ІРНІТУ-Проект випускника ИрГТУ - переможець Міжнародного конкурсу «Технічні інновації в архітектурі»

Дипломний проект випускника НІ ИрГТУ Дмитра Іпатова «Вайвіхт» - будівля на стоячій нитки в м Іркутську »став переможцем міжнародного огляду-конкурсу« Технічні інновації в архітектурі ». Нагородження призерів і переможців конкурсу відбулося 13 листопада в Московському архітектурному інституті в рамках конференції «Архітектоніка інженера В.Г. Шухова ». Захід приурочено до 160-річчя від дня народження всесвітньо відомого інженера, механіка, технолога, будівельника Володимира Шухова і 90-річчя від дня зведення їм радиобашни на Шаболовці. В експертне журі конкурсу увійшли представили МАРХИ, Спілки архітекторів Росії, Російської академії архітектури і будівельних наук.

Шухова »

Як повідомив науковий керівник дипломного проекту, старший викладач кафедри архітектурного проектування ИрГТУ Сергій Смольков, робота іркутянін була визнана кращою в номінації «Використання сучасних інженерних рішень в архітектурному дипломному проектуванні (для фахівців)». Як повідомив науковий керівник дипломного проекту, старший викладач кафедри архітектурного проектування ИрГТУ Сергій Смольков, робота іркутянін була визнана кращою в номінації «Використання сучасних інженерних рішень в архітектурному дипломному проектуванні (для фахівців)» За словами С. Смолькова, даний проект був відібраний в ході огляду-конкурсу випускних кваліфікаційних робіт з архітектури і дизайну в Санкт-Петербурзі .

«Серед об'єктів, створених великим інженером Шуховим, особливо виділяються металеві конструкції, які стали символом ХХ століття в архітектурі, символом прогресу і сили людської думки. Шухов ввів в архітектуру форму однополостного гіперболоїда обертання, створивши перші в світі гіперболоїдні конструкції. Легкі, ажурні і надійні, - вони стали надбанням інженерного генія, - зазначає С. Смольков. - Робота Дмитра Іпатова переймає традиції майстрів, і в той же час вона пронизана духом новаторства. Будівля «Вайвіхт» спроектовано на межі можливостей. Молодий архітектор застосував конструкції, розроблені на основі натягу (ниток, тросів). Для зведення будівель в світі даний метод практично не використовується. Ця новизна, можливо, і привернула увагу академіків ».

С С. Смольков розповів, що автор «посадив» будівлю на Глазковська стрілку (місце впадання річки Іркут в Ангару). Він зазначає, що ця територія цікавить іркутських архітекторів в плані розміщення ділового центру, щоб розвантажити центр історичний.

«Темні блоки будівлі, майже чорні, контрастують з небом при світлі дня, немов підвішені на тросах і парять в повітрі, здіймаючись в висоту до двохсот метрів. Таким постане фасад хмарочоса «Вайвіхт» в очах спостерігача », - описує проект автор.

Д. Іпатов пояснює, що він дотримувався ідеї створити будівлю, візуально порушує закони фізики. В основі конструктивного рішення лежить принцип стоячій нитки В'ячеслава Колейчука. Кожен з блоків будівлі являє собою жорстку конструкцію, що складається з зовнішнього схрещувати металевого каркаса і міцно пов'язаних з ним двох плоских ферм, розташованих в тілі блоку. Кожен з блоків навешен над іншим і закріплений з подальшим, а відхилення від вертикалі компенсуються натягом тросів. В даний час автор переглянув основну схему будівлі з урахуванням недоліків попередньої і врахував показники, необхідні для експлуатації. На основі нової поверховій схеми конструкцій будівлі можна зробити остаточний висновок про несучу здатність, плюси і мінуси такого рішення.

ДОВІДКА: Володимир Шухов - радянський інженер, архітектор, винахідник, учений. Він відкрив принцип крекінгу нафти, винайшов форсунку для спалювання мазуту, розрахував і побудував перший в Росії нафтопровід, створив перший в світі мазутопровод з підігрівом. Вчений керував проектуванням і будівництвом першого російського танкера. Його досягнення в області проектування і будівництва різних будівель і споруд із застосуванням легких металевих конструкцій, в тому числі великопрольотних просторових сітчастих оболонок покриттів відкрили нові формотворчих можливості в архітектурі. Радиобашня на Шаболовці в Москві стала найвищою з багатосекційних Шуховська веж (160 метрів).

За інформацією організаторів Міжнародного конкурсу «Технічні інновації в архітектурі», на конкурсній виставці сміливі проекти молодих архітекторів були сусідами з виразниками фотографіями А.М. Родченко, свідка розквіту творчості В.Г. Шухова, і сучасних будівель російських і зарубіжних авторів.

Ірина Афанасьєва

Ірина Афанасьєва