Фестиваль "Архітектура": нове в архітектурі

Ювілейний XX міжнародний фестиваль архітектури "Архітектура" завершив роботу 12 грудня. У цьому році він проходив під девізом "Нове!", Який сформулював куратор фестивалю, архітектор Андрій Чернихів. "Нове - це не тільки новаторство, але і переосмислення звичного укладу і просто добре забуте старе. Адже і традиція жива лише в разі її постійного оновлення", - говорить архітектор. Ювілейний XX міжнародний фестиваль архітектури Архітектура завершив роботу 12 грудня

Фото: Софія Кондрашина

На фестивалі можна було побачити, як регіони та відомі проектні інститути розуміють завдання куратора. Варто зазначити, що більша частина учасників традиційно представила на суд глядачів свої проекти, і їх павільйони мало чим відрізнялися від експозицій минулих років.

У центрі московського павільйону перебував макет Москви, на якому зображені вже наявні і будуються лінії метрополітену. Цифри, вказані на макеті, говорять самі за себе: в 2012 році було введено в експлуатацію 8,5 кілометрів ліній метро, ​​в 2013 планується побудувати 14 кілометрів, в 2014-му - 19,2, а в 2015-му - 30,7 кілометрів. В цілому до 2020 року планується прокласти 72 кілометри ліній метро. Також в московському павільйоні можна було побачити проекти адміністративно-ділового центру "Комунарка", школи-інтернату МГУ, а також Інституту медіа, архітектури і дизайну "Стрілка".

Також в московському павільйоні можна було побачити проекти адміністративно-ділового центру Комунарка, школи-інтернату МГУ, а також Інституту медіа, архітектури і дизайну Стрілка

Макет московського павільйону. Фото: Софія Кондрашина

Інноваційний центр "Сколково" показав "Гиперкуб" архітектора Бориса Бернасконі - семиповерхова адміністративна будівля, в якому розмістилися офіси Simens, IBM, Cisco і інших компаній. "Гиперкуб" є першим і основним будинком "Сколково".

"Гиперкуб" Сколково. Фото: Софія Кондрашина

Московська область зрозуміла нове як добре забуте старе, зробивши ці слова девізом своєї експозиції і включивши в неї проекти реставрації церков. Але не обійшла стороною область і проекти сучасних будівель - в їх павільйоні були представлені житлові і громадські будівлі.

Головний архітектор Москви Сергій Кузнєцов і архітектор Сергій Чобан виставили на фестивалі проект "У лісі". Згідно з ідеєю архітекторів, в Красногорському районі Московської області планується побудувати цілий мікрогород з розвиненою інфраструктурою. До проектування будівель були залучені такі архітектори, як Володимир Плоткін (ТПО "Резерв), Крістоф Лангхоф (Німеччина), Аssmann Sаlomon (Німеччина), а також архітектори з фірми Aslop Architects (Великобританія).

До проектування будівель були залучені такі архітектори, як Володимир Плоткін (ТПО Резерв), Крістоф Лангхоф (Німеччина), Аssmann Sаlomon (Німеччина), а також архітектори з фірми Aslop Architects (Великобританія)

Проект "У лісі". Фото: Софія Кондрашина

Найбільшу незвичайну експозицію на фестивалі продемонстрували молоді архітектори Андрій і Микита Асадовим. Вони наочно показали розвиток російської архітектури, зобразивши на дерев'яній балці віхи існування стилів. Періоди архітектурних стилів відокремлені один від одного фігурними перетинами, які характеризують ту чи іншу стильовий напрям. Крім того, архітектори спробували позначити російські національні риси в творах сучасних архітекторів. Так, на їхню думку, космизмом володіє інсталяція Миколи Поліський "Вселенський розум" в Ніколо-лінивців, а мастеровістостью - архітектор Сергій Скуратов зі своєю будівлею "Даниловський форт".

Фото: Софія Кондрашина

На "архітектурі" знайшли своїх володарів "оскари" в області архітектури. Дипломи фестивалю отримали Моспроект-2 імені Посохіна за реставрацію церкви ікони Іверської Божої Матері, бюро Тота Кузембаева за будинок "Макалун", Метрогіпротранс за ділянку метро від Мар'їно до Зябліково, а також авторський колектив під керівництвом архітектора Михайла Хазанова за проект музейно-виставкового комплексу Державного центру сучасного мистецтва. Золотим знаком був відзначений і "Гиперкуб" Бернасконі.

Проект музейно-виставкового комплексу ГЦСІ

Золотий знак, який вручається "за честь і гідність", був присуджений колишньому головному архітектору Москви Олександру Кузьміну. А премія імені Сергія Кисельова "Репутація" дісталася московському архітекторові Борису Уборевича-Боровському. Основні ж нагороди поїхали до Петербурга. Національну премію в галузі архітектури - "Кришталевий Дедал" в номінації "Будівлі" отримала "Студія 44" за Палац творчості школярів в Астані. А найкращим проектом року і володарем премії Володимира Татліна став проект Російського Центру науки і культури в Кабулі, розроблений петербурзьким бюро "А. Льон".

Крім того, на "архітектурі" відбулося нагородження переможців і учасників конкурсу на створення концепції розвитку московської агломерації. Нагадаємо, конкурс, що тривав півроку, завершився 5 вересня 2012 року перемогою іноземних команд - колективу Antoine Grumbach et Associes з Франції і Urban Design Associates з Америки.

Нагадаємо, конкурс, що тривав півроку, завершився 5 вересня 2012 року перемогою іноземних команд - колективу Antoine Grumbach et Associes з Франції і Urban Design Associates з Америки

Проект колективу Antoine Grumbach et Associes

Проект колективу Antoine Grumbach et Associes

Проект Urban Design Associates


Софія Кондрашина

сюжет: Москва архітектурна