Горський державний аграрний університет

ФГТУ ВПО «Горський державний аграрний університет»   1

ФГТУ ВПО «Горський державний аграрний університет»

1. Загальні положення

Справжні «Правила прийому» в університет складені на підставі:
- Федерального Закону Російської Федерації «Про освіту»;
- Федерального закону Російської Федерації «Про вищу і післявузівську професійну освіту»;
- Типового положення про освітній установі вищої професійної освіти (вищому навчальним закладом), затвердженого постанову Уряду Російської Федерації від 14.02.2008 р. №71
- Переліку вступних випробувань у 2009 році в освітні установи вищої професійної освіти, що мають державну акредитацію затверджену наказом Міністерства освіти і науки Російської Федерації від 28.11.2008г. №365;
- Листи Міністерства освіти і науки Російської Федерації від 22.01.2009г. № 03-92;
- Листи Міністерства освіти і науки Російської Федерації від 22.01.2009 № АФ 32/03;
- Порядку прийому в державні та муніципальні освітні установи вищої професійної освіти на 2009/2010 навчальний рік заснований Міністерством освіти і науки Російської федерації від 26.12.2008 № 396, зареєстрований Мін'юстом Росії 21.01.2009р. № 13155
- Наказ Міністерства освіти і науки РФ «Про затвердження термінів та єдиного розкладу проведення ЄДІ, його тривалістю по кожному загальноосвітньому предмету і переліку додаткових пристроїв і матеріалів користування якими дозволено на ЄДІ з окремим загальноосвітніх предметів у 2009 році №74 від 19.01.2009г.
- Статуту ФГТУ ВПО «Горський ГАУ».
1.1. В Федеральне державне освітній заклад «Горський державний аграрний університет» (далі університет) для навчання приймаються громадяни Російської Федерації, особи без громадянства, співвітчизники за кордоном, а також іноземні громадяни.
1.2. Громадяни іноземних держав (включаючи громадян республік колишнього СРСР), які не мають Російського громадянства, які прибувають в Російську Федерацію для навчання, приймаються до університету:
- відповідно до міжнародних договорів, інформацію про яких надають федеральні органи управління освітою;
- в межах контрольних цифр прийому, за напрямками Департаменту науково-технологічної політики і освіти МСГ РФ;
- відповідно до прямих договорів Університету на місця в межах чисельності, обумовленої ліцензією, з оплатою вартості навчання на умовах, що визначаються «Правилами прийому».
1.3. На перший курс Університету на конкурсній основі приймаються особи, які мають документ державного зразка про повну загальну середню (повну) загальну або середню професійну освіту, а також диплом про початкову професійну освіту, якщо в ньому є запис про отримання пред'явником середньої (повної) загальної освіти.
При прийомі в Університет приймальна комісія має право прийняти в якості документа, що підтверджує наявність у абітурієнта необхідного рівня початкової професійної освіти: диплом, диплом з відзнакою або диплом з нагородженням золотою або срібною медаллю, якщо в ньому є запис (на правій внутрішній стороні) про отримання пред'явником середньої (повної) загальної освіти в установі початкової професійної освіти.
Свідоцтва, видані освітніми установами початкової професійної освіти, не є документами, що підтверджують наявність середньої (повної) загальної освіти, і приймальною комісією не приймаються.
1.4. Вступникам до Університету гарантується здобуття безкоштовної вищої професійної освіти на конкурсній основі в межах державних освітніх стандартів, якщо освіту даного рівня громадянин здобуває вперше.
Обмеження прав громадян на отримання професійної освіти за ознакою статі, віку, стану, наявності судимості визначаються законами Російської Федерації тільки в тій мірі, в якій це необхідно з метою захисту моральності, здоров'я, прав і законних інтересів інших осіб, забезпечення оборони країни і безпеки держави .
1.5. При прийомі абітурієнтів Університет забезпечує дотримання прав громадян на освіту, встановлених законодавством Російської Федерації, гласність і відкритість роботи приймальної комісії, об'єктивність оцінки здібностей, нахилів вступників.
1.6. Університет проводить прийом студентів на очну і заочну, бюджетну і договірну форми навчання. На договірну форму навчання, понад встановлені бюджетних місць (контрольних цифр), з оплатою вартості навчання приймаються студенти на основі укладання з юридичними і фізичними особами договорів про підготовку фахівців. При цьому загальна кількість учнів не може перевищувати граничної чисельності контингенту, встановленої в ліцензії на право ведення освітньої діяльності.
1.7. Студентам навчаються в Університеті та Аграрному коледжі за очною формою навчання (бюджетної та комерційної) надається відстрочка від служби в армії на період навчання.
1.8. У разі «недобору» на будь-які спеціальності за згодою Міністерства с.-г. РФ Університет організовує додатковий прийом на ці спеціальності в рамках контрольних цифр прийому. При цьому зарахування на додаткові місця закінчується до 31 серпня.
1.9. Для прийому документів від вступників та організацій, і проведення вступних випробувань для вступників з обмеженими можливостями здоров'я, і ​​зарахування в Університеті створюються приймальна, предметні екзаменаційні і апеляційна комісії.
Головою приймальної комісії Університету є ректор.
2. Прийом документів
2.1. Прийом документів від абітурієнтів проводиться технічними секретарями приймальної комісії.
2.2. Кількість громадян, прийнятих на перший курс Університету для навчання за рахунок коштів федерального бюджету, і структура їх прийому визначаються щорічно за результатами відкритого конкурсу серед акредитованих освітніх установ вищої професійної освіти на виконання державного завдання по підготовці фахівців з вищою професійною освітою (контрольних цифр прийому) Міністерством сільського господарства Російської Федерації.
2.3. З метою сприяння державним і муніципальним органам для вирішення соціально-економічних проблем районів Університет виділяє в рамках контрольних цифр прийому до 30% від загальної кількості бюджетних місць для цільового прийому з кожного напряму підготовки. При необхідності встановлення вузом більш високу частку надходять за цільовим прийомом вона узгоджується з департаментом науково-технологічної політики і освіти МСГ РФ.
Кількість місць для цільового прийому за кожною спеціальністю визначається і затверджується приймальною комісією Університету не пізніше, ніж за місяць до початку прийому документів. В цьому випадку Університет укладає договори з відповідними державними і муніципальними органами.
2.4. Прийом документів від громадян іноземних держав проводиться згідно п.1.2. справжніх «Правил прийому».
Реєстрація осіб на території Російської Федерації за місцем перебування (не з метою навчання) права на вступ на місця, що фінансуються з коштів федерального бюджету Російської Федерації, не дає.
2.5. До початку прийому документів приймальна комісія університету визначає і оголошує:
- до 1 лютого «Правила прийому» в Університет;
- до 1 лютого перелік спеціальностей, на які Університет оголошує прийом документів відповідно до ліцензії;
- кількість місць для прийому на перший курс відповідно до затверджених контрольними цифрами, що фінансуються з федерального бюджету по кожній спеціальності;
- кількість місць, що фінансуються з федерального бюджету, які виділені для цільового прийому за спеціальностями;
- кількість місць і порядок прийому на перший курс за кожною спеціальністю з оплатою вартості навчання на договірній основі;
- до 1 лютого перелік вступних випробувань із загальноосвітніх предметів на кожну спеціальність, правила і форму проведення вступних випробувань для вступників з обмеженими можливостями здоров'я;
- інформацію про терміни проведення ЄДІ, встановлених Федеральною службою з нагляду в сфері освіти і науки для здачі ЄДІ особами, які не мають результатів ЄДІ.
- організацію конкурсу за спеціальностями на місця, що фінансуються з федерального бюджету і на місця з оплатою вартості навчання на договірній основі;
- правила подання і розгляду апеляцій на результати вступних випробувань;
- порядок зарахування до Університету;
- зразок заяви про прийом до Університету;
- зразок договору для вступників на місця з оплатою вартості навчання.
2.6. Прийом до Університету проводиться за особистою заявою громадян на основі результатів вступних випробувань.
У заяві про прийом надходять вказують факультет, обрану спеціальність, форму навчання, вид навчання (на загальних підставах, цільової, з відшкодуванням витрат на навчання).
2.7. При подачі заяви вступник пред'являє документи, що засвідчують його особу і громадянство.
До заяви про прийом до Університету (бланк заяви видається в приймальні комісії) надходять додають:
- оригінал документа державного зразка про освіту, зазначеного в п. 1.3 «Правил прийому» або його завірену ксерокопію;
- 6 фотокарток 3х4 см;
- копію трудової книжки або довідку з місця роботи (для заочної форми навчання та для отримання другої вищої освіти);
- оригінал або завірену в установленому порядку копію свідоцтва про результати ЄДІ з предметів для обраного напряму підготовки (спеціальності);
- медичну довідку за формою Ф-086 / у;
- документи, що дають право на пільги, встановлені законодавством РФ (для осіб, які претендують під час вступу на зазначені пільги).
Абітурієнт має право подавати необхідні документи як особисто, так і поштою. В цьому випадку до заяви абітурієнт додає нотаріально завірену копію документа, що засвідчує його особу, а також оригінали або нотаріально завірені копії документів, наведені в п.2.7.
Бланк заяви для подачі поштою рекомендованим листом можна скачати з офіційного сайту Університету в форматі Word (www.gorskigau.ru).
При подачі копії документа про освіту надходять на місця, що фінансуються з державного бюджету, повинні подати оригінали документа про освіту та свідоцтва про результати ЄДІ протягом 7 днів після закінчення вступних випробувань.
За письмовою заявою абітурієнтів оригінали документів державного зразка про освіту, свідоцтва про результати ЄДІ і інші документи, представлені надходять, повертаються вузом протягом наступного робочого дня після подачі заяви.
Датою закінчення вступних випробувань вважається момент оголошення на офіційному сайті ГГАУ і на інформаційному стенді приймальної комісії прізвищами переліку осіб із зазначенням кількості набраних балів, зарахування яких розглядається приймальною комісією за різних умов конкурсу (далі - по прізвищах перелік).
До заяви про прийом можуть бути також додані документи, подання яких відповідає інтересам самих абітурієнтів.
Технічні секретарі приймальної комісії видають абітурієнту розписку, в якому перераховуються прийняті документи.
2.8. При подачі заяви в приймальну комісію абітурієнт може ознайомитися з наступними документами:
- ліцензією на право ведення освітньої діяльності;
- свідоцтвом про державну акредитацію, що дає право на видачу документа державного зразка про вищу (середню) професійну освіту;
- змістом основних освітніх програм за обраною спеціальністю;
- витягами з Положення про вступні випробування до університету;
- справжніми «Правилами прийому»;
- переліком факультетів, спеціальностей, спеціалізацій та відповідних одержуваних кваліфікацій;
- кількістю місць, що фінансуються з державного бюджету РФ, для прийому на обрану спеціальність і за цільовим набору;
- кількістю додаткових місць з частковим відшкодуванням витрат на навчання для прийому на обрану спеціальність;
- правилами подання та розгляду апеляцій на результати вступних випробувань.
Факт ознайомлення абітурієнтів з ліцензією на право ведення освітньої діяльності, свідченням про державну акредитацію обраної спеціальності фіксується в прийомних документах і завіряється особистим підписом абітурієнта. У тому ж порядку підписом вступника фіксується також наступне: отримання вищої професійної освіти вперше; ознайомлення з датою подання оригіналу документа про освіту; ознайомлення з правилами подачі апеляції.
2.9. Прийом документів від абітурієнтів проводиться - з 20 червня по 25 липня 2009 р

До зазначених термінів абітурієнти також мають право надавати до приймальної комісії додаткові документи, що дають право на пільги, встановлені законодавством Російської Федерації. Після зазначених термінів ніякі додаткові документи, що дають право на пільги, відбірковими комісіями не приймаються і претензії не розглядаються.
2.10. Документи можуть бути повернуті приймальною комісією лише особисто власнику, на підставі розписки про прийнятих документах і посвідчення особи, до виходу наказу про зарахування.
2.11. Результати вступних випробувань (оригінали, копії) абітурієнту та іншим особам, в тому числі і родичам, не видаються.

3. Вступні випробування
3.1. Вступні випробування при прийомі в Університет проводяться з метою визначення можливості вступників освоювати відповідні професійні освітні програми вищої школи.
3.2. Мова проведення вступних випробувань всіх видів - російська.
3.3. Встановлено такі строки проведення вступних випробувань:
з 20 червня по 25 липня 2009р.
3.4. Терміни прийому документів, розмір оплати за навчання на додаткові місця з відшкодуванням витрат на навчання визначаються рішенням приймальної комісії.
Ректор має право встановлювати розмір оплати за навчання на додаткові місця з частковим відшкодуванням витрат на навчання, але не вище максимального розміру оплати, встановленої Університетом для даної спеціальності.
3.5. Випускники загальноосвітніх установ 2009р. всі вступні випробування проходять у формі ЄДІ на етапі державної атестації.
Випускники не мають результатів ЄДІ повинні до 5 липня зарегетстріроватся на здачу ЄДІ і отримати перепустку на іспит в приймальні комісії ГГАУ після подачі необхідних документів.
Вступні випробування з усіх предметів на очне і заочне відділення університету проводяться у формі і за матеріалами ЄДІ з всіма напрямами і спеціальностями.
Вступні випробування для абітурієнтів, які вступають в аграрний коледж, проводяться у формі і за матеріалами ЄДІ.
На підставі наказу Міністерства освіти і науки РФ від 28.11.2008 №365. і рішення Вченої ради ГГАУ від 30.01.2009 для вступників в 2009 р встановлені наступні вступні випробування за спеціальностями:


п / п

перелік спеціальностей

Шифр

предмети

1

Агрономія (очно, заочно)

110201.65

російська мова,
хімія,
біологія

2

Плодоовочівництво та виноградарство (очно)

110202.65

3

Захист рослин (очно)

110203.65

4

Зоотехния (очно, заочно)

110401.65

російська мова,
біологія,
математика,

5

Ветеринарія (очно, заочно)

111201.65

6

Ветеринарно-санітарна експертиза (очно, заочно)

110501.65

7

Лісове господарство (очно, заочно)

250201.65

російська мова,
математика,
біологія

8

Механізація с / г (очно, заочно)

110301.65

російська мова,
математика,
фізика,

9

Електрифікація і автоматизація с / г (очно, заочно)

110302.65

10

Енергозабезпечення підприємства (очно, заочно)

140106.65

11

Стандартизація та сертифікація (очно, заочно)

200503.65

12

Автомобілі та автомобільне господарство (очно, заочно)

190601.65

13

Технологія вироб. і переробки с / г продукції (очно, заочно)

110305.65

14

Біотехнологія (очно, заочно)

240901.65

15

Економіка і управління на підприємствах АПК (очно, заочно)

080502.65

російська мова, математика, суспільствознавство

16

Бух. облік аналіз і аудит (очно, заочно)

080109.65

17

Податки і оподаткування (очно, заочно)

080107.65

18

Товарознавство та експертиза товарів (очно, заочно)

080401.65

19

Технологія продуктів громадського харчування (очно, заочно)

260501.65

російська мова, математика,
хімія

20

Юриспруденція (очно, заочно)

030501.65

російську мову, суспільствознавство, історія

Аграрний коледж

1

Економіка і бухгалтерський облік (очно, заочно)

080110

російська мова, математика

2

Технічне обслуговування та ремонт автомобільного транспорту (очно)

190604

3

Електрифікація і автоматизація с / г (очно)

110302

4

Зберігання та переробка рослинницької продукції (очно)

110306

5

Правознавство (очно, заочно)

030503

російська мова, історія России

3.6. Вступникам з обмеженими можливостями здоров'я, яким згідно з висновком федерального установи медико-соціальної експертизи не протипоказане навчання в університеті, при відсутності у них свідоцтва про результати ЄДІ прийом проводиться за результатами вступних випробувань, організованих Університетом в традиційній формі відповідно до переліку вступних випробувань на відповідні спеціальності .
Дата і час проведення вступних випробувань для вище перерахованих категорій абітурієнтів в університет визначається розкладом, яке затверджується ректором не пізніше 30 червня 2009р.
3.7. Особи, що не з'явилися на вступні випробування без поважної причини, до проходження пропущеного і наступних випробувань не допускаються.
Особи, що не з'явилися на вступні випробування з поважної причини, підтвердженої відповідними документами, допускаються до складання вступних випробувань з дозволу голови приймальної комісії в межах строків, встановлених для їх проведення.
Особам, які не з'явилися на випробування по закінченню вступних випробувань незалежно від причини НЕ явки, вступні випробування не проводяться і претензії від них не приймаються.
3.8. Під час проведення вступного випробування іспитів повинні дотримуватися таких основних правил поведінки:
- займати тільки місце, передбачене для проведення вступних випробувань;
- дотримуватися тиші і працювати самостійно;
- не використовувати будь-які довідкові матеріали (підручники, навчальні посібники, довідники, будь-якого виду записи, електронні засоби запам'ятовування і зберігання інформації і т.п.);
- не розмовляти з іншими іспитами;
- не чинити допомогу у виконанні завдань іншим іспитів;
- не користуватися засобами оперативного зв'язку;
- використовувати для записів тільки бланки робіт встановленого зразка, мають штамп приймальної комісії Університету.
За порушення правил поведінки абітурієнт видаляється з вступного випробування без права участі в поточному та наступних випробуваннях, про що в екзаменаційному листі робиться запис, завірена головою предметної комісії, «Вилучений за порушення правил випробувань». Екзаменаційний лист при цьому абітурієнтові не видається і складається протокол, який затверджується приймальною комісією.
3.9. Присутність на вступних випробуваннях сторонніх осіб (включаючи інспектують органи) без дозволу голови приймальної комісії не допускається.
4. Проведення апеляцій
4.1. Для розгляду претензій по оцінці вступних випробувань проводяться в ГГАУ наказом ректора створюється апеляційна комісія ГГАУ і призначається її голова, а в його відсутність його обов'язки виконує заступник голови, які організовують роботу і контролюють єдність вимог апеляційної комісії до екзаменаційних робіт вступників.
Склад предметних експертних апеляційних комісій для вирішення спірних питань розглядається додатково на засіданні приймальної комісії і затверджується наказом ректора.
Апеляція по результату ЄДІ розглядається конфліктної комісією ДЕК РСО-Аланія.
4.2. Абітурієнт має право подати апеляцію на результати вступних випробувань. Апеляція - аргументоване письмову заяву абітурієнта або порушення на його думку, встановленого порядку проведення випробування і (або) незгоди з його (їх) результатами.
4.3. Апеляція подається вступником на наступний день після оголошення результатів.
4.4. Після отримання результатів з відповідного предмета абітурієнт, який претендує на перегляд результатів, отриманих ним, особисто пише заяву в апеляційну комісію.
Апеляція від других осіб, в тому числі від родичів абітурієнта, не береться і не розглядається.
4.5. Апелліруемость робота розглядається членами апеляційної комісії, при цьому абітурієнт має право бути присутнім при розгляді апеляції і повинен мати при собі документ, що засвідчує його особу, та екзаменаційний лист. З неповнолітнім абітурієнтом (до 18 років) має право бути присутнім в якості спостерігача один з батьків або законних представників.
Не допускається перебування будь-яких інших осіб, в тому числі родичів абітурієнта, в аудиторії, в якій проходить апеляція.
4.6. В ході розгляду апеляцій перевіряється тільки правильність відповіді на питання і виставленої оцінки. Додаткове опитування абітурієнтів та внесення виправлень в роботу не допускаються. При апеляції записи в чернетках до уваги не беруться.
4.7. Спостерігач, присутній на апеляції з неповнолітнім абітурієнтом, не бере участі в обговоренні роботи і не коментує дії предметної та апеляційної комісій.
4.8. Після розгляду апеляції виноситься остаточне рішення апеляційною комісією про кількість балів по екзаменаційної роботи (як в разі її підвищення, так і зниження) і складається протокол про рішення апеляційної комісії, відповідно до якого при зміні (кількості балів) вносяться виправлення в екзаменаційну роботу абітурієнта і екзаменаційний лист.
При виникненні розбіжностей в апеляційній комісії з приводу проставлених балів проводиться голосування, і рішення затверджується більшістю голосів.
Результати голосування членів апеляційної комісії є остаточними і перегляду не підлягають.
Оформлене протоколом рішення апеляційної комісії доводиться до відома абітурієнта (під розпис) і затверджується приймальною комісією. Протокол рішення апеляційної комісії зберігається в приймальні комісії як документ суворої звітності, а його копія в особовій справі вступника.
5. Організація цільового прийому
5.1. З метою сприяння державним і муніципальним органам для вирішення соціально-економічних проблем районів РСО-Аланія і республіки Південна Осетія університет виділяє в рамках контрольних цифр, певну кількість місць для цільового прийому. Місця для цільового прийому виділяються на всі форми навчання.
5.2. Кількість цільових місць, що виділяються Університетом, не перевищує 30% від контрольні цифри прийому, визначені Міністерством сільського господарства Російської Федерації. При необхідності встановлення вузом більш високу частку надходять за цільовим прийомом вона узгоджується з засновником.
Кількість цільових місць за спеціальностями оголошується Університетом не пізніше, ніж за місяць до початку прийому документів і не може бути збільшено в ході прийому документів, вступних випробувань та зарахування.
5.3. Підставою для виділення цільових місць є договір (додаток 1) про цільову підготовку фахівців між ректором, іменований надалі «Університет» і керівником державного (федерального) або муніципального органу, що його надалі «Замовник».
5.4. У договорі має бути зазначено кількість цільових місць, що виділяються «Виконавцем» по кожній спеціальності, і перераховані конкретні особи, які направляються «Замовником», для участі в конкурсі на цільові місця.
5.5. Кількість і перелік вступних випробувань при вступі на цільові місця визначаються «Правилами прийому» і положенням про проведення вступних випробувань до Університету і є однаковими вступними випробуваннями під час вступу на загальних підставах відповідних спеціальностей.
5.6. Зарахування на цільові місця здійснюється за окремим конкурсом, не менше 1,2 людини на місце проводиться за спеціальностями.
У разі якщо конкурс серед осіб, спрямованих на цільові місця на спеціальності, зазначені в договорах, не забезпечується, приймальна комісія зобов'язана зменшити кількість цільових місць на відповідні спеціальності, поставивши до відома про це Замовника. Всі процедури по цільовим прийомом оформляється протоколами приймальної комісії.
5.7. Особи, які не пройшли за конкурсом на цільові місця, можуть брати участь в конкурсі на загальних підставах або на місця з відшкодуванням витрат на відповідні спеціальності згідно з «Правилами прийому».
5.8. Цільові місця, що залишилися вакантними після здачі вступних випробувань та зарахування, надаються особам, які беруть участь у загальному конкурсі.
6. Прийом на договірній основі
6.1. Понад встановлену кількість місць прийому, що фінансуються за рахунок коштів федерального бюджету, Університет здійснює прийом студентів на перший курс на місця в межах чисельності, обумовленої ліцензією, з оплатою вартості навчання на договірній основі (додаток 2).
6.2. Кількість місць, що виділяються для прийому на місця з оплатою вартості навчання за кожною спеціальністю, визначається приймальною комісією.
6.3. Особи, які не пройшли за загальним конкурсом і конкурсу на цільові і бюджетні місця, можуть брати участь в конкурсі і бути зараховані на договірній основі з оплатою вартості навчання юридичними або фізичними особами.
6.4. Договір на навчання в Університеті окремих осіб повинен передбачати компенсацію витрат на підготовку фахівця за типовим навчальним планом або навчальним планом, узгодженим обома сторонами.
6.5. Для вступників на місця, що фінансуються за рахунок коштів відповідного бюджету (за загальним конкурсом, за цільовим прийомом, що мають право на позаконкурсний прийом), а також на місця за договорами з оплатою вартості навчання, на певний напрям підготовки (спеціальність) встановлюються однакові вступні випробування.
6.6. Наказ про зарахування до складу студентів осіб, які пройшли за конкурсом на місця з оплатою вартості навчання, видається після надходження на розрахунковий рахунок Університету встановленої в договорі суми.
6.7. При зарахуванні на місця з оплатою вартості навчання на договірній основі вступник пред'являє оригінал документа державного зразка про освіту або його завірену копію, документ державного зразка про результати ЄДІ або його завірену копію.
6.8. Зарахування студентів за заочною формою навчання для отримання другої вищої освіти здійснюється на договірній основі (додаток 3).
7. Зарахування до складу студентів
7.1. Рішення приймальної комісії про зарахування до складу студентів оформлюється протоколом, в якому зазначаються підстави зарахування (без вступних випробувань, поза конкурсом, за конкурсом, на договірній основі).
На підставі рішення приймальної комісії ректор видає не пізніше, ніж 10 днів до початку навчальних занять, наказ про зарахування на бюджетні місця, який доводиться до відома вступників.
7.2. При наявності конкурсу приймальна комісія забезпечує зарахування в Університет абітурієнтів, найбільш здібних і підготовлених до освоєння основних освітніх програм відповідної ступені, що встановлюється за сумою балів, набраних ними по ЄДІ.
7.3. Переможці та призери заключного етапу Всеукраїнської олімпіади школярів, а також члени збірних команд Російської Федерації, які брали участь в міжнародних олімпіадах і сформованих в порядку, визначеному Міністерством освіти і науки Російської Федерації, зараховуються до університету без вступних випробувань для навчання за напрямами і спеціальностями, відповідним профілем олімпіади на підставі підтвердних документів Міністерства освіти і науки РФ.
7.4. Поза конкурсом (тільки для громадян Російської Федерації) на всі форми навчання при позитивних оцінках по ЄДІ на вступних випробуваннях і при пред'явленні відповідних документів (додаток 4) зараховуються:
- діти-сироти та діти, які залишилися без піклування батьків, а також особи віком до 23 років з числа дітей сиріт та дітей, що залишилися без піклування батьків;
- діти-інваліди, інваліди I і II груп, яким згідно з висновком Федерального установи служби медико-соціальної експертизи не протипоказане навчання на відповідних напрямках і спеціальностях університету;
- громадяни у віці до 20 років, які мають тільки одного з батьків-інваліда 1 групи, якщо середньодушовий дохід сім'ї нижче величини прожиткового мінімуму, встановленого в РСО-Аланія і інших суб'єктах РФ;
- військовослужбовці, які проходили військову службу за призовом і виконували завдання в умовах збройного конфлікту неміжнародного характеру в Чеченській Республіці та на безпосередньо прилеглих до неї територіях Північного Кавказу, віднесених до зони збройного конфлікту;
- інваліди та ветерани, які мають посвідчення «Ветеран бойових дій» на територіях РФ та інших держав, яким згідно з висновком установи Державної служби медико-соціальної експертизи не протипоказане навчання на відповідних напрямках і спеціальностях Університету:
- громадяни Російської Федерації, звільнені в запас з військової служби протягом двох останніх років і що надходять до Університету за рекомендацією командирів;
- діти загиблих героїв Росії і повних кавалерів ордена Слави, а також діти військовослужбовців, які загинули при виконанні, або обов'язків військової служби, або померлі внаслідок військової травми або захворювання, отриманих ними за участю в проведенні контртерористичної операції і (або) інших заходах по боротьбі з тероризмом.
- особи, які отримали або перенесли променеву хворобу, інші захворювання, і інваліди внаслідок Чорнобильської катастрофи, а також учасники ліквідації наслідків катастрофи на Чорнобильській АЕС в зоні відчуження;
- військовослужбовці, які проходять військову службу за контрактом (за виключення офіцерів), безперервна тривалість військової служби яких становить не менше трьох років у календарному обчисленні з освоєнням освітніх програм за заочною формою навчання;
- члени сімей загиблих і діти - постраждалі в терористичному акті в м Беслані і інших терористичних актах на території РСО-Аланія і прилеглих територіях;
- інші категорії осіб відповідно до законодавчих актів РФ, що передбачають пільги по прийому до вищих навчальних закладів.
7.4. За конкурсом для осіб, які вступають на місця, що фінансуються з коштів федерального бюджету, зарахування проводиться за сумарною кількістю балів, набраних абітурієнтами на ЗНО. У разі подання документів на кілька спеціальностей або форм навчання питання про зарахування розглядається в послідовності пріоритетних спеціальностей і форм навчання, зазначених в заяві.
7.5. У разі рівного розподілу конкурсних балів переважне право на зарахування отримують такі категорії абітурієнтів (тільки для громадян Російської Федерації):
- громадяни, які проживають в сільській місцевості, а також громадяни, звільнені з військової служби протягом 2-х останніх років;
- з багатодітних і малозабезпечених сімей;
- призери і переможці з різних видів спорту та особи, які мають документи про додаткову освіту (художні, музичні, спортивні та ін. Школи).
7.6. Абітурієнти університету, які не пройшли за конкурсом на загальних підставах даної спеціальності, можуть брати участь в конкурсі на вакантні місця інших спеціальностей з збігається видом і переліком випробувань, в тому числі брати участь в конкурсі по заочній формі навчання.
7.7. Абітурієнти, які подали документи на декілька спеціальностей за виданим екзаменаційного листа, беруть участь у вступних випробуваннях з різних предметів тільки один раз.
7.8. Абітурієнти, які не пройшли за конкурсом на місця, що фінансуються з федерального бюджету, можуть брати участь в конкурсі на вакантні місця з відшкодуванням витрат на навчання, за умови укладення договору відповідно до п.2.4. справжніх «Правил прийому».
7.9. Приймальна комісія має право перерозподіляти кількість місць між спеціальностями в межах плану прийому університету за напрямками, затвердженими Міністерством сільського господарства Російської Федерації.
7.10. Витяг з наказу на зарахування вивішується на дошці оголошень для ознайомлення. Виписка є список зарахованих абітурієнтів в алфавітному порядку із зазначенням спеціальності та форми навчання, на яку зарахований абітурієнт.
7.11. Особи, зараховані до Університету на навчання, але не приступили до занять без поважної причини протягом 10 днів після початку навчального року, виключаються з числа студентів.
7.12. Особи, прийняті в Університет на держбюджетні місця, забезпечуються стипендією та гуртожитком відповідно до чинного законодавства.
8. Додаткова інформація
У зв'язку з можливими змінами інструктивних і нормативних документів федеральних органів управління освітою в «Правила прийому» ФГТУ ВПО «Горський ГАУ» на 2009 р можуть бути внесені відповідні коригування.
«Правила прийому» розглянуті на Вченій раді Університету.
Протокол № 5 від 30 січня 2009 р
Довідки з питань, пов'язаних з надходженням до Університету, можна отримати за адресою:
362040, РСО-Аланія, м Владикавказ, вул. Кірова, 37, приймальна комісія.
Інформація для вступників розміщена на сайті Університету: www.gorskigau.ru

Договір про цільової контрактної підготовки фахівця з вищою професійною освітою Договір про цільової контрактної підготовки фахівця з вищою професійною освітою.
Договір про підготовку фахівця вищої професійної освіти з повним відшкодуванням витрат за навчання за очною (заочною) формою.

Договір на підготовку фахівця з вищою освітою за рахунок коштів замовника за заочною формою навчання на факультеті професійної перепідготовки керівних працівників і спеціалістів Договір на підготовку фахівця з вищою освітою за рахунок коштів замовника за заочною формою навчання на факультеті професійної перепідготовки керівних працівників і спеціалістів.
Перелік нотаріально завірених документів, що надаються до Приймальної Комісію для реалізації пільг абітурієнтам.
Заява.