ФЛООР Рідер і нова "АЛІСА В КРАЇНІ ЧУДЕС"

Ви знаєте, що у видавництві самокат вийшла нова книга - "Аліса в Країні Чудес"? Зараз тільки ледачий не видав свою Алісу, але ця мене зачепила! Лаконічний, сучасний дизайн, обмежена палітра, класна техніка, так що відразу і не зрозумієш, як це зроблено. Мені так сподобалося виконання, що я вирішила розшукати ілюстратор і взяти у неї інтерв'ю.

Так що знайомтеся - ФЛООР Рідер - відома голландська художниця, проілюструвати масу книг, обкладинок і плакатів. Для мене велика честь, що ФЛООР погодилася дати інтерв'ю спеціально для нашого блогу. На європейському ринку ілюстрації вона - просто супер зірка! Переклад мій, так що не судіть строго 🙂

1 - Розкажіть трохи про себе. Де ви живете? Як давно займаєтеся ілюстрацією? Що для вас означає малювання?

Я живу в Нідерландах, в маленькому містечку трохи вище Амстердама. Моя робоча студія знаходиться в Амстердамі, і я поділяю її з іншими ілюстраторами і дизайнерами. Я виросла в маленькому містечку Зволле на сході Голландії, там же навчалася в коледжі. Я вивчала ілюстрацію в Академії Мистецтв. Для мене це було єдиним можливим вибором, тому що з дитинства все, що мене цікавило - було малювання або щось з ним пов'язане. Так що я обожнюю малювати, але я ненавиджу, коли у мене не виходить те, що планувалося.

Так що я обожнюю малювати, але я ненавиджу, коли у мене не виходить те, що планувалося

2 - Чи є у вас спеціальне художню освіту, і чи вважаєте ви його наявність необхідним для професійної роботи ілюстратором?

Я вивчала ілюстрацію в академії мистецтв, але на мій погляд це не обов'язково. Просто потрібно багато практикуватися. А де ви це робите - вдома чи в школі - не має особливого значення, на мій погляд. Тільки практика дозволяє рости і розвиватися. Просто в школі, мабуть, легше практикуватися, і наявність однокласників може допомогти, хоча з іншого боку цей факт може і перешкодити, розвинути невпевненість в собі.

Просто в школі, мабуть, легше практикуватися, і наявність однокласників може допомогти, хоча з іншого боку цей факт може і перешкодити, розвинути невпевненість в собі

3 - Як на вашому столі виявився проект з Алісою 3 - Як на вашому столі виявився проект з Алісою? Що ви подумали / відчули, коли вам запропонували роботу над таким гігантським проектом?

Мені подзвонила моя видавець в Голландії. Вона сказала, що книзі скоро виповниться 150 років, і вони хочуть випустити нове видання до цієї дати. Перше, що я подумала - "Ура! Це буде круто! ", А хвилиною пізніше я подумала -" О ні! Що я наробила! Це ж дуже важко! ", Ще хвилиною пізніше -" Візьми себе в руки, і просто зроби це! ". Але якщо чесно, то найпершою думкою було - "Мені потрібно прочитати книгу, причому швидко! Мені соромно зізнатися, але я ніколи її не читала, але після того, як прочитала, я зрозуміла, що хочу проілюструвати і Алісу в Задзеркаллі. Мені захотілося більшого.

Мені захотілося більшого

4 - Де ви черпали натхнення 4 - Де ви черпали натхнення?

Для мене це було дуже складно, тому що я обожнюю оригінальні ілюстрації Джона Теннієл. Його малюнки просто незрівнянні. Мені здавалося, що мені потрібно створити щось подібне, замість того, щоб намагатися придумати щось зовсім нове.

5 - Розкажіть трохи про процес вашої роботи? Які матеріали і техніки ви використовували? Чи довелося вам вчитися чомусь новому, щоб завершити цей проект?

Для Аліси я використовувала скло, накладала на нього шар чорної фарби, а потім видряпувала малюнок, потім в комп'ютері додавала колір. Це дуже схоже на ліногравюру, і це робить малюнок більш загадковим і недосконалим. Мені дуже подобається ця техніка! Мені подобається пробувати нові речі кожен раз, коли я починаю новий проект. Я зазвичай створюю один малюнок в день. Якщо це великий малюнок, у мене може на нього піти пару днів. Але що б я не робила, мені потрібно набагато більше часу, ніж пару днів, тому що спочатку мені потрібно розібратися що малювати і як. А ще мені потрібно поспати на моїх ідеях 🙂

А ще мені потрібно поспати на моїх ідеях 🙂

6 - Що було найскладніше і найлегше в роботі над проектом?

Найскладнішою була обкладинка. Я розуміла, на скільки важливо було зробити її виразною, щоб вона виділялася на загальному тлі. Що-б я не робила, мені здавалося, що це було не досить круто. Що в підсумку допомогло - це розслабитися і відпочити, дати їй дозріти. Фінальна обкладинка - це третя версія. А ще мені дуже довго не давалося особа Аліси. Найперший малюнок Аліси, який я зробила, він так само перший і в книзі, де вона стоїть спиною до читача. Це було зроблено спеціально, тому що на той момент я ще не знала, як її обличчя буде виглядати. Найлегшими були великі ілюстрації, наприклад, де кролик перед будинком. Зазвичай це такі ілюстрації, де головне - почати, а потім вже все само виходить і не треба ні про що думати. Ти губишся в малюнку. Я обожнюю, коли це трапляється.

Я обожнюю, коли це трапляється

7 - Скільки часу у вас зайняв цей проект від початку до кінця?

У мене пішло на проект 4 місяці без сну і самого суспільства життя 🙂

8 - Яку пораду ви б дали початківцям ілюстраторам, які подумують про своє грандіозному проекті.

Просто беріть і робіть! Перше, про що я думаю, коли мені приходить велике замовлення - "Чому вони просять саме мене? Я цього зробити не можу! ". Я завжди так думаю. Ви не самотні! Просіть допомоги! У вас повинна бути хороша група підтримки. Кожну книгу, що я зробила, я зробила не без допомоги друзів-ілюстраторів. Так само важливо мати в команді класного дизайнера, і робити книгу спільно. Це дуже важливо, щоб вам було з ким поговорити, і у кого спитати поради, особливо коли терміни підтискають. Так само варто попередити заздалегідь свою сім'ю і друзів, що ви випаде з соціального життя на кілька місяців, але заплануйте багато всяких розваг на час після здачі проекту, вам це знадобиться, щоб перезарядитися.

Так само варто попередити заздалегідь свою сім'ю і друзів, що ви випаде з соціального життя на кілька місяців, але заплануйте багато всяких розваг на час після здачі проекту, вам це знадобиться, щоб перезарядитися

9 - Що далі?

У мене є кілька класних проектів, над якими я зараз працюю. Наприклад, книга про космос, так що мені доведеться малювати квантову механіку і чорні діри. Це буде справжнє випробування! А потім я буду працювати над великим проектом про кішок. Після цього було б круто проілюструвати книжку-картинку для зовсім маленьких діток. Щось смішне. А потім спробувати щось зовсім інше. Мені б дуже хотілося створити декорації для театру. Так що я продовжую мріяти!

Сподіваюся вам було так само цікаво прочитати розповідь ФЛООР, як і мені Сподіваюся вам було так само цікаво прочитати розповідь ФЛООР, як і мені! А ви що думаєте про книгу? Вона у вас є? Як вам? Купили б книгу з такими ілюстраціями? Чим вам подобається така техніка, і чому - ні? Зв'яжіться зі мною в коментарях 🙂 Давайте обговоримо!

* * *
Хвилинка реклами. Якщо ви хочете дізнатися більше про те, як ілюстратори виробляють свій власний стиль, якими техніками користуються, як знаходять свої унікальні відмітні фішки, вам будуть корисні наступні відео-семінари:

1. Онлайн-курс «Як знайти свій Творчий Стиль» - як виробити особистий впізнаваний почерк.

2. Онлайн-курс "Секрети Ілюстрації" - як посилити враження від вашої ілюстрації за допомогою композиції, перспективи, кадрування та інших візуальних прийомів.

3. Онлайн-курс «Портфоліо. Як показати свій талант » - що має бути в портфоліо, щоб на вас звернули увагу.

4. Повний список моїх відео-уроків тут!

.

Поділитися з друзями:

Де ви живете?
Як давно займаєтеся ілюстрацією?
Що для вас означає малювання?
Чи є у вас спеціальне художню освіту, і чи вважаєте ви його наявність необхідним для професійної роботи ілюстратором?
Як на вашому столі виявився проект з Алісою?
Що ви подумали / відчули, коли вам запропонували роботу над таким гігантським проектом?
Де ви черпали натхнення?
Розкажіть трохи про процес вашої роботи?
Які матеріали і техніки ви використовували?
Чи довелося вам вчитися чомусь новому, щоб завершити цей проект?