Інтерв'ю з російським телеведучим, актором і продюсером Михайлом Шацем: "Якби не КВН, я з дружиною б не зустрівся"

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

11 грудня 2015 року, 8:46 Переглядів: 11 грудня 2015 року, 8:46 Переглядів:   50-річний ведучий: На телебаченні нас з дружиною бачити не хочуть

50-річний ведучий: "На телебаченні нас з дружиною бачити не хочуть. Поки робота є до літа 2016-го, а що буде потім & mdash; не знаю".

Ім'я: Михайло Шац
Народився: 07.06.1965 в Ленінграді
Кар'єра: телеведучий, актор

Бабуся і дідусь з боку батька загинули під час блокади Ленінграда, а самого папу Михайла, Григорія Соломоновича, вивезли по Дорозі життя. Батько зірки був військовослужбовцем, а зі своєю майбутньою дружиною Сарою познайомився під час відрядження в Казахстані.

Михайло закінчив Перший Ленінградський медичний інститут (в 1989 році), після чого пропрацював за фахом шість років. В інституті захопився грою КВН і вісім років був членом університетської команди. У 1991-1994 роках - учасник збірної СНД. Переїхавши до Москви в середині 1990-х, Михайло марно намагався влаштуватися за фахом. Паралельно він придумує з колегами по КВН проект нової гумористичний передачі "О.С.П.Студія".

Автор і актор серіалу "33 квадратних метра". Ведучий програми "Хороші жарти" і "Слава Богу, ти прийшов!", За які неодноразово ставав володарем телепремії "ТЕФІ". Грає в театрі, знімається в серіалах, рекламі.

Одружений на телеведучої і актрисі Тетяні Лазаревої, з якою познайомився на фестивалі КВН в Сочі в 1991 році. Виховує сина Тетяни від режисера Романа Фокіна. Сьогодні Степану вже 20 років. Загальним з Тетяною дочкам Софії і Антоніні - 17 і 9 років відповідно.

- Михайле, ви з дружиною входите в число найяскравіших знаменитостей Росії, що знаходяться в опозиції до влади. Це правда, що через своїх поглядів ви фактично втратили роботу на рідному телебаченні?

- Ви ж розумієте, що ніяких офіційних пояснень з приводу того, що мене не запрошують, я не отримував. Ну не запрошують - і бог з ними. Давайте краще про позитивний. Ми зараз з Тетяною (дружиною Тетяною Лазаревої. - Авт.) Зайняті в мюзиклі "Співаючі під дощем", який ставлять англійці. Отримую величезне задоволення від цієї роботи. Цей мюзикл створено на основі легендарного однойменного фільму 1952 року народження, який отримав "Оскар". За сюжетом я граю кінорежисера, а Тетяна - радіоведучу. На жаль чи на щастя, в мюзиклі у нас драматичні ролі, і глядач не побачить нас танцюючими.

- А в Україні цей мюзикл планують показати?

- На жаль, плани компанії, яка продюсує цю постановку, мені невідомі. Зараз у нас контракт на рік, тобто до літа наступного року ми працюємо в Москві. А як буде далі, ми не знаємо.

А як буде далі, ми не знаємо

"О.С.П.Студія". У 90-х це був один з найпопулярніших скетчкому.

- У свій час ви з дружиною були одними з найпопулярніших ведучих на корпоративах. Як зараз з цією роботою?

- Корпоративів у нас дійсно стало менше. Причин кілька: з одного боку, нас немає в телевізорі, з іншого - зараз не найлегші часи для того, щоб святкувати.

- Зараз шкодуєте, що стали публічно висловлюватися про російську владу? Адже тоді б це так не вплинуло на ...

- (перебиває) ... на що? На нашу з Тетяною кар'єру? Ну слухайте, я в певному сенсі фаталіст і все, що визначено долею, так чи інакше трапиться. Я не в тюрмі, абсолютно вільно можу пересуватися по світу, можу говорити що хочу. Моя сторінка в "Фейсбуці" і канал на Youtube - мої території, де я, повірте, зовсім вільний у висловлюваннях.

- А погрози на свою адресу хоч раз отримували?

- Хіба що загрози в коментарях в "Фейсбуці", але до цього треба ставитися певним чином. Особисто я не відчуваю абсолютно ніякого залякування.

Особисто я не відчуваю абсолютно ніякого залякування

На зйомках "Вечірнього Києва". Розіграли Тетяну Лазарєву.

- На вашій сторінці багато спільних фотографій з Андрієм Макаревичем. Ви близькі друзі?

- Думаю, можна і так сказати. Ми іноді телефонуємо один одному і бувають щасливі моменти, коли Андрій запрошує нас до себе на вечерю. Він дійсно дуже смачно і здорово готує. А недавно ми ще разом подорожували по Монголії. Це була дуже цікава двотижнева поїздка по абсолютно унікальній країні, 18-й у світі по території. І, не дивлячись на свої великі розміри, вона абсолютно порожня - на одному квадратному кілометрі значиться всього півтора монгола. Країна з гарною екологією і майже не зачеплена з часів Чингісхана. Ось цю свою природою і дуже гостинними жителями Монголія , Безумовно, вражає.

- А як ви зазвичай подорожуєте - через турфірму або самостійно?

- Поїздка, про яку я щойно говорив - це професійне подорож, в ньому було зайнято велика кількість людей, персоналу, який допомагав нам в пересуваннях. Щоб ми ночували в напівдиких місцях, юртах і наметах, потрібно було, погодьтеся, все ретельно продумати і організувати. А що стосується іншого виду відпочинку, наприклад, з сім'єю, там я віддаю перевагу іншу ступінь комфорту.

А що стосується іншого виду відпочинку, наприклад, з сім'єю, там я віддаю перевагу іншу ступінь комфорту

За Монголії. Разом з Макаревичем, Чивуріна та іншими друзями.

- Не дивлячись на те, що ви відомі як телеведучий, ваша спеціальність - анестезіолог-реаніматолог, і ви присвятили шість років цієї професії. Який найстрашніший випадок запам'ятався з тієї, нетелевізійні життя?

- У мене, як і у більшості людей, пам'ять влаштована так, що погане швидко забувається, а хороше, навпаки, залишається. Те, чим я займався, дійсно серйозна область в медицині, що вимагає повної концентрації, а іноді навіть відчаю від свого рішення. Я з теплотою згадую той час і тих людей, які були поруч. Початок 90-х - непрості для російської медицини часи. І, на мій погляд, вони такими і залишилися: до сих пір існує нескінченний недолік ліків, інших технічних засобів. Повірте, це фанатична професія, сюди люди йдуть не для того, щоб заробити.

- А ви заради чого пішли?

- Це досить традиційна історія . Я ж з єврейської сім'ї, де мама - лікар. І вже в сьомому класі я вирішив, що теж буду лікарем. Правда, з першого разу вступити не вдалося, але я не сумував і через рік таки виявився в Першому Ленінградському медичному інституті і був упевнений, що життя вже склалася. Тоді ми всі жили з якоїсь матриці і вибирали в основному між професіями лікарів, педагогів та інженерів.

- Коли ви через КВН покинули медицину, мама сварила?

- Вона дуже переживала і, думаю, мало вірила в успіх. Вона змирилися лише через багато років, і, в підсумку, мені здається, їй навіть було приємно, що я вчинив саме так.

- Пам'ятаєте, як заробили перші в своєму житті гроші ?

- Перші гроші, які я заробив, були пов'язані з практикою на навчально-виробничому комбінаті. Мені було 15 років, я отримав професію водія, після чого став працювати в гальмівному цеху - збирати амортизатори. За місяць, який я там провів, заробив 17 рублів. Не повірите, але я до сих пір пам'ятаю запах і вигляд тих купюр - м'яті, промаслені, але такі бажані (посміхається).

Не повірите, але я до сих пір пам'ятаю запах і вигляд тих купюр - м'яті, промаслені, але такі бажані (посміхається)

Рука об руку 17 років. Пара разом і на роботі, і на мітингах.

- Ви ніколи не замислювалися, як склалася б ваше життя, якби в ній не було КВН?

- Я впевнений в тому, що все було б абсолютно по-іншому. Не знаю, як саме, і гадати не стану, але те, що не зустрівся б з Тетяною, це точно. Хоча з гумором я точно був би пов'язаний, тому що в медінституті традиція капусників була дуже сильною і тягнулася з 50-х років. Коли КВН відродився в 1986 році (передача, створена в 1961 році, закрилася в 1971-му на 15 років), ми відразу туди кинулися і виграли чемпіонат Ленінграда. Після чого потрапили вже в загальносоюзний КВН, звідки, власне, все й пішло. На той момент я ще не закінчив медінститут, а вже знімався на телебаченні.

- Усі ваші проекти пов'язані з гумором. А про що, на вашу думку, жартувати недоречно?

- Для мене є теми, на які я ніколи не пожартую: це Голокост, смерть людей, будь-яка інша людська трагедія. Скандальний журнал Charlie Hebdo, навколо якого сталися трагічні події (7 січня 2015 року терористи по напали на редакцію за публікацію карикатур на пророка Мохаммеда. - Авт.), Підняв питання, на які теми можна жартувати, а на які - ні. Я розумію, що за жарти вбивати не можна, але подібні карикатури виходять за рамки мого розуміння. Пам'ятайте карикатуру на загиблого сирійського хлопчика-біженця? Для мене цей жарт - саме за гранню.

- Вам доводилося страждати через свого походження?

- Мої батьки говорили, що в Союзі завжди були проблеми з горезвісної 5-й графою, через яку людина не могла піднятися вище певного рівня. Це було проблемою для мого тата, який прагнув рости в кар'єрі, але через те, що він єврей, йому давали зрозуміти, що це неможливо. Для мами ця проблема була менше, тому що вона працювала лікарем, була педіатром, заввідділу, і її це влаштовувало. Особисто я дуже рідко зустрічався з антисемітизмом. Мені мало хто кидав в обличчя образи щодо мого походження: я чув їх раз-два в житті.

Мені мало хто кидав в обличчя образи щодо мого походження: я чув їх раз-два в житті

Велика родина. З сином Степаном та дочками Тонею і Сонею.

- А з вашого прізвища придумували якісь прізвиська?

- Прізвище завжди особлива, якщо вона коротша імені. Мене завжди називали просто Шацем, а не Михайлом або Мішаня. Серед рим до мого прізвища популярністю користувалися "Шац-матрац", "Шац-останній шанс". Інших кличок у мене не було.

- Сьогодні ськетчкома знімають багато, а в 90-х створена вами "О.С.П.Студія" майже не мала конкурентів. Це був оригінальний формат або ви все-таки адаптували сценарії американських телешоу?

- Це був абсолютно наш формат, придуманий на основі КВН і нашого відчуття гумору в середині 90-х. Тільки потім, коли ми на початку 2000-х поїхали в Америку, побачили їх масштаб і рівень гумористичних шоу, то зрозуміли, що не вигадали велосипед і все вже давно було придумано.

- У вас є бажання зіграти серйозну роль в кіно? Такі пропозиції в принципі надходять?

- Я боюся забігати вперед, але, звичайно, хотів би спробувати себе в серйозній ролі. Зараз, граючи в мюзиклі, я отримую величезне задоволення на сцені. Це якесь забуте відчуття.

- Ви з Тетяною - одна з найміцніших пар в російському шоу-бізнесі: ви одружені вже 17 років. Як вам вдалося зберегти шлюб?

- Найголовніше - не запускати проблеми, які виникають в сім'ї, їх завжди треба намагатися вирішити. Я не можу сказати, що у нас всі ці роки було безхмарно, тихо і спокійно. Але вважаю, що якщо подружжя цікавить збереження шлюбу, значить, за нього треба боротися, адже втратити один одного легко.

Але вважаю, що якщо подружжя цікавить збереження шлюбу, значить, за нього треба боротися, адже втратити один одного легко

Провідні. На російському ТБ практично залишилися без роботи.

- У вас коли-небудь було бажання розлучитися?

- Такого, слава Богу, не було, але серйозні розбіжності були і, впевнений, ще будуть. Це ж життя!

- А як ви боретеся з почуттям ревнощів?

- Я не страждаю від нього, правда. Сам не знаю чому. Може бути, це пов'язано з почуттям довіри до Тетяни.

- Першу дитину Лазаревої ви виховували з самого його народження. Було важко прийняти його як сина?

- Послухайте, ми вже стільки років разом. Безумовно, Степан називає мене татом, а я його - сином. І це щиро.

- Яким ви бачите майбутнє ваших дітей?

- Я хочу, щоб вони мали можливість вибирати самостійно. А ще - щоб вони могли спокійно пересуватися по світу незалежно від того, де живуть. А також щоб вони не залежали від чиїхось дурних примх.

- Зараз ви дивитеся КВН?

- Дуже рідко. Нещодавно ось натрапив в "Фейсбуці" на дуже симпатичний уривок гри "Зустріч випускників", де виступали старі команди - "Стомлені сонцем", РУДН, "Максимум" та "Нартов з Абхазії". Ця гра мені сподобалася. З багатьма з цих хлопців ми не раз працювали на каналах.

- Про КВН часто говорять, що він вже не той, що раніше. А ви як думаєте?

- Ця програма - як крива нашої з вами життя, маятник, який хитається то в одну, то в іншу сторону. Хоча, думаю, ті ж почуття відчували кавеенщики 60-х, коли дивилися наші ігри в 80-х і 90-х. А взагалі, якщо говорити начистоту, КВН часів кінця 80-х - це така галимая сатира, яку зараз дивитися неможливо. Кілька років тому мені подарували запис фіналу нашої команди, який відбувся в травні 1987 року. Так там чистого гумору взагалі немає! А зал прям заходиться. Причому вони не сміються, а просто аплодують, наче висловлюють таким чином свою громадянську сміливість. Коли багато тем, які зараз табуйовані, стануть дозволеними, КВН, повірте, стане колишнім і ще подумає.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Інтерв'ю з російським телеведучим, актором і продюсером Михайлом Шацем:" Якби не КВН, я з дружиною б не зустрівся "". інші інтерв'ю дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Шкільна Анна

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Це правда, що через своїх поглядів ви фактично втратили роботу на рідному телебаченні?
А в Україні цей мюзикл планують показати?
Як зараз з цією роботою?
Зараз шкодуєте, що стали публічно висловлюватися про російську владу?
На що?
На нашу з Тетяною кар'єру?
А погрози на свою адресу хоч раз отримували?
Ви близькі друзі?
А як ви зазвичай подорожуєте - через турфірму або самостійно?
Який найстрашніший випадок запам'ятався з тієї, нетелевізійні життя?