І Шуберт, і Севастопольський вальс ...

- А мама і тато пішли танцювати, - резюмувала трирічна Олена, коли Катя і Олексій Казакови збиралися на офіцерський бал

- А мама і тато пішли танцювати, - резюмувала трирічна Олена, коли Катя і Олексій Казакови збиралися на офіцерський бал. Папа - в парадній формі, мама - в бальному платті, красиві, молоді, закохані. А вони і справді схожі на молодят, і на балу дивилися один одному в очі так, як на першому побаченні.

- Насправді ми знайомі давно, - сміється Катя, - а ось одружилися не відразу. Десять років дружили, поки одного разу, під час танцю, він не подивився мені в очі ...

З тих пір танці для них - як визнання в любові. Тому, коли Катя дізналася, що готується офіцерський бал, не просто зраділа - вона з нетерпінням чекала його!

- Ми в Туапсе приїхали з Новоросійська, - розповідає вона. - Чоловік весь час на службі, часто у відрядженнях. Ми з донькою дуже сумуємо за нього. А бал - це прекрасна можливість гарно провести час разом. Ми такі щасливі!
Перший в історії Туапсе офіцерський бал прошелестів бальними сукнями, пролунав чудовою музикою у виконанні туапсинського камерного оркестру, севастопольським вальсом духового міського оркестру і відсалютував шампанським. А головними героями були вони - офіцери Туапсинському гарнізону. І їхні дружини.

Вітали Туапсинському військову еліту юні кадети - (вони теж танцювали на балу), артисти Туапсе.

- Офіцерський бал, - сказав глава міста Туапсе Олександр Чехов, - в Туапсе проводиться вперше. І не тільки в Туапсе - у всьому нашому Південному федеральному окрузі. Ми раді, що стали зачинателями цієї прекрасної традиції на Півдні Росії.
Бал відкрив урочистий вихід десяти пар. І - свої права на перші п'ять хвилин отримав віденський вальс! Хто ж їх вчив так гарно танцювати ?!

- Взагалі-то, кожен офіцер повинен вміти танцювати, - вважає заступник коменданта Туапсинському гарнізону капітан Микола Савельєв, - так само, як і володіти всіма тонкощами етикету, по крайней мере, однією іноземною мовою. І зараз в училищах всьому цьому вчать. Офіцер завжди був елітою суспільства, сподіваюся, з часом ми відновимо цей статус.
А бал - перший крок до цього. Довгими зимовими вечорами, в рідкісні хвилини відпочинку військовослужбовці та їхні дружини репетирували «па» вальсу і полонезу.

- Вони прекрасні учні, - зізнається хореограф Аліна Кошкіна, - схоплюють все на льоту. І дуже відповідально, по-військовому відносяться до завдань.

А ось старшому лейтенанту Михайлу Шульгіну і його дружині Олені репетирувати не треба було! У 2011 році Михайло як кращий випускник свого училища був запрошений на Костянтинівський бал, який щорічно збирає кращих випускників військових вузів країни. Вони одружилися, коли Міша ще був курсантом, і, звичайно, на балу були разом. Ось навички і стали в нагоді. І, до речі, плаття. Лена його трохи «осучаснила» і знову блищала першою красунею. Так все блищали. І дівчата - учорашні школярки - нині дружини офіцерів. І зрілі бойові подруги. І навіть молоді матусі, кому не з ким залишити дітей, хоч і стояли віддалік разом з дітьми, раділи загальних веселощів. Олена і Андрій Томашева прийшли на бал разом з п'ятимісячним сином Сергієм. Йому, так само, як і батькам, вперше потрапили на офіцерський бал, було весело. На руках мами, тата, їх друзів він теж кружляв у вальсі ...

- Для нас це незабутнє свято, - зізналася Олена. - Дякую всім, хто його організував. Впевнена: з роками він придбає розмах, і на нього будуть приходити не тільки молоді, а й старші офіцери і їхні дружини, ветерани. А ми, навіть якщо доля військових закине нас в інше місто, будемо згадувати, як всією сім'єю були на першому в історії міста Туапсе і в нашій долі офіцерському балу ...

[Portfolio_slideshow id = 4716]

Хто ж їх вчив так гарно танцювати ?