Календар: 13-19 грудня

Найбільш важливі події культурного життя Петербурга цього тижня: найцікавіші, на погляд оглядачів «Культурної столиці», нові виставки, концерти, театральні та кінопрем'єри.

Найбільш важливі події культурного життя Петербурга цього тижня: найцікавіші, на погляд оглядачів «Культурної столиці», нові виставки, концерти, театральні та кінопрем'єри.


Понеділок 13 грудня

Елтон Джон з єдиним концертом в Росії приїжджає в СКК «Петербурзький» - демократичний крок, враховуючи, що зірка останнім часом з'являється в основному на закритих і напівзакритих заходах. Підсумки сорокарічної кар'єри співака вже давно підводяться тільки цифрами (250 мільйонів платівок, 49-е місце в списку найбільших виконавців і т.д.), але комерційний успіх і мультимільйонний сера Елтона завжди грунтувалися на його композиторському таланті. З собою музикант везе Рея Купера, перкусіоніста світового значення з особливою ударною технікою. Початок концерту о 20.00.


00

Починаючи з цього грудневого понеділка в клубі « Китайський льотчик Джао Да »Кожне початок тижня буде відзначено виступом Маркуса Годвіна, британського перкусіоніста і композитора, який пустив коріння в Петербурзі. Тут він викладав англійську в якості носія, а також зібрав групи Noise of Time і The Figs і взяв участь в інших новоджазових проектах. Початок о 20.00.
Починаючи з цього грудневого понеділка в клубі «   Китайський льотчик Джао Да   »Кожне початок тижня буде відзначено виступом Маркуса Годвіна, британського перкусіоніста і композитора, який пустив коріння в Петербурзі


Вівторок 14 грудня

У Великому залі філармонії відкривається традиційний зимовий фестиваль «Площа Мистецтв», в нинішньому році проходить під егідою Року Франції в Росії та Росії у Франції. Десятиденна програма - марш-кидок в історію французької музичної культури і в сьогоднішній день галльського виконавського мистецтва. Відкриває форум концерт Першого філармонічного оркестру і його художнього керівника Юрія Темірканова, монографічна програма-присвята Морісу Равелю - з піаністкою Елісо Вірсаладзе в якості солістки. Початок концерту о 20.00.


00

В головній будівлі Російської національної бібліотеки показують малюнки Йосипа Бродського. При вигляді недбалих начерків чорнилом на лінійованої папері шкільних зошитів згадуються автографи Пушкіна і Леонардо, але, на відміну від них, Бродський рідко перемежовував текст малюнками, надаючи образотворчого включенню власне поле, обведене невидимою прямокутною рамкою, тому його графіка сприймається як самостійний напрям творчості. Виставка, де також представлені сторінки щоденників поета, фотографії та друковані видання, зібрана зусиллями російських і американських бібліотек, фондів і архівів, ось тільки назва несподівано безлике: «Пісочний годинник».
В головній будівлі   Російської національної бібліотеки   показують малюнки Йосипа Бродського

Американська група WASP приїжджає в концертний зал « космонавт ». Релікт Хейр-метала з початку 80-х, цей колектив Блекі Лолесс нічим не виділявся серед побратимів, поки не вдарився в крайності: сексистські, досить ідіотична лірика в поєднанні зі скандальними шоу (знущання над тваринами навіть дали привід судових позовів) зробили з них міцних середняків жанру. Однак до кінця 80-х Лолесс вирішує змінити курс на політичний прогресизм (альбом «Headless Children»), а також записує рок-оперу «Crimson Idol», пафосну і слізну історію про жорнах шоу-бізнесу. Треба визнати, що тут як сонграйтер він наблизився до Бон Джові, та й до сих пір тримається молодцем. Початок концерту о 20.00.


В етнографічному музеї ювелірний дім Anna Nova - одне з підприємств співачки Анни Барінової - показує роботи сучасних петербурзьких ювелірів і каменярів на виставці «Війна і мир», присвяченій Вітчизняній війні 1812 року. Сто двадцять мініатюр представляють різні жанри - від фігурних композицій до квітів і плодів, - а цвяхом експозиції є «Шахи. 1812 »: король білих - Наполеон, а ферзь - Даву, король чорних - Олександр I, а ферзь, ясна річ, Кутузов. Все це з срібла та із золота і прикрашено 6687-ма діамантами, 9363-ма рубінами і 3245-ю сапфірами.
В   етнографічному музеї   ювелірний дім Anna Nova - одне з підприємств співачки Анни Барінової - показує роботи сучасних петербурзьких ювелірів і каменярів на виставці «Війна і мир», присвяченій Вітчизняній війні 1812 року


Середа 15 грудня

Одна з найочікуваніших прем'єр театрального сезону. Кожна нова роль чудового петербурзького актора Сергія Дрейдена - завжди подія. З роками він навчився піднімати до свого рівня навіть спектаклі з поганенькій режисурою, а це рідкісний талант. В даному випадку, втім, говорити про режисуру слід з пієтетом, бо спектакль ставить не аби хто, а Адольф Шапіро, живий класик вітчизняного театру, в минулому - художній керівник легендарного Ризького ТЮГу. Останні роботи маестро часто викликали питання, але у Шапіро такі солідні порохівниці, що деяка кількість пороху в них просто зобов'язана була залишитися. Матеріал до того ж колосальний - шекспірівський «Король Лір». Та ще за участю групи Billy's Band. Та ще за участю тюгівських корифеїв - Валерія Дьяченко та Ігоря Шибанова. Та ще за участю молодих акторів - учнів одного з кращих театральних педагогів країни В'ячеслава Кокоріна. І всю цю пишність - на сцені нашого ТЮГу 15 і 16 грудня о 19.00.


00

У Концертному залі Маріїнського театру з одноденною гастроллю виступає найтитулованіший з регіональних симфонічних колективів - Уральський академічний філармонічний оркест р. Цей екатеринбургский оркестр - чи не єдиний в Росії не просто добре відомий на Заході поряд зі столичними колективами, але в останні роки навіть перевершує знамениті петербурзькі та московські оркестри по числу і важливості закордонних ангажемент. У програмі петербурзького концерту: Друга симфонія Рахманінова та концерт Дворжака з найкращим вітчизняним віолончелістом Олександром Князєвим в якості соліста. За пультом - беззмінний керівник УАФО Дмитро Лісс. Початок о 19.00.
У Концертному залі   Маріїнського театру   з одноденною гастроллю виступає найтитулованіший з регіональних симфонічних колективів - Уральський академічний філармонічний оркест р

У Малому залі філармонії в рамках фестивалю «Площа Мистецтв» виступає один з провідних французьких камерних ансамблів - «Шоссон-тріо». Інтенсивно робить міжнародну кар'єру колектив трьох випускників Паризької консерваторії представить програму з двох сіль-мінорних тріо Ернеста Шоссона і Каміля Сен-Санса плюс мі-мінорний тріо Шопена. Початок о 20.00.


У книгарні « Порядок слів »Соціолог Ілля Утєхін покаже фільм Вернера Херцога« Дзвони з глибини »(« Bells from the Deep »), цікава документальне кіноесе великого режисера про віру і забобони в російській глибинці. Початок о 19.30.
У книгарні «   Порядок слів   »Соціолог Ілля Утєхін покаже фільм Вернера Херцога« Дзвони з глибини »(« Bells from the Deep »), цікава документальне кіноесе великого режисера про віру і забобони в російській глибинці

Поки все навколо ставлять «Одруження Фігаро», Молодіжний театр на Фонтанці вирішив відзначитися і випустити іншу комедію Бомарше, як сказали б сьогодні, приквел «Одруження» - тобто «Севільського цирульника». Побачити цей твір не на оперній, а на драматичній сцені - вже сюрприз, до того ж засланий до нас в честь Року культурного обміну Росії та Франції режисер Жан-Даніель Лаваль обіцяє спектакль в кращих традиціях французького театрального бульвару. Є надія, що маестро Лаваль виявиться більш майстровиті постановником, ніж приїхала з такого самого обміну профнепридатність Клодія Стависький, недавно під виглядом «Лоренцаччо» де Мюссе утнув на сцені МДТ щось непотрібне. Вибір Євгена Клубова на роль Фігаро - снайперський. Альмавіва буде Роман Нечаєв, Розіною - Юлія Шубарева, а доктором Бартоло - прем'єр Молодіжки Валерій Кухарешин. Початок о 19.00, на наступний день - в той же час.


В арт-просторі Bye Bye Ballet режисер-документаліст Володимир непевне представить свій фільм «Віктор Шкловський і Роман Якобсон. Життя як роман ». Початок о 19.00.
В арт-просторі   Bye Bye Ballet   режисер-документаліст Володимир непевне представить свій фільм «Віктор Шкловський і Роман Якобсон

ЦПКіВ ім. Кірова запрошує на виставку «Без слів»: десять глухих фотографів, які брали участь в благодійному курсі Михайла Лернера по портретної фотографії в школі Fototrend, показують свої роботи в жанрі психологічного портрета. Для художників це шанс змінити своє життя, для глядачів - рідкісна можливість подивитися на себе уважним і гострим поглядом нечуючих людей, які тільки за допомогою очей можуть встановити зв'язок зі світом.
ЦПКіВ ім


Четвер, 16 грудня

Блискучий французький мультфільм «Ілюзіоніст» ( «L'illusionniste») від автора «Тріо з Бельвіля» Сільвена Шоме виходить в кінопрокат.


В Михайлівському театрі - найбільш інтригуюча прем'єра сезону: «Катя Кабанова» Леоша Яначека. Театр Володимира Кехмана намагається порушити Маріїнську монополію на опери чеського експресіоніста - в цьому непростому починанні Михайлівському допомагає німецький режисер Нільс-Петер Рудольф, головним досягненням якого вважаються постановки чеховських п'єс, і один з ключових сценографів сучасного європейського театру Фолькер Хінтермайер. Початок вистави в оперному ремейку «Грози» Олександра Островського - о 19.00.
В   Михайлівському театрі   - найбільш інтригуюча прем'єра сезону: «Катя Кабанова» Леоша Яначека

У « космонавта »Зіграють« П.Т.В.П. », група Виборзького поета Льохи Ніконова, панку і невизнаного генія. Група записала новий альбом «Порядок речей», який характеризує як «поворот на 180 градусів» - тобто відхід від стандартів панку і нью-вейва, експериментування не тільки зі звуком, але і з темами: невідбутну агресію і анархію доповнюють ліричні речі, майже що пейзажні (удающіеся Никонову не гірше кричалок-прокламацій). Початок концерту о 20.00.


В рамках циклу «Порятунок за правилами. Жанрове кіно і релігійна свідомість »критик Олексій Гусєв покаже в книжковому магазині« Порядок слів »Фільм Моріса Піала« Поліція »(« Police »). У головних ролях - Софі Марсо і Жерар Депардьє. Початок о 19.30.
В рамках циклу «Порятунок за правилами

У Великому залі філармонії - черговий концерт фестивалю «Площа Мистецтв». Замість хворої Бриджитт Анжерер сольно виступить її постійний партнер по концертній естраді піаніст Борис Березовський - з програмою романтичної музики: Шопен, Ліст, Брамс. Початок о 20.00.
У Великому залі   філармонії   - черговий концерт фестивалю «Площа Мистецтв»

В кінотеатрі " Аврора »Починається показ першої екранізації Харукі Муракамі. Для Росії текст озвучування фільму « Норвезький ліс »(« Noruwei no mori ») підготував літературний перекладач японця Дмитро Коваленін.


Для Росії текст озвучування фільму «   Норвезький ліс   »(« Noruwei no mori ») підготував літературний перекладач японця Дмитро Коваленін

В спілці художників відкривається традиційна виставка «Час ляльок»: авторські ляльки, серед яких є навіть механічні ляльки-годинник, плюшеві ведмедики Тедді, інші іграшки ручної роботи, а також будиночки, аксесуари і матеріали. Обіцяють майстер-класи лялькарів і новорічний ярмарок ляльок і ведмедиків з різних країн - і все це протягом чотирьох днів, аж до неділі.
В   спілці художників   відкривається традиційна виставка «Час ляльок»: авторські ляльки, серед яких є навіть механічні ляльки-годинник, плюшеві ведмедики Тедді, інші іграшки ручної роботи, а також будиночки, аксесуари і матеріали

Російська новорічна комедія «Ялинки», знята аж чотирма режисерами включаючи Тимура Бекмамбетова, виходить на екрани практично всіх кінотеатрів міста.


В СКК стартує щорічний фестиваль «Петербурзький самовар». Тут можна побачити виставку самоварів з державних і приватних колекцій, познайомитися з традиціями чаювання народів світу, взяти участь в змаганнях по розпалюванні самоварів і в конкурсі на виготовлення художніх виробів з цукерок і шоколаду, пройтися по ярмарку меду, присвяченій Вінні-Пуху і Червону Шапочку.
В   СКК   стартує щорічний фестиваль «Петербурзький самовар»


П'ятниця 17 грудня

У Великому залі філармонії концерт головних хедлайнерів фестивалю «Площа Мистецтв» - філармонічного оркестру Радіо Франції і його художнього керівника Мюнг Ван Чунга. Цей видатний диригент вже виступав в Петербурзі цього літа - тоді інший його симфонічний колектив, Сеульський філармонічний, шокував публіку маріїнських «Зірок білих ночей» високим класом гри. Тепер маестро Мюнг постане перед петербуржцями з французькими підопічними, найкращим паризьким оркестром. У програмі: Равель, Дютійё і неминуча «Фантастична симфонія» Берліоза. Початок концерту о 20.00.


В Центрі сучасного мистецтва ім. Курьохіна два вечори поспіль працюватиме фестиваль «відеоформі», новий культурний проект, націлений як на ознайомлення з класикою відеоарту, так і на представлення новітніх тенденцій. Виставки і відеоперформанс, відеоінсталяції та експериментальне кіно, знайомство із закордонним досвідом і проекти від петербурзької «Фабрики знайдених одягу» і нижегородської групи «Провмиза», а також грунтовна розповідь про голландському фестивалі Impact.
В   Центрі сучасного мистецтва ім

Музиканти з Сан-Франциско Black Rebel Motorcycle Club хоч і поводяться як останні випендрежнікі (назва з фільму з Марлоном Брандо, на концертах - тільки чорні вбрання і сліпучі стробоскопи), але блюз і гаражний рок в їх руках за останнє десятиліття немов отримав нове життя . Емоційність в синцях і синцях, манери полум'яних революціонерів з нальотом мачізма і байронизма вдало доповнюють: плаваюча в обертонах гітара, оглушлива і надтріснутий, вокал «через не можу», розкладений на дві партії, і загальне чарівність недбалості в саунде. Група виступить в «ГлавClub» (Кременчуцька вулиця, 2), початок о 20.00.


Музей історії Петербурга запрошує на виставку «Зображуючи час: три століття російського календаря». Від Петра I до сучасних зразків, від подарункових видань до кишенькових календариків, від відривних до вічних - 350 експонатів представляють історію світських календарів в Росії. Серед них календарі за ескізами відомих художників, перший російський «Брюсов календар» 1709 року, який друкувався під наглядом сподвижника Петра I Якова Брюса і включав поради по прогнозуванню погоди і астрологічні прогнози, завдяки чому перевидавався аж до початку ХХ століття, а також заборонений з- за скандального змісту календар Льва Толстого 1909 року, в якому кожен день супроводжений висловом письменника, в тому числі проти самодержавства і церкви.
Музей історії Петербурга   запрошує на виставку «Зображуючи час: три століття російського календаря»

В Маріїнському театрі - відновлення «Леді Макбет Мценського повіту» Шостаковича в уже стала легендарною постановці Ірини Молостової і Георгія Ципіна. Цей спектакль, випущений в далекому 1996 році, був одним з перших радикально модерністських проектів Валерія Гергієва. Втім, гранично актуально він виглядає і 14 років по тому. Головну партію виконає Маріїнська співачка номер один, без перебільшення, велике російське сопрано Лариса Гоголівська. Початок о 19.00.
В   Маріїнському театрі   - відновлення «Леді Макбет Мценського повіту» Шостаковича в уже стала легендарною постановці Ірини Молостової і Георгія Ципіна

AL Gallery , Недавно переїхала на Велику Морську, представляє новий виставковий формат «галерея-кабінет» і в його рамках показує виставку Сергія Денисова «Сяючий хаос». Інсталяція з коренів рослин, шматочків слюди, крил комах на легкому дротовому каркасі створює в камерному залі (тут колись розташовувався офіс директора Азовсько-Донського комерційного банку) атмосферу бездіяльного споглядання якогось тонкого світу, який дихає і живе, вражаючи складним пристроєм і особливим способом існування.


Інсталяція з коренів рослин, шматочків слюди, крил комах на легкому дротовому каркасі створює в камерному залі (тут колись розташовувався офіс директора Азовсько-Донського комерційного банку) атмосферу бездіяльного споглядання якогось тонкого світу, який дихає і живе, вражаючи складним пристроєм і особливим способом існування

Музей сучасного мистецтва " Ерарта »Виставляє роботи молодих російських художників на тему Різдва. Покоління, яке виросло на мультфільмах про відважних сніговиків і мантре «В лесу родилась елочка», може видати як сентиментальні хороводи, так і лякають святочні ворожіння-танці. Назва виставки «Ясла» одночасно вказує на обставини різдвяних подій - і наполягає, що творчий акт неминуче висловлює дитячий досвід.
Музей сучасного мистецтва    Ерарта   »Виставляє роботи молодих російських художників на тему Різдва


Субота 18 грудня

У Малому залі філармонії - концерт, формально не входить в афішу «Площі Мистецтв», але цілком здатний прикрасити програму фестивалю: є в наявності і галльський вектор, і видатні виконавці. Назар Кожухар і його автентичний ансамбль Pocket Symphony зіграють «Музику для короля» - французькі інструментальні твори епохи бароко: від Куперена і де Буамортье до Англебера і Сент-Коломба. Початок о 19.00.


00

В Михайлівському театрі - другий вечір прем'єри «Каті Кабанова» Леоша Яначека: ті, хто ще не встиг подивитися і послухати саму інтригуючу прем'єру сезону, - ласкаво просимо на фестиваль «Площа Мистецтв». Початок о 19.00.
В   Михайлівському театрі   - другий вечір прем'єри «Каті Кабанова» Леоша Яначека: ті, хто ще не встиг подивитися і послухати саму інтригуючу прем'єру сезону, - ласкаво просимо на фестиваль «Площа Мистецтв»

У кіноцентрі « Вітчизна »Пройде черговий сеанс програми« Німе кіно + жива музика ». Цього разу можна буде побачити Гарольда Ллойда в комедії «Доктор Джек» ( «Dr. Jack»). Акомпанемент групи Finestreet. Початок о 19.30.


Запрошення угорських фахівців за оперетою багато сприяло прикрасі репертуарної афіші нашого Театру музичної комедії і навіть принесло йому довгоочікувані «Золоті маски». Наскільки доречно було рекрутувати угорця Аттілу Ретлі на постановку знаменитого мюзиклу Лайонела Барта «Олівер» за мотивами роману Діккенса (мюзикл - НЕ оперета, а зовсім інший жанр, хоча на «Золотій масці» у них і загальна номінація), дізнаємося на прем'єрі в 19.00. А в неділю 19 грудня спектакль покажуть двічі - о 15.00 і 19.00.
Запрошення угорських фахівців за оперетою багато сприяло прикрасі репертуарної афіші нашого   Театру музичної комедії   і навіть принесло йому довгоочікувані «Золоті маски»

А в будинку кіно пройде ще одна «Ніч сучасного французького кінематографа». Пропонується подивитися три фільми: «Париж» ( «Paris») Седріка Клапіша, «Невдахи» ( «Micmacs? Tire-larigot») Жана-П'єра Жене і «Генсбур. Любов хулігана »(« Gainsbourg (Vie h? Ro? Que) ») Жоанна Сфара. Початок о 23.30.



Неділя 19 грудня

«Червонопрапорну дивізію імені моєї бабусі» на свій страх і ризик привозить клуб Fish Fabrique Nouvelle . Підприємство це громіздке не тільки через назву: московський молодий колектив являє собою невеликий оркестр з 13 чоловік (від мандоліни до глокеншпіль, з переконливою струнної секцією). Але ось в музиці вищезгаданої громіздкість - ні на грам, що летять аранжування, легкі голоси, а дівочий так і зовсім нагадує солістів Дитячого хору телебачення і радіо. Початок концерту о 20.00.


У Великому залі філармонії виповнюється одна з головних французьких симфонічних партитур - «Турангаліла» Олів'є Мессіана. Інтерпретація Першого філармонічного оркестру і диригента Миколи Алексєєва посилена виписаними з Франції солістами: піаністом Франсуа Вайгель і виконавцем на синтезаторі «хвилі Мартено» Тома Блоком. Початок о 20.00.
У Великому залі   філармонії   виповнюється одна з головних французьких симфонічних партитур - «Турангаліла» Олів'є Мессіана


Над матеріалом працювали: Оксана Булах (сучасна музика), Софія Димова (опера і класична музика), Ольга Лузіна (виставки), Андрій Пронін (драматичний театр), Василь Степанов (кіно).

Кількість символів після анонса означає рейтинг очікувань оглядача: за п'ятибальною шкалою.

Фото: ТЮГ ім. А.А. Брянцева, Молодіжний театр на Фонтанці, AL Gallery, eltonjohn.com, mkrf.ru, likecinema.net, philharmonia.spb.ru, Pathe Pictures International, musdepo.com, Premium Film, піар-агентство Sarafan, symphonyfest.ru, smh. com.au, rodinakino.ru, «Вольга», myspace.com/kdimb.

«Фонтанка.ру»

«Micmacs?
Vie h?
Ro?