Ігри розуму "Що? Де? Коли? »: Як ерудити з Йошкар-Оли підкорили Казань

«Що наше життя? Гра! »Хто ж може посперечатися з висловлюванням класика? Для кого-то життя, немов колода карт, а вдала партія залежить тільки від волі долі. Хтось хвацько грає в «російську рулетку», ставлячи на кін усе, що має. Ну а хтось тихо, з холодним розрахунком, намагається грати з фортуною в піддавки.

Ну а хтось тихо, з холодним розрахунком, намагається грати з фортуною в піддавки

Однак, залишимо лірику поетам. Розумні люди вважають за краще грати за своїми правилами, надаючи дурням право сподіватися на долю. Питання тільки в тому, як же стати розумною людиною? Може для того, щоб наділити розумом обраних, повинні зійтися зірки або це гени визначають, кому бути мудрецем, а кому - дурнем?

Може для того, щоб наділити розумом обраних, повинні зійтися зірки або це гени визначають, кому бути мудрецем, а кому - дурнем

По-справжньому розумні люди розуміють, що нікому не потрібна софістика тут не прийнятна. Мозок, як і інші частини тіла, потребує серйозних тренуваннях. Не одна сотня книг повинна пройти через вдумливий аналіз для того, щоб з очей людини почав бити світло розуму. Роки, проведені в запорошених бібліотеках, і багато годин, віддані бесід зі справжніми інтелектуалами, дають свої результати і роблять з безвусих молодиків справжніх вчених мужів.

Здавалося б, в задусі навколишньої дійсності досвідчений ерудит може і занудьгувати, однак розумна людина на те і розумний, що знайде собі цікаве і корисне заняття всюди. А що може бути більш захоплюючим, ніж позмагатися в розумі з іншими?


Так думав і знаменитий режисер і телеведучий Володимир Ворошилов, з легкої руки якого на «блакитних» екранах вітчизняних телевізорів в 1975 році вийшла передача «Що? Де? Коли? ».

Вся країна пильно стежила (як, втім, стежить і зараз, нехай навіть і не так пильно) за тим, як знавці на час розгадують непрості завдання глядачів і ведучого. Передача знайшла таку популярність, що в багатьох містах країни з'явилися свої «Що? Де? Коли? », Тільки в форматі спортивної версії, яка відрізнялася від оригіналу структурою, де відразу кілька десятків команд змагалися один з одним, відповідаючи на одні і ті ж питання.

», Тільки в форматі спортивної версії, яка відрізнялася від оригіналу структурою, де відразу кілька десятків команд змагалися один з одним, відповідаючи на одні і ті ж питання

Одним з найбільш поважних центрів спортивного «Що? Де? Коли? »В Росії, з більш ніж двадцятирічним стажем, є Казань, давно стала одним з ключових місць Поволжя з інтелектуальних змагань. І ось 5 листопада вона відкрила свої двері для ерудитів з усіх куточків країни в рамках ігор Прем'єр-ліги «Що? Де? Коли? ».

»

Особливо відрадно, що перемогу в змаганні знавців на цей раз здобула команда з завзятим назвою «накат» з Йошкар-Оли. Ми вирішили поспілкуватися з хлопцями про те, як же їм вдалося розгромити суперників, а також дізнатися, чим живуть самі ерудовані люди марійської столиці.

Спершу, дозвольте привітати з перемогою. Могли б ви розповісти нетямущим, в чому ж загальна логіка і особливості спортивного «Що? Де? Коли? », І які існують відмінності від телевізійної версії?


Сергій Кугуелов:

Під час гри ми всією командою шукаємо відповідь на поставлене запитання, намагаючись вмістити цей процес в рамки однієї хвилини. У спортивній версії на будь-якій грі у нас є суперники, що вносить елемент змагальності і робить емоції від гри сильніше.

Від телевізійного «Що? Де? Коли? »Відмінностей багато: пакет питань готується під конкретну гру організаторами (самостійно, або береться з відомої бази), додаткових хвилин тут не заробити і не взяти в кредит. Допомоги клубу, зі зрозумілих причин, теж не буде. Зате і гра не закінчується на 6-му програному питанні, а триває до закінчення пакета. Призи тут радше символічні, важливий сам факт перемоги.

Як проходила остання гра в Казані? Що виграли, як приймали?

Що виграли, як приймали

Ольга Мальцева:

Остання гра проходила 5 листопада в лекційному залі КАИ-Грінт. Зал великий, але, щоб тебе не чули гравці інших команд, потрібно проводити обговорення напівголосно або пошепки. Одночасно грали 36 команд, в основному казанських, але було і кілька команд з інших міст.

Всього було 45 питань, по хвилині на кожен. Після кожних 15 питань робиться перерва, підводяться попередні результати, щоб виключити технічні помилки. Апеляції в цій грі не приймаються.

Після першого і другого блоку питань наша команда «накатом» займала друге місце, але у фінальному блоці ми змогли вирватися вперед і перемогти.

Дві команди з найкращими результатами в грі і дві команди КАИ з кращими результатами зіграли в Брейн-Ринг.

Переможців в різних заліках нагородили грамотами, медалями та солодкими призами - окремо за «Що? Де? Коли? »І за« Брейн-Ринг ». Ми виграли обидві гри. Ще нам вручили сертифікат на безкоштовне відвідування казанської вікторини, який ми подарували хлопцям, які зайняли друге місце. Після гри поговорили з ними і організаторами про казанські ліги, запросили їх пограти до нас. Ставлення до нас було виключно доброзичливе, вітали від душі.

Чи існує наша ліга «Що? Де? Коли? », А якщо немає, то чи є схожі інтелектуальні ігри в Йошкар-Олі?

», А якщо немає, то чи є схожі інтелектуальні ігри в Йошкар-Олі

Микола Гнеденко:

На даний момент як такого «Що? Де? Коли? »В Йошкар-Олі немає, але є маса інших інтелектуальних вікторин самого різного рівня, від простих барних до справжньої« ліги чемпіонів »за рівнем питань і команд, які беруть участь. Якраз зараз йде черговий турнір в «Ігри Розуму». Це, мабуть, найбільш схожа на «Що? Де? Коли? »Вікторина.

Ольга Мальцева:

У місті є Центр Інтелектуальних ігор, який іноді проводить спортивну версію «Що? Де? Коли? », І навіть організує тренування для бажаючих.

Більшість гравців нашої команди познайомилися, якраз граючи в ЩДК. Потім ми в складі різних команд грали в «Реквізит» і «Мозковий штурм». Рік тому квест-клуб «ПАНDOORУМ» запустив серії "Ігри розуму" , Найбільш схожою на телевізійну версію ЩДК; скоро буде фінальна гра року.

Формат ігор від різних організаторів в основному схожий, але відмінності є. Можна вибрати гру собі до душі або грати в усі, так як зазвичай гри проходять в різні дні тижня.

І останнє питання. Як можна створити свою команду і зареєструватися на якихось найближчих змаганнях? Може бути, у наших читачів є можливість влитися до вас в колектив?

Ольга Мальцева:

Ми - люди, які просто познайомилися на іграх. Прийшли, грали за різні команди, познайомилися, подружилися.

Не так давно Олег Ошаев запропонував пограти в казанської лізі ЩДК, зібрав команду, яку назвали «накатом», в якій шість основних гравців: Олег, Артем Пермінов , Максим Глабель , Сергій Кугуелов , Микола Гнеденко , Ольга Мальцева . Якщо хтось не може поїхати, ми шукаємо заміну, тому в першій казанської грі 21 жовтня, в якій ми посіли друге місце, в складі нашої команди був Олександр Бортніков. А на останній грі не зміг бути присутнім Максим, але його ніхто не може замінити.

Так як регламентом кількість гравців в команді лімітовано, влитися в конкретну команду для конкретної гри не представляється можливим. Але можна створити свою!

Але можна створити свою

Якщо є бажання пограти в інтелектуальні ігри, в соцмережах потрібно знайти сторінки різних ігор, ознайомитися з правилами, зібрати команду і зареєструватися. Зазвичай організатори відкривають реєстрацію на гру окремим повідомленням. Ті, хто хоче грати, але не може зібрати команду, можуть там же знайти теми «шукаю команду» або написати організаторам особисто.

Друзі, розвивайте свій розум і приєднуйтесь до дружної сім'ї самих ерудованих людей Росії. І пам'ятайте: навчання - світло, який завжди допоможе вам на життєвому шляху.

«Що наше життя?
»Хто ж може посперечатися з висловлюванням класика?
Питання тільки в тому, як же стати розумною людиною?
Може для того, щоб наділити розумом обраних, повинні зійтися зірки або це гени визначають, кому бути мудрецем, а кому - дурнем?
А що може бути більш захоплюючим, ніж позмагатися в розумі з іншими?
Так думав і знаменитий режисер і телеведучий Володимир Ворошилов, з легкої руки якого на «блакитних» екранах вітчизняних телевізорів в 1975 році вийшла передача «Що?
Де?
Коли?
Передача знайшла таку популярність, що в багатьох містах країни з'явилися свої «Що?
Де?