Готуємося до ЄДІ: поради для самостійної підготовки

  1. З чого починається підготовка до іспиту
  2. Як розпланувати самостійні заняття
  3. що знадобиться
  4. Як працювати з тестами ЗНО
  5. Російська мова
  6. література
  7. Природні науки
  8. Історія і суспільствознавство
  9. Іноземні мови
  10. Чи варто відмовитися від інших занять?
  11. Поради Рособрнадзора

Перший з рад з підготовки до ЄДІ може здатися очевидним: ходите в школу, відповідайте на уроках, завжди робіть домашнє завдання. Деякі старшокласники закидають уроки, повністю зосереджуючись на тестах. Пам'ятайте, що шкільна навчання - найважливіша частина вашої підготовки. Зрештою, Єдиний державний іспит - це перевірка того, чим ви займаєтеся вже одинадцятий рік. В ідеалі, якщо ви добре вчилися з тих предметів, які треба буде здавати, то навіть не доведеться робити нічого особливого, щоб підготуватися до випускного іспиту.

Якщо ж ви знаєте, що вчилися не дуже старанно, багато пропускали або не робити домашні завдання, для підготовки до ЄДІ доведеться докласти додаткових зусиль.

Чи реально підготуватися до ЄДІ за рік? Так. 9 - 10 місяців - достатній термін, щоб надолужити, якщо і не весь упущений матеріал, то хоча б більшу його частину. При бажанні це можна зробити і за два тижні - зрозуміло, на шкоду кількості засвоєного матеріалу. Але якщо правильно спланувати роботу, втрати можна звести до мінімуму.

З чого починається підготовка до іспиту

Розпочати підготовку до ЄДІ слід з планування. Визначте, скільки доведеться вивчити.

Швидше за все, ви вже уявляєте собі, наскільки добре знаєте свій предмет, проте важливо розуміти, що саме будуть питати на іспиті. Уважно перегляньте програму предмета: можливо, там є теми, які ви ще не проходили на уроках, або твори, які ви не встигли прочитати, якщо ви готуєтеся до ЄДІ з літератури. Такі речі доведеться вивчати з нуля.

Тепер сядьте і не поспішаючи спробуйте вирішити який-небудь демонстраційний варіант ЄДІ на вашу предмету. Ви самі відчуєте, які питання вам даються легко, а над якими потрібно попрацювати, навіть якщо ці теми ви вже проходили. Можливо, ви не дуже добре засвоїли їх, і тоді дещо доведеться повторити.

Випишіть теми, які потрібно вивчити. Розташуйте їх у порядку від найпростіших до найскладніших: так ви швидше увійдете в робочий ритм і більше встигнете. Тепер ви уявляєте собі обсяг майбутньої роботи і можете скласти план підготовки до ЄДІ.

Як розпланувати самостійні заняття

Виділіть певні дні та години на підготовку - чим ширший прогалини, тим більшу кількість разів в тиждень доведеться вчитися Виділіть певні дні та години на підготовку - чим ширший прогалини, тим більшу кількість разів в тиждень доведеться вчитися. Намагайтеся не переносити і не скорочувати заняття. Хороший спосіб нейтралізувати спокуса прогуляти - роздати свій розклад сім'ї та друзям, щоб вони знали, за якими днями ви зайняті, і при необхідності могли б вас проконтролювати.

Залиште невеликий запас часу на випадок хвороби або невідкладних справ. У перші кілька тижнів або місяців розділяйте типи завдань - наприклад, готуйтеся до есе і до тестів з російської мови в різні дні. Чергуйте годинник, коли ви вивчаєте нову тему, і час для повторення.

що знадобиться

Вам знадобляться підручники, задачники та інші матеріали для підготовки до ЗНО. Не завантажуйте перше-ліпше посібник - воно може виявитися застарілим або просто не найкращим. Не читайте багато джерел одночасно, щоб не потонути в різних формулюваннях. Порадьтеся зі своїми вчителями, зі знайомими студентами, вони допоможуть вам вибрати один-два підручника, за якими готуватимуться простіше і зручніше. Слідкуйте за новинами, пов'язаними з ЄДІ, щоб не пропустити яке-небудь зміна або нововведення.

Тепер у вас є план роботи і матеріали, за якими можна підготуватися до ЄДІ за рік.

Як працювати з тестами ЗНО

Деякі педагоги вважають, що підготовка до ЄДІ повинна полягати в регулярній роботі з тестами. Вважається, що школяреві потрібно звикнути до цього формату перевірки знань. У написанні пробників є сенс, але тільки при складанні плану, щоб оцінити свій рівень, і на фінальному етапі підготовки. Коли ви відчуваєте, що вивчили все, що потрібно, з'ясуйте, скільки часу у вас йде на виконання тих чи інших завдань у тесті. Так ви зможете продумати свою поведінку на іспиті, зрозуміти, на які питання відповідати в першу чергу, а які можуть почекати. Пам'ятайте, що завдання приносять різну кількість балів.

Тести не повинні займати весь час вашої підготовки. Ваша мета - розібратися в предметі, який треба буде здавати. У різних дисциплін є свої особливості, які варто врахувати при підготовці.

Російська мова

Наприклад, найскладніша і найважливіша частина ЄДІ з російської мови - есе. Вчіться писати. Читайте хорошу публіцистику, запам'ятовуйте риторичні прийоми, якими користуються автори, говорите, обговорюйте, і, звичайно, пишіть. Корисно виробити деяку модель, по якій ви будете будувати свої есе, це дозволить не витрачати час на вступ і план.

література

ЄДІ з літератури неможливо здати, не знаючи текстів творів ЄДІ з літератури неможливо здати, не знаючи текстів творів. Підготовка до цього іспиту складається в основному з читання. Також важливо розуміти місце кожного учасника і твори в історії, в єдиному процесі розвитку літератури. І, звичайно, потрібно навчитися писати твори. Читайте критичні статті, обговорюйте твори з учителем і однокласниками, задавайте питання. Кубки, що твори відкладайте, щоб обміркувати і відредагувати через кілька днів, давайте їх почитати батькам або вчителю, враховуйте всі зауваження.

Природні науки

Щоб здати ЄДІ з природничих наук (фізики, хімії, біології, географії), потрібно знати багато фактів. Вам буде потрібно кілька підручників різних класів, енциклопедії, наочні матеріали. На іспиті з математики та фізики найголовніше - концентрація. Навчіться уважно читати завдання і пам'ятайте, що всі відповіді потрібно перевіряти.

Історія і суспільствознавство

Навпаки, велика кількість підручників не принесе користі при підготовці до ЄДІ з історії та суспільствознавства. У виданнях різних років і різних авторів можуть бути різні точки зору. Якими б цікавими вони не були, поки вони вам не потрібні, ви займетеся ними в вузі. Обмежтеся одним-двома посібниками, за якими ви вчитеся в школі, і енциклопедією або довідником, щоб уточнювати дати і терміни.

Іноземні мови

Якщо ж вам належить ЄДІ з іноземної мови, єдина корисна річ, яку ви можете взяти з демонстраційних тестів, - це список тем для усної частини Якщо ж вам належить ЄДІ з іноземної мови, єдина корисна річ, яку ви можете взяти з демонстраційних тестів, - це список тем для усної частини. Щоб скласти іспит з іноземної, просто почніть вчити цю мову. Активної роботи на уроках в школі може бути недостатньо: у великому класі у викладача не завжди є час організувати обговорення і вислухати кожного учня. Шукайте додаткові способи: дивіться серіали в оригіналі, слухайте радіо, читайте книги і журнали, виписуйте і вчіть корисні слова. Звіряйтеся з граматичним довідником, уточнюйте правила по ній. Запишіться в який-небудь дискусійний клуб, щоб почати говорити. Існують безкоштовні сайти для вивчення іноземних мов.

Не забувайте, що у вас завжди є можливість попросити кого-небудь про допомогу. На іспиті ви будете одні, але поки ви готуєтеся, ви можете питати про все і всіх - вчителів, сім'ю, однокласників і знайомих. Ви здивуєтеся, виявивши, як багато людей готові вам допомогти. Може бути, хтось із друзів захоче готуватися до ЄДІ разом з вами.

Чи варто відмовитися від інших занять?

Деякі педагоги радять присвячувати підготовці до ЄДІ весь вільний час, кинувши спортивні секції, музичні та художні школи, громадську діяльність. Якщо ви боїтеся, що не зможете робити кілька справ одночасно, можливо, вам варто так вчинити. Але перш добре подумайте: а раптом спорт або музика - то, що ви любите більше всього на світі?

Не відкладайте через іспитів улюблену справу, адже це частина вашого життя. З ним ви розвиваєтеся, піднімаєте собі настрій і самооцінку. Можете сказати собі, що це теж частина вашого плану - так ви готуєтеся до ЄДІ морально. Якщо ви переживаєте, що у вас не вистачить часу, краще обмежте себе доступ в соціальні мережі і до комп'ютерних ігор, адже ні те, ні інше не розвиває ваших талантів.

Поради Рособрнадзора

Федеральна служба закликає всіх, кому належить здавати ЄДІ, при підготовці використовувати виключно офіційні джерела інформації.

на   сайті Рособрнадзора   і порталі   ЄДІ   можна ознайомитися з порядком і розкладом проведення ДПА, графіком опублікування оцінок і прочитати відповіді на актуальні питання на сайті Рособрнадзора і порталі ЄДІ можна ознайомитися з порядком і розкладом проведення ДПА, графіком опублікування оцінок і прочитати відповіді на актуальні питання. Відомості по суб'єктах РФ надаються на інформаційних ресурсах регіональних органів управління освітою.

Зі змістом КІМ ЄДІ і прикладами завдань з усіх предметів можна ознайомитися з перших рук, тобто прямо на сайті розробника матеріалів для іспиту - Федерального інституту педагогічних вимірювань (ФІПІ) .

Щоб розуміти, як правильно виконувати екзаменаційну роботу, перегляньте демоверсії КІМ ЄДІ з потрібних предметів. Так найпростіше отримати уявлення про структуру контрольних вимірювальних матеріалів, формі, кількості і складності завдань, які будуть на іспиті. У демоверсії також наведено критерії оцінювання завдань, в яких передбачений розгорнуту відповідь. Їх важливо вивчити, щоб знати вимоги до оформлення відповідей.

Питання в демоверсії КІМ ЄДІ можуть не відображати всього обсягу знань, які повинні перевірятися на відповідність ФГОС. Вичерпний перелік тем, які виносяться на іспит, представлений в кодифікатор змісту ЕМ і вимог до підготовки школярів. Його зручно використовувати як план повторення матеріалу.

У відкритому банку завдань на сайті ФІПІ викладені десятки тисяч питань, аналоги яких використовуються при складанні індивідуальних варіантів КІМ ЄДІ з усіх дисциплін. На них можна потренуватися і набити руку в типових завданнях.

Новини та безумовно достовірна інформація про ЄДІ, а також стоять поради експертів можна знайти на офіційних сторінках ДПА в соціальних мережах: ВКонтакте і Facebook . Рекомендації розробників КІМ читайте і дивіться в соцмережах Рособрнадзора: ВКонтакте , YouTube , Facebook . є сторінка в ВК , Створена для допомоги в підготовці до ЄДІ, і у Міністерства освіти та науки.

Пам'ятайте, що навчальні посібники авторів, які не мають відношення до ФІПІ і Рособрнадзора, можуть не містити достовірну інформацію про завдання, які будуть саме в цьому році на ЄДІ.

Іспити - серйозне, але не найскладніше випробування, його може пройти кожен. Не вірте тим, хто каже, що підготовка до ЄДІ - важка і нервова робота. Ці люди просто занадто недовірливі. Навчання - це дійсно праця, але посильний і вдячний, особливо якщо ви твердо знаєте, навіщо ви працюєте.

Чи реально підготуватися до ЄДІ за рік?
Чи варто відмовитися від інших занять?
Але перш добре подумайте: а раптом спорт або музика - то, що ви любите більше всього на світі?