Кафедра технології виробництва продукції та механізації тваринництва

Підріз Віталій Миколайович

Завідувач кафедри технології виробництва продукції та механізації тваринництва,

кандидат сільськогосподарських наук, доцент

Підріз Віталій Миколайович

Телефон 8-0212-53-80-77

Телефон 8-0212-53-80-77

Шульга Лариса Володимирівна

Заступник завідувача кафедри технології виробництва продукції та механізації тваринництва,

кандидат сільськогосподарських наук, доцент

Шульга Лариса Володимирівна

Діяльність кафедри технології виробництва продукції та механізації тваринництва організована відповідно до Положення про кафедру №110, затвердженим 03.01.18 р На кафедрі здійснюється підготовка студентів денної та заочної форми навчання за спеціальностями 1-74 03 02 «Ветеринарна медицина», 1-74 03 01 «Зоотехнія», 1-74 03 04 «Ветеринарна санітарія і експертиза», 1-74 03 05 «Ветеринарна фармація», перепідготовка на базі ФПК і ПК УО ВГАВМ за фахом «Ветеринарна санітарія і експертиза», ведеться підготовка магістрантів за спеціальністю 1-74 08 03 «Зоотехнія».

Відповідно до наказу № 01-05 / 247 від 31.08.2018 р за кафедрою закріплено 22 дисципліни: за спеціальністю «Зоотехнія» і «Зоотехнія» ССПВО - «Охорона праці», «Безпека життєдіяльності людини», «Механізація тваринництва з основами енергозбереження »,« Основи наукових досліджень і УИРС »,« Стандартизація і сертифікація продукції тваринництва »,« Тваринництво »,« Молочна справа "," Технологія переробки продукції тваринництва »; за фахом «Ветеринарна медицина» та «Ветеринарна медицина» ССПВО - «Механізація в тваринництві», «Безпека життєдіяльності людини»; за фахом «Ветеринарна санітарія і експертиза» - «Безпека життєдіяльності людини», «Технологія виробництва м'яса і м'ясних продуктів», «Технологія виробництва молока і молочних продуктів», «Стандартизація і сертифікація продуктів тваринництва»; за фахом «Ветеринарна фармація», - «Безпека життєдіяльності людини», «Машини і апарати фармацевтичної промисловості»; «Інноваційні технології в ветеринарії» (магістратура «Ветеринарія»), «Прогресивні технології в тваринництві» (магістратура «Зоотехнія»), на ФПК і ПК - «Технологія виробництва м'яса і м'ясних продуктів», «Технологія виробництва молока і молочних продуктів», « стандартизація, сертифікація та управління якістю продукції тваринництва ».

В як факультатив ведеться підготовка водіїв МТС категорії «В», щорічно навчання проходять 80 студентів за рахунок республіканського бюджету і 45-50 студентів на умовах оплати. Навчальний процес і матеріальна база відповідають встановленим вимогам Державного стандарту Республіки Білорусь СТБ 2191.2 - 2011, що підтверджується сертифікатом відповідності, виданим Міністерством транспорту і комунікацій. Згідно з рейтингом, який становить Бел НИИТ «Транстехніка», наша навчальна організація займає 15 місце з 64 автошкіл Вітебської області. За 2017 рік при підготовці груп водіїв категорії «В» на платній основі надано послуг на суму понад 14 тисяч рублів.

21 червня 2018 року відбувся 6-й конкурс водійської майстерності серед учнів груп з підготовки водіїв механічних транспортних засобів категорії "В".

За результатами конкурсу водійської майстерності серед учнів по підготовці водіїв категорії «В» комісія присудила:

  • 1-е місце - Желязкова Карині Жівковне;
  • 2-е місце - Ковальчук Діані Андріївні;
  • 3-е місце - Нестерук Христині Ростиславівні;

Учасники отримали грамоти та заохочувальні призи.

Матеріально-технічна база кафедри розташовується в 8 навчальних класах і молочної лабораторії загальною площею 591 м2, з наявністю 198 робочих місць. У навчальному процесі кафедри використовуються наступні технічні засоби: комп'ютерний клас (12 комп'ютерів); молочна лабораторія, оснащена сучасними аналізаторами якості молока; є ліцензійні програми навчання і контролю ПДР, електрифіковані стенди з дисципліни «Автосправа»; 2 телевізори; 2 мультимедійні установки, тренажер-манекен дорослого постраждалого "Олександр-1-0.1" для відпрацювання прийомів серцево-легеневої реанімації. Для проведення практичних занять з підготовки водіїв МТС категорії «В» є обладнаний автодром і навчальні автомобілі: Лада Пріора (р.н. 4914 ЕТ-2, 2015 р.в.), Лада Гранта (р.н. 1307 ЕХ-2, 2016 р.в.), Лада Гранта (р.н. 7685 IВ-2 2017 р.в.).

Співробітники кафедри постійно надають допомогу сільськогосподарським організаціям Республіки Білорусь, яка виражається в проведенні навчання фахівців на ФПК і ПК академії, участі в семінарах в райсельхозпродах і на базі господарств, здійсненні практичної допомоги по оцінці якості молока і індивідуальних консультаціях фахівців зоотехнічної служби з питань охорони праці та експлуатації доїльного обладнання.

За останні п'ять років на кафедрі успішно захищено 3 кандидатські дисертації: Іваненко Н.Г. (2013), Істранін Ю.В. (2014 року), Базилев Д.В. (2017) і 2 магістерські дисертації Волкова І.А. (2015), Альхіменок Т.Н. (2018). Завершена робота над докторською дисертацією у доцента Пілецький І.В. Навчається в очній докторантурі і виконує наукові дослідження доцент Карпенья М.М .. В магістратурі на очній формі навчається Водоп'ян В.Н., в аспірантурі на заочній формі при РУП «Науково-практичний центр НАН Білорусі з тваринництва» - асистент Істраніна Ж.А .

Наукові дослідження на кафедрі проводяться по темі «Розробка та наукове обгрунтування інноваційних підходів оптимізації технологій виробництва продукції скотарства і птахівництва» (№ держреєстрації: 20170491). Співробітники кафедри виконують наукові дослідження по 23 фінансованим темам (в рамках програми Союзної держави; фундаментальні наукові дослідження, впровадження наукових розробок у сільськогосподарське виробництво за завданням Головного управління освіти, науки та кадрів МСГіП РБ; за програмою інноваційного фонду Вітебського облвиконкому; ГОСПДОГОВОРИ з с.- х. організаціями). Виконано 15 госпдоговірні науково-дослідні теми. Загальний обсяг фінансування наукових досліджень, які виконуються на кафедрі за останні п'ять років, становить понад 45 тис. Рублів.

Співробітники кафедри є авторами навчальних посібників з грифом Міністерства освіти «Технологія виробництва молока і молочних продуктів» (Мінськ, 2014 г.), «Технологія виробництва молока і молочних продуктів» (Москва, 2015 г.), «Основи зоотехнії» (Вітебськ, 2016 м), «Скотарство» (Мінськ 2017 р); співавторами довідкових видань, «Технологічні та фізіологічні аспекти вирощування високопродуктивних корів» (Вітебськ, 2014 г.), «Нормування вітамінно-мінерального живлення молочної худоби» (Вітебськ, 2015 г.), «Технологічні рекомендації по організації виробництва молока на нових і реконструйованих молочно -товарні фермах »(Жодіно, 2018 г.), практичного посібника« Теоретичне і практичне забезпечення високої продуктивності корів. 1 і 2 частина »(Вітебськ, 2015 г.), монографій« Розробка, виробництво і ефективність застосування преміксів в годівлі молочної худоби »(Вітебськ, 2014 г.),« Технологія отримання і вирощування здорових телят »(Вітебськ 2017 г.) , рекомендацій «Ресурсосберегающая технологія спрямованого вирощування високоцінних племінних телиць і нетелей» (Горки 2017 г.), «Оптимізація структури раціону для племінних бичків і биків-виробників» (Вітебськ, 2018 г.), підготовлені рукопис навчального посібника «Механізація в тваринництві» для студентів спеціальності «Вітер Нарнії медицина »і« Зоотехнія »(розглядається в РІВШ на отримання грифа Міністерства освіти, дата видання лютий 2019 г.) і електронного навчального посібника« Технологія переробки продукції тваринництва »для студентів спеціальності« Зоотехнія »(підготовлений електронний варіант, планована дата виходу - червень 2019 г.), активно ведеться робота з написання практикуму по «Молочному справі».

За останні 5 років співробітниками кафедри видано: 4 підручники та навчальні посібники, 33 навчально-методичних посібників, розроблено та затверджено 9 типових програм, 62 навчальні програми, підготовлено 2 навчальних відеофільму, 22 фільми використовується в навчальному процесі.

На кафедрі функціонує СНО. Організовано роботу 3 РНК і снилося. Керівництво виконанням НДРС здійснюють провідні викладачі кафедри. Щорічно в РНК і снилося займаються 35-50 студентів. За п'ять років на Республіканський конкурс студентських робіт було представлено 8 робіт, 5 з яких відзначені 1 і 2 категорією. На Міжнародних науково-практичних конференціях зроблено 18 доповідей, зі студентами опубліковано 129 тез.

Кафедра курирує студентів 1, 2 курсу спеціальності «Зоотехнія», 3 курсу ССПВО спеціальності «Зоотехнія», 2 курсу за спеціальністю «Ветеринарна фармація» біотехнологічного факультету і студентів 9 і 20 груп спеціальності «Ветеринарна медицина».

Співробітники кафедри проводять профорієнтаційну роботу в 8 закріплених районах Могильовської області (Славгородська, Биховський, Черіковскій, Бобруйський, Шкловський, Круглянский, Дрібінского і Мстиславській) і в ОСП «Ляховічскій державний аграрний коледж». Щорічно студентами академії стають більш 40 абітурієнтів із закріплених районів і коледжу.

За підсумками оглядів-конкурсів в 2010 та 2011 роках кафедра технології виробництва продукції та механізації тваринництва була визнана кращою кафедрою року серед кафедр спеціального профілю біотехнологічного факультету.

Контакти кафедри

Адреса: 210026, м Вітебськ, Республіка Білорусь, 1-я Доватора, 7/11
Корпус ФПК і ПК
Розташування кафедри