гоголівський бульвар

  1. Гоголівський бульвар в Москві - історія, назва
  2. Будинки на Гоголівській бульварі

Гоголівський бульвар - бульвар в районах Арбат і Хамовники Центрального адміністративного округу Москви. знаходиться між Пречистенскими і Арбатській воротами . Довжина бульвару - 750 м.

Гоголівський бульвар в Москві - історія, назва

Гоголівський бульвар розбитий незабаром після 1812 р і називався тоді Пречистенський по Пречистенський воріт білого міста , Від яких починалася вулиця Пречистенка . Особливістю бульвару є триступеневий рельєф: внутрішній проїзд розташований на верхньому щаблі, сам бульвар - на середній, зовнішній проїзд - на нижній. Це нагадує про те, що проходила тут кріпосна стіна була побудована на крутому березі Чортория, омивається зовнішній схил валу. Незважаючи на те, що бульвар знаходився поруч з аристократичним районом старої Москви, він не став улюбленим місцем променаду "вищого світу". Можливо, це було пов'язано з вогкістю і туманом, що виходили від струмка. У 1870-х рр. його уклали в підземну трубу.

У 1909 р на бульварі з'явився пам'ятник Гоголю роботи скульптора Н.А. Андрєєва. Відкриття було приурочено до 100-річного ювілею від дня народження письменника. Сам бульвар перейменували в Гоголівський в 1924 р Пам'ятник "зі скорботним" Гоголем далеко не всім подобався. У 1952 р його замінили на пам'ятник роботи скульптора Н.В. Томського, а старий - перенесли у двір будинку Нікітський бульвар, 7 , Де пройшли останні роки життя письменника. Від Андріївського пам'ятника на Гоголівській бульварі залишилися тільки ліхтарі з левами.

У 1935 р вхід на Гоголівський бульвар прикрасила витончена арка, перекинута між симетричними павільйонами станції метро "Кропоткинская". До 1957 року вона мала назву "Палац Рад". Автор споруди архітектор С.М. Кравець.

У 2007 р на бульварі був відкритий пам'ятник М.А. Шолохова роботи скульпторів І.М. і А.І. Рукавишникова. Шолохов кинувши весла спокійно сплавляється в сторону Сивцева Вражек, де він деякий час жив, а в протилежну сторону, проти водоспаду, намагається плисти розділений надвоє табун коней. За задумом авторів табун символізує розкол Росії на білих і червоних.

Бульвар є частиною бульварного кільця .

пам'ятник Шолохову

Коні на Гоголівській бульварі

Будинки на Гоголівській бульварі

Гоголівський бульвар, 4. Особняк І.І. Некрасова. Перебудований в 1899 р за проектом Л.Н. Кекушева . З 1968 р тут Комітет ветеранів війни.

Гоголівський бульвар, 6. Особняк С.М. Третьякова. Садибу в 1870 р придбав Сергій Михайлович Третьяков. На його замовлення особняк в 1871-1872 рр. перебудував А.С. Камінський , Пристосувавши його для розміщення колекції предметів західноєвропейського мистецтва, зібраної С.М. Третьяковим. Тоді особняк прийняв сучасний вид співзвучний російсько-візантійському стилю.

Наступним власником будинку був банкір і фабрикант Павло Павлович Рябушинський. У 1916-1917 рр. у нього збиралися російські промисловці для обговорення планів запобігання революції. За іронією долі після перевороту 1917 р в цьому будинку розмістився Революційний трибунал.

У 1987 р будівлю передали Радянському фонду культури, першим головою правління якого став академік Дмитро Сергійович Лихачов. Зараз будинок займає Російський фонд культури під керівництвом Микити Михалкова. Остання реставрація будинку була проведена в 1994 р

Гоголівський бульвар, 8. Будинок-комуна. Експериментальний будинок-комуна за адресою Гоголівський бульвар, 8 побудований в 1928-1933 рр. архітектори: М.О. Барщ , І.Ф. Мілініс, В.Н. Владимиров, І.І. Леонідов, А.Л. Пастернак, Л.С. Славіна. Інженер С.В. Орловський.

Гоголівський бульвар, 10. У 1860-х рр. Іван Сергійович Тургенєв неодноразово зупинявся в квартирі свого друга І.І. Маслова (1817-1891), керуючого Московської питомої конторою. Після реконструкції в 1969 р будинок зайняло керівництво Спілки художників СРСР. Зараз Гоголівський бульвар, 10 - адреса Музею сучасного мистецтва.

Гоголівський бульвар, 14. Шахова федерація РФ. З 1899 р особняк належав сестрі власника приватної опери С.І. Зіміна Любові Іванівні Зіміної. На її музичних вечорах виступали Федір Шаляпін і Сергій Рахманінов.

У 1917-1923 рр. будинок був поділений на квартири, одну з яких віддали колишнім господарям. З 1956 р в приміщенні був Центральний шаховий клуб СРСР. Зараз його займає Шахова федерація РФ і Центральний будинок шахіста імені М.М. Ботвинника.

Гоголівський бульвар, 15. Будинок Єрмолова. Одноповерховий особняк в глибині двору побудований в 1835 р за проектом А.Г. Григор'єва . У 1836-1849 рр. в ньому жив генерал А.П. Єрмолов . Ліва частина будинку прибудована в 1880-м р

Гоголівський бульвар, 16. Садиба Е.М. Алексєєвої. архітектори: Д.Н. Чичагов , 1884 р .; А.Е. Еріхсон , 1898-1908 рр.

Гоголівський бульвар, 21. Будинок Бочарових. Будинок для здачі квартир внайми побудований Л.Н. Кекушевим в 1902 році на замовлення А.Ф. і Н.Ф. Бочарових. У 1906 р К.Ф. Буров продовжив будинок за правим еркером, повторивши форми і стиль початкового об'єму. В даний час будинок займає держкорпорація "Ростех".

Гоголівський бульвар, 25 С1. Багатоквартирний будинок. Будинок для здачі квартир внайми побудований в 1889 р У 1903 його перебудували за проектом С.Ф. Воскресенського . Надбудований в 1932 р

Гоголівський бульвар, 29. Багатоквартирний будинок. Будинок Єрусалимського патріаршого подвір'я для здачі квартир внайми. архітектори: А.С. Камінський , 1892 р .; Г.П. Євланов, надбудова, 1905 р Реконструкція в 1930-і рр. При реконструкції в 2000-х рр. будівлю було знесено повністю за винятком фасадної стіни.

Гоголівський бульвар, 31 С2, С3. Садиба А.А. Котляреве. У 1909 р архітектори С.В. Соколов і Д.М. Челіщев перебудували садибу А.А. Котляреве в багатоквартирний будинок. У 1910-1916 рр. квартиру 9 знімав Андрій Білий . Тут же знаходилося засноване ним видавництво "Мусагет".