Гітарні акорди під корабельними соснами

  1. ДУМКА

Якщо раніше організатори пісенного змагання запрошували хлопців на дві доби, то нині вирішили впоратися за один день, який, до речі, припав на останній тиждень третьої літньої зміни. Компетентне журі, більше сотні учасників із заміських центрів «Витязь», «Енергетик», «дитячі республіка», «Олімпійська ребячка», «Острів дитинства», а також артисти від приймаючої сторони, хороша погода, різноманітний репертуар, загальний позитивний настрій тих, хто з гітарою, і тих, хто володіє лише голосом - ось складові успішної зустрічі.

- У холодну пору року - «Зимовий Грушинський в Тюмені», влітку - «Попутного вітру!», Який прийшов на зміну «Тюменський зустрічам» і в четвертий раз влаштувався на території «Червоних вітрил». Погодьтеся, назва зараз більш ніж вдале: є в ньому і романтика, і повітря, і море, - розповів виконавчий директор фестивалю Сергій Ломакін.

Драматургія заходи гранично проста: хлопці з різних центрів по черзі відвідують творчі майстерні представників журі, виконують свої номери і тут же отримують експертну оцінку.

- Так, Влад, давай без самодіяльності, - наставляє перед виступом розхвилювався хлопчиська музичний працівник «Острова дитинства» Тетяна Батура.
І Влад вирішується! Пісня «Я ангелом літав» навіть у суддів Світлани Абрамової з Кірова і Володимира Дерксен з Пермі викликає щирі сльози. Та й малюки, що набігли поцікавитися, сидять притихлі, уважні - розуміють не всі слова, але загальну атмосферу композиції відчувають, а вона - про війну.

Тетяна Олександрівна, яка віддала роботі в заміських таборах понад 20 років, учнями своїми пишається: «У фестивалі« Попутного вітру! »Беруть участь із задоволенням. Причому їдуть не за дипломами та призами, а за спілкуванням з відомими бардами. А взагалі частіше готуємо хуліганські номера, пісня ж Влада Тарасова - приємний виняток ».

На іншому майданчику під високими соснами Рафаель і Марія Валітова з Челябінська по-дружньому вичитують девчоночье тріо Spring.

- Весна - вона і є весна! Навіщо вам англійське слово ?! Краще вже по-російськи називайтеся ...

Музичне життя кипить на всіх мініатюрних сценах. Хтось красується, а хтось слухає досвідчених гостей і мотає на вус - добрий порада стане в нагоді обов'язково. Імена кращих самодіяльних артистів оголосили на вечірньому гала-концерті. Тут же Тюменец Олександр Соловйов, ще один член журі, лауреат Всеукраїнських фестивалів, презентував гімн «Попутного вітру!». Цікаво, що спеціально придумати пісню для нового фестивалю ні у кого не виходило, а тут вийшло - зійшлися, що називається, всі карти і зірки.

ДУМКА

ДУМКА

Сергій ЛОМАКІН,

бард, виконавчий директор фестивалю «Попутного вітру!»:

- Коли людина, хоч дорослий, хоч дитина, потрапляє в природне місце існування, то міська лушпиння відпадає, а залишається все щире, довірче ... Сама природа дає позитивний імпульс! Ось чому на відпочинку в заміському таборі пісня під гітару сприймається зовсім інакше, ніж в мегаполісі. А це можна безпосередньо використовувати у виховних цілях. Іноді вожатого за короткий час не вдається знайти підходу до хлопців. Візьми гітару, пропій кілька рядків, і все вийде! В авторській пісні є відповіді на різні питання. Діти вже в сім років починають їх задавати без сорому. У 1978 році на лекції з фізвиховання Олег Мітяєв написав першу в своєму житті пісню «Як здорово ...». Так, він не став знаменитим плавцем, але став першим і поки єдиним народним артистом з числа бардів. А раптом прямо під час нашого фестивалю відбулося становлення характеру майбутньої зірки подібного рівня ?! Смію сподіватися, що так і було.

Читати більше:

У Тюменському регіоні пройшов День киргизької культури

Тюменське прапор «Безсмертного полку» везуть до Севастополя

Юні Тюменці змогли показати себе на «Параді талантів»

Навіщо вам англійське слово ?
А раптом прямо під час нашого фестивалю відбулося становлення характеру майбутньої зірки подібного рівня ?