Інститут лінгвістики і міжнародних комунікацій

  1. Олена Миколаївна Ярославового
  2. Структура Інституту лінгвістики і міжнародних комунікацій

Адреса: 454080, м Челябінськ, пр. Леніна, 76
Аудиторія 158 головного корпусу
Телефон: (351) 272-32-42
сайт: ilic.susu.ru Адреса: 454080, м Челябінськ, пр

директор

Олена Миколаївна Ярославового

Кандидат педагогічних наук, доцент
Email: iaroslavovaen [at] susu [dot] ru

Інститут лінгвістики і міжнародних комунікацій (ІЛіМК) ЮУрГУ готує бакалаврів і магістрів в галузі лінгвістики і перекладу, теорії та методики викладання іноземних мов, прикладної лінгвістики та філології, зарубіжного регіонознавства, міжнародних відносин, політології та менеджменту. Ведеться підготовка кадрів вищої кваліфікації (аспірантура). Реалізуються спеціальні програми для іноземних студентів, в тому числі англійською мовою, курси з підготовки до вступу в університет.

Місія інституту - створення і застосування наукових знань і підготовка нового покоління лідерів, здатних вирішувати глобальні завдання сталого розвитку на міжнародній арені.

Завдання інституту:

  • акумуляція новітніх досягнень теоретичної і прикладної науки в галузі лінгвістики, філології, міжнародних відносин, політології та менеджменту;

  • забезпечення загальномовна і професійної лінгвістичної підготовки і перепідготовки кадрів;

  • підвищення конкурентоспроможності випускників нелингвистических напрямків за рахунок інтернаціоналізації освіти;

  • проведення фундаментальних і прикладних наукових досліджень і встановленні зв'язків науково-освітньої діяльності з сучасним ринком праці.

Випускники ІЛіМКа мають широкий спектр компетенцій і можуть здійснювати адміністративну, консультаційну, експертно-аналітичну, дослідницьку, медійну, перекладацьку, освітню діяльність. Вони працюють в міжнародних організаціях, представництвах, дипломатичних структурах, міністерствах і відомствах РФ, відділах зовнішньоекономічної діяльності підприємств; експертно-аналітичних відділах ЗМІ, РR-службах, іноземних фірмах і банках, перекладацьких бюро, мовних центрах, установах науки і вищої освіти.

Відмінною особливістю ІЛіМКа є багатонаціональна тримовність среда, оскільки навчання російських студентів проводиться в групах з іноземними студентами, які вступають до університету за основною програмою або за обміном. Студенти вивчають як сучасні європейські, так і мови Азії і Сходу.

Для тих, хто має високі досягнення, реалізується програма елітної підготовки: «Honors School of Linguistics and Translation Studies» на кафедрі Лінгвістики та перекладу.

Включення студентів у проектну діяльність - один із стратегічних напрямків діяльності ІЛіМК, яке реалізується спільно з роботодавцями. Все що викладаються дисципліни забезпечені он-лайн підтримкою Інституту відкритого та дистанційної освіти, реалізуючи ідею змішаного і дистанційного навчання. Заняття проходять в спеціалізованих аудиторіях і лінгафонних кабінетах з суперсучасним програмним забезпеченням, є клас синхронного перекладу, використовуються технології Web 3.0.

Центр міжнародних освітніх програм курирує програму подвійних дипломів за напрямом «Менеджмент» в партнерстві з Університетом Кларка, США. Безліч програм академічної мобільності, зокрема включене навчання, пов'язані з провідними університетами Китаю: Хейхескій університет, Чжецзянському океанічний університет, Даляньський університет іноземних мов, гуандунської університет іноземних мов, Пекінський університет мови та культури.

Включене навчання - це унікальна можливість для студентів освоювати навчальну програму в університеті-партнері протягом семестру / навчального року. Програми академічної мобільності здійснюються також з університетом Санто-Томас (Колумбія). Влітку і взимку студенти навчаються в мовних школах Чехії, Іспанії, Німеччини, Китаю.

Структура Інституту лінгвістики і міжнародних комунікацій

кафедри

  • Іноземні мови
  • Лінгвістика і переклад
  • Міжнародні відносини та зарубіжне регіонознавство
  • Російська мова як іноземна

Лабораторії і центри

Інтерв'ю з завідувачем кафедрою міжнародних відносин і зарубіжного регіонознавства
Людмилою Шестаковой:
« Інститут лінгвістики ЮУрГУ: дві вищі освіти в одному »