкрити ці файли, редагувати потрібну інформацію і імпортувати назад в зображення. Для любителів командного рядка передбачений і такий спосіб редагування фотографій. Командний рядок має простий і зручним синтаксисом для редагування зображень.

Серед переваг програми можна виділити наступні:

  1. Підтримка великої кількості графічних форматів (JPEG, TIFF, PNG, DNG, NEF, PEF, CRW, JP2, CR2, MRW, ARW, SR2, ORF, RAF, PSD);
  2. Можливість пакетної обробки фалів (тобто одночасно можна редагувати кілька файлів відразу.)
  3. Підтримка читання величезного числа тегів EXIF-інформації (і це число постійно збільшується)

Основний потенційний споживач програми - фотограф-професіонал, який працює з цифровою фотоапаратурою. Крім того, дуже корисною вона може виявитися для спеціалізованих навчальних закладів, навчальних фотографії, а також для фотографів-любителів, тих, хто вдосконалює свою майстерність.

Голубніченко Артем

Якщо у Вас є питання або пропозиції щодо розвитку програми, будь ласка, пишіть на нашу форму техпідтримки .

- на сторінку Exif Pilot-

наверх