Гірничо-металургійний інститут Таджикистану

  1. Учасники проекту
  2. Юнусов Музафар Мамаджановіч

Гірничо-металургійний інститут Таджикистану   розташований в центрі промислового міста Чкаловська, де в 1945 році почав діяти первісток атомної промисловості СРСР гірничо-хімічної комбінат, і займає площу 6,1 га Гірничо-металургійний інститут Таджикистану розташований в центрі промислового міста Чкаловська, де в 1945 році почав діяти первісток атомної промисловості СРСР гірничо-хімічної комбінат, і займає площу 6,1 га. Має навчальний корпус, навчальні допоміжні приміщення, майстерні. Інститут є багатопрофільним вищим технічним навчальним закладом і його діяльність протікає на основі нормативних і правових документів, що регулюють галузь вищої професійної освіти.

Навчально - лабораторна база інституту включає більше 40 лабораторій та навчальних кабінетів, механічну, слюсарну і авторемонтну, навчальні майстерні, полігон гірських машин і обладнання, виробничі майстерні і спортивне містечко. Бібліотека інституту розміщена на третьому поверсі навчального корпусу і займає близько 500м2 площі, є читальний зал площею 128м2 книжковий фонд бібліотеки, з урахуванням електронних версій, складається з 205 тис. Книг.

В інституті навчання проводиться на двох мовах: таджицькому і російською.

Прийом проводиться за 16 спеціальностями, в основному спеціальності по розробці, переробці та експлуатації родовищ корисних копалин, металургії, машинобудуванні і гірничих робіт.

Основні спеціальності: - геологія і розвідка родовищ корисних копалин; маркшейдерська справа; підземна розробка родовищ корисних копалин; шахтне і підземне будівництво; відкриті гірничі роботи; збагачення корисних копалин; металургія благородних і рідкісних металів; інженерний захист навколишнього середовища; Розробка та експлуатація нафтових і газових родовищ; технологія машинобудування; електропостачання; організація і управління транспортних перевезень; економіка та управління виробництва і ін.

В інституті навчаються близько 3000 студентів. Їм викладають понад 160 викладачів, у тому числі 5 докторів наук, професорів і 36 кандидатів наук, доцентів, в тому числі 4 членів галузевих і міжнародних наукових академій. В даний час в інституті функціонують три факультети - «Гірнича справа», «ЕНЕРГОМЕХАНІКИ», «Металургія» і п'ятнадцять кафедр, в тому числі - «Металургія», «Екологія», «Нафтогазова справа», «Розробка родовищ корисних копалин», « електропостачання »,« Технологія машинобудування та устаткування »,« Економіка і управління »,« Механіка »та ін.

З 2009 року в інституті реалізована система дистанційної освіти, за програмою «подвійних дипломів» з Тюменським державним нафтогазовим університетом, який дозволяє студентам нашого університету, отримувати додатковий диплом про вищу освіту Російського технічного ВНЗ. Вченими інституту проводяться широкі наукові дослідження, що враховують реальні потреби різних галузей республіки.

З метою встановлення взаємовигідного співробітництва в галузі вищої професійної освіти, підготовки науково-педагогічних кадрів, ефективності навчально-методичних і науково-дослідних робіт інститутом укладено договори з профільними ВУЗами і організаціями таких країн як: Російська Федерація, Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Україна, Норвегія , Португалія, Німеччина, Словаччина. Інститут є учасником кількох міжнародних навчальних, наукових та дослідницьких проектів, такі як:

- «Оцінка транскордонного забруднення води в Центральній Азії» (на прикладі вод басейну річки Сирдар'я) за грантом НАТО (SFP) - «Наука заради миру». В рамках проекту в інституті відкрито сучасну аналітична лабораторія оснащена унікальними оборудованіямі.

- «Гармонія води», відповідно програмою «Норвегія - Євразія» фінансується урядом Норвегії.

- «ТЕМПУС» - «Підвищення якості інженерної освіти в Центральній Азії».

Міжнародна діяльність дозволяє професорсько-викладацькому складу інституту та студентам підвищити свою кваліфікацію на основі досвіду зарубіжних країн.

У структурі інституту діє: Інститут Конфуція і гірський коледж імені С. Юсупової.

Інститут має договору про науково-технічне співробітництво з багатьма підприємствами гірничо-металургійної галузі Согдійської області.

При інституті є упорядкований гуртожиток для студентів, діють спортивний зал, майданчики з футболу, волейболу, тенісу та гімнастики. В даний час будується навчально-спортивно-оздоровча база на березі Кайраккумская моря.

Адреса: 735730. р Чкаловск, вул. Московська 6, Республіка Таджикистан

Учасники проекту

Разиков Зафар Абдукахоровіч

доктор технічних наук, професор
Кафедра Екології ГМІТ
email: [email protected]
Моб. Тел: +992 92 777 44 33
координатор проекту в ГМІТ

Разиков Зафар Абдукахоровіч, професор кафедри «Екологія», Гірничо-металургійного інституту Таджикистану (з 2007 року). Працював на посаді проректора з науки і міжнародних відносин цього ж інституту з 2007 по 2016 рр.

Разиков З.А. Почав свою трудову діяльність в 1969 році на посаді помічника майстра по бурінню в нафтогазових родовищах Російської Федерації. Після закінчення Московського інституту нафтохімічної і газової промисловості ім. Академіка І.М. Губкіна, з 1973 по 1977 рр. працював в Всесоюзному промисловому об'єднанні «Тюменьгазпром» Міністерства газової промисловості СРСР оператором з видобутку газу, інженеромоператівно-виробничого відділу об'єднання «Надимгазпром», Тюменської області.

З 1977 по 1978 рр. працював технологом по видобутку нафти Нефтеабадском нафтогазовидобувному управлінні виробничого об'єднання «Таджікнефть» Міннафтопрому СРСР, 1978-79 начальник відділу капітального будівництва виробничого об'єднання «Таджікнефть», 1979 по 1982 заступник генерального директора виробничого об'єднання «Таджікнефть», 1982-1987 перший заступник Голови Державного Комітету Таджицької РСР по нагляду за безпечним веденням робіт у промисловості і гірничому нагляду, 1987-1988 працював заступником завідувача відділом ромишленності ЦК Компартії Таджикистану., 1988-1991 року був обраний другим секретарем Чкаловського міськкому Компартії Таджикистану, 1991-1995 начальник відділу з охорони навколишнього середовища - заступник головного інженера об'єднання «Востокредмет», 1995 заступник голови Ленінабадської області, 1995-1997 перший заступник генерального директора ВО «Востокредмет», 1997-2007 генеральний директор Державного підприємства «Востокредмет».

У 2004 році захистив докторську дисертацію з технічних наук, автор понад 130 науково-методичних праць.

Разиков З.А. брав участь в ряді міжнародних конференцій і симпозіумів (Відень-1988, Алмати-2000, Чусовой-2002, Вашингтон-2004, Кайраккум-2005, Бішкек-2011, Флоренція - 2013).

У 1992 році з відзнакою закінчив Російську Академію Управління.

1995-2000 рр. депутат обласної Ради, 2000-2005 член Маджлиси Міллі Меджліс Олі Республіки Таджикистан.

З-директор проекту «Сирдар'я», Оцінка транскордонного забруднення води в Центральній Азії за програмою «Наука заради миру».

Такжеявляетсякоордінаторомвмеждународнихпроектах: QUEECA - Quality of engineering education of Central Asia - TEMPUS, EU, Water Harmony - Eurasia Program, Norway.

Разиков З.А. обраний академіком Інженерної Академії Республіки Таджикистан, а в 1999 році присвоєно вчений ступінь доктора наук Делаверського університету бізнесу і політики США, є міжнародним експертом Асоціації Інженерного освіти Росcии (AEER).

Основні напрямки науково-виробничої діяльності: гідрометалургія, питання збагачення і переробки корисних копалин, водні проблеми, екологія. Автор кількох книг:

  1. Екологія уранодобувного підприємства. Худжанд, 1999, 184 с.,
  2. Уранові родовища Таджикистану Худжанд: ТОВ «Хуросон», 2001.212с.
  3. ПроізводствоФерромолібденаЧкаловск, 2005.

ПроізводствоФерромолібденаЧкаловск, 2005

Юнусов Музафар Мамаджановіч

Доктор хімічних наук, професор
Завідувач кафедрою Екології ГМІТ
email: [email protected]
Моб. Тел: +992 92 771 88 97

Юнусов Музафар Мамаджановіч - доктор хімічних наук, професор, академік Інженерної академії Республіки Таджикистан. Кращий винахідник Республіки Таджикистан (1997). Володар золотої і бронзової медалей ВДНГ СРСР. Ним опубліковано понад 250 наукових робіт у провідних наукових виданнях, в тому числі 10 Авторських свідоцтв СРСР

Юнусов М.М. з 1967 р по 1972 р навчався на хімічних факультетах в Таджицькому Державному Університеті им.В.И.Ленина і Ленінградському державному університеті ім.А.А. Жданова (1971-1972гг.) Де отримав спеціальність хіміка. З 1972 р по 1974р. працював на кафедрі фізичної та колоїдної хімії ТГУ стажистом-дослідником.

У 1974 року вступив до аспірантури Інституту хімії АН Таджицької РСР і був направлений до Москви в Інститут загальної та неорганічної хімії ім.Н.С.Курнакова АН СРСР для виконання дисертаційної роботи. У 1978 році, там же, захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю 02.00.04. - фізична хімія. Після до 1980 року працював молодшим науковим співробітником в Інституті Хімії ім. В.І.Нікітіна АН Таджицької РСР.

Юнусов М.М. в 1980 році був направлений в структуру наукового центру Ленінабадської області. У структурі даного наукового центру займав посади молодшого, старшого, провідного та головного наукового співробітника. З 1993 року завідувач лабораторією «Аналітичної хімії і неорганічних матеріалів» Академії наук Республіки Таджикистан.

Юнусов М.М. у вересні 1994 року захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора хімічних наук за спеціальністю 02.00.01. - "Неорганічна хімія" і в 1997 році призначений заступником Генерального директора Державного підприємства "Востокредмет" по науці.

Юнусов М.М. наукову і виробничу діяльність поєднує з педагогічною. З 1982р. вів заняття з неорганічної хімії та хімічної технології в Худжандском Державному університеті ім. академіка Бободжана Гафурова.

Юнусовим М.М. написаний ряд навчальних посібників для студентів і фахівців. Під його керівництвом успішно захищені кілька дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидатів і докторів наук. За період трудової діяльності його творчий доробок складає понад 250 наукових статей і тез доповідей. Він є учасником і організатором багатьох Міжнародних симпозіумів, конференцій і семінарів. Результати його досліджень опубліковані в наукових журналах країн СНД, а також в Індії (1980р.), Пакистані (1993-2001гг.), Йорданії (1994р.) Малайзії (1997р.) США (Каліфорнія, Сан-Франциско, 2001 р.), Канаді (Торонто, Онтаріо, 2002р.) та ПАР (Преторія, 2001р.) Німеччини (Калсруе 2006,2012), Словенії (2008), Австрії 2009 (Відень, звіт МАГАТЕ). Норвегії (Осло, 2013)

У період трудової діяльності (з 1997 року) під науковим керівництвом Юнусова М.М. вивчені взаємозв'язки масопереносу хвостосховища з навколишнім середовищем, прогнозована поширеність радіоактивних і токсичних елементів в навколишнє середовище і розроблені методи їх поховання в умовах Таджикистану. Юнусов М.М. здійснює науково-методичне керівництво розробками, пов'язаними з організацією моніторингу за вмістом радіонуклідів в грунті, в повітрі і в водах річок і вододжерел Ферганської долини і з'ясуванням їх походження.

Юнусов М.М. тісно працює з промисловими підприємствами Согдійської області. Результати наукової роботи Юнусова М.М. впроваджені в промислових підприємствах Таджикистану. Вища атестаційна комісія Міністерства освіти Російської Федерації в 2006р присвоїло Юнусову Музафаров Мамаджановічу вчене звання професора за фахом «неорганічна хімія» - 02.00.01.

Координатор проекту NATO RESCA Sfp -981742. Спадщина видобутку урану і безпеку навколишнього середовища в Республіках Центральної Азії програми «Наука заради миру» по Республіці Таджикистан.

Учасник проектів RER 9/086. «Безпечне управління відходами видобутку і переробки уранових руд в країнах Центральної Азії» (МАГАТЕ), а також Гармонія води - Program Eurasia - Norway.

Ходжібаев Далер Дадоевіч

Аспірант Кафедри Екологія
Гірничо-металургійного інституту Таджикистану
Email: [email protected]
Тел: +992 92 778 23 78
секретар проекту в ГМІТ

У 2011 закінчив Гірничо-металургійний інститут Таджикистану за спеціальністю «Відкриті гірничі роботи». Брав участь в міжнародному проекті «Оцінка транскордонного забруднення води в Центральній Азії» за програмою Наука заради миру. Пройшов навчання в міжнародній лабораторії «Stewart Assay and Environmenta lLaboratories» і отримав сертифікат про успішне закінчення курса.Участвовал в міжнародних конференціях і семінарах (Бішкек 2012 2015 року, Шимкент). Область наукових інтересів: важкі метали в природних водах.