Годування цуценят і дорослих собак німецької вівчарки

  1. Німецька вівчарка
  2. Як систематизувати годування?
  3. Правильне харчування новонароджених цуценят
  4. Раціон харчування цуценят від 2 місяців до року
  5. Годування дорослої собаки
  6. Натуральне харчування: плюси і мінуси
  7. Особливості раціону з натуральних продуктів
  8. Готові корми: плюси і мінуси
  9. Сухий корм: плюси і мінуси
  10. Основні характеристики і відмінності кормів
  11. Що не можна давати німецькій вівчарці?
  12. План харчування годуючої вівчарки
  13. Чим годувати в старості?

Німецька вівчарка

Група

вівчарки

Висота в холці

55 - 65 см

Тривалість життя

10 - 14 років

гіпоалергенна

немає

Німецька вівчарка розумна, красива, кмітлива, легко піддається дресируванню. Собаки цієї породи можуть бути і вірними охоронцями, і відданими друзями. Вівчарку можна тримати як до квартири, так і в приватному будинку у дворі.

Щоб тварина була здоровою і життєрадісною, правильно розвивалася і приносила власникові мінімум проблем, його потрібно збалансовано годувати. Вівчарки не вимогливі до їжі, але приділити пильну увагу до їх раціону все ж потрібно.

Основне правило при годуванні собаки - не допускати перегодовування. Особливу увагу цьому слід приділити, якщо собака багато рухається після їжі. Перегодовування вівчарки загрожує ожирінням, розвитком атеросклерозу, погіршенням загального самопочуття.

Вівчарки схильні до завороту шлунка: цей орган в їх тілі розташований занадто «вільно» і може сильно зміщуватися і перекручуватися під час активних фізичних навантажень.

Як систематизувати годування?

Для цуценят і дорослих особин підхід до годівлі відрізняється в основному кількістю прийомів їжі і схемою введення певних продуктів в раціон. Для дорослої тварини можна визначити такі важливі моменти годування:

  • Прийом їжі - два рази на день, в один і той же час;
  • Годувати тільки після прогулянки, щоб не було завороту кишок;
  • Якщо собака відмовляється їсти протягом півгодини після прогулянки, то миску потрібно прибрати, щоб вільного доступу до їжі не було;
  • Основна їжа вівчарки повинна бути незмінною, решта - в якості доповнення (наприклад, якщо підібрали вівсяну кашу з курячою печінкою - це і повинно бути щоденним блюдом; фрукти і кістки - доповнення);
  • Їжа повинна бути кімнатної температури.

Важливо пам'ятати: у собаки завжди повинна бути миска зі свіжою водою.

Психологічні аспекти годування:

  • Не дозволяйте собаці гарчати, коли торкатися її миски, вона повинна знати, хто у відносинах стоїть вище;
  • Не йдіть на поводу, якщо собака вередує і відмовляється їсти або намагається вимагати улюблені ласощі;
  • Привчайте собаку до свіжих овочів з раннього віку.
Порада: віддавайте перевагу свіжим овочам, так як в варених зберігається мало вітамінів. М'ясо ж можна давати свіжим, але в цьому випадку слід подбати про захисту собаки від глистів (Регулярна профілактика глистогінним засобами).

Правильне харчування новонароджених цуценят

Новонароджені щенята харчуються молоком матері більше 10 разів за добу. Бувають ситуації, коли малюків відлучають від матері після народження або доросла собака гине. Нерідкі випадки, коли ослаблені малюки не можуть самостійно отримувати молоко від мами.

У цих випадках можна скористатися наступними рекомендаціями:

  • Годувати молоком в перші два тижні життя за допомогою пляшечки для дітей, піпетки або шприца (підійде коров'яче, овече або козяче молоко);
  • Обсяг - до 2/3 склянки на добу, температура їжі - від 27 до 32 оС;
  • Після двотижневого віку порцію поступово збільшують до 2 склянок, а кількість прийомів їжі зменшують до 6-7;
  • До першого місяця в раціон вводять м'ясо, каші, овочеві пюре і супи, сир.

Важливо: як тільки у цуценят відкриваються очі, їх привчають до годування з блюдця. Якщо цуценят годує мама, то до 2-місячного віку їх починають переводити на самостійне харчування.

Раціон харчування цуценят від 2 місяців до року

Принципова відмінність в годуванні щеням німецької вівчарки від інших порід - це суворий контроль кальцію. Його надлишок може привести до патології в розвитку. Давати цуценятам вітаміни з кальцієм не рекомендується.

Надійний орієнтир для визначення правильності харчування - вага волохатого малюка на 6-му місяці життя. Він не повинен перевищувати 60% від ваги дорослої особини. Якщо щеня важить більше, то потрібно зменшити кількість калорійної їжі в раціоні.

Склад меню: поступове зменшення частки молока, збільшення кількості м'яса, овочів і каші. Можна поєднувати натуральні продукти з сухим кормом (не змішувати в одному прийомі!). При такому підході вранці щенятам дають корм, який спеціально призначений для цуценят (можна розмочити у воді), а з другої половини дня - натуральні продукти.

Порада: при поєднанні сухого і натурального кормів одноразові порції зменшують в два рази! Перевагу слід віддавати кормів суперпреміум класу, якість яких підтверджена ветеринарами.

порції:

  • З 2 по 3 місяць - 5 разів на день по 3-4 неповних склянки їжі в день;
  • З 4 по 6 місяць - 4 рази на день по 1 л їжі;
  • З 6 по 12 місяць - 3 рази на день по 1,5 л їжі.

Годування дорослої собаки

  1. Для енергії - вуглеводи (житній хліб, рис) і жири (рослинні і тваринні);
  2. Для розвитку і підтримки тонусу - білки (м'ясо, сир, кисломолочні продукти, яйця);
  3. Для бадьорості, здоров'я і гарного настрою - мінерали і вітаміни (овочі, злаки, фрукти, спеціальні вітамінні комплекси).

Думки собаківників в питання вибору корму часто розходяться. Одні вважають неприйнятним годування собаки сухим кормом, інші, навпаки, в захваті від такого способу. Виходячи з думки ветеринарів, ясно одне: вівчарку можна годувати сухим кормом преміум або суперпреміум класу.

Натуральне харчування: плюси і мінуси

Мінус годування натуральними продуктами - тимчасові витрати. Не у всіх є час на обдумування і складання меню для собаки, а також на його приготування.

Переваги натурального годування: господар впевнений в складі продуктів, які дає своєму собаці, натуральне м'ясо не замінить жоден суперпреміум корм. Ввести в раціон м'ясо при натуральному годуванні набагато простіше, ніж поєднувати його з сухими або вологими кормами.

Особливості раціону з натуральних продуктів

Визначити добову норму споживання їжі дорослої вівчарки можна відніманням 2-3% від ваги собаки. Показник цей в середньому дорівнює 1200 р

Схема годування:

  • 1/3 - м'ясо (свіже, ошпарене або піддане нетривалого варінні), риба 1 раз на тиждень;
  • 1/3 - каша (рис, пшоно або гречка);
  • 1/3 - овочі, молочні продукти.

Пам'ятайте: при харчуванні натуральними продуктами вівчарці потрібна додаткова вітамінна і мінеральна підгодівля.

Кістки, житні сухарі і фрукти можуть стати делікатесом, який дають собаці 2-3 рази в тиждень в невеликих порціях. Але до кісток слід проявляти обережність: у вівчарок вони можуть викликати запори.

Готові корми: плюси і мінуси

Готові корми - вологі консерви - діляться на економ, преміум і суперпреміум класи. Головні недоліки вологих кормів - незбалансованість (навіть корм суперпреміум класу не підходить для щоденного харчування). Вологі корми мають ряд переваг:

  • Легко перетравлюються;
  • Майже всі собаки їх люблять.

Вологі корми рекомендується поєднувати з сухими. Деякі заводчики поєднують їх з натуральним годуванням. Але з огляду на те, що вівчарка потребує твердої їжі, висновок очевидний: не слід ними зловживати.

Сухий корм: плюси і мінуси

Сухий корм економ класу володіють однією лише перевагою - дешевизною. Але і це сумнівно, так як сухого корму цієї категорії потрібно в 2-3 рази більше, зате мінусів маса:

  • Неякісну сировину;
  • Незбалансованість (навіть при заяві на етикетці);
  • Підсилювачі смаку;
  • Вівчарці потрібно постійна вітамінна і мінеральна підгодівля.

Корми економ сегмента - лише екстрений варіант, використовувати який можна не частіше одного разу на місяць.

Корми преміум і суперпреміум класу виготовляють з якісної сировини і часто рекомендуються ветеринарами для правильного годування вівчарок. Корми в цих категоріях завжди мають чітке призначення в залежності:

  • Від породи (тільки суперпреміум клас);
  • Віку собаки і її ваги;
  • активності;
  • Існують лікувальні корми, призначені для профілактики хвороб вівчарок (пов'язані з шлунково-кишкового тракту, наприклад).

Основні характеристики і відмінності кормів

Показник Преміум Суперпреміум Калорійність (поживність) на 100 г 300-350 калорій 350-400 калорій Субпродукти (для збільшення ваги корми, зазвичай малокорисні) + (невелика частка) - Вартість Середня та висока Висока і дуже висока Засвоюваність Чи не більше 75% Більше 90% , часто - до 97% Збалансованість часто - не придатні для вівчарок з чутливим шлунково-кишкового тракту, потрібна додаткова вітамінна підгодівля Повністю збалансовані (особливо ті, що призначені саме для цієї породи) Злаки Іноді не дуже придатні для вівчарок Найчастіше - тільки кукурудза, н е несуча шкоду організму вівчарки Доступність Можна знайти в великих супермаркетах Продаються тільки в зоомагазинах, через інтернет, в ветлікарні

Правила годування

Годування готовим кормом регулюється інструкцією на упаковці, але найчастіше становить 700-750 г (преміум) і 500-600 г (суперпреміум) на добу.

Порада: якщо собака мляво їсть сухий корм, його можна розмочити в кефірі або воді. При перекладі на сухий корм з натуральної їжі потрібно просуватися повільними кроками, поступово замінюючи раціон і розтягуючи повний перехід на 1-2 тижні.

Що не можна давати німецькій вівчарці?

  1. Білий хліб, здобу, вермішель;
  2. Квасоля, картопля, горох;
  3. Солодке, копчене і солоне;
  4. Трубчасті кістки;
  5. Спеції та приправи.

Раціон годівлі вагітної вівчарки

ви визначили що ваша собака вагітна? Виношує цуценят собаку потрібно годувати 3 рази в день, збільшивши таким чином добовий обсяг їжі на 1/3.

Особливу увагу потрібно приділити сиру і сиру, збільшити споживання риби до 2-3 разів на тиждень (для збільшення споживання кальцію і фосфору).

У другій половині вагітності збільшується частка овочів і фруктів. Взимку слід додатково давати вітаміни А і D.

З 8-го тижня вівчарку годують 4 рази на день. З цього моменту потрібно виключити кістки, а м'ясо практично повністю замінити рибою (150 г риби на заміну 100 г м'яса).

Прийом їжі в останній тиждень повинен здійснюватися 5-6 разів на добу.

План харчування годуючої вівчарки

  • Перша доба після пологів - рідкі кисломолочні продукти;
  • Перший тиждень - ніякого м'яса і риби;
  • З 2 тижні - триразове харчування, збагачене кальцієм і вітамінами.

Повернутися до звичайного харчування собака повинна після того, як повністю припинить годувати цуценят.

Чим годувати в старості?

Переводити собаку на щадний режим харчування слід з 6-7 року життя в залежності від стану здоров'я. Перевагу слід віддавати продуктам і кормів з високим вмістом вітамінів С і Е, так як вони підтримують здоров'я старіючої собаки і уповільнюють процес зношування організму.

Калорійність і розмір їжі з часом слід зменшувати, а ось кількість продуктів, багатих протеїном, можна збільшити на 20-25%. При годуванні сухим кормом слід перейти на види, призначені для літніх вівчарок.

Який спосіб годування вибрати для німецької вівчарки - особисте рішення кожного господаря, яке повинно ґрунтуватися на потребах собаки і в деякій мірі - на її смакові переваги. Якщо вівчарка відмовляється їсти гречку, простіше спробувати інші види круп, ніж непохитно наполягати на своєму.

Завжди слід стежити за активністю і поведінкою собаки. Правильне харчування - запорука здорового життя. І в цьому питанні улюбленець може розраховувати тільки на відповідальність свого господаря.

Як систематизувати годування?
Що не можна давати німецькій вівчарці?
Чим годувати в старості?