Головна | Страшні історії про ДПА в короткому викладі

Навчальний рік новий, а страшні історії про екзамени не змінюються

Навчальний рік новий, а страшні історії про екзамени не змінюються. Про ЄДІ з вересня вже встигли поговорити і не один раз, прийшла черга державної підсумкової атестації (ДПА).

ДПА стосується випускників 9 класів, які вирішили здавати випускні іспити не в традиційній формі, а вибрали завдання, наближені за змістом до ЄДІ. В роботі ті ж три частини на виконання яких дається майже 4 години. Той же вибір із запропонованих варіантів відповідей і самостійна запис власних. І частина С, що складається з короткого викладу і твори.

Начебто з минулого року і навіть з позаминулого нічого не змінилося, начебто можна від цього відмовитися і здавати звичні випускні іспити. Чому ж ДПА до сих так лякає деяких журналістів, викладачів і навіть репетиторів? А ті, в свою чергу, з великим задоволенням лякають дев'ятикласників. І все це замість того, щоб допомагати їм готуватися до іспитів.

Деякі вчителі (вони ж при цьому репетитори) у власних блогах нарікають, що ДПА в цьому році буде особливо жахлива: «Подивившись демонстраційний варіант іспиту-2013 і почитавши різні методичні рекомендації, я зрозуміла наступне - іспит дуже важкий». Випадково чи не тому такі речі викладаються у відкритий всім доступ, що подолання подібних труднощів для репетитора - це, власне, і є його заробіток? І чим більше дев'ятикласників, а, особливо, їх батьків цими страшилками вражений, тим він (заробіток) буде більше?

Основну проблему для звичайного школяра такі вчителі-репетитори бачать в третій частині ДПА, де потрібно написати виклад і твір: «Група С безумовно є проблемою для будь-якого, навіть добре натасканого дев'ятикласника». На цьому страшні історії не закінчуються: «тут самостійність екзаменованих зростає до максимуму, а можливість педагога вимуштрувати і видресирувати зводиться до мінімуму». Чому ж цей факт подається зі знаком «мінус»? Адже завдання педагога не зводиться до настільки улюбленому багатьма противниками ЄДІ і ДПА «натаскування», а тим більше муштрі і дресируванню. ДПА вчить дітей ясно і коротко викладати свої думки. А, головне, думати! Особливо добре це виходить у тих, хто згадує про те, що після 9 класу потрібно здавати іспити не в квітні, а, як мінімум, на початку цього навчального року. І готується до них планомірно і ретельно: вирішує тести і сумлінно вивчає шкільну програму. Тим більше, що всі пробні подібні реальним завдання і правила проведення цієї атестації є у ​​відкритому доступі, головне зробити зусилля і зайнятися їхнім пошуком.

Звичайно, ніхто не обіцяє, що ДПА в новій формі буде легкою або простіше, ніж традиційний іспит. Але, здається, мова йде про школярів, що освоїли програми основної загальної освіти? І якщо людина, котра закінчила 9 класів середньої школи не може впоратися з цим «злим вовком» -твір (де, пристрасть яка, потрібно написати мінімум 70 слів!) Або скоротити виклад до того ж мінімуму слів, то про яке утвореному поколінні може йти мова ?

Можливо, саме час перестати жаліти і дезорганізовувати тим самим «бідних» дев'ятикласників, так само як і одинадцятикласників, яким доведеться здавати в цьому році ДПА і ЄДІ? І починати діяти: навчати, допомагати, а головне, припинити розповідати страшні історії!

Блог ЄДІ - ЄДІ 2012

Чому ж ДПА до сих так лякає деяких журналістів, викладачів і навіть репетиторів?
Випадково чи не тому такі речі викладаються у відкритий всім доступ, що подолання подібних труднощів для репетитора - це, власне, і є його заробіток?
І чим більше дев'ятикласників, а, особливо, їх батьків цими страшилками вражений, тим він (заробіток) буде більше?
Чому ж цей факт подається зі знаком «мінус»?
Але, здається, мова йде про школярів, що освоїли програми основної загальної освіти?
Можливо, саме час перестати жаліти і дезорганізовувати тим самим «бідних» дев'ятикласників, так само як і одинадцятикласників, яким доведеться здавати в цьому році ДПА і ЄДІ?