Гараж - музей сучасного мистецтва. Адреса, виставки, відгуки

  1. Створення та завдання
  2. Виставкова діяльність
  3. трієнале
  4. поточні виставки
  5. заплановані виставки
  6. Дослідницька та просвітницька діяльність
  7. Адреса, режим роботи і ціни
  8. Відгуки

Визначити в декількох словах, що таке сучасне мистецтво ніхто не візьметься. Загальним явищем в мистецтві є пошук нової форми вираження, відхід від традиційних проявів відображення дійсності. Намітився тренд в 70-х роках отримав назву «постмодернізм». Західні мистецтвознавці дали новим формам назву «contemporary art». Однією з перших російських майданчиків, де знайшлося місце творцям, які реалізують інший погляд на світ, став «Гараж» - музей сучасного мистецтва.

Створення та завдання

Творчий простір в Москві було створено в 2008 році двома ентузіастами, одним з яких став Роман Абрамович, а другий - Дар'я Жукова. Музей був заснований і існує як філантропічна організація, в завдання якої увійшло розвиток культури і мистецтва. Майданчик розташований в Парку Горького.

«Гараж» (музей сучасного мистецтва) - найпрестижніша, прогресивна і авторитетна майданчик для діячів сучасної культури і всіх видів мистецтва. До завдань організації входить поширення і демонстрація досягнень вітчизняних діячів культури, підтримка сучасних молодих талантів Росії, знайомство з передовими творами світової культури.

В даний час існують дві постійні площадки, де відбувається живе спілкування мистецтва і життя - простір музею і освітній центр. У 2015 році відбулося відкриття стаціонарного музейного простору в Парку Горького. Будівля, створена за проектом І. Виноградова в стилі радянського модернізму, протягом 20 років було занедбаним. Після дбайливої ​​реконструкції та адаптації простору під музейні зали в ньому відкрився найбільший російський культурний центр, цілком присвячений сучасним видам мистецтва.

Освітній центр був відкритий в 2013 році. Основною діяльністю є проведення тренінгів, курсів, лекцій та перформансів. У 2014 році вперше в Росії була відкрита бібліотека з публічним доступом для всіх бажаючих. На сьогоднішній день в її фондах знаходиться більше двадцяти тисяч одиниць зберігання, велика частина колекції присвячена історії мистецтв, сучасним видам і напрямам розвитку культури.

Визначити в декількох словах, що таке сучасне мистецтво ніхто не візьметься

Виставкова діяльність

Московський музей сучасного мистецтва «Гараж» для реалізації своєї місії веде активну програмну діяльність за кількома напрямками. Найважливішою частина популяризації сучасного погляду на культуру є виставки.

У центрі діють постійні програми:

    Виставки. Основою цього виду діяльності є не статична експозиція робіт, а активне залучення сторін (творця, роботи, глядача) у взаємодію, осягнення один одного. «Гараж» (музей сучасного мистецтва) робить публіку частиною експозиції та активним членом команди. За всю діяльність музею було проведено понад сто виставок світових діячів мистецтва, в тому числі ретроспективи, персональні експозиції метрів світової культури. У 2009 році на майданчику музею була відкрита третя за рахунком бієнале «Проти виключення», в 2010 році проводився фестиваль перформансу. У березні 2017 року відбулося ще одна подія в діяльності музею - Трієнале російського сучасного мистецтва. Експозе функціонуватиме до 14 травня цього года.Garage Atrium Commissions - це програма, що надає художникам можливість створювати ексклюзивні твори для Атріума Музею, простір якого проглядається з усіх поверхів.

трієнале

«Гараж» (музей сучасного мистецтва) - це творчий простір з постійною зміною експозицій, унікальними проектами і щорічними виставками. У 2017 році з 10 березня проводиться унікальне культурна подія - перша Трієнале в житті російського мистецтва сучасного зразка. Програма представляє роботи понад шістдесят російських художників з різних міст країни і присвячена «духу часу», інтерпретації поточних соціальних явищ, тенденцій, що намітилися у формуванні регіональних явищ культури.

Простір виставки виділяє сім основних директорій, кожна з яких визначає місце і вплив художника на події в масштабах свого міста, країни або далі. Назви розділів багатозначні, наприклад, "Авторські міфології" - пропонує познайомитися з художниками, естетика картин яких, виходить за рамки звичних норм і понять. Розділ "Спільну мову" присвячений сучасникам, що творить в єдиному ритмі з загальними тенденціями вираження символів теперішнього часу. Музей сучасного мистецтва «Гараж» в Парку Горького зібрав на виставковій площі в рамках Трієнале роботи, зроблені спеціально до події, і ранні твори авторів.

поточні виставки

Крім Трієнале «Гараж» (музей сучасного мистецтва) пропонує відвідати поточні виставки:

    «У напрямку до джерела» - проект, який став підсумком роботи художників з архівними матеріалами, колекціями музею. У створенні експозиції взяли участь п'ять творців різних поколінь. Їх погляд на минуле відбився в нових творіннях, виставлених на стендах Східної галереї. Такий досвід роботи з архівною колекцією був проведений впервие.Программа Garage Square Commissions, проект Уго Рондінон (Швейцарія) - експозиція «Твій вік і мій вік і стать веселки», що складається з двох частин. Одна частина експонується на даху будівлі, а друга - на площі Мистецтв. У створенні образотворчої частини виставки взяли участь діти з особливостями розвитку з усієї Росії. Об'єднуючою темою стала веселка, як частина чуда. «Хвіст виляє кометою» (автор - Ірина Коріна). Інсталяція розташована в Атріумі і стала можливою завдяки програмі музею, в рамках якої художнику надається простір атріуму. Робота присвячена сучасній Москві.

заплановані виставки

«Гараж» (музей сучасного мистецтва) постійно пропонує публіці знайомство з новими іменами і течіями в культурі. З початку червня по 13 серпня цього року в стінах галереї буде проходити персональна експозиція Р. Петтібон «Хмара помилкового прочитання». В експозиції заплановані відомі роботи автора і матеріали з його архіву. Роботи художника відображають не тільки мінливу сучасність, а й зміни в поглядах творця на події та їх значення.

З кінця вересня і по 4 лютого в центрі «Гараж» відбудеться перша в Росії виставка відомого японського художника Такаші Муракамі. Експозиція складатиметься з 5-ти розділів, кожен з яких відображає певний феномен японської культури. На виставці заявлені твори, зроблені на рубежі 20 і 21 століть, сучасні твори. Експонатами виступлять не тільки живопис і графіка, але і анімація, художні фільми, зняті автором, і артефакти його колекції.

Дослідницька та просвітницька діяльність

Крім традиційної виставкової та екскурсійної роботи музей веде дослідницьку, архівну та просвітницьку діяльність. Основним завданням співробітників є осмислення досвіду і його збереження для майбутніх поколінь.

Інший напрямок:

    Архів - це основа діяльності музею. На сьогоднішній день в ньому міститься найбільше в світі зібрання матеріалів і документів з історії розвитку сучасного російського мистецтва з 50-х років до сучасності. Колекція містить великий обсяг документів, фото- і відеоархів, репродукції робіт художників, статті з вітчизняних і зарубіжних журналів, відеодокументацію безлічі перформансів та інших культурних подій, неопубліковані критичні статті та багато іншого. Збори матеріалів дозволяє проводити дослідницькі проекти з подальшим обговоренням і винесенням в широкі маси (конференції, семінари, виставки та ін.). «Польові дослідження» - програма довгострокових досліджень маловивчених явищ і філософських течій. Також предметом вивчення в рамках програми є герої світової і вітчизняної літератури. Завершальним етапом кожного дослідження виступає творчий звіт у вигляді фільму, тематичної виставки, створення бази даних або архіва.Образованіе. Аудиторією програм є молоде покоління людей, які зацікавилися сучасними видами мистецтва. Учасники отримують можливість вивчити напрямки, види діяльності, функціонування і менеджмент сучасних інститутів культури.Бібліотека. Відкрите для загального користування фондосховище з 20 тисячами одиниць тематичної літератури та періодики. Розташоване в Освітньому центрі. Для користування необхідно оформлення абонемента. Режим роботи - з 13:00 до 21:00 з вівторка по п'ятницю, по суботах з 12:00 до 20:00, вихідний - неділя і понеділок. Доступно безкоштовне сканування текстов.Іздательская діяльність. Одним з напрямків діяльності музею є популяризація знань про культуру. Видання каталогів, книг для дітей і дорослих, монографій - служить місії музею.

Адреса, режим роботи і ціни

Музей сучасного мистецтва «Гараж», адреса в Москві - вулиця Кримський Вал, Парк Горького, будинок № 9, будова 32. Час для відвідувань - в будь-який день тижня з 11:00 до 22:00.

Музей сучасного мистецтва «Гараж», ціна квитка (без вартості екскурсій):

    для школярів - 100 рублів; для студентів - 200 грн; для дорослих - 400 рублів.

У музеї діє кілька екскурсійних програм:

    Індивідуальний тур. Розрахований на 90 хвилин, вартість - 3000 рублів. Кількість екскурсантів від 1 до 20 человек.Екскурсіі для студентів і школярів за попереднім записом - бесплатно.Детскіе екскурсії тривалістю від 60 до 90 хвилин за участю від 1 до 20 осіб. Вартість - 3000 рублів. «Архітектурні прогулянки» - 500 рублів з одного екскурсанта, проводиться для груп від 5 до 25 осіб. «День в« Гаражі »» - проводиться по буднях, вартість від 8000 до 18000 рублей.Посещенія і екскурсії для відвідувачів з інвалідністю - безкоштовно, за попереднім записом.

Відгуки

Музей сучасного мистецтва «Гараж» відгуки отримав неоднозначні: позитивні були дані тих подій, де кожного екскурсанта очікувала насичена програма, яка потребує осмислення експонатів. Добрі відгуки залишені на адресу приміщень, де знаходяться експозиції, висловлені слова вдячності на адресу організаторів виставок за можливість познайомитися з сучасними представниками культури.

Негативні відгуки залишені деякими відвідувачами за агресивну маркетингову політику, коли відвідувача змушують купувати клубну карту. Багато поскаржилися, що постійні виставки не відрізняються великою кількістю експонатів.

джерело