Кар'єру Антонова мало не погубила бійка з вагітною жінкою

  1. Розлючена жінка вчепилася нігтями в обличчя
  2. Цитата

Чудовий музикант зізнався, що у нього було більше 3500 коханок

19 лютого виповнюється 70 років одному з найкращих російських естрадних композиторів та співаків Юрію АНТОНОВУ. Напередодні ювілею ми звернулися до його колегам і попросили згадати, яким був Юрій Михайлович на початку своєї блискучої кар'єри.

- З Юрою ми познайомилися в кінці 60-х в Ленінграді, - розповіла співачка Світлана Рєзанова. - Мене запросили працювати до Ленінградського мюзик-хол і, поки не дали квартиру, поселили в готелі «Театральна». Іду якось з чайником по коридору. І якийсь хлопець назустріч: «Дівчина, для чого ви чайник несете?» А далі сказав таке, що навіть незручно повторити. Сенс полягав у тому, ніби я збиралася не чай пити, а використовувати його в інший спосіб. Цим хлопцем і був нікому тоді не відомий Юра Антонов. Він приїхав до Ленінграда з Мінська. Працював в «Ленконцерте» клавішником в групі «Співаючі гітари». І, як іногородній, жив в тому ж готелі. Потім з'ясувалося, що непристойний питання про чайник, впав я мене в збентеження, був його типовим способом знайомства з жінками.

Мюзік-хол і «Співаючі гітари» базувалися на одному майданчику - в залі «Жовтневий». Юра часто заглядав до нас на репетиції і підкочував до наших танцівниць. Залицяннями себе сильно не обтяжував, відразу пропонуючи поїхати до нього в готель. Якщо дівчина раптом відмовляла, виходив з себе і посилав її, самі знаєте, на яке слово.

Якщо дівчина раптом відмовляла, виходив з себе і посилав її, самі знаєте, на яке слово

Юра ще в дитинстві зрозумів: без музики йому не жити!

Слава богу, у мене з ним близьких відносин не було. Я була одружена. А у нього в той час зав'язався роман з редактором «Ленконцерта» Іриною Безладновой. Він перестав з'являтися в готелі, ночував у неї на квартирі. Якраз під враженням від закоханості в Юру вона тоді написала текст знаменитої пісні «Ні тебе прекрасніше». Надалі, коли я вже переїхала в Москву і працювала у Паші Слободкіна в групі «Веселі хлопці», наше знайомство з Юрою отримало продовження. Він побачив, що я почала ставати популярною, і дав мені першій записати свою пісню «Якщо любиш ти» на вірші Леоніда Дербеньова. Вона вийшла у мене на диску-гіганті і на гнучких пластинках. Після цього Антонов кілька разів запрошував мене до себе додому і показував нові пісні. Багато з них - зокрема «Мрії збуваються» - я виконувала в концертах.

У той час Юра ще жив в невеликій квартирі, куди привіз з Мінська свою маму. Зате у нього вже з'явилася власна машина. Пам'ятаю, коли він перший раз на неї приїхав, на сидінні у нього лежала величезна купа грошей. «Юра, що ж ти їх не забереш з машини?» - здивувалася я. «Так я тільки отримав авторські відрахування!» - відмахнувся Антонов. Авторських за свої пісні він тоді отримував чи не найбільше. Одного разу безпечність вийшла йому боком: обчистили машину до порошинки.

Одного разу безпечність вийшла йому боком: обчистили машину до порошинки

Юний артист не тільки проникливо співав, а й віртуозно грав на гітарі. фото: Vmuzike.net

Розлючена жінка вчепилася нігтями в обличчя

- Мені Юра Антонов запам'ятався нормальним сорочкою-хлопцем - дуже привабливим, комунікабельним, завжди усміхненим, - зізнався екс-учасник ВІА «Співаючі гітари» Євген Броневицький. - Як тільки його взяли в наш колектив, відразу почав пропонувати свої пісні. Вони дуже добре проходили у нас на сцені. А в «Ленконцерте» Антонова призначили політінформатором. Юра тоді був одним з небагатьох музикантів, хто цікавився політикою. Він з якихось днях збирав наш і інші колективи і розповідав, що писали в газетах.

На жаль, нам довелося з ним розлучитися. Юра дуже любив жінок. І з одного бабою не порозумівся. Підійшов до неї і почав клеїти. А вона якось нервово на це відреагувала. Потім з'ясувалося, що баба знаходилася в положенні. Оскільки вона сиділа, Юра цього не помітив. Щось сказав їй у відповідь. І запустив в її сторону фантик від цукерки. Чи не для того, щоб в неї потрапити, випадково ... Баба підхопилася, вчепилася нігтями йому в обличчя і мало не видряпала очі. Намагаючись від неї ухилитися, Юра її злегка штовхнув. Вона начебто навіть не впала. А потім заявила, що Антонов нібито її побив. Через це Антонов був змушений піти з нашого колективу і виїхати в Москву.

Привабливий співак розбив не одне жіноче серце. фото: Liveinternet.ru

- У Антонова завжди був скажений характер, - підтвердив колишній учасник ВІА «Добрі молодці» Роман Власенко. - Навколо нього постійно виникали бійки і скандали. Коли на початку 70-х він тільки приїхав в Москву і став працювати в «Добрих молодців», у нас був керівником Сєва Новгородцев. Той самий, який потім емігрував і вів передачі на Бі-бі-сі. Геніальний дуже інтелігентна людина, прекрасний музикант. Єдине - сам не писав пісень. А у Антонова вже з'явилися перші шлягери. І він захотів очолити колектив замість Новгородцева. Почав після концерту обходити в готелі всіх учасників і з кожним розмовляти тет-а-тет на цю тему.

А я сидів в номері у бас-гітариста Володі Антипина і пив з ним коньяк. Увірвався Антонов і став у нас питати: «Ну, ви за кого, чуваки? Я вже з усіма поговорив. Всі за мене ». - «Старий, я теж не хочу, щоб Сева був керівником», - відповів йому вже трошки хмільний Антипин. "Дякуємо! - почав дякувати йому Антонов. - Ти справжній друг". - «Але нехай краще керівником буде Сева, ніж ти! - несподівано продовжив Володя. - Ти занадто прудкий. Ти ж усіх задовбав ».

Ти ж усіх задовбав »

ВІА «Співаючі гітари», 1969 р нижньому ряду Євген БРОНЕВИЦЬКИЙ (крайній зліва) і Юрій Антонов (крайній праворуч). фото: Memoclub.ru

Так, пісні Антонова публіка приймала добре. Особливо жінки. Він вибирав дуже хороші тексти, які розбурхували жіночі гормони. Але наш колектив через його пісень тільки страждав. Справа в тому, що за радянських часів ми мали виконувати 80 відсотків творів членів Спілки композиторів і тільки 20 відсотків своїх. Зрозуміло, на практиці це не дотримувалося. Потім з міст в «Росконцерт» приходили рапортички, в яких вказувалося, що насправді ми виконували пісні Антонова. І нас за це карали і знімали з гастролей.

Закінчилося все тим, що в «Росконцерте» влаштували збори і вирішили залишити керівником «Добрих молодців» Новгородцева. Антонов незабаром від нас звільнився. А потім вже перетворився на справжню зірку. І працювати з ним стало зовсім неможливо.

І працювати з ним стало зовсім неможливо

Ірина БЕЗЛАДНОВА з 1991-го живе в Америці. фото: Peoples.ru

У 90-х роках мене біс поплутав стати його директором. Я чотири місяці з ним попрацював і трохи в дурдом не потрапив. Антонов вічно був чимось незадоволений, переводив мене нічим не виправданими претензіями. «Скільки квитків продано? - питав перед кожним концертом. - А раптом зал буде неповний? Навіщо я тоді приїхав ?! »

Пам'ятаю, на гастролях в Нижньовартовську у нього заболів зуб. «Рома, давай за стоматологом!» - зажадав Антонов. Я про все домовився і доповів йому: «Лікар чекає. Поїхали! »-« Ні, я нікуди не поїду, - уперся він. - Треба, щоб він сюди приїхав ». - «Але у нього ж там спеціальне крісло», - спробував пояснити я. «Нехай з кріслом приїжджає! - наполягав Антонов. - Ти уявляєш, старий, щоб я поїхав до якогось лікаря ?! »

Він у всьому ставив себе вище інших. Одного разу в готелі ми дивилися по телевізору інтерв'ю Хуліо Іглесіаса. Журналіст запитав, чи правда, що у нього мала за життя 3500 жінок. «Це фігня! У мене було набагато більше! »- почав хвалитися Антонов. Зрештою я втомився все це вислуховувати і посварився з ним. Звичайно, таланту, яким його нагородила природа, це анітрохи не применшує. Він уже 30 років не пише нових пісень. Іншого артиста давно б забули. А Антонов раніше звучить по всіх каналах і входить в число найбільш обговорюваних і затребуваних зірок.

АНТОНОВА завжди оточували красиві жінки. Фото Геннадія УСОЕВА

Цитата

Максим ФАДЄЄВ:

- Юрій Антонов - це наш російський Пол Маккартні.

Армія шанувальників Юрія Михайловича з роками тільки збільшується. Фото Геннадія УСОЕВА

І якийсь хлопець назустріч: «Дівчина, для чого ви чайник несете?
«Юра, що ж ти їх не забереш з машини?
Увірвався Антонов і став у нас питати: «Ну, ви за кого, чуваки?
«Скільки квитків продано?
А раптом зал буде неповний?
Навіщо я тоді приїхав ?
Ти уявляєш, старий, щоб я поїхав до якогось лікаря ?