Картина «Три віки жінки»

Дата створення: 1905 год.
Тип: полотно, масло.
Габарити: 180 * 180 см.
Місцезнаходження: Національна галерея сучасного мистецтва, Рим, Італія.

Три віку жінки Три віку жінки. Густав Клімт.

«Три віки жінки» написана в 1905 році Густавом Клімтом, що є дуже незвичайною особистістю, як в іншому і його полотна. Ця картина постала перед суспільством в 1908 році. Вона справила на критиків велике враження і її придбала Римська Національна галерея сучасного мистецтва.

Дана картина показує нам всю швидкість течії життя. Але на відміну від інших картин Клімта «Три віки жінки» позбавлена ​​того еротизму, який він вкладав в більшість зображень жінок, пристрасних, сексуальних, що ваблять.

На цю картину було складено безліч відгуків як критиками, так і простими глядачами, але їх думки були схожі. Твір дуже символічно. Клімт зобразив жінку в трьох різних образах. У них показані безтурботне дитинство, наївна юність і негарна старість. Ця картина має глибокий сенс, вона змушує задуматися про прожиті роки і про майбутнє. Полотно непроста навіть і виконанні, в ньому використана складна техніка і незвичайний стиль.

Дуже цікаво колірне оформлення картини Дуже цікаво колірне оформлення картини. Старість зображена в дуже похмурих, мертвих тонах. Зморшкувата і обвисла бліда шкіра, розпатлані з сивиною волосся, висохла рука, що закриває обличчя, по якому швидше за все течуть сльози. Ця жінка близька до смерті, а колись вона була юна, красива і несла світові нове начало. Юність же представлена ​​нам молодою дівчиною, яка випромінює життя, з ідеальною шкірою, красивими яскравими волоссям і живим рум'янцем. Вона виглядає дуже безтурботним. Дівчина тримає в своїх обіймах маленьку дівчинку, яка уособлювала дитинство. Вона з трепетом опікується її, тому що тільки недавно сама розпрощалася з дитинством, але все ще не хоче його відпускати. Маленька дівчинка - символ чистоти і невинності.

Клімт в одній картині зобразив все періоди людського життя. Схожий сенс був закладений в його картині «Смерть і життя» . Всі ці періоди зображені в жіночому образі, тому що початок життя виходить з жінки. Персонажі картини спокійні, вони змирилися з неминучим плином життя.