Графства Великобританії: чи знають їх самі британці?

  1. З чого все починалося
  2. Різні способи поділу
  3. Хочете собі особливий акцент?
  4. Інша частина Королівства
  5. Where are you from?

Доброго дня любі друзі!
Сьогодні я розповім Вам про графства Великобританії. Скільки зможе назвати самий ерудований читач?

Напевно, завдяки популярній породі собак, Вам відразу прийде в голову Йоркшир. А як же інші? Про них читайте в статті.

З цієї статті Ви дізнаєтесь:

З чого все починалося

Всім відомо, що Великобританія - королівство, до складу якого входить 4 країни:

  1. Англія
  2. Уельс
  3. Шотландія
  4. Північна Ірландія

Вони діляться на адміністративні одиниці - графства (англійське counties). В ті часи на них офіційно поділилася Англія, а до початку 17 століття - все Сполучене Королівство. Старий термін шир (shire) - історичний еквівалент слову країна (country), яке в свою чергу і походить від слова county.

Тобто county і shire - одне і те ж слово. До 1707 року в Шотландії використовували тільки shire.

Різні способи поділу

Розподіл багато в чому має історичні причини. Вся Англія складається з 48 церемоніальних, також відомих як географічні. Церемоніальними називаються ті, якими управляє призначений лорд-намісник. Багато з них мають давнє походження, а деякі були засновані тільки в 20 столітті. Тут знаходиться, наприклад, Суррей.
Приклади з емблемами продемонстровані на зображенні:

Приклади з емблемами продемонстровані на зображенні:

церемоніальні графства

Популярне місце для подорожей - Уест Суссекс. Місто Великобританії, що входить до його складу - Брайтон приваблює туристів в першу чергу своїм мальовничим пляжем і пірсом. Опинившись тут, Ви швидше за відчуєте себе на курорті, ніж у звичній Вам холодної Англії з середньовічними замками. Напевно, тому він так просочений духом свободи. Розташоване місто на гористій місцевості.

Гуляючи по вузьких вуличках, які називаються Brighton lanes, ви раз у раз будете спускатися вниз і підніматися вгору. Обов'язково відвідайте вантажні магазини, яких тут більше, ніж в інших містах. Ще одне незвичайне будівля в Брайтоні - палац Royal Pavillion (Роял Павільйон). Цікавий він тим, що побудовано в індійсько-китайському стилі на замовлення короля Георга IV.

Цікавий він тим, що побудовано в індійсько-китайському стилі на замовлення короля Георга IV

Брайтонський пірс

У Великобританії безліч річок і озер , Є замки з привидами і музей групи Бітлз в місті Ліверпуль.

Тепер поділимо Англію під іншим кутом зору. Вона також має 83 метрополітенських і неметрополітенскіх counties. Кожне з них виконує свою державну функцію і може складатися як з одного округу, так і поділено на кілька.

  • Метрполітенскіе - це великі міські території з чисельністю від 1,2 до 2,8 мільйонів жителів. Їх всього 6. Цей список нескладно перерахувати. Наприклад, до них належить:
  1. Великий Манчестер,
  2. Мерсісайд,
  3. Південний Йоркшир,
  4. Тайн і Вір,
  5. західний Йоркшир
  6. Уест-Мідлендс.
  • Неметрополітенскіе діляться на Шири і унітарні адміністративні одиниці.

Особливість Широв в тому, що кожен з них має кілька округів. Причому, якщо в назві відсутній суфікс шир (shire), він також відноситься до цього типу. Так, Шірем є і Уїлтшир, і Девон. У слові Уїлтшир є суфікс шир, а в Девон немає.

В унітарних немає поділу на округи.

Більшість церемоніальних відповідають в своїх назвах метрополітенський або неметрополітенскім, але кордону часто відрізняються.

Хочете собі особливий акцент?

До шірем відноситься знаменитий Уест Йоркшир. Чим ще, окрім собак, він знаменитий? Про нього розповім детальніше. Знаходиться це місце на півночі Англії.

Одне з традиційних англійських страв, йоркширський пудинг, також з'явилося тут. Йоркширца дуже пишаються цим частуванням. В оригінальній версії він виглядає як невелика повітряна прісна булочка, подається як закуска до основної страви. Але зараз в нього додають різні начинки: ягоди, джем. При відвідуванні цього місця що ви відразу помітите - це йоркширський акцент.

Детальніше про кухні Англії , і різдвяному столі ви можете почитати в моїй наступній статті. Мова місцевих жителів значно відрізняється від тієї, що ми звикли чути в аудіозаписах до підручників або на радіо BBC. Навіть англійці з південної частини країни іноді важко розуміють йоркширців. Відмінності і в специфічних словах, і у вимові. Наприклад, слово right замість «райт» вимовляється як «Рейт». Якщо хочете сказати по-йоркширський, що Ви чимось задоволені замість pleased потрібно говорити chuffed, а замість звичного thank you - ta.

Якщо хочете сказати по-йоркширський, що Ви чимось задоволені замість pleased потрібно говорити chuffed, а замість звичного thank you - ta

Йоркширський пудинг

Інша частина Королівства

  • У Північній Ірландії всього 6 державних одиниць і вони не підлягають попередньої класифікації, тому що більше не використовуються в державних цілях. Цей поділ носить історичний характер. Зараз вони використовуються тільки в цілях приватного бізнесу або спортивними клубами. В Ірландії чудові замки.
  • Уельс офіційно складається з 22 унітарних одиниць, але в кожній з них призначений свій лорд-намісник. Території приблизно збігаються з століттями складаються до 1974 графствами.
  • Карта Шотландії значно змінилася в результаті реформ XIX - XX століть. Тепер країна поділена на 32 області. Вони називаються територіями місцевих рад (council areas). Кожній з яких керує місцева Рада. Графства ж як і раніше використовуються в Шотландії, але для реєстрації земель. Таких всього 33.

В Единбурзі можна цілими днями оглядати пам'ятки і відвідувати музеї .

В який же частині Великобританії відсутні графства? У найвідомішою. Називається вона Великий Лондон. Традиційно він склався з county Лондон і двох сусідніх графств в 1965 році. В енциклопедії Британіка Ви і зараз можете знайти інформацію про те, що він метрополетенскій, але офіційно не має цієї назви.

Where are you from?

Цікаво, що іноді самі британці не змогли відповісти на це питання. Закони змінюються настільки часто. Наприклад, якщо Ви перебуваєте в Беркенхенде, Ви в історичному Чешире, церемоніальному Мёрсісайд (хоча воно було скасовано в 1986 році) і в метрополітенський Уіррал. Як то кажуть, it's up to you.

Читайте захоплюючі статті про Європу та іноземними мовами, підписуйтесь на мій блог, і ви отримаєте в подарунок-базовий розмовник по трьом мовам, англійської, німецької та французької. Головний його плюс в тому, що є російська транскрипція, тому, навіть не знаючи мови, можна з легкістю освоїти розмовні фрази.

З вами була я, Наталя Глухова, бажаю Вам доброго дня!

Якщо Вам сподобалася стаття, то поділіться, будь ласка, з друзями!

Скільки зможе назвати самий ерудований читач?
А як же інші?
Хочете собі особливий акцент?
Чим ще, окрім собак, він знаменитий?
В який же частині Великобританії відсутні графства?
Where are you from?