Гравірування на металі

  1. Основні види гравірування на металі
  2. Загальна технологія
  3. кольорова гравіювання
  4. Способи гравіювання в домашніх умовах
  5. Використання спеціального приладу для нанесення малюнків і написів
  6. Нанесення малюнка, використовуючи підручний набір матеріалів
  7. Гравірування по металевому предмету бормашиною
  8. Гравірування по металу з використанням різного обладнання
  9. Гравірування на виробництві
  10. Інструменти і матеріали
  11. Як вибрати обладнання
  12. Поради перед гравіруванням
  13. Поради з гравірування на металі
  14. Технологія гравіювання на сталі
  15. Особливості гравіювання на обручках

Тисячі років тому людство освоїло спосіб малюнка на металі. Спосіб грунтувався, як зняття верхнього шару поверхні речовини підручними способами. Поява в побуті людини металу, з'явилася необхідність освоєнні нового ремесла - гравіювання.

Новітнє обладнання та технологічний процес дозволяють створювати красиві, унікальні речі. Верстатний спосіб передбачає роботу в автоматичному режимі, що істотно заощаджує час. Для домашнього виду робіт, досить освоїти способи художнього справи. Перенесення малюнка можливо зробити лазером або спеціальною машинкою.

Перенесення малюнка можливо зробити лазером або спеціальною машинкою

Гравірування на металі

Основні види гравірування на металі

Ремесло під назвою гравірування з'явилося безліч століть назад. Предмети і прикраси, виконання з індивідуальною гравіюванням передаються поколіннями. Гравірування на металі дозволяє надати виробу індивідуальний вид і унікальність. На практиці є кілька видів гравіювання.

Ручне гравіювання з'явилася найпершою, користується попитом при виконанні ювелірних прикраса донині. Деталі, що мають нерівну поверхню обробити машиною практично неможливо. Нанесення написів на кільцях та інших прикрасах виконується в основному ручним способом. Інструментом для роботи служить штихель, невелика стамеска з загостреним кінцем. Гравірування ручним способом робить приємним зовнішній вигляд, додає вартості. Мінусами даного способу варто відзначити високу ціну, виконання робіт вимагає необхідних професійних навичок і майстерності.

Ручне гравірування на металі

При механічному способі застосовується спеціальний верстат, який використовується інструмент спец фреза, яка знімає частину верхнього шару з поверхні виробу. Проста робота, а також невисока її вартість зробили цей спосіб практично найпоширенішим. Поверхня виробу повинна бути максимально рівною і відповідати розмірам станини при обладнанні. Матеріали підвищеної міцності обробляються інструментом з алмазним напиленням.

Лазерне гравірування на металі новіший спосіб обробки виробів. Швидкість робіт, доступність технологій зробили метод найбільш використовуваним видом. Виріб приймає необхідний малюнок або напис шляхом випалювання при гравірування лазером.

Виріб приймає необхідний малюнок або напис шляхом випалювання при гравірування лазером

Процес лазерного гравірування на металі

Даний вид має декілька мінусів, одним з них є те, що напис або малюнок швидко стираються з продукту. На ювелірних виробах лазерне гравіювання виглядає естетично, якість роботи залежить від інструменту і кваліфікації майстра.

Загальна технологія

Виконання процесів гравіювання передбачає безліч видів технік. Основні способи це ручна і механічна, остання підрозділяється на категорії оборонної та штриховий.

  1. Об'ємний малюнок можливо отримати шляхом застосування оборонної гравіювання, більш глибока обробка має на увазі тривимірну гравіювання.
  2. При виконанні поверхневих дій застосовується штрихова техніка. Процес проводиться в кілька кроків, наносяться лінії контуру обробки, штриховими рухами знімається частина металу з поверхні.

Самостійне виконання різцевій гравіювання виконується штихелем. Спеціальний інструмент можливо придбати в художніх магазинах. Приналежності для ручного процесу поділяються на типи:

  • Мессер - штихель необхідний для виготовлення тонких ліній.
  • Гравірування, що передбачає паралельні лінії робиться реп-штихелем.

Інструменти для гравіювання по металу неможливо використовувати без якісної заточки штихеля. Для якісної роботи потрібно обточити інструмент дрібнозернистим точильним каменем, після чого протерти шкіряною тканиною.

При роботах дрібними предметами, знадобиться спеціальна подушка. Виготовити даний інструмент можна своїми руками, матеріал однакових розмірів з'єднується ниткою по краях. Необхідно залишити проміжне місце для наповнення сипучим матеріалом або піском. Заготівля вивертається навиворіт, в утворене отвір висипається пісок, після чого вся інша частина подушки зашивається рядком.

Використання інструменту потребують обережного ставлення і попередніх навичок. Потрібно використовувати інструмент як звичайну ручку при письмі, великим пальцем робочої руки притримують інструмент збоку.

Гравірування по металу виконується від себе, у випадках зміни напрямку малюнка або напису, найкращим варіантом залишається розгортати подушку в потрібних напрямках.

Нанести малюнок на метал можливо шляхом лазерного гравірування. Унікальний виріб може використовуватися у вигляді подарунка або підписи фурнітури. Зміна дизайну, написи на металевих виробах, доступні такою технологією, як лазерне гравіювання.

кольорова гравіювання

Нанесення малюнка в кольоровому вигляді відбувається з використанням склографом, виконаного у формі олівця або тушшю. Після гравіювання, поверхня обробляється безбарвним лаком, щоб зберегти максимально довше результат. Чіткий малюнок можливо отримати за допомогою фарб на масляній основі, перед нанесенням поверхню роздряпували і обробляється фарбою.

Чіткий малюнок можливо отримати за допомогою фарб на масляній основі, перед нанесенням поверхню роздряпували і обробляється фарбою

кольорова гравіювання

Чорніння можливо отримати без використання спеціального обладнання. Застосовується змішані речовини карбонату калію і сірки, пропорції дотримуються один до двох. Необхідно помістити суміш матеріалів на повільний вогонь в зручній тарі, процес необхідно пильно контролювати і перемішувати складу. Після почорніння складу, вогонь вимикається, а суміш перетирається в ступі. Процес чорніння відбувається кількома кроками:

  • Склад змішується водою в співвідношенні один до 9.
  • У спеціальну ємність опускається предмет, підготовлений до виконання дій.
  • Нагрівання деталі відбувається до того моменту, поки не відбудеться чорніння, матеріал повинен придбати необхідний відтінок.

Перед нанесенням напису необхідно зробити зробити фон, такі випадки не вимагають обробка лаком. Гравірування по металу може бути виконана з різними відтінками, досить змішати спеціальні речовини. Розчин з хлористого цинку і мідного купоросу додасть деталі темно коричневий відтінок, змішування проводиться 1 до 1 водою. Сіруватий відтінок можливо отримати з суміші 2 гр. поташ і сірки, звичайної кухонної солі до літру води. Розчин сірчистого калію в співвідношенні грам до 250 гр. води, додасть виробу червоний відтінок.

води, додасть виробу червоний відтінок

чорніння гравіювання

Після закінчення діяльності видаляється використовуваний лак. Існує техніка черні, процес не схожий з чорнінням при гравірування по металу. Процес можливо зробити тільки механічними способами, з підручних предметів виконання неможливо.

Способи гравіювання в домашніх умовах

Процес гравірування по металу виконується кількома відомими способами. Всі можливі варіанти відрізняються необхідним інструментом і навичками.

Лазерне гравірування, здійснювана по металу зажадає наявність необхідного обладнання. При невеликих обсягах діяльності, витрати на покупку устаткування можна вважати неприйнятними. Гравірування лазером дозволяє відображати найменші деталі при роботі, малюнок виглядає чітко, без помарок. Даний вид підходить для підприємців, ремесло у яких є основним видом доходу.

Ручне виконання зажадає всього декількох інструментів, наявність хімічних складів. Висока якість малюнка можливо отримати тільки при наявність певних навичок в даній сфері. Інструмент для роботи повинен бути відмінно заточений і різноманітний, для виконання діяльності на професійному рівні.

Використання спеціального приладу для нанесення малюнків і написів

Отримання якісного виробу по закінченню процесу - головний пріоритет будь-якого майстра. Для виконання робіт своїми руками, в домашніх умовах, найкращим варіантом є придбання інструменту під назвою гравер. Наявність безлічі оснасток, пристосувань розширюють спектр застосування і роблять працю зручним. Механічна гравірування виконується за технологією.

  1. Перед тим, як зробити гравіювання необхідно підготувати візерунок або малюнок. Розмаїття виріб можна тонким маркером або заточеним олівцем, також можна скористатися копіркою.
  2. Використовувати інструмент необхідно при достатньому освітленні, роботи проводити в одному напрямку, щоб уникнути відколів і задирок.
  3. По закінченню дій з металом, область твори покривається безбарвним лаком. Для закріплення результату можливо використовувати віск, який наноситься тонким шаром на виріб.

ручний гравер

Використання ручного гравера або бор машинки необхідно проводити тільки зі спеціальним інструментом. Вибір насадок настільки великий, що існує ймовірність переплутати інструмент, що в кінцевому підсумку призведе до псування виробу.

Нанесення малюнка, використовуючи підручний набір матеріалів

Різні види гравірування в домашніх умовах можливо виконати шляхом електрохімічного впливу. Для використання знадобиться набір засобів, які є у кожного під рукою.

  1. Ємність відповідає всій сумі вироби. Деталь повинна повністю поміщатися, шийку має бути найбільш широким для зручної роботи. Для невеликих виробів підійде гранований стакан, найкращим варіантом залишається скляна банка.
  2. Провід для з'єднання з зажимами. Можливо використовувати побутову прищіпку з фольгованого зажимами, але краще скористатися спеціальними «крокодилами».
  3. Джерело напруги. Досить зарядки від мобільного телефону виходом більше 1 ампер. Можливе використання зарядного пристрою для акумулятора автомобіля або побутових приладів потужністю до 12 вольт.
  4. Сіль використовується в необхідної концентрації, на 250 мл води, приблизно 2 чайні ложки.
  5. Лак для нігтів. У господарських магазинах існує замінник - цапон - лак. Склад ідентичний, також легко відтирається ацетоном або спиртом.

Процес відбувається шляхом нанесення малюнка на метал зубочисткою або голкою. Після наноситься шар лаку на поверхню. Плюсової провід джерела живлення прикладається до виробу, мінус опускається в склянку з водою, металевим предметом. Глибина травлення металу залежить від часу процесу. Після закінчення процесу травлення, шар лаку віддаляється ацетоном.

Гравірування по металевому предмету бормашиною

Інструмент працює шляхом зняття шару металу з поверхні виробу.

Ціна бор машинки кусається, тому для використання кілька разів - покупка не доцільна.

Для використання даного способу знадобиться набір різних насадок. Зробити гравіювання машинкою не відніме безліч часу на підготовку і процес. Перед початком дій з металом, слід протестувати верстат звичайним металом, звикнути до роботи, повністю вивчити конструкцію.

Гравірування по металу з використанням різного обладнання

Людство приборкати ремесло роботи по металу більше п'яти тисячоліть назад. Удосконалюються кожним днем ​​технології дозволяють виробляти роботи різним обладнанням.

Гравірування лазером використовується спільно з пастою-розчином. Наноситься розчин на матеріал перед процесом, на оброблювану ділянку. Лазером випалюється малюнок або напис, шляхом зміни температури, хімічного процесу. Розчин супроводжує розчинення зайвого матеріалу. Гравірування лазером використовується в різних напрямках, але ціна дуже висока, за рахунок використання дорогого устаткування.

Алмазне гравірування

Алмазне гравірування виконується фрезою зі спеціальним напиленням і конструкцією. Виконання передбачає чотиригранні виїмки, які переливаються при перегляді вироби під різним кутом.

Робота з об'ємними деталями можлива на фрезерному верстаті. Устаткування можна виготовити при домашніх умовах, а також придбати в спеціалізованих магазинах. Обробка матеріалів фрезерним верстатом використовується при серійному виробництві, підходить для сувенірних виробів, брелоків та інших металевих матеріалів.

Гравірування на виробництві

Процес не відрізняється від робіт в домашніх умовах. Перед діями полірується предмет, потім обезжиривается. Перед підготовкою до процесу виріб тонується сірчаним розчином, який розподіляється рівномірно по деталі.

Обведення малюнка відбувається за допомогою металевої голки по приклеєною кальці. Малюнок і тіні виконуються максимально реалістично, для отримання якісного результату.

Лазерне гравірування на виробництві

Далі відбувається основний процес, спеціальним гравером виводитися малюнок і інші штрихи.

Після робіт малюнок покривається захисним шаром з безбарвного лаку або воску. Потім виріб протирається насухо, полірується для отримання блиску.

Інструменти і матеріали

При потребі в якісній гравірування слід звернутися до співробітників спеціальній майстерні. Якісне обладнання для гравіювання по металу дозволяє виконати більш точну і красиву роботу.

Рівень підготовки, досвід майстра грають не останню роль в процесі і кінцевому результаті.

Роботи з металом вимагають наступних матеріалів:

  • Виріб або металевий шматок.
  • Лак для захисту поверхні.
  • Виробнича калька.
  • Гравер - інструмент, з металевим бором.

Як вибрати обладнання

Кожен тип обладнання зробить процес більш швидким і якісним. Сучасні технології дозволяють виписувати різні візерунки, написи високих складнощів на металі.

Наприклад, використання спеціальної пасти на верстатах ЧПУ дозволяє виконувати на металі візерунки з відмінним контрастом. Якісні інструменти для гравіювання допоможуть для втілення на металі малюнків і інших ідей.

Поради перед гравіруванням

Для виконання якісної роботи варто придбати професійний набір для ручного гравірування. Ручний інструмент дозволить набити руку, вивчити всі тонкощі роботи. Після отримання необхідної практики та навичок, можливо перейти до більш складних методів, використовуючи спеціалізоване обладнання.

Поради з гравірування на металі

Вирізання по металу проводиться тільки якісним інструментом. Устаткування, оснащення необхідно купувати в спеціальних магазинах з гарантією якості. Виготовлення інструменту в домашніх умовах потребують вибору надійних матеріалів. Штихель і гравери повинні бути ідеально наточени для отримання необхідного кінцевого результату. Затуплений інструмент може зіпсувати виріб, нанести каліцтва майстру, при роботах ріжучими поверхнями варто дотримуватися техніки безпеки.

Для того, щоб гравірувати метал своїми руками, існує достатньо способів і технологій. Велика кількість металів, які піддаються гравірування дають можливість втілити в життя найкреативніші ідеї.

Технологія гравіювання на сталі

Існує кілька видів обробки стали, що мають на увазі механічну обробку і ручну. Технологія нанесення підрозділяється на оборонну і штриховую. Основним інструментів для виконання тиснення по металу є штихель. Його можна придбати в господарському магазині, або виготовити в домашніх умовах.

Його можна придбати в господарському магазині, або виготовити в домашніх умовах

Гравірування на сталі

При будь-якому випадку, варто звернути увагу на стан ріжучого елемента, зробити заточку. Технологія гравіювання відбувається шляхом видалення верхнього шару металу у напрямку від себе.

Особливості гравіювання на обручках

З давніх часів відмінною рисою обручок є гравіювання. Підхід до напису або малюнку відбувається індивідуально, відповідно до переваги замовника. Найбільш поширеними способами є поглиблений або рифлений метод. Найбільш поширена робота ручним способом на ювелірних виробах. Ювелірами пропонується безліч варіантів написання тексту, а також способів відображення. Складність роботи оцінюється індивідуально з кожним замовником.

Складність роботи оцінюється індивідуально з кожним замовником

Гравірування на обручках

Поширеним способом також є лазерне гравіювання. Променем випалюється верхній шар металу, скріплюється лаком. Важливо пам'ятати, що підгонка за розміром вже готового виробу практично неможлива, необхідно заздалегідь визначитися розміром і типом продукту

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.