Історія фотографії коротко.

У житті все має свій початок, так і будь-яка наука і мистецтво беруть свій початок десь в глибині століть, а далі розвиваються, удосконалюються, утворюються нові напрямки, нові течії. Це відноситься і до фотографії, яку я сприймаю як мистецтво, розвиток якого безпосередньо пов'язана з наукою, маю на увазі розвиток фототехніки. У цій статті під назвою «Історія фотографії коротко» зібрані найголовніші факти про зародження і розвиток великого мистецтва фотографії.

Варто почати з головного визначення фотографії, відбулося воно від давньогрецьких слів «світло» і «пишу», тобто світлопис - техніка малювання світлом. Це можливість створення і збереження зображення за допомогою світлочутливого матеріалу (матриці) в фотоапараті. Так звучить технічно правильне формулювання. Якщо ж говорити про фотографії як про вид мистецтва, то визначення може звучати так: творчий процес пошуку і створення теоретично правильною і художньо-артистичної композиції, що в свою чергу, хоча і частково, визначається баченням самого фотографа . Сам термін з'явився в 1839 р

У 1826 р француз Жозеф Ньєпс Нісефор здивував багатьох, зробивши першу в історії людства фотографію, отриману при використанні «камери обскури» (пров. Темна кімната) на олов'яної пластині покритій тонким шаром сирійського асфальту. На цій фотографії був зображений вид з вікна майстерні Ж.Н.Ньепса і створювалася вона протягом 8 годин, постійно перебуваючи під прямим сонячним світлом.

Ньепса і створювалася вона протягом 8 годин, постійно перебуваючи під прямим сонячним світлом

Практично в один час з Ж.Н. Ньепсом над отриманням стійкого зображення працював інший француз Луї Жак Манда Дагер. У 1829 р, об'єднавшись з Ньепсом і отримавши всю детальну інформацію про його попередніх дослідах, Луї Дагер починає активно працювати над удосконаленням процесу. І в 1837 році він досягає успіху і отримує зображення при експозиції в 30 хвилин, використовуючи в якості закріплювача кухонну сіль. Цей спосіб отримує назву дагеротипія. Однак на відміну від способу Ж.Ньепса копіювати зображення було неможливо.

Ньепса копіювати зображення було неможливо

Поряд з французами над створенням стійкого зображення працював англієць Уільм Фокс Генрі Тальбот і в 1839 році він створює свій спосіб отримання негативного зображення під назвою калотипия (надалі він став називатися тальботипією). Головна відмінність такого процесу-це особливий спосіб підготовки чутливої ​​паперу. Цей процес домінував в області створення як портретних, так і архітектурних зображень.

Історія розвитку фотографії триває і в 1850 р .. Луї Бранкар Ервар знаходить новий тип фотопаперу - альбумінний, яка в подальшому використовувалася в якості основної до кінця століття.

У 1851 р француз Гюстав Ле Гре винайшов воскові негативи, що в свою чергу прийшло на зміну тальботипією. Це нововведення значно спростило процес створення зображень на природі.

Це нововведення значно спростило процес створення зображень на природі

Історія фотографії триває в 1847 року, коли починається свого роду новий етап в її розвитку. В цьому році починається епоха скляних негативів, Клод Фелікс Абель Ньєпс досяг перших вражаючих результатів в цьому процесі. А вже в 1851 р англієць Фредерік Скотт Арчер розробив мокрий каллодіоновий процес. В силу юридичної незахищеності даного процесу, він досить швидко набув поширення і допоміг збільшити інтерес до фотографії . У 1854 р з'являється назва Амбротипія запатентована в Америці, яка була свого роду більш спрощеним варіантом дагеротипії.

У 1861 р англійському фізику Джеймсу Максвеллу вдалося вперше в світі отримати кольорове зображення, яке стало результатом трьох знімків одне і того ж предмета, з різними фільтрами (червоним, синім і зеленим). Більш широке застосування кольорової фотографії стало можливо завдяки Адольфу Миті. Він винайшов сенсибілізатори, що роблять фотопластину більш чутливою до інших областей спектра. Ще більший внесок в розвиток даного виду фотографії вніс Сергій Прокудін-Горський, який розробив технології, що дозволяють зменшити витримку.

Розвиток не стояло на місці, з року в рік вчені прагнули вдосконалити процес створення зображення. Так новий етап в історії фотографії почався в 1872 р., Коли англієць Річард Ліч Меддокс повідомив про створення сухої коллодіонновой пластини.

У 1876 р в Англії почався комплексний підхід до вивчення фотографічного процесу В.Дріффільдом і Ф.Хартером, вони зосередили свою увагу на дослідженні співвідношення між часом експонування і утворюється в плівці кількістю срібла. У 1879 р Дж. Сван відкрив перше виробництво спеціальної галогеносрібні фотопаперу на основі желатину, який став головним елементом у виробництві паперу для фото і по наші дні застосовується в промисловому виробництві. До цього часу працівники, які займаються виробництвом фотовідбитків вже могли злегка коригувати тональність і контрастність знімка під час виробництва.

Американський банкір Джордж Істмен в 1880 р після поїздки в Англію відкриває в Америці свою компанію під назвою «Компанія сухих пластинок Истмена», яка в подальшому в 1888 р була перейменована і зареєстрована як компанія KODAK. І в цьому ж році влітку був випущений перший фотоапарат даної марки. Американський банкір Джордж Істмен в 1880 р після поїздки в Англію відкриває в Америці свою компанію під назвою «Компанія сухих пластинок Истмена», яка в подальшому в 1888 р була перейменована і зареєстрована як компанія KODAK

У 1869 р Едвард Джемс Майбрідж створив один з перших затворів до фотокамери, який був ним використаний для фотографування коней. Крім того, він створив свою систему фотозйомки. У 1881 р фотографії коней принесли Майбрідж всесвітню популярність.

Історія фотографії триває далі: в 1884 р Д.Істмен отримує патент на роликову фотоплівку на паперовій основі і касеті, що стало великим нововведенням в процес фотозйомки. А вже в 1888 р Д.Істмен отримує патент на портативну камеру, в якій розміщувалася запатентована ним раніше роликовий фотоплівка. І вже в 1889 р починається масовий випуск кіноплівок.

У 1911 р в німецьку компанію «Лейтц» ( «Leitz») прийшов працювати Оскар Барнак, який зробив величезний внесок у подальший розвиток фотографії. Завдяки його зусиллям і дослідженням в 1925 р в продаж надходить малоформатна камера нового типу під назвою Leica I (назва походить від злиття двох слів Leitz і Camera), яка працювала на стандартній кіноплівці. Також в цьому році П.Віркоттер закріпив за собою права на винайдену їм першу лампу-спалах, а в 1931 р Г.Еджертоном була винайдена перша в світі електронна фотоспалах, яка природним чином витіснила лампу-спалах. У 1911 р в німецьку компанію «Лейтц» ( «Leitz») прийшов працювати Оскар Барнак, який зробив величезний внесок у подальший розвиток фотографії

У 1932 р стає загальнодоступною перший в світі малоформатний Далекомірний фотоапарат Leica II.

Приблизно з 1930-х рр. велике поширення набуває кольорова фотографія, все це завдяки компанії Кодак, першої випустила кольорову оборотну плівку Kodachrome. А в 1942 році компанія почала випуск плівки Kodacolor, що стала дуже популярною серед професіоналів та любителів фотозйомки.

У 1948 р компанія Polaroid робить прорив в фотографії, випустивши фотоапарат «Polaroid Land 95», який відкриває епоху моментальної фотографії.

У 1975 р інженер компанії Кодак Стівен Сассун розробив і представив суспільству першу цифрову камеру. Матриця в цьому фотоапараті мала дозвіл 0,1 мега пікселя.

Зростаючий інтерес суспільства до фотографії вимагав більш зручної моделі і більшого обсягу виробництва і в 1988 р компанія FUJI представила дійсно портативну модель цифрової фотокамери «FUJI DS - 1P».

Зростаючий інтерес суспільства до фотографії вимагав більш зручної моделі і більшого обсягу виробництва і в 1988 р компанія FUJI представила дійсно портативну модель цифрової фотокамери «FUJI DS - 1P»

У наші дні, коли навіть мобільні телефони мають вбудовані фотокамерами, здатними зробити досить хороші фотографії, буває складно уявити, що колись люди витрачали величезну кількість часу на створення всього лише однієї фотографії.

Логічним результатом розвитку фотографії стало перетворення її в справжнє мистецтво. І особисто я безмежно цьому рада, що зараз є більше можливості створювати воістину художні, артистичні фотографії.

Ще кілька цікавих фактів з історії фотографії:

- Луї Даггер в 1838 р зробив фотографію, яка вважається першою, де зображена людина.

- У 1839 р Роберт Корнеліус зробив перший автопортрет.

- У 1858 р Гаспар Турнаш зробив перший аерофотознімок, де був зображений Париж.

- У 1856 р Вільям Томпсон зробив перший підводний фотознімок. Його фотокамера була прикріплена на жердині.

- У 1840 р професор Джон Вільям Дрейпер зробив першу вдалу фотографію Місяця.

- У 1972 р була зроблена перша кольорова фотографія нашої красивої планети Земля.

- У 1972 р була зроблена перша кольорова фотографія нашої красивої планети Земля

Що Що? Де? Коли? Короткий огляд Історії весільної фотографії.

Короткий огляд   Історії весільної фотографії

Що?
Де?
Коли?