Google відкрив найбільші музеї для інтернет-екскурсій

Google і 17 великих музеїв світу оголосили про запуск проекту Art Project. фото AFP

Проект дозволяє з будь-якої точки планети через інтернет потрапити в музейні зали і побачити картини в безпрецедентно високому дозволі.

Лондонські галерея Tate, мадридський музей Тіссен-Борнемисса, нью-йоркський Метрополітен-музей, паризький Версаль, галерея Уфицци у Флоренції, а також два російських музею - Державний Ермітаж і Третьяковська галерея (ГТГ) - лише деякі з учасників, які з'єднали свої колекції з технологіями Google .

Art Project - це тисячі картин, поміщених в інтернет-простір, і 385 залів, знятих в панорамної (360 градусів) технології, що використовується і для відомого сервісу Google Maps Street View, яка дає можливості віртуальних екскурсій.

Як розповів на презентації в лондонській Tate Britain віце-президент з розробок Google Нельсон Маттос, проект не є комерційним і не приносить компанії прибутку.

"Це просто в рамках нашої філософії по збереженню світової культурної спадщини", - сказав він.

"Ми почали цей проект 18 місяців тому з музеями з дев'яти країн ... Ми хочемо дати людям можливість нового досвіду зустрічі з творами мистецтва, а у Google немає ніяких комерційних вигод, просто у нас є технологія, яка дозволяє це реалізувати", - сказав він.

Інтерфейс нового сервісу дає користувачеві величезну кількість можливостей - від детального розгляду творів мистецтва, до вивчення історії твори, історії самих музеїв та інформації про художників. Інтерактивні функції дозволяють створювати власні альбому, ділитися ними з іншими користувачами, переходити на тематичні відео в YouTube і так далі.

У віртуальну колекцію увійшли такі шедеври, як "Народження Венери" Боттічеллі епохи Ренесансу, композиція сучасного британського художника Кріса Офілі "No Woman No Cry", пост-імпресіоністичні картини Сезанна, візантійські ікони, стельові розписи Версаля і інтер'єри стародавніх єгипетських храмів, твори Уістлера і полотна Рембрандта, зібрані в музеях по всьому світу.

В цілому в проект включені твори 486 художників з різних країн світу.

Крім того, кожен музей вибрав одну картину зі своєї колекції для зйомок в надвисокому дозволі - за власною технологією Google.

Кожне таке зображення складається з 14 млрд пікселів, що дозволяє досліджувати найтоншу манеру пензля художника - неозброєним поглядом такі подробиці розглянути неможливо.

Крім того, музеї надали високоякісні зображення більш ніж для 1000 шедевров. При такому дозволі любителі мистецтва можуть в деталях розглянути те, що раніше їм було практично недоступно.

Автори проекту кажуть про те, що поки сервіс тільки набирає обертів, тимчасових рамок реалізації немає, як і обмежень на кількість учасників. Наприклад, якщо в число перших музеїв не були деякі найзнаменитіші світові музеї, це лише означає, що на даний момент з різних причин вони не беруть участь, але можуть приєднатися до Art Project пізніше.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

джерело: NEWSru.com