Гід по ісинська чайникам - як купити, підготувати чайник і заварювати чай

  1. Цзиши (zisha)
  2. Як вибрати ісинська чайник
  3. Як заварювати чай ісинська чайнику

Є прислів'я - якщо ви заварюєте чай в чайнику з ісинської глини в перебігу декількох років, то ви зможете заварити чай в порожньому чайнику.

Є прислів'я - якщо ви заварюєте чай в чайнику з ісинської глини в перебігу декількох років, то ви зможете заварити чай в порожньому чайнику

Протягом багатьох століть любителі різних сортів чаю в Китаї сходяться на думці, що чайники з ісинської глини це найкраща посуд для заварювання чаю.

Перші згадки про чайниках з ісинська глини сягають династії Сунг (960 - 1279) коли фіолетова глина вперше була здобута в околицях озера Тайху в Китаї. Широке поширення Ісинська посуд отримала при династіях Мін і Цин (1573 - 1911), зараз її популярність тільки зростає. Сьогодні ісинська чайники продаються по всьому світу і вартість їх може доходити до декількох мільйонів доларів .

У Ісине добувають кілька видів глини, найкращим видом є Цзиши - скам'яніла глина з нижніх шарів. За хімічним складом Цзиши є сумішшю глини, кварцу і каоліну. Глини сорти Цзиши має 5 основних кольорів: червоний, жовтий, зелений, синій і фіолетовий. Інші кольори отримують шляхом змішування або додаванням мінеральних пігментів. Глибина кольору досягається наявністю в ній заліза. Найзнаменитіша глина - фіолетова, вона містить багато заліза, з неї виробляють чайники фіолетово або фіолетово-коричного кольору.

Структура ісинська глини має дрібні пори, що дозволяє чайнику вбирати аромати чаю і дихати чаю під час заварювання. Чим частіше заварюють чай в такому чайнику, тим чай стає смачніше, а чайник покривається характерною патиною.

Цзиши (zisha)

Чайники зроблені з глини Цзиши мають здатність дуже довго зберігати тепло. Найдрібніші пори, які з'являються при випалюванні глини допомагають зберегти тепло і аромат, а кришки запобігають зайвому потрапляння кисню, ніж перешкоджаю окисленню чаю під час заварювання.

Посуд з ісинська глини не містять токсичних або інших шкідливих речовин, такий посуд не забарвлюється і не глазурується. Чайник має тонку і міцну структуру з коефіцієнтом водопоглинання в 4% і низьку теплопровідність.

Як вибрати ісинська чайник

Як вибрати ісинська чайник

Чайник є головним предметом чайного набору, правильно підібраний чайник не тільки дозволить вам насолодитися смаком і ароматом чаю, але і принесе естетичне задоволення від причетності до чайної культури.

Наведемо кілька порад щодо вибору чайника з ісинської глини:

  1. Краса виконання - чайники робляться в ручну і кожен чайник це свого роду витвір мистецтва. Найдорожчі чайники роблять визнані майстри, що б стати майстром потрібно 8 років наполегливої ​​праці.
  2. Герметичність кришки - кришка повинна закриватися якомога щільніше. Є один легкий спосіб перевірити герметичність - залийте чайник на 2/3 водою, затисніть пальцями горлечко і акуратно переверніть чайник, (обережно з кришкою), вона повинна щільно триматися, але в разі неякісного виконання вона впаде. Це ідеальна картина і підходить для дійсно дорогих чайників, але чайники вартістю до 3000 руб можуть мати невеликий люфт. Щоб перевірити такий чайник потрібно заткнути дірочку на кришці і перевернути чайник, достатньо буде того, що кришка не буде випускати воду.
  3. При покупці старого чайника обов'язково огляньте його на предмет відколів. Якщо є затерті або потемнілі місця постарайтеся їх очистити або уважно оглянути, можливо вони приховують тріщини. Так само будь дуже обережні, на ринку повно підробок «під старовину».
  4. Якість глини - Новачкам дуже складно відрізнити якість глини, тільки досвід і вивчення відповідної літератури допоможе вам розрізняти якість глини.
  5. Запах глини - зазвичай глина не має запаху, однак бувають чайники мають неприємний запах глини, який може позначитися на смаку заварки, для того що б позбавиться від нього чайник потрібно спеціальним чином підготувати.

Як заварювати чай ісинська чайнику

Для кожного типу чаю краще використовувати окремий чайник. Ісинські чайники мають властивість дуже добре вбирати аромат чаю. Як мінімум потрібно мати два чайника, для неферментованих і фертментірованних сортів. Ароматизований чай краще заварювати в порцеляні, так як фарфор погано вбирає запахи.

Перед першим заварюванням новий чайник необхідно підготувати. Для це чайник потрібно:

  1. Помістити чайник в киплячу воду на 30-40 хвилин
  2. просушити чайник
  3. Засипати чай в каструлю і варити разом з чайником в перебігу години
  4. просушити чайник
  5. Після чого потрібно заварити чай і залишити на ніч або більше.

Якщо ви вирішите використовувати чайник для заварювання іншого типу чаю, то вам потрібно буде повторити ці кроки, то ж саме працює для старих чайників.