Інтерв'ю зі студенткою університету East Anglia (UEA)

cтудентка університету Східної Англії (University of East Anglia) з Новосибірська розповіла нам про свої впечателеніе від навчання, університету і життя у Великій Британії

з Новосибірська розповіла нам про свої впечателеніе від навчання, університету і життя у Великій Британії

Привіт, Аліса! Розкажи нам трохи про себе (звідки ти, скільки тобі років). Як так вийшло, що ти опинилася в Англії?

Привіт! Я родом з Новосибірська, де я закінчила загальноосвітню школу і вступила до університету. Англійська мова я почала вчити в дуже ранньому віці в мовній школі, де викладали іноземці, які настільки захоплююче і барвисто розповідали про Велику Британію, що не закохатися в цю країну було складно. Крім того, коли вчиш іноземну мову, в певний момент досягаєш максимуму того, що можна отримати в рідній країні, і саме в цей момент варто приймати рішення про продовження навчання за кордоном, що я і зробила.

В якому році ти надходила в University of East Anglia (UEA)? Чи був це твій перший вибір університету або ти подавала документи ще кудись? Чому саме UEA? Що привернуло тебе в цьому університеті?

Я надходила в 2008 році і розглядала кілька варіантів вузів в різних частинах країни. Вибір UEA був скоріше інтуїтивним, заснованим на враженні від спілкування з його представниками і знайомими студентами. Залучили також і широкий вибір курсів, і популярність викладацького складу, тому документи я подавала вже тільки в один університет.

Як ти вступала до університету? Розкажи про свій досвід.

При надходженні я скористалася послугами мовної школи, яка допомагає в надходженні в закордонні вузи. Її мені порадила моя подруга, виїхала вчитися в Канаду. Процес надходження був досить простий: я зібрала всі необхідні для цього документи (виписка з університету з оцінками, результати IELTS'а, мотиваційний лист), співробітники школи їх перевірили і перевели на англійську мову, а потім відправили до приймальної комісії університету, після чого я була зарахована.

Мабуть найстрашнішими моментом було оформлення візи. На сайті, звичайно, представлена ​​вся необхідна інформація, але британська віза має репутацію однієї з найбільш складних в отриманні. Ця ж школа допомогла мені і з підготовкою документів на візу. Згодом, коли мені потрібно було продовжувати візу, я займалася цим уже самостійно.
Мабуть найстрашнішими моментом було оформлення візи

Зіткнулася ти з будь-якими складностями під час вступу до університету як іноземний студент? Якщо так, то розкажи нам про це трохи докладніше.

Мабуть, найголовніша проблема - це вибір відповідного курсу. Через різницю в системах освіти Росії (і країн СНД) і Великобританії випускники російських шкіл не можуть відразу вступити на перший курс університету, а студенти російських вузів не можуть перевестися в британський вуз. Першим потрібно пройти курс Foundation або ж трохи більше складну дворічну програму A-levels, після чого вони надходять на перший курс британського університету. Другим необхідно надати оцінки з російського вузу, провчившись в ньому як мінімум 1 рік, і потім студенти зараховуються на перший курс британського університету. >> Програма підготовки до університету
.

У мене особливих складнощів з надходженням не виникло. Провчившись 2 роки в російському вузі, я подала документи до вузу британський і поступила на перший курс. З одного боку, це трохи сумно, тому що 2 роки навчання не зараховуються; з іншого боку - це відмінна можливість ще раз стати першокурсником.

Фінансова сторона надходження була трохи складнішою. Як іноземний студент, я повинна була внести депозит, щоб гарантувати собі місце на курсі і в гуртожитку. Сама процедура внесення депозиту досить проста, але на цьому етапі ви повинні бути абсолютно впевнені у виборі університету, так як депозит не повертається.

Чи надає UEA стипендії для іноземних студентів? Чи знаєш ти студентів, які отримали стипендії на навчання?

Університет надає ряд стипендій, розмір яких зазвичай варіюється від 10% до 30% від вартості навчання. Тут варто зазначити, що стипендія в британському вузі - це не щомісячні виплати студенту, а знижка на оплату навчання. Таким чином, студент, який отримав стипендію, просто платить за свій курс трохи менше.

Все стипендії досить просто отримати: для цього потрібно надати підтвердження академічної успішність (шкільний атестат, довідка з університету з оцінками за все пройдені курси) і написати мотиваційний лист. Форма останнього варіюється в залежності від спеціальності, але його мета завжди однакова - представити себе в кращому світлі і переконати університет в тому, що ви кращий кандидат для отримання стипендії.

Студентів, які отримали стипендії досить багато, і я - одна з них. Університет надав мені знижку в 50% на навчання в магістратурі. Стипендія британського університету - це не міф, і її цілком реально отримати. Головне, як би банально це не звучало, вірити в себе.
>> Надішліть запит до Університету Східної Англії і отримаєте повну інформацію про стипендії цього вузу.
Студентів, які отримали стипендії досить багато, і я - одна з них

На якій програмі ти вчилася? Які враження від програми? Чи є у тебе улюблений предмет, викладач?

Я вчилася на програмах BSc Business Management і MSc Brand Leadership . Обидві були по-своєму цікавими і такими, що запам'ятовуються.

Найбільшою перевагою програми бакалаврату була можливість формувати її на свій розсуд. Безумовно, існує ряд обов'язкових предметів, в залежності від року навчання і курсу вони складають від 20% до 50% від загальної кількості предметів, що вивчаються. Решту предметів студент вибирає сам. Навчаючись на програмі BSc Business Management , Ви можете, наприклад, сформувати її так, що велика частина предметів у вас буде з області фінансів і бух. обліку, або маркетингу.

Курс магістратури був досить специфічний. По-перше, це унікальний курс, який розроблений і викладається одним з провідних стратегів в галузі брендингу, бренд-консультантом компанії Wolff Olins. По-друге, велику частину програми становить практика. Протягом року студенти реалізацію низки проектів з реально існуючими компаніями, для яких вони розробляють стратегію, придумують варіанти просування товару або послуги. Фактично студентська група функціонує як невелика брендингові агентство, яке вирішує ряд завдань, поставлених перед ними клієнтом. Для тих, у кого невеликий досвід роботи в сфері реклами, маркетингу та / або брендингу, це відмінна можливість подивитися на те, як цей бізнес працює зсередини. Ті, хто вже досить довго працював в цій сфері, можуть освіжити знання і випробувати на практиці найновіші моделі і розробки в галузі брендингу.
>> Детальніше про магістерську програму MSc Brand Leadership

Мені складно виділити курс або викладача, які б мені подобалися найбільше. У мене був чудовий професор фінансів, який був «закоханий» в свій предмет, міг розповідати про тонкощі хеджування годинами і тим самим зачаровував всіх в аудиторії. За рік навчання на магістратурі я познайомилася з багатьма провідними фахівцями в галузі маркетингу, брендингу та реклами у Великобританії. Вони розповідали про свої найостанніших проектах, даючи студентам можливість взяти участь в них. У мене були дивовижні одногрупники, багато з яких стали моїми дуже хорошими друзями. У моєму випадку відсутність одного найулюбленішого предмета і викладача - це показник того, що всі предмети і викладачі були цікаві і гарні по-своєму.

Хто вчився з тобою на твоїй програмі? Чи багато іноземців, російськомовних студентів? Чи вдалося завести близьких друзів, і хто вони - російськомовні, іноземці, англійці? З ким найлегше було знаходити спільну мову?

Обидві програми, на яких я вчилася, були досить інтернаціональні, і це відмінний шанс познайомитися з представниками різних країн. Співвідношення іноземців та британців залежить від курсу. Є ряд спеціальностей які більш популярні серед британців, є і такі курси, на яких більшість студентів - іноземці.

За роки навчання в університеті мені вдалося значно розширити коло знайомств. У мене з'явилися друзі з різних країн світу від Британії і країн материкової Європи до Китаю, Японії, США і Близького Сходу. Досить легко було спілкуватися з усіма, незважаючи на певні культурні особливості. Було цікаво дізнаватися традиції різних країн, особливості їх етикету, застосовувати нові знання на практиці і спостерігати як один маленький жест перетворює тебе з абсолютного чужака в, як мінімум, хорошого знайомого всього за кілька хвилин.
За роки навчання в університеті мені вдалося значно розширити коло знайомств

Чим ти займалася вільний від навчання час в університеті? Складалася ти в якихось студентських клубах? Розкажи трохи про це.

Більшу частину свого вільного часу я провела в подорожах по країні і Європі в компанії друзів. Студентські клуби мені були не особливо цікаві, мені було досить спілкування з великою компанією друзів. Студентських клубів в університеті дуже багато і кожен рік створюються нові. Існують різні тематичні клуби - любителів сальси, йоги, футболу, літератури, кіно і т.д. Досить популярні і «національні» клуби - російська, індонезійська, і т.д. Кожен з цих клубів протягом навчального року організовує ряд заходів, на які запрошуються як учасники клубу, так студенти, які не входять до його складу. Всі клуби організовують різні поїздки, майстер-класи, вечірки, концерти, так що часу нудьгувати просто не залишається. Як і в будь-якому іншому університеті, в UEA є велика кількість спортивних клубів, учасники яких виступають на змаганнях.

Розкажи нам трохи про місто Норідж (англ. Norwich). Які плюси і мінуси ти бачиш для себе? Чи легко було знайти житло, підробіток, зручна транспортна система, багата чи нічне життя?

Норідж - досить невеликий, тихий місто, комфортний для життя. Для кого-то він може здатися занадто тихим, провінційним. Кого-то, навпаки, порадує настільки незвичний жителям мегаполісів розмірений спосіб життя. Нічне життя в місті відбувається в декількох нічних клубах, барах і незліченну кількість пабів. Досвідченому столичному жителю вибір може здатися не настільки широким, але якщо з'явиться бажання урізноманітнити своє культурне життя, то завжди є можливість поїхати в Лондон.

Норідж розташований в 2 годинах їзди від Лондона, тому коли пасторальні пейзажі набриднуть, повернутися до звичного ритму життя буде досить легко - потрібно просто купити квиток на поїзд.

Транспортна система міста, досить розвинена, кампус з центром міста пов'язує кілька маршрутів автобуса. Як я вже говорила, місто пов'язане з Лондоном залізницею, звідки можна виїхати в будь-яку точку Великобританії. У місті також є аеропорт, кількість рейсів, що вилітають з нього досить невелике, але можна полетіти, наприклад, в Амстердам.

Житло знайти досить просто, і я раджу спробувати жити не в гуртожитку, а знімати кімнату в будинку. Як правило, це дешевше і цікавіше. Це можливість пожити в цьому англійському будинку зі справжніми англійськими сусідами. На мій погляд, це відмінна можливість подивитися на життя країни очима її жителя, а не туриста і студента.

Студентська віза дозволяє працювати до 20 годин в тиждень, в принципі цього достатньо, щоб знайти part-time job. Варіантів підробітку досить багато: від традиційних варіантів роботи в барі, кафе або магазині і до стажувань у різних компаніях і роботи в університеті.
Студентська віза дозволяє працювати до 20 годин в тиждень, в принципі цього достатньо, щоб знайти part-time job

Розкажи нам, де ти зараз працюєш і на якій посаді? Чи вважаєш ти, що твоє освіту в UEA допомогло тобі отримати дану роботу?

Зараз я працюю в московському офісі Saatchi & Saatchi. Це креативне агентство, яке працює в сфері реклами. Іншими словами, це саме та сфера, яка мені найбільш цікава. Чи допомогло мені освіту в UEA? Безумовно, я отримала безцінний досвід життя і роботи в іншій країні, це дуже підвищує самооцінку. Крім того, завдяки англійському освітою я трохи інакше дивлюся на речі, що є безумовним плюсом в моїй роботі. Можливо, я отримала б цю роботу і без британського диплома, але його наявність значно спростило завдання, а навички придбані в Британії допомагають мені у вирішенні багатьох питань.

Аліса, спасибі тобі велике за це інтерв'ю! Що б ти хотіла сказати наостанок нашим читачам?

Якщо у вас є можливість повчитися за кордоном, обов'язково нею скористайтеся. Це захоплююча пригода, можливість спробувати щось нове. Це можливість пізнати світ і дізнатися краще самого себе. Вибирайте країну, яка вам цікава, і університет, який вам подобається найбільше. У свій вибір не керуйтеся стереотипами і загальноприйнятими в нашій країні кліше. Англія - ​​це не манірна країна, і, дізнавшись її краще, ви зі мною погодитеся. Оксфорд і Кембридж - провідні університети, але вони не однаково хороші за всіма спеціальностями. Лондон - відмінний місто, але аж ніяк не найзручніший для студента, крім того далеко не всі лондонські університети знаходяться на високих рядках рейтингу серед університетів країни.

Якщо у вас є можливість відвідати країну і університет, в якому ви б хотіли навчатися, неодмінно нею скористайтеся: описів і фотографій може не вистачити, іноді варто відчути атмосферу, щоб зрозуміти підійде вам щось (країна, місто, університет) чи ні.

>> Детальніше про університет Східної Англії (University of East Anglia)
>> Пошук програми
>> Як вчинити?

Як так вийшло, що ти опинилася в Англії?
В якому році ти надходила в University of East Anglia (UEA)?
Чи був це твій перший вибір університету або ти подавала документи ще кудись?
Чому саме UEA?
Що привернуло тебе в цьому університеті?
Як ти вступала до університету?
Зіткнулася ти з будь-якими складностями під час вступу до університету як іноземний студент?
Чи надає UEA стипендії для іноземних студентів?
Чи знаєш ти студентів, які отримали стипендії на навчання?
На якій програмі ти вчилася?