Гарантія на взуття за законом про захист прав споживачів в 2019 році: на зимове взуття, який термін, 2 роки, за минулими сезонами

  1. Обмін якісного виробу
  2. Гарантійні терміни і терміни служби
  3. Гарантійні терміни по ГОСТам
  4. Гарантія за минулими сезонами - з якого числа і місяця починаються сезони?
  5. Повернення взуття по гарантії - особливості

Купуючи взуття, необхідно пам'ятати, що існує термін, протягом якого виявлені в виробі недоліки можуть стати снованием для повернення товару продавцю. Повернення можливе поки діє гарантія на взуття за законом «Про захист прав споживачів». У 2019 ці правила не змінювалися.

Гарантія поширюється на всі вироби, а також фурнітуру і складові частини, комплектуючі. Залежно від виду вироби (взуття буває сезонної, демисезонной, осіннього, зимового та т.д.) змінюються правила обчислення строків. Є стійка думка, що загальна гарантія на взуття 2 - року, проте це не так.

Обмін якісного виробу

Навіть якісне взуття, яка не підійшла за розміром, формою, габаритами, забарвленням, фасону, покупець має право на підставі ст. 25 Закону РФ «Про захист прав споживачів» обміняти на аналогічний товар протягом 14 днів у разі збереження товарного вигляду, ярликів, чеків і якщо виріб не був у вжитку. Якщо в магазині немає аналогічного товару, який підходить покупцеві, договір на вимогу громадянина повинен бути розірваний і повернуті кошти.

Які товари належної якості не можна повернути протягом 14 днів

Гарантійні терміни і терміни служби

Найчастіше повернення обумовлений неналежним якістю виробу. Згідно ст. 18 ЗоЗПП споживач наділений широким колом прав при покупці неякісного товару, в тому числі - правом відмовитися від договору і вимагати повернення грошових коштів.

З метою регулювання взаємовідносини продавця та споживача, в тому числі, в частині строків пред'явлення претензій законодавцем введені поняття:

  • термін служби;
  • гарантійні терміни.

Термін служби - це відрізок часу, протягом якого товар повинен за своїми якостями забезпечувати можливість його використання відповідно до прямим призначенням. У цей період виробник несе відповідальність за істотні, тобто непереборні (або переборні тільки з істотними, невідповідними витратами) недоліки товару.

Гарантійний термін - це часовий період, протягом якого споживач в разі виявлення недоліків товару, тобто, його невідповідності заявленим або встановленим законом, а також звичайним для даної категорії продукції властивостями, може його обміняти, повернути чи здійснити інше право з широкого спектру, встановленого законом в ст. 18.

Гарантійний термін на взуття за законом про захист прав споживачів має право встановлювати і виробник і продавець згідно ст. 5, проте, виходячи із загальних правил чинного законодавства, він не може бути меншою від визначеного законодавцем в галузевих ГОСТах. Терміни служби виробник встановлювати зобов'язаний.

Чи можна здати товар без чека?

Гарантійні терміни по ГОСТам

У багатьох громадян виникає питання, скільки триває гарантія на взуття за законом про захист прав споживачів. У самому законі ці терміни не встановлюються, їх можна знайти в наступних ГОСТах:

  • ГОСТ 26167: 2009 для повсякденного шкіряного взуття з штучних матеріалів встановлює гарантійний термін в межах від 30 до 80 днів в залежності від різновиду товару;
  • ГОСТ 19116 встановлює гарантійний термін для модельного взуття протягом від 60 до 90 днів;
  • ГОСТ 2063-92 для спортивного взуття - 60 днів;
  • ГОСТ 26165: 2009 для дитячого взуття - 30 днів;
  • ГОСТ 1135-88 для взуття домашньої і дорожньої - 30-35 днів.

Менше 30 днів гарантійний термін становитиме не може на будь-яке взуття. Ще одне актуальне питання, яким є термін гарантії на зимове взуття і з якого моменту він починає текти, адже виріб можна купити і на сезонний розпродаж.

Як пишеться скарга в Росспоживнагляд - зразок заяви і поради юристів

Гарантія за минулими сезонами - з якого числа і місяця починаються сезони?

Гарантія за минулими сезонами - з якого числа і місяця починаються сезони

Гарантія на зимове взуття за законом про захист прав споживачів визначається відповідно до ст. 19 Закону - для сезонних товарів строки обчислюються не з моменту передачі їх споживачеві, а з моменту початку сезону. Тривалість і початок сезону встановлюються окремими нормативними актами суб'єктів РФ відповідно до кліматичних умов.

Таким чином і встановлюється гарантія на взуття за минулими сезонами, з якого числа і місяця починаються сезони визначає законодавчий орган конкретного суб'єкта. Так, в Москві діє Постанова Уряду міста від 07.04.1998г. №375-РП «Про затвердження термінів сезонності на окремі види товарів у Москві». Згідно цього акту сезони розподіляються наступним чином в Москві:

  • з 1 листопада по 1 березня - зима;
  • з 1 березня по 1 травня - весна;
  • з 1 травня по 1 вересня - літо;
  • з 1 вересня по 15 листопада - осінь.

Ці ж терміни актуальні і для області. А ось в Санкт-Петербурзі і Ленінградській області терміни різні. Наприклад, зимовий період для Санкт-Петербурга - з 5 грудня по 16 березня, а для області - з 8 грудня по 5 квітня.

Повернення взуття по гарантії - особливості

Якщо гарантійний термін на взуття не встановлено, то згідно із законом про захист прав споживачів в 2018-2019 році застосовується правило ст. 19 про дворічний термін пред'явлення претензій. Якщо не встановлені терміни служби, споживач може зажадати в разі виявлення істотних недоліків їх усунення протягом 10 років з дня передачі товару, але тільки за умови, що доведе час утворення таких недоліків - до моменту їх передачі за договором купівлі-продажу.

Ще раз уточнимо по порядку пред'явлення вимог, що в межах гарантійного терміну можна повернути товар при наявності будь-яких недоліків, а протягом терміну служби - тільки істотних. Підприємець звільняється від відповідальності тільки в тому випадку, якщо доведе освіту недоліків вироби після передачі їх покупцеві.

Підприємець звільняється від відповідальності тільки в тому випадку, якщо доведе освіту недоліків вироби після передачі їх покупцеві

На практиці суперечки відносного якості виникають постійно. Не завжди громадянин або продавець можуть визначити, який це недолік (істотний чи ні) і внаслідок чого він утворився. У цьому випадку необхідна експертиза або, виходячи з ситуації, можна відразу звернутися до суду за захистом своїх прав.

Судових суперечок побоюватися не варто. Відповідно до закону громадянин може всі свої права, в тому числі, на судовий захист, реалізувати безперешкодно в будь-якому регіоні. Навіть якщо виробник знаходиться в Білорусі, претензії можна заявити представництвам, уповноваженим особам, а також продавцеві в Росії. У позові можна вимагати не тільки повернення грошей за товар, але і штрафу на користь споживача, а також всіх судових витрат, включаючи оплату послуг юриста.

При складанні звернення можуть з'явитися несподівані питання. Наприклад, найменування відповідача необхідно вказувати правильно з позначенням організаційно-правової форми. Якщо назви Зенден і Спортмастер відразу ідентифікуються і такі організації легко знайти, то багато магазинів належать індивідуальним підприємцям, тому бажано дізнатися дані про дійсний найменування продавця. При виникненні труднощів можна звернутися за консультацією до юриста або в товариства захисту прав споживачів.

⇐Подпісивайтесь на наш канал в Яндекс.Дзен ! ⇒

Чи можна здати товар без чека?