Forbes недооцінив наших

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

8 листопада 2007, 23:05 Переглядів: 8 листопада 2007, 23:05 Переглядів:   Американський журнал Forbes презентував рейтинг найбагатших людей Східної Європи

Американський журнал "Forbes" презентував рейтинг найбагатших людей Східної Європи. Рейтинг очолив чех Петер Келлнер. Його стан "Forbes" оцінив у $ 6 млрд. В самому рейтингу, який складається з 15 прізвищ найбільше українців (у списку їх семеро), на другому місці - поляки (четверо), третє місце розділили представники Чехії, Румунії та Сербії (їх в списку по одній людині). Примітно, що на відміну від польського "Wprost" "Forbes" не включав в список росіян, які не зараховуючи їх до Східної Європи.

СТАН. Як і раніше найбагатшою людиною України залишається Ринат Ахметов. Його статки американський журнал оцінив в $ 4 млрд. За ним слід зять екс-президента Леоніда Кучма і власник корпорації Інтерпайт Віктор Пінчук зі статком в 2,8 млрд. На третьому місці екс-секретар РНБО і співвласник Індустріального союзу Донбасу Віталій Гайдук ($ 2 млрд.). Стан партнера по бізнесу Гайдука Сергія Тарути теж оцінюють в $ 2 млрд. У рейтингу представлені і бізнесмени групи Приват - Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов. За оцінками "Forbes" у кожного з них по $ 1,2 млрд. На останньому місці в рейтингу зі статком у $ 1 млрд. Українець Костянтин Жеваго. Якщо порівняти ці цифри дані журналу за 2006 рік, то статки Ахметова, наприклад, збільшилася на $ 2,3 млрд. (Журнал давав йому $ 1,7 млрд.), Віктора Пінчука на $ 1,6 млрд. (Було $ 1 , 2 млрд.), а Сергія Тарути не змінилося.

Недооцінена. Оцінюючи стан українців "Forbes" поскупився. Наприклад, польський журнал "Wprost" в кінець вересня в своєму рейтингу найбагатших людей Східної Європи, давав Ахметову майже в 4 рази більше - $ 18,7 млрд. (Дивися графіком).

На наше запитання, так чия ж оцінка більш адекватно відображає добробут українських мільярдерів, Андрій Золотухін керуючий директор компанії з управління активів "ДрагонЕсенМенеджмент" відповів досить коротко: "Більш реальніше ті, які більше". "Їх логіку можна було б зрозуміти, якби" Forbes "пояснив методологію розрахунку, але ніяких пояснень немає", - говорить Золотухін. Дискусія щодо об'єктивності оцінки "Forbes" ведеться вже давно. Журнал тримає свою методику в секреті (журналістам вдалося розвідати, що експерти черпають відомості про частки власників непублічних компаній з розмов з партнерами, компаньйонами бізнесменів, людей, близьких до компанії). Правда, раніше мільярдери звинувачували журнал тільки в тому, що він завищує розмір статку, а зараз звинувачують у заниженні показників.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Forbes недооцінив наших". інші Світові новини дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Соломко Ірина

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.