Гундарєва боролася зі смертю і болем п'ять років

Наталя Гундарєва. Вона вміла посміхатися не дивлячись ні на що; фото ІТАР-ТАСС

Наталя Гундарєва народилася в розпатланою післявоєнної Москві, на оспіваної Висоцьким хулігансько-театральної Таганці. "У нашій сім'ї найбільше цінували три речі: книги, фільми і спектаклі", - згадувала пізніше актриса. Перше театральну виставу, на яке потрапила маленька Наташа, був спектакль МХАТу "Синій птах", і він запам'ятався їй як якесь диво наяву. Однак ставати акторкою Гундарєва не поспішала. Як і мама, вона стала інженером і займалася реконструкцією залізобетонних комбінатів до тих пір, поки любов до театру все-таки не взяла верх. Влітку 1967 року Гундарєва успішно склала вступні іспити в Щукінське училище.

Тоді на одне місце в "щукінку" претендували 250 осіб, але дівчину-талантище все-таки зарахували. Саме "Щука" сповна допомогла розкрити залізний характер Гундаревой. В помсту викладачам, який говорив, ніби її повнота обмежить її акторські можливості, майбутня Смеральдина (героїня з "Труффальдіно з Бергамо") закаляла себе виснажливими танцювальними па, брала уроки сценічної пластики і незабаром танцювала і співала як справжня танцівниця вар'єте. В "Щукінському" ходить легенда, що на 2-му курсі Гундарєва так блискуче зіграла у виставі, що тодішній ректор Борис Захава захоплено прошепотів: "Я вже зараз готовий видати їй диплом!" (За іншою версією шепіт був криком: "Гундаревой вже нічому вчитися - пора на сцену. Після закінчення училища Гундарєва отримала запрошення відразу з чотирьох театрів. У МХАТі," Современнике "і" вахтанговском "лікті кусали, коли Наталя віддала перевагу працювати в театрі Маяковського, де вона досить швидко стала провідною актрисою.

Наталя Гундарєва була одружена з актором цього ж театру Михайлом Філіпповим. На жаль, з дітьми у них не склалося: "Я не відчуваю потреби мати дітей, не відчуваю їх відсутності. Театр мені їх замінює".

"БОГ ПОСЛАВ МЕНІ ВИПРОБУВАННЯ ..". У театрі ім. Маяковського, який був для актриси рідним, кажуть, що Наталія Георгіївна завжди працювала на повну котушку і часто без відпусток. Сама Гундарєва одного разу сказала: "Актори живуть особливим життям, яка не дає здоров'я". У 2001 році актрису стався інсульт, який вразив дихальний центр кори головного мозку. Два тижні актриса провела в коматозному стані. Весь цей час колеги і численні шанувальники чекали її повернення. Актрисі ж ставало то краще, то гірше. У моменти, коли біль ненадовго відпускала її, вона мріяла про сцену і навіть взялася за написання автобіографічної книги. Гундарєва ні на хвилину не опускала рук. Їй прописали лікувальну процедуру китайського голковколювання. "Мені було так боляче, що здавалося, якщо я закричу - в кімнаті повилітають скла. Тому я не кричала". Велика актриса боролася зі смертю і болем майже п'ять років. 15 травня 2005 роки її не стало.

"Я часто думаю: чому Бог мені послав ці випробування? Може, тому, що я люблю результат, а це властиво людям, яких охопила гординя? Може, доля вирішила мене поставити на місце? З болем я справляюся тим, що думаю про те хороше , що мене чекає. Сподіваюся на день прийдешній, який, може бути, принесе нові ролі - мені так легше жити ", - говорила перед смертю актриса.

Безнадійно закоханий В КІНО. Славу актриси Гундарєва завоювала на театральних підмостках, але в 80-х почали говорити, що Наташа ... безнадійно закохана в кіно. Або все ж кінематограф піддався чарам Гундаревой, з моменту їхнього знайомства в 1966 році у фільмі за оповіданням Василя Шукшина "Хмирь"? Хто хоч раз спостерігав її на великому екрані, погодиться: вона з тих актрис, які пишалися, що їх називають "перевертнями" - так витончено вміли вони ламати звичну манеру гри і міняти образи "як рукавички". Згадайте хоча б, як з веснянкуватою товстушки з фільму "Осінь" Гундарєва перетворюється в вразливу героїню "Осіннього марафону". А з багатодітної матері з кінофільму "Одного разу двадцять років потому" - в непохитну княгиню з серіалу "Петербурзькі таємниці" або імператрицю Єлизавету з "Віват, гардемарини!".

Постперебудовний кіно 90-х зв'язало кар'єру Наталії з телесеріалами. Одними з останніх яскравих ролей актриси стали роботи в "Петербурзьких таємниці" (1994-1995) і кінофільмах "Хочу в тюрму" (1998), "Любовь.ru" (2001). До речі, Гундарєва терпіти не могла питання - що для неї важливіше - самореалізація на сцені або гра в кіно: "Театр завжди був і буде зосередженням духовного життя людей. І в моєму житті він залишиться, напевно, головним".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Quot;Я часто думаю: чому Бог мені послав ці випробування?
Може, тому, що я люблю результат, а це властиво людям, яких охопила гординя?
Може, доля вирішила мене поставити на місце?
Або все ж кінематограф піддався чарам Гундаревой, з моменту їхнього знайомства в 1966 році у фільмі за оповіданням Василя Шукшина "Хмирь"?