«Графомани» Олександра Володіна в фотографіях

Олександр Володін, автор «П'яти вечорів», «Попередньо встановлені режими дівчата», «Осіннього марафону», - був людиною патологічно скромним і пронизливо, до болю оголеним у всьому. І ще - «він любив незнайомих людей. Він написав: «Не родичі, які не начальники, які не підпорядковані, просто зустрілися кілька людей на одному і тому ж земній кулі». (Сергій Юрський). І його історії - про таких от простих незнайомих людей, про нас з вами, про неслучівшегося або трапилися зустрічі і розставання, - про любов.

«Скоро сто років, як Росія втратила Антона Павловича Чехова. Не боячись перебільшення, стверджую, що після Чехова не було в нашій Батьківщині драматурга вище Олександра Володіна (...). Він любив назву свого фільму «Графоман». Володін почав писати вірші дуже пізно і, коли прочитав мені свої перші строфи, на мій вигук «Ти ж поет!» Роздратовано відповів: «Я графоман!» (Олександр Бєлінський)

В золотому фонді радянського кіно є телефільм режисера Олександра Бєлінського «Графоман» за участю Олега Єфремова і Маргарити Терехової. У версії Театру ім.В.Ф.Коміссаржевской головні ролі виконають Анна Вартанян і Сергій Бизгу.

Олександр Володін, автор «П'яти вечорів», «Попередньо встановлені режими дівчата», «Осіннього марафону», - був людиною патологічно скромним і пронизливо, до болю оголеним у всьому. І ще - «він любив незнайомих людей. Він написав: «Не родичі, які не начальники, які не підпорядковані, просто зустрілися кілька людей на одному і тому ж земній кулі» (Сергій Юрський). І його історії - про таких от простих незнайомих людей, про нас з вами, про неслучівшегося або трапилися зустрічі і розставання, - про любов.

«Я отримую неймовірну радість від репетицій, і у мене з Володіним весь час триває діалог на різні найпотужніші теми! Я думаю, що глядач прийде, тому що Володін- про кожного. Ми всі - з володінскіх шарфиків, косиночек, кепочек. Він дослідник людської душі і блискучий літератор. Його твори заряджені енергетично якось правильно, вони дуже прості і дуже близько до серця. Наш спектакль - про повернення, про заспокоєння. Можна по-різному дивитися на це, але я ставлю спектакль про світло, про те, що соромно бути нещасливим, про те, що можна отримувати і потрібно витягувати щастя з того, що дано » (З інтерв'ю з Олександром Баргманом) .

Вистава «Графоман» - історія кохання, історія повернення двох людей один до одного. Про дивного і непомітного чоловіка, який, пройшовши війну, працював інженером з техніки безпеки, а вночі писав вірші. І жінку, яка від імені шанувальниці-незнайомки завела з чоловіком «поштовий роман». Про витікає час і можливості, про те, як безглуздо і кострубато складаємо ми своє життя. Але «людина народжується жити, а не готуватися до життя ...» (з «Записок нетверезої людини»).

- Нещодавно йду по вулиці, раптом якась жінка назустріч: «У вас гудзики неправильно застебнуті». - «Які?» - «Та все», - і починає мені їх перестегівать від низу до верху. А потім доходить до останньої, бачить моє обличчя і каже: «Так ви - Володін? !! Ви ж мій кумир ». І пройшло кілька днів - вона мені зателефонувала: «Ви мене не пам'ятаєте? Я вам ґудзика застібала ». І у мене на півдня настрій налагодилося. А може - від коньяку ... (А.Володин)

Про автора:

Олександр Мойсейович Володін - радянський драматург, поет, сценарист, учасник ВВВ. Працював вчителем російської мови, редактором на кіностудіях «Ленфільм» і «Леннаучфильм», служив у воєнні роки зв'язківцем, сапером. Дебютував як прозаїк. Перша його п'єса «Фабрична дівчина» (1956 р) принесла авторові широку популярність. Успіх наступної п'єси - «П'ять вечорів» був приголомшливим. До сих пір великою популярністю користуються його п'єси «Моя старша сестра» (1961), «Ідеалістка» (1962), «Призначення», «З коханими не розлучайтеся», «Дульсінея Тобосская», «Дві стріли». За кіносценаріями і п'єсами А. Володіна поставлені фільми: «Дзвонять, відкрийте двері!» (Реж. А. Мітта), «Пригоди зубного лікаря» (реж. Е. Клімов), «Фокусник» (реж. П. Тодоровський), « дочки-матері »(реж. С. Герасимов),« П'ять вечорів »(реж. М. Михалков),« Осінній марафон »(реж. Г. Данелія) .А.Володін створив серію книг-спогадів (« Для театру і кіно »,« Оптимістичні записки »,« записки нетверезого людини »,« Одномісний трамвай »(записки несерйозного людини),« Монологи. П'ять вечорів »).

Нагороджений орденом Вітчизняної війни 1-го ступеня, Орденом «За заслуги перед Вітчизною» III ступеня, медалями «За відвагу» (1943) та ін. Лауреат численних літературних і театральних премій, удостоєний титулу «Жива легенда Санкт-Петербурга». Як шкода, що зараз його з нами немає ....

Про режисера:

Олександр Львович Баргман закінчив Лгитмик. Багаторазовий лауреат і номінант Вищої театральної премії Санкт-Петербурга «Золотий Софіт», Російської національної театральної премії «Золота Маска», лауреат престижних міжнародних і російських фестивалів, лауреат Державної премії РФ.

Як актор грав в спектаклях Александрінського, «Такого», «Білого» театрів »,« Притулку комедіанта », театру Комедії ім.Акімова, театру на Ливарному, театру ім.В.Ф.Коміссаржевской і пр.Сотруднічал з режисерами Ю.Васільевим , Г.Козловим, А.Галібіним, В.Фільштінскім, А. Морфова, В.Крамером.

Поставив понад 20-ти вистав в Росії (Санкт-Петербурзі, Новосибірську, Омську, Тюмені, Уфі та ін.) Та Ізраїлі. Знімався у фільмах і серіалах.

У 2002 році з групою однодумців створив «Такий театр».

У театрі ім.В.Ф.Коміссаржевской поставив спектакль «Ніч Гельвера», що став лауреатом «Золотий софіт» в двох номінаціях і учасником «Маски Плюс».

У 2014 році запрошений на посаду головного режисера Театру ім.В.Ф.Коміссаржевской.

Олександр Баргман відомий своїми яскравими талановитими виставами в Петербурзі і Росії. Для своєї першої постановки на великій сцені Театру ім. В.Ф. Коміссаржевської він звернувся до імені А. Володіна, чий сповідальний і голос в наш час звучить особливо гостро. Невипадково актори театру із задоволенням поринули в світ володінскіх героїв, використовуючи для спектаклю фрагменти розповідей, сценаріїв, інших п'єс драматурга і, звичайно, його вірші. Вистава стане ліричною сповіддю не тільки для глядачів, але і для кожного учасника «графомани»

Матеріал надано Театром ім. В.Ф. Комиссаржевской

Олександр Володін, автор «П'яти вечорів», «Попередньо встановлені режими дівчата», «Осіннього марафону», - був людиною патологічно скромним і пронизливо, до болю оголеним у всьому

1

На репетиції вистави. Режисер Олександр Баргман крайній праворуч На репетиції вистави

2

На репетиції вистави. Режисер Олександр Баргман крайній зліва На репетиції вистави

3

Заслужений артист Росії Сергій Бизгу Заслужений артист Росії Сергій Бизгу

5

Анна Вартанян і з.а.Россіі Сергій Бизгу Анна Вартанян і з

6

Анна Вартанян і з.а.Россіі Сергій Бизгу Анна Вартанян і з

8

Анна Вартанян і з.а.Россіі Сергій Бизгу Анна Вартанян і з

10

Драматург Олександр Володін, автор «П'яти вечорів», «Попередньо встановлені режими дівчата», «Осіннього марафону» Драматург Олександр Володін, автор «П'яти вечорів», «Попередньо встановлені режими дівчата», «Осіннього марафону»

11

Олесандр Володін завжди говорив про любов

«Які?
А потім доходить до останньої, бачить моє обличчя і каже: «Так ви - Володін?
І пройшло кілька днів - вона мені зателефонувала: «Ви мене не пам'ятаєте?