Історія і таємниці палацу "Україна": що ховається за лаштунками головного концертного залу країни

  1. У Палаці "Україна" проводять afterparty, є режимний об'єкт і VIP-гримерка
  2. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  3. Секрети: унікальна сцена і трибуна під партером
  4. Проблеми з глядачами
  5. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  6. АВТОР:
  7. Орфографічна помилка в тексті:

21 січня 2018, 12:00 Переглядів:

У Палаці "Україна" проводять afterparty, є режимний об'єкт і VIP-гримерка

21 січня 2018, 12:00 Переглядів:   У Палаці Україна проводять afterparty, є режимний об'єкт і VIP-гримерка   Унікальне будівля була відкрита в 1970 році

Унікальне будівля була відкрита в 1970 році. На місці нинішнього Палацу раніше розташовувався Володимирський ринок.

Для кожного поважаючого себе українського артиста сольний виступ на сцені Палацу "Україна" - мета, до якої можна прагнути роками. Чим же так вабить цей зал

і чому його називають "головним майданчиком країни"? Ми вирушили за куліси і побували в місцях, куди звичайним глядачам, що приходять на концерти в "Україні", доступ закритий.

ІСТОРІЯ. Через два роки "Україна" відзначатиме круглу дату - рівно 50 років з дня її відкриття. Але ж появи Національного палацу мистецтв могло і не статися, якби не хитрість одного з чиновників. А саме першого секретаря ЦК КПУ Петра Шелеста, який і був ініціатором зведення величезного залу. Спочатку керівництво країни не давало добро на створення кіноконцертного палацу, мовляв, в Києві вже є Жовтневий, і зайвих грошей на культуру немає. І ось тоді Шелест пішов на хитрість і сказав, що майбутній об'єкт буде ... кінотеатром. Таке будівництво ЦК схвалив. Правда, коли архітектори (Маринченко, Жилицького і Вайнер) звели перший поверх з його просторим вестибюлем, двома рядами мармурових колон, габаритним гардеробом, стало ясно, що це буде щось більш значне, ніж сучасний кінотеатр. Тут же до Києва прибула комісія на чолі з Миколою Подгорним - головою радянського парламенту, який влаштував Шелеста справжній рознос. Правда, на той момент мільйони рублів вже були вкладені в будівництво, тому дороги назад не було. Вперше своїх глядачів зал впустив 17 квітня 1970 року - торжество приурочили до 100-річчя Леніна.

Вперше своїх глядачів зал впустив 17 квітня 1970 року - торжество приурочили до 100-річчя Леніна

Глядацький зал. Партер і балкон вміщають 3615 глядачів

БУДІВЛЯ. Ті, хто вперше потрапляє в фойє Палацу, відразу ж звертають увагу на помпезність і розкіш інтер'єру (архітектор Ірма Каракіс). Люстри з литого скла, що володіють відтінком і фактурою талого льоду, покриття з мармуру і паркету, вишукані вітражі. Погодьтеся, ні в жодному іншому кіноконцертному залі країни ви не побачите ескалаторів, які піднімають глядачів з гардероба в фойє партеру та балкона. До речі, раніше між другим і третім поверхом знаходився басейн з червоними рибками, а зараз там зимовий сад. На балконі зі стелі, немов гігантські кам'яні бурульки, звисають 6-метрові лампи. Їх робили на замовлення зі скла, видобутого в Тернополі. Останній раз капітальний ремонт у Палаці (за державний рахунок) був проведений ще в 1996 році, але про ремонт до найближчого ювілею керівництво навіть не заїкається.

"Ми розуміємо, що є першорядні проблеми в країні. Саме тому своїми силами минулого літа вперше за 25 років провели повний ремонт систем кондиціонування в великому залі, і тепер влітку при будь-якій спеці концерти можуть проходити комфортно", - говорить директор Палацу Роман Недзельський.

Саме тому своїми силами минулого літа вперше за 25 років провели повний ремонт систем кондиціонування в великому залі, і тепер влітку при будь-якій спеці концерти можуть проходити комфортно, - говорить директор Палацу Роман Недзельський

У фойє. Раніше був басейн з рибками, але зараз там зимовий сад

СТРУКТУРА. У штаті на даний момент складається 292 людини.

"Коли я прийшов на свою посаду, концертів практично не було, у мене на столі лежав порожній аркуш паперу, де не було ніяких планів, - згадує Недзельський. - Адже всі ми знаємо, що до 2014 року більше 90 відсотків концертів у Палаці" Україна "були російських виконавців. Для того, щоб оптимізувати наші витрати, кілька людей довелося скоротити".

Для того, щоб оптимізувати наші витрати, кілька людей довелося скоротити

Буфет. Всього їх сім штук на території

Гримерці. Всього гримерок у Палаці близько 30 штук. Вони є трьох категорій, в залежності від зручностей всередині. Головна VIP-гримерка з'явилася відносно недавно - в 2005 році, спеціально під приїзд легендарного Лучано Паваротті. З огляду на його комплекцію і умови райдера, біля сцени Палацу "Україна" обладнали спецгрімерку, в якій міг вміститися навіть рояль.

За лаштунками є ліфти. 4 пасажирських і два вантажних

БАНКЕТНИЙ ЗАЛ. Мало хто знає, але на території Палацу є своя кухня, а якщо бути точніше, то цілий комплекс громадського харчування.

"Це наш власний кейтеринг, в якому працює 52 людини. Це офіціанти, кухарі, комірники, які все роблять для того, щоб мати можливість обслужити за один раз майже чотири тисячі глядачів", - говорить Недзельський.

Подейкують, що тут гуляли весілля дочки самого епатажного мера Києва Леоніда Черновецького. Зараз, за ​​словами директора, деякі приміщення також можуть здавати в оренду.

"Це можуть бути афтепаті артистів, які перед цим виступили на сцені".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

МАЛИЙ ЗАЛ. Автономний від великого залу малий зал був багаторічної мрією покійного Миколи Мозгового, який стояв біля керма Палацу з 2005 по 2010 рік. Але тільки в минулому році ці плани здійснилися. Тепер там є окремий гардероб, буфет і туалети.

У стилі ретро. Арт-кафе для артистів

ТАЄМНИЦІ І ЧУТКИ. Для багатьох глядачів, не раз побували на концертах в "Україні", думаю, стане несподіваною також інформація, що на території Палацу знаходиться стратегічний режимний об'єкт, а саме постійно діючий спецкомплекс, обладнаний усіма засобами, необхідними для управління країною. Зрозуміло, показувати всі деталі цього президентського спецкомплекс строго заборонено, але ходять чутки, що з кабінету президента нібито можна потрапити в ... метро. Ще одна з таємниць палацу - наявність під землею артезіанської свердловини, завдяки якій партійні начальники мали доступ до гейзера з цілющою водою!

Ще одна з таємниць палацу - наявність під землею артезіанської свердловини, завдяки якій партійні начальники мали доступ до гейзера з цілющою водою

Люстри. Були привезені з Тернополя

Секрети: унікальна сцена і трибуна під партером

Начальник служби сцени, він же завідувач постановочною частиною, Віктор Павлович Іванов працює в палаці з дня його відкриття.

"У той рік це було наймасштабніша подія не тільки для Києва, а й для всієї країни, - згадує Віктор Павлович. - У радянські роки тут проходили всі з'їзди партії, комсомолу, профспілок, міські конференції. Не кажучи вже про сольних концертах таких легенд , як Лучано Паваротті, Хосе Каррерас, Стінг ".

Про сцені, на якій простіше сказати, хто зі світових зірок не виступав, ніж виступав, Іванов відгукується з особливим трепетом.

"Її ширина - 25 метрів, глибина з оркестровою ямою - 18 метрів, а висота - 10 метрів. Розміри величезної сцени пояснюються тим, що спочатку вона призначалася для проведення партійних з'їздів і могла вмістити президія з 143 чоловік".

"Заради жеребкування Євро-2012 ми піднімали стелю, а ще деформували сцену, коли піднімали на неї пам'ятник Леніна і вивозили президію. Виглядало це таким чином: оркестрова яма опускалася і з-під партеру виїжджала центральна трибуна вагою 12 тонн з вмонтованими столами і стільцями" , - продовжує Іванов.

Після здачі приміщення в експлуатацію ремонт сцени проводився лише двічі - в 1985-м і 1996 роках. Що стосується оновлень, сцена знову таки була першопрохідцем.

"До нас навіть приїжджали консультуватися з інших кіноконцертних залів. З головних змін сцени в 96-му році зняли дерев'яні лаштунки, - щоб мати можливість швидко змінювати декорації. Але повністю поміняти палац не можна, оскільки він є пам'ятником архітектури. Якщо щось і змінювалося , то тільки через ремонт або оновлень ".

За словами Іванова, саме складно обладнання на його пам'яті привозили, коли до Києва приїжджав зі своїм шоу знаменитий Девід Копперфільд.

"У нього в команді було близько 35 осіб, і нікого стороннього за лаштунки на момент установки декорацій не допускали, щоб не" розкрити "фокуси".

За 48 років роботи в палаці при Вікторі Павловича змінилося близько десяти директорів, і про всіх він згадує з теплотою.

"Все директора, які тут працювали, були задоволені своєю роботою, і в першу чергу, це заслуга колективу. Палац завжди складався з людей, які його обслуговують. І тут до сих пір все тримається на співробітниках, а не на техніці".

Іванов працює з відкриття

Проблеми з глядачами

За словами Тетяни Шак, заступника начальника відділу по роботі з глядачем, головні складності з глядачами виникають з кількох причин.

"По-перше, вони не можуть увійти в становище, коли ми їх просимо пересісти на інше місце через встановленої в залі знімальної камери. Ми пропонуємо навіть кращі місця, а вони ні в яку. Також часто виникають проблеми, коли після закінчення концерту наші співробітники ще довго затримуються на роботі через глядачів, які вважають, що раз вони купили квитки на захід, вони можуть ще години дві-три сидіти в барі ".

Як відомо, проносити на концерт алкоголь суворо заборонено, але глядачі і тут вдаються до хитрощів. "Вони купують пляшку кока-коли, випивають її, а потім переливають туди куплений в барі коньяк і йдуть з ним в зал. Це теж заборонено", - говорить Шак. До слова, всього в палаці функціонують сім буфетів (пиріжок - від 7 грн, канапе - від 25 грн, пляшка води - від 15 грн, 50 г коньяку - від 80 грн).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Роман Недзельський: "Я контролюю в палаці все"

Директор Палацу "Україна" - про зарплати співробітників, плани на 2018 рік і боротьбі з перекупниками

Директор Палацу "Україна". Роман Недзельський займає цю посаду з липня 2014 року

- Роман Степанович, ви є генеральним директором Палацу "Україна" вже майже чотири роки. Можете назвати, скажімо, три приводи пишатися своєю роботою.

- За цей час ми провели більше 500 концертів, з яких близько 98% - це виступи українських артистів та українських колективів. Тобто Палац "Україна" нарешті став дійсно головним майданчиком країни, а не філією Кремлівського палацу. Також ми пишаємося тим, що більшість концертів, які організовує Палац, можна подивитися онлайн на нашому каналі в YouTube. Ми знімаємо все, що відбувається на сцені, на хорошу техніку і оперативно викладаємо в мережу. Буває, виконавці після свого виступу повертаються додому і потім переглядають себе на екрані. Також нам вдалося вирівняти нашу господарську діяльність, ми вийшли на плюсовий баланс, виконуючи фінансовий план при повній відсутності державного фінансування. За три з половиною роки я не отримав ні копійки державних коштів не лише на зміст Палацу, а й на самі заходи. Тобто ми організували роботу так, щоб від держави не залежати. Правда, є в цьому і мінуси. Якщо раніше існували державні замовлення, коли проводилися обласні звіти-зборів, професійні свята, то зараз вони відсутні повністю. Навіть на День Незалежності ми проводили концерт за свій рахунок, роздаючи більшу частину квитків волонтерам та іншим організаціям. А за рахунок тих квитків, які йшли у відкритий продаж, ми і покривали собівартість цього проекту.

- Як виглядає звичайний день на посаді директора?

- Поки проходить концерт у Палаці "Україна", я практично завжди на місці, правда, не на одному. Я перебуваю скрізь і ніколи на одному місці не сиджу. Я контролюю всі служби, які в даний момент задіяні. Починаючи від охорони і закінчуючи сценою, щоб можна було вирішити всі проблеми оперативно. Під час концерту я можу кілька разів зайти в зал, щоб перевірити температуру повітря або рівень звуку, наприклад. Робочий день у мене починається близько 9-10 ранку, а ось закінчиться може як в 10 вечора, так і о 3 годині ночі. Знову таки в залежності від концертів.

- Яка середня зарплата у працівників Палацу?

- Ми відштовхуємося від прожиткового мінімуму, але менше ніж 3500 гривень у нас ніхто не отримує. Ми виконуємо всі юридичні норми, і працівники, повірте, тримаються за свої місця, і плинності кадрів у нас немає.

- Які плани на цей рік? Які світові зірки виступлять на вашій сцені?

- Палац "Україна" виступає концертним агентством для українських виконавців, тому що в цьому випадку існують мінімальні ризики на проведення цих концертів. Для того щоб проводити концерти світових знаменитостей, у нас, звичайно, амбіції є, але щоб виконати їх контракти, нам потрібно на рік заморозити всі кошти. І для мене, як для керівника державного підприємства, це дуже небезпечно. Тому ми дуже акуратно до цих речей ставимося і стимулюємо наших партнерів, щоб вони запрошували європейських артистів. Ми ж створюємо для них всі умови, щоб їх концерти не були збитковими.

- На якій стадії зараз йде боротьба з перекупниками квитків?

- Це наше горе, але це не тільки проблема Палацу "Україна", ці перекупники орудують у всіх концертних залах Києва. Ми боремося, але можу вам сказати, що за кордоном ця проблема теж існує. У мене був випадок в Парижі на концерті Джорджа Майкла, коли куплений мною квиток з рук виявився недійсним. Це явище є скрізь, але найгірше, коли продають подвійні квитки. Спеціально, щоб вирішити з ними проблеми, ми і створили при вході кризовий центр, де знаходяться представники організатора концерту і квиткового агентства, яке ці квитки і продало.

Кабінет. Є місце і для репетицій

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Які інтриги творяться за лаштунками головної культурної майданчики України". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Шкільна Анна

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Як виглядає звичайний день на посаді директора?
Яка середня зарплата у працівників Палацу?
Які плани на цей рік?
Які світові зірки виступлять на вашій сцені?
На якій стадії зараз йде боротьба з перекупниками квитків?